Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prapratno camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 06.09.2018 15:15

To ostatnie to skorpion mini ?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.09.2018 15:35

Tak. Miał około 1,5 cm.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 03.07.2020 09:09

Witam miłośników campingu Prapratno, koło Stonu. Kto jest obecnie lub planuje spędzić wakacje/klika dni na tym campie. Z nieoficjalnych info, które uzyskałem na FB camp jest otwarty od 1 lipca. Namiotów, camperów itp jest bardzo mało. I teraz rzecz najważniejsza /dla mnie szokująca/ Na campie, kto był to wie, co to oznacza, brakuje cienia drzew oliwkowych - bo te ... zostały obcięte. Wygląda to tragicznie. Wysłałem e-maila do recepcji z zapytaniem co się stało - od kilku dni nie mam żadnej odpowiedzi, Fb też milczy. Na fotkach najnowszy /z 2 lipca 2020/ widok campu.
Załączniki:
106424496_349418049356729_1034724029925416932_n.jpg
Ostatnio edytowano 18.07.2021 09:38 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2020 15:07

W miejscu wyciętych drzew będzie basen. ;)

A tak na serio, to może jakiś szkodnik zaatakował drzewka, bo trudno mi sobie wyobrazić inny powód.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.07.2020 18:02

SingSing74 napisał(a):W miejscu wyciętych drzew będzie basen. ;)

A tak na serio, to może jakiś szkodnik zaatakował drzewka, bo trudno mi sobie wyobrazić inny powód.


Tylko nie wszystkie drzewa zostały obcięte, więc szkodnik musiał działać wybiórczo.
4 lipca z chorwackiej grupy na FB dostałem taką odpowiedź w sprawie obciętych drzew. Hello, olive trees are not destroyend, the owners of the camp had to clean them like this.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.07.2020 12:54

Tłumacząc dosłownie, to właściciel musiał je oczyścić. Gdyby chodziło o przycinkę, to użyto by chyba innego zwrotu. Jeżeli szkodnik atakuje, to nie od razu wszystkie drzewa. Być może zdążyli zareagować w momencie, kiedy pozostałe można było uratować.

Kiedy byłem tam 2 lata temu, obsługa wieszała jakieś woreczki na drzewach. Myślałem, że to przeciwko komarom, a mogły to być pułapki feromonowe. Tak tylko przypuszczam. Szkoda, bo pod względem cienia to było dobre miejsce. Na jego powrót trzeba będzie trochę poczekać.

PS. Może przy okazji oczyścili również plażę ;)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.07.2020 13:23

SingSing74 napisał(a):Tłumacząc dosłownie, to właściciel musiał je oczyścić. Gdyby chodziło o przycinkę, to użyto by chyba innego zwrotu. Jeżeli szkodnik atakuje, to nie od razu wszystkie drzewa. Być może zdążyli zareagować w momencie, kiedy pozostałe można było uratować.

Kiedy byłem tam 2 lata temu, obsługa wieszała jakieś woreczki na drzewach. Myślałem, że to przeciwko komarom, a mogły to być pułapki feromonowe. Tak tylko przypuszczam. Szkoda, bo pod względem cienia to było dobre miejsce. Na jego powrót trzeba będzie trochę poczekać.

PS. Może przy okazji oczyścili również plażę ;)


Przyjeżdżam tu od lat, w tym sezonie niestety z powodu covida zrezygnowaliśmy z wakacji w Cro. Zauważ, że oprócz konarów drzew zniknęła też zieleń trawy. Zrobiło się jakoś tak pustynnie, bo w połowie czerwca lub pod koniec miesiąca kiedy rozbijamy namiot, zawsze było zielono od traw. Fotkę, którą dostałem od znajomych z Belgii.
Załączniki:
n kopia.jpg
Ostatnio edytowano 29.07.2020 13:29 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.07.2020 13:24

Nie ma cienia, to słońce wypala trawę. Mam tak na własnym ogródku :)

Innym powodem, który właśnie wpadł mi do głowy jest zrobienie większej ilości miejsca dla przyczep i kamperów, szczególnie dla tych o większych gabarytach, które to nie mieściły się do tej pory w gąszczu rozrośniętych oliwek. Choć mam nadzieję, że to błędne podejrzenia.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 29.10.2020 12:52

Faktycznie widać, że zrobili z drzewami delikatnie mówiąc masakrę. mam wrażenie, że te które przetrwały obok drzew oliwnych to dęby, oni tam mieli takie z małymi liśćmi. Fakt jest taki, że tam było bardzo gęsto, wręcz ciemno pod drzewami, ale miało to swój urok. Czy to prawda, że w sezonie 2020 ze względu na covida sklepik na campingu był nieczynny?

To jeden z naszych ukochanych campingów w Chorwacji i powoli planujemy powrót po 3 letniej przerwie. Zanim półwysep zostanie zdemolowany przy budowie drogi do mostu Pelejskiego.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.10.2020 13:06

maarec napisał(a):Faktycznie widać, że zrobili z drzewami delikatnie mówiąc masakrę. mam wrażenie, że te które przetrwały obok drzew oliwnych to dęby, oni tam mieli takie z małymi liśćmi. Fakt jest taki, że tam było bardzo gęsto, wręcz ciemno pod drzewami, ale miało to swój urok. Czy to prawda, że w sezonie 2020 ze względu na covida sklepik na campingu był nieczynny?


To jeden z naszych ukochanych campingów w Chorwacji i powoli planujemy powrót po 3 letniej przerwie. Zanim półwysep zostanie zdemolowany przy budowie drogi do mostu Pelejskiego.


Niestety nie wiem, pomimo wizyt przejazdem 2 moich znajomych, którzy stacjonowali w głębi półwyspu.
Śledzę postęp tej "demolki" na FB i w prasie HR. https://vijesti.hrt.hr/668328/krajem-id ... skog-mosta

Prace mimo COVID-19 postępują dalej. No cóż, pożyjemy, zobaczymy. Może drzewa odrosną i pokryją się liśćmi i znów będzie tak jak przed laty.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.06.2021 18:24

Witam miłośników campu Prapratno. Kto z Was jest lub będzie w tym sezonie letnim na campie, proszę pokażcie na fotkach jak wygląda aktualnie teren campu, co się zmieniło, czy działa sklepik, restauracja i caffe na plaży. Wielkie dzięki za jakiekolwiek info. Pozdrawiam.
Clippasia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clippasia » 12.07.2021 22:24

Czy w pobliżu Prapratno polecacie inny camp na rozbicie namiotu (1,5 -2 tygodnia)?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.07.2021 08:01

Z tego co pamiętam w najbliższej odległości nie ma campingu. W głąb półwyspu są i jest wybór. Ja z nich nie korzystałem, więc żadnego nie polecę.
ps. dlaczego Ci Prapratno nie pasuje?
Clippasia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clippasia » 17.07.2021 13:56

Pasuje mi Papratno. Jedynie czego się obawiam , to brak cienia.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.07.2021 16:33

No tak, cień to podstawa na campingu.
Jeszcze dwa lata temu było mnóstwo cienia. Po tym jak gospodarz obiektu wykarczował gałęzie oliwek zrobiło się jak na pustyni.

na 1 fotce - tak było całkiem niedawno.
Prapratno,_Croatia.jpg


Tak rok temu
obciete 1.jpg

Czy jeszcze wróci dawny widok?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prapratno camping - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone