Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fxd
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 04.01.2019 11:57

beata widzie z ebylas w Rogoznicy . . a moze pamietasz .. ? ? gdzie to jest . ?

CO z cumowaniem naa tych wolnych bojkach ..? ?
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.01.2019 12:02

fxd napisał(a):beata widzie z ebylas w Rogoznicy . . a moze pamietasz .. ? ? gdzie to jest . ?

CO z cumowaniem naa tych wolnych bojkach ..? ?

Do bojek w portach nigdy nie cumuję więc nie wiem, pytaj obsługi portu.
W Rogoźnicy cumowałam wielokrotnie - gdzie jest biuro? Idziesz do pierszej osoby na jachcie z brzegu i pytasz, każdy Ci powie, nie pamiętam budynku, nie zwracam uwagi na takie rzeczy, zresztą - przecież na wejściu do budynku zawsze jest informacja że to biuro portu, chyba jesteś w stanie poświecić minutę i przejść sie wzdłuż budynków przy porcie :roll:
fxd
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 04.01.2019 12:20

No ok bede szukal .. ale myslaemze pamietasz to bym mial juz z glowy ;-) heheh . .
ALe te bojki naleza do portu .. jak myslisz ...? ( link z google street )
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.01.2019 12:23

fxd napisał(a):No ok bede szukal .. ale myslaemze pamietasz to bym mial juz z glowy ;-) heheh . .
ALe te bojki naleza do portu .. jak myslisz ...? ( link z google street )

Ponieważ z natury nie uprawiam "cobybyłogdybizmu" nie myślę ponieważ jak pisałam wyzej nie korzystam z bojek portowych. Pójdź do obsługi portu i zapytaj.

Znalazłam budynek obsługi, pod czarnym szyldem :roll:
https://www.google.com/maps/@43.5267126 ... 680!8i3840
fxd
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 04.01.2019 12:52

Osssssszzzzzzz Ty!! ."szkubanaMysz" heheh .. wypatrzone pieknie ;-) OK bede rozmawial.. jak bede na miejscu .
Dziekuje za pomoc !! ;-)
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.01.2019 13:57

beatabm napisał(a):
lew napisał(a):.......a mnie się wydaje ,iż wszystko zależy od wiatru i zafalowania; myślę, że "udka" mogłaby stać nawet na jednej kotwicy, o ile pogoda byłaby sprzyjająca; przy paskudnej pogodzie ,nawet w porcie może dojść do uszkodzeń

Bywają warunki przy których wyjście w morze i spędzenie kilkunastu czy kilkudziesieciu mokrych i średnio przyjemnych godzin daleko od lądu może być jedynym środkiem ratującym jacht przed zniszczeniem no ale....to raczej nie dotyczy łodeczki o jakiej toczy sie tutaj dyskusja, takie coś przed zapowiadanym armagedonem najprościej wyciągnąć na przyczepę i po temacie.

napisał(a) lew » 03.01.2019 23:11

.....czy ja kogoś namawiam? Opisuję tylko, to co widziałem, gdy się da, to wszyscy śpią bez wachty i nic się nie dzieje. A jak się ma coś stać , to i tak się stanie, nawet z wachtą kotwiczną- opisywane na forum.

Wachta jest po to aby zapobiec ewentualnym nieszcześciom.

napisał(a) Piotr_Band » 03.01.2019 23:04

Staję na kotwicy.

Przy postoju na kotwicy obowiązuje zasada - jacht nie zostaje sam.

Całkowicie sie zgadzam.
W tym roku dane mi było widzieć co sie dzieje z jachtem bez wachty kotwicznej. Ktos skończył swoją jachtową przygodę w nocy z soboty na niedzielę - słabo biorąc pod uwagę to, że zapewne była to pierwsza noc po przejęciu łodzi. Skały nie mają litości a z przyrodą sie nie dyskutuje. Niestety jak widac wielu próbujących zeglować tego nie rozumie. :wink:

.......a w ubieglym roku uszkodzenie rylingów,w okolicy przyczepu koła ratunkowego ,to zrobiło się z wachtą ,czy bez wachty, jak opowiadali nasi znajomi? :lol:
Ostatnio edytowano 04.01.2019 17:51 przez lew, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.01.2019 14:12

lew napisał(a):.......a w ubieglym roku uszkodzenie rylingów,w okolicy przyczepu koła ratunkowego ,to zrobiło się w wachtą czy, bez wachty jak opowiadali nasi znajomi? :lol:

Co, gdzie i jak uszkodzili sobie lub opowiadali twoi znajomi nie jest tematem dyskusji w tym wątku. Bez odbioru
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.01.2019 17:15

....to było tylko nawiązanie do wątku z Twojej relacji i opowiadań naszych "wspólnych" znajomych. Bez odbioru.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.01.2019 00:40

To ja się może podzielę cenami z naszego rejsu, może komuś się przyda:
Termin 29 wrzesień do 6 października
Jacht 14,85 m

Marina Trogir - 854 HKN (najlepsza z marin w jakiej byliśmy w czasie tego rejsu, super zaplecze sanitarne, czyściutko)
Marina Milna (Brac) - 605 HKN
Marina Hvar - 400 HKN - postój na bojce, brak możliwości postoju w marinie z powodu zbyt dużego zafalowania
Marina Komiza (Vis) - 602 HKN (bardzo kiepskie zaplecze sanitarne)
Marina Primosten - 300 HKN - tu też na bojce
Marina Skradin - 450 HKN
fxd
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 31.01.2019 08:49

Aldonka - to cony za dobe .. ?
Wiadomo liczone od dlugosci jednostki . .
ale ale . . na takij łajbie to i wiecej osob i spac mozna . .
JA jak bede jechal to ... to moze kilka dni przespiesie na lodzi a tak to apartamen ..
Wiec bede szukal miejsca w porcie . . . za mniejsza kase . .
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.01.2019 08:57

Proponuję przepisać łódź na chorwacką flagę, cena za cumowanie to 1/4 ceny zagranicznej flagi. 8O
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 02.02.2019 01:31

...ooo, a to się zmieniło w tym roku?
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.02.2019 00:31

fxd napisał(a):Aldonka - to cony za dobe .. ?
Wiadomo liczone od dlugosci jednostki . .
ale ale . . na takij łajbie to i wiecej osob i spac mozna . .
JA jak bede jechal to ... to moze kilka dni przespiesie na lodzi a tak to apartamen ..
Wiec bede szukal miejsca w porcie . . . za mniejsza kase . .

Tak, wszystkie ceny za dobę. Dla jachtu prawie 15 metrowego.
Piotr_Band
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 17.02.2019 11:12

mirko napisał(a):Proponuję przepisać łódź na chorwacką flagę, cena za cumowanie to 1/4 ceny zagranicznej flagi. 8O

Mirko, skąd takie informacje? Podasz jakieś źródło?
Według mojej wiedzy, nie jest tak jak piszesz.

Za postój w portach tyle samo płacą jachty pod chorwacka jak i obcą banderą.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.02.2019 22:56

Pierwsze słyszę, żeby jakiekolwiek znaczenie miała bandera. Płaciłam opłatę w każdej marinie, nikt nie pytał mnie pod jaką banderą mam jacht.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019