Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne przewodniki, mapy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 22.04.2014 20:48

Witajcie,
Szukam dobrego przewodnika po Dubrowniku, najlepiej z jak najbardziej szczegółowymi informacjami,
Polecicie coś? :)
Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.04.2014 08:20

Marceli Szpak napisał(a):Witajcie,
Szukam dobrego przewodnika po Dubrowniku, najlepiej z jak najbardziej szczegółowymi informacjami,
Polecicie coś? :)
Pozdrawiam


TEN miałem na mag.; zależy czego po nim oczekujesz, jak dla mnie całkiem wystarczający, choć z reguły ustalam co odwiedzę poprzez neta i stronę np oficjalną miasta, tudzież Street View lub miejsca polecane przez innych
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 23.04.2014 08:51

te kiero napisał(a):
Marceli Szpak napisał(a):Witajcie,
Szukam dobrego przewodnika po Dubrowniku, najlepiej z jak najbardziej szczegółowymi informacjami,
Polecicie coś? :)
Pozdrawiam


TEN miałem na mag.; zależy czego po nim oczekujesz, jak dla mnie całkiem wystarczający, choć z reguły ustalam co odwiedzę poprzez neta i stronę np oficjalną miasta, tudzież Street View lub miejsca polecane przez innych


Dzięki, nabędę!
Wcześniej korzystałem z tych od Pascala TEN i TEN
sweettemper
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sweettemper » 19.05.2014 20:45

Który przewodnik lepszy jeśli chodzi o praktyczne informacje

-z Pascala (wersja+ BIH)?
- czy z Michelina ?

Widziałam ostatnio obydwa w księgarni, jeden czarno biały drugi z kolorowymi zdjęciami, ale akurat to dla mnie nie ma znaczenia .Cena podobna. Obydwa miały mini-mapki co mi osobiście bardzo ułatwia życie, ale który wybrać ... :roll:
alias
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alias » 29.05.2014 13:15

Nie wiem czy ktoś to podawał ale na wszelki wypadek zapodam link gdzie są wersję na komórki i tablety. Wszystko bezpłatne oczywiście:
croatia.hr/pl-PL/Linki/Mobile-apps
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 04.06.2014 21:54

Hej macie może przewodniki na tableta?
Ogólnie szukam tez informacji gdzie znajdę piękne wodospasy ,
wybieramy się w rejon miedzy Zadarem,a Splitem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2014 01:02

alalat napisał(a):Ogólnie szukam tez informacji gdzie znajdę piękne wodospasy ,

Najbardziej znane są w Plitwicach i na rzece Krka,
Na forum znajdziesz o nich wiele informacji :idea:
marek86
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek86 » 06.06.2014 10:40

Janusz Bajcer napisał(a):
alalat napisał(a):Ogólnie szukam tez informacji gdzie znajdę piękne wodospasy ,

Najbardziej znane są w Plitwicach i na rzece Krka,
Na forum znajdziesz o nich wiele informacji :idea:


Polecam także Wodospady Kravica w BiH :)
alalat
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 02.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alalat » 06.06.2014 16:33

marek86 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
alalat napisał(a):Ogólnie szukam tez informacji gdzie znajdę piękne wodospasy ,

Najbardziej znane są w Plitwicach i na rzece Krka,
Na forum znajdziesz o nich wiele informacji :idea:


Polecam także Wodospady Kravica w BiH :)

Dziękuje wam bardzo:)
JejoX
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JejoX » 27.07.2014 20:20

Cześć,

Mozecie mi polecić jakieś sprawdzone przewodniki po południowej dalmacji?

Chciałbym najlepiej dwa przewodniki rozrywka+kultura :)

Z góry dzieki za pomoc
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.07.2014 20:28

longtom napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Wpisałem w szukaja Hvar ...


Obrazek

Mogę wysłać Ci na mejla podzielone na 2 części przygotowane do wydrukowania na 2 formatach A4.



Wow, ale super mapa ! Też ją sobie druknę za pozwoleniem. Na jaki format jest wklejona w poście ?

:)
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 26.10.2014 01:11

W końcu znalazłam odpowiedni temat. Poszukuję jednego, konkretnego przewodnika po Chorwacji (bądź nawet samej Dalmacji). Miałam go w rękach kilka lat temu w Empiku, kosztował na pewno ponad 50zł (może grubo więcej, nie mogłam sobie na niego pozwolić) i co zapadło mi mocno w pamięci - otworzyłam go wtedy na rysunku pałacu Dioklecjana wraz ze szczegółowym opisem poszczególnych jego zakamarków. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że źle zapamiętałam i nie był to pałac w Splicie, a katedra w Szybeniku - tak czy siak fajnie to było rozrysowane i szczegółowo opisane. Ktoś, coś kojarzy? :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.10.2014 10:30

takie szczegółowe przewodniki ma Berlitz, oczywiście te z górnej półki cenowej, może coś z ich wydawnictwa to było
poza tym Empik zaopatruje w dużej mierze Platon Dystrybucja Książek, więc może poszukaj w ich księg. int. może coś Ci ci się rzuci w oczy
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 16.05.2016 13:21

My pół Europy zjeździliśmy z przewodnikami Rough Guide. Jeśli ktoś szuka przewodnika, który ma fajne opisy, zawiera trochę historii i ciekawostek oraz opisy miejsc, gdzie można dobrze zjeść to jest to przewodnik dla niego. Niestety nie wszystkie są po polsku ;/ Rough Guide jest praktycznie bez obrazków, za to treść i insighty, co zobaczyć i dlaczego - to jest na wagę złota.

Lonely Planet - z tym chodzi przecietny turysta z UK / US. Restauracje są chyba wybierane na zasadzie "która zaplaciła więcej" - w większosci przypadków bez klimatu, charakteru i często z podłą jakością.

Berlitz - mamy stary przewdonik kupiony w Dedalusie (centrum taniej ksiażki). Sporo historii dobrze opisanej. To samo można jednak znaleźć na wikipedii.

Ciekaw jestem, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Michelinowymi przewodnikami, bo jeszcze nie wpadł nam w ręce, choć z dwa razy była nad nimi dyskusja w empiku. Powie ktoś, coś ?
arturnowy
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturnowy » 16.07.2016 07:12

Michelin - lipa. Miałem - mało przydatny. Moim zdaniem lepszy Pascal.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Aktualne przewodniki, mapy - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone