Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2018 Girona -Figueres - Barcelona

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.08.2018 23:09

...
Montserrat.jpg
fotka z neta


Cały masyw górski Montserrat ma około 10 km długości, najwyższy szczyt niecałe 1300 m npm.
Opactwo Matki Bożej jest w jego sercu i stanowi dobry punkt wypadowy na okoliczne szlaki turystyczne.
Pomagają w tym 2 funikulary - czyli kolejki linowo - terenowe, odjeżdżające z rejonu stacji Cremallery:
1. do góry możemy wjechać kolejką Sant Joan (500 metrów długości) - warto - skraca wyjście w najwyższe i najciekawsze partie masywu Montserrat - na górę Sant Jeroni i w rejon pustelni.
2. w dół prowadzi kolejka Santa Cova (coś około 250 metrów, z galerii przy bazylice widać całą jej trasę) - skraca drogę do groty (obecnie kościoła), gdzie znaleziono posąg Czarnej Madonny; wydaje się, ze w dół możemy sobie spokojnie zejść, natomiast przydaje się z powrotem.

TUTAJ strona obydwu kolejek.
Koniecznie sprawdzić w fazie planowania, czy w ogóle kursują, bo kolejki mają przerwy techniczne - jak np. ... w lutym :? .


Obrazek


.......
Obrazek

Obrazek


Infrastruktura wokół klasztoru jest nieco przytłaczająca - przyklejone do skały olbrzymie budynki, obecnie puste (chyba domy pielgrzyma czy coś takiego), przy klasztorze muzeum, poczta, obszerny bar szybkiej obsługi, nieco dalej hotel Abat Cisneros i apartamenty el·les Abat Marcet, 2 parkingi, linie kolejowe i tłumy ludzi ...
Mimo to miejsce jest wspaniałe i po wizycie w bazylice, tym bardziej chce się stąd "uciec" na szlak.


Obrazek


Najbardziej honorny jest wypad na szczyt Sant Jeroni- najwyższy szczyt masywu, jego kaplice i miradory.
Nie wiem jak długo się tam idzie, internety piszą, że 2 - 3 godziny ?? .. funikular pozwala pewnie skrócić to dojście.
Z rejonu górnej stacji funikulara Sant Joan, można odwiedzić tez pobliskie pustelnie, na zboczach szczytu Santa Magdalena.
Od samego klasztoru prowadzi popularna ścieżka na krzyż na San Miguel ... no i ścieżka do Santa Cova, którą w całości widać z okolic klasztoru.

Przy planowaniu wypadów, musimy pamiętać, żeby wrócić przed ostatnia Cremallerą / autobusem ... inaczej trzeba będzie zostać w górach, na noc ... ale to też może być plus, bo tylko wtedy można w pełni poczuć magię tego miejsca, jak pisze Karol w blogu Kołem się Toczy.
My zadziałaliśmy skromnie, poszliśmy tylko do Covy ...ale siły nas w trakcie opuściły :( :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 07.08.2018 00:02

...
To już KONIEC uffff
Zrobiłem jeszcze troszkę edycji postów technicznych.
Dziękuję Wszystkim za miłe towarzystwo i serdecznie pozdrawiam :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.08.2018 07:12

Buber napisał(a):...
To już KONIEC uffff
Zrobiłem jeszcze troszkę edycji postów technicznych.

Chapeau bas :!: Zarówno za część merytoryczną jak i piękne zdjęcia.
Nie zmarnuje się :oczko_usmiech: . Mam szczery zamiar wykorzystać te instrukcje organizacyjno-logistyczne w praktyce :hut: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.08.2018 07:58

Ja też mam nadzieję, że wykorzystam ten wspaniały przewodnik.
Pozdrawiam :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 07.08.2018 18:03

marze_na napisał(a):Chapeau bas :!: Zarówno za część merytoryczną jak i piękne zdjęcia.
Nie zmarnuje się :oczko_usmiech: . Mam szczery zamiar wykorzystać te instrukcje organizacyjno-logistyczne w praktyce :hut: .

Dzięki za miłe słowa, Wasze relacje były dla mnie inspiracją - są doskonale "zbilansowane" merytorycznie i fotograficznie.
Chciałbym, żeby ta relacja się przydała. Większość informacji, można znaleźć w necie, tutaj jest wszystko zebrane


Beata W. napisał(a):Ja też mam nadzieję, że wykorzystam ten wspaniały przewodnik.
Pozdrawiam :papa:

Trzeba pojechać.
Ja żałuję kilku nie zwiedzonych lub nie do końca zobaczonych miejsc i kiedyś tam wrócę.
Myślę, że warto będzie poświęcić cały dzień na Montjuic z ogrodami, pooglądać panoramę Barcy ze wzgórza Rovira, zwiedzić Torre Bellesguard i dobrze spenetrować południową część Barri Gotic - odwiedzić resztę małych oddziałów MUHBa w tym rejonie i wreszcie św. Eulalię.
Kusi mnie też bardzo jednodniowa wycieczka do Tarragony - z dworca Sants RE (R 14,15,16) dojeżdżają tam w godzinkę.
Pozdrawiam :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2018 19:33

Dzięki za odświeżenie moich wspomnień i ukazanie nieznanych mi miejsc miasta... :papa:
Ostatnio edytowano 07.08.2018 21:37 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.08.2018 20:43

Tak, logistycznie bardzo dobrze ogarnięte i przedstawione.
wspomnienia wróciły, jak widzę Barcelona jest dość popularnym kierunkiem w PL.

Montserratu nie pamiętam dobrze, był to szybki fakultet z Costa Bravy.
Dzięki
ArasK85
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArasK85 » 08.08.2018 09:07

Dzięki za relację. Parę poprawek do mojego planu wprowadziłem dzięki Tobie:)
Jeszcze tylko 23 dni i w drogę!
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.08.2018 19:58

Buber napisał(a):...
To już KONIEC uffff
Zrobiłem jeszcze troszkę edycji postów technicznych.
Dziękuję Wszystkim za miłe towarzystwo i serdecznie pozdrawiam :D .


Super relacja, zdjęcia, opisy :) Widać w niej te Twoje w sumie 4 dni (zakodowałem 3+0,5+0,5). Moje prawie 2 nie pozwoliły zobaczyć tego wszystkiego, ale to było trochę z premedytacją ;) Na pewno, jak przy każdym dużym mieście, tydzień byłby idealny na zobaczenie i tak "powiedzmy" wszystkiego.
Jeśli mogę prosić, możesz podać koszty za przeloty + za nocleg + transfery z lotniska ?

pozdrawiam serdecznie, Michał :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.08.2018 09:23

majkik75 napisał(a):Jeśli mogę prosić, możesz podać koszty za przeloty + za nocleg + transfery z lotniska ?

Nie pamiętam dokładnie - ale za 3 osoby + jeden duży bagaż - samolot GIR-KRK i z powrotem wyszło około 800 PLN, taxi z lotniska do GIR 15E (po podziale), nocleg w Margarit 160E - za 2 noce (był naprawdę na 4 osoby), nocleg w Cosmo za 5 nocy (też na 4 osoby) 500 E, bilety Regional GIR do Figueres - 3 x 4E - 2 x (24E tam i z powrotem), Regional GIR do Barcy 3 x 8E x 2 (razem 48E), autobus z GIR na lotnisko 3 x 2,5E.
W Barcelonie zużyliśmy 4 bilety T10 - ok. 40E ...reszta to wstępy do obiektów, jedzenie itp. jak w relacji.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 18.08.2018 19:35

Dzięki za info :papa:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2018 Girona -Figueres - Barcelona - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone