Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2018 19:43

baunty napisał(a):Pasztecik123, tak zupełnie serio - bo wątek przeradza się w humorystyczny - to może najpierw wybierz się sam na tygodniowy rejs do Cro ???
Nie jest aż tak trudno znaleźć wolne miejsce i doczepić się do jakiejś grupy.

Po takim pierwszym rejsie zorientujesz się w pewnych realiach i przynajmniej w podstawowym stopniu zobaczysz, jaka wiedza i umiejętności są Ci potrzebne na dwutygodniowym rejsie....oraz o co ewentualnie zapytać szukając porad.


Mam wrażenie, że wielu ludzi chętnie podpowie Ci też coś o ewentualnej trasie, miejscach do cumowania/kotwiczenia , ale najpierw musisz zorientować się o co w ogóle zapytać.

Naprawdę życzę powodzenia w realizacji tych planów - jest dużo czasu na ogarnięcie pewnych spraw, ale serio spróbuj gdzieś zaczepić się na tygodniowy rejs. Mogę spróbować pomóc w tej kwestii, ale to Twoja decyzja.
Pamiętaj tylko, że pływanie to świetna zabawa, ale też duża odpowiedzialność.


Święte słowa. Popieram w całej rozciągłości :wink:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.11.2018 22:48

......ja mam ambiwalentne odczucia w temacie powstawania wątku humorystycznego. Pomimo ,iż niektóre pytania mogą wydawać się prowokacją, nawet jeśli są , to przecież z takiej gamy odpowiedzi można wybrać, te które nam odpowiadają. Wątek wody do prysznica, czy ewentualnych perturbacji gastrycznych , wcale nie jest taki błahy. Wszak znam osoby, które nie zawijały do portów prawie przez tydzień i nie kąpały się pod prysznicem przez kilka dni, bo zabrakło wody. A tak wiemy jak trzeba ją racjonować, aby można było wziąć prysznic przynajmniej co 2 dzień. :lol:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 05.11.2018 18:42

.....o czy mi się wydaje, czy wywiało jeden post?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 05.11.2018 18:52

lew napisał(a):.....o czy mi się wydaje, czy wywiało jeden post?

Wywiało mój, ale był o wodzie, priorytetach, percepcji i benzynie podczas podróży samochodem.
Nic nie wnosił do tematu , przynajmniej moim subiektywnym zdaniem.
Ostatnio edytowano 05.11.2018 19:21 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 05.11.2018 19:17

.....no cóż, na razie mamy jeszcze możliwość swobodnego wypowiadania się , jak również, każdy ma jeszcze możliwość swobodnej, subiektywnej oceny treści zawartych w postach i oby trwało to jak najdłużej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2018 14:24

pasztecik napisał(a):Mam wc morskie, ale z tego co wiem, to za wylewanie nieczystości w porcie są kary


pasztecik123 napisał(a):trasa ma wyglądać tak :
Sukosan - Szybenik - Split - Makarska/Drvenik - Zuljana - Dubrovnik.
Powrót taki sam. Teraz pytanie jaką realną prędkość da się osiągnąć przy 2-3 stopniach w skali beauforte'a przy 2 lub 3 osobowej załodze na bavarii 37? ( orientacyjnie )


Coś się pasztecik na forum rozmnożył. :wink:

Może jednak pisz posty z jednego konta. :idea:
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 30.12.2018 00:35

ALe widze ze watek ---> poszedl pobiegac hehe .. a na powaznie . . . za jednostke motorowodna do 10 m w marinie zaplace nie wiecej jak 20 kun za dzien czy moge sobie przyjac taki przelicznik .za dzien cumowania . ? ?

Czy taki sprzet przy zwyklej bojce . . ??
Screenshot_1.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.12.2018 11:08

fxd napisał(a):ALe widze ze watek ---> poszedl pobiegac hehe .. a na powaznie . . . za jednostke motorowodna do 10 m w marinie zaplace nie wiecej jak 20 kun za dzien czy moge sobie przyjac taki przelicznik .za dzien cumowania . ? ?

20 kun za dzień????
Przeglądam cennik najpopularniejszych marin i jakoś nie mogę wyszukać takiej ceny :roll:
https://www.aci-marinas.com/wp-content/ ... AL-WEB.pdf
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 30.12.2018 11:14

20 kun to cena za metr długości jachtu na bojce lub w niektórych portach miejskich dla niewielkich jachtów
dziennie oczywiście
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 30.12.2018 13:46

NO zle to opisalem ..
Chodzilo mi tylko o miejsce bojke w marinie .. Bo cumowanie z pradem i woda to wiadomo ze za 20 kun tego nie zrobie
Lecz pytanie czy to ma sens .. Czy nie lepiej normalnie gdzies przed apartamentem poszukac bojki i tam zakotwiczyc . ? (zrobic Swoja bojke)
Pytanie tylko czy w marinie nie bedzie bezpieczniej . czy olac to . . ?


JAk wyglada cena slipowania takiej jednostki . .?
Jesli znajde w miare lagodny to zrobie to sam . . lecz z ciekawosci ile taka usluga w porcie . . ( jaka robieznosc cenowa i od czego zalezy .. od slipu od wielkosci jednostki ..?)
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 30.12.2018 15:55

Generalnie to bojek w marinach raczej nie znajdziesz. Czasem przy portach miejskich, ale nie zawsze.
Bojki są zazwyczaj w zatoczkach na wyspach.

Z własną bojką to bym uważał. Czym ją obciążysz? No i czy znajdziesz odpowiednio osłonięte miejsce? Trzeba byłoby też sprawdzić kwestie prawne.
Na temat slipu nie pomogę, bo zawsze z dźwigu korzystam.
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 30.12.2018 18:21

Piotrze moze byc i dzwig . ( jk oplaty )
No bojka swoja . .. hmm.. jak bylem z mniejsza jednastka .. badz pontonem . .

Kilka razy znalazem --> gleboko kamien 100-200-500kg z uchem na dnie .. .
Szybkie nurkowanie lina karabinczyk i mam swoja bojke . .
No jak nowe miejsce to moze byc ciezko .

Lecz zbaczamy z tematu .
Ile za dzwig . .?
Cumowanie w porcie na bojkach ..jak namierzyc czy mozna .. ??
Badz cumowanie na bojkach gdzies w zatoce ..

---------------------------------------------------------------------
Wczesniej bylem ze swoja lodka to mialem bojke kolo apartementu lecz i tak na koniec byly takie fale ze lodz siadla na kamieniu i zrobila sie dziura . LEcz lodka wazyla jakies 150kg . + silnik i takie tam .
A tutaj ta fotka nowego zestawu to sama lodka wazy ponad 600 kg + silnik paliwo dodatki .
Wiec wole juz podpytac co i jak z tak duzym ( jak dla mnie) zestawem sie ogarnac.
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 30.12.2018 21:26

Nie wiem co Ci doradzić. Mój jacht waży o rząd wielkości więcej, więc Ty pewnie nie musisz takich samych kosztów ponosić jak ja.
W marinach mają duże, samojezdne dźwigi.
Na przykład w Sukosan wodowanie lub wyjęcie z wody dla jednostki do 10 m to koszt 149 EUR.
Trzeba byłoby poszukać jakiegoś żurawika dla mniejszych łodzi. Na 100% mają taki w ACI w Trogirze, ale ceny nie znam.
W marinach nie znajdziesz pewnie typowego slipu. Czasem są takie slipy dla optymistek i innych sportowych łodzi, ale tej motorówki raczej tam nie zwodujesz.
Być może trzeba byłoby szukać przy porcikach gdzie stoją kutry rybackie.

Miejsca gdzie znajdziesz bojki opisane są tu: https://www.punt.pl/kotwicowiska-w-chor ... -i-za-ile/ w drugiej części artykułu.
Jest też pewnie sporo nieoficjalnych bojek, ale one pewnie mają swoich właścicieli.
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 30.12.2018 22:56

W rogoznicy w marinie chyba nie ma slipu . . a chyba bede w tych okolicach .
Jesli chodzi o bojki .. no chodzi mi .. o dswiadczenie . . . czy nie zrobic swojej .. i tyle ..
W okolicac rogoznicy wiem gdzie sa zatopione glazy z uchem niewykorzystane . .
Nurkujemy zakladamy swoja line i mamy swoja bojke heheh ..
Patrzac nawet po google street .. mozna wyszukac slip na ktorym da sie zwodowac jednostke , ale w okolicach Rogoznicy lagodnego slipu nie widzialem .. nie kojarze .
Piotrze widziales jednostke .. i co . .normalnie na wodzie zostawic .. ? BO nie ma sensu w marinie trzymac lodki tam to jeden czort jesli chodzi o bezpieczenstwo . . ? (jak maja pozyczyc to i tak pozycza)
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 31.12.2018 01:08

W okolicy Rogoźnicy jest osłonięte miejsce. Mam na myśli tą wschodnią zatokę. Nawet w jej północnej części, tuż koło drogi.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo związane z kradzieżą, to raczej spokojnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Aktualne ceny w marinach i za cumowanie na bojach - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone