Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 04.11.2008 15:31

maslinka napisał(a)::D:twisted: Wybieram rysunek diablicy , zgadnijcie dlaczego? :D:twisted:



Wybacz moja dociekliwość, dlaczego?
Czy w nastepnym odcinku się wyjaśni?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.11.2008 15:46

maslinka napisał(a):...Wybieram rysunek diablicy , zgadnijcie dlaczego? :D:twisted:...

Ponieważ, gdyż, dlatego, że .... "gdzie diabeł nie może tam babę pośle" a baba z wizerunkiem diabła to mieszanka wybuchowa :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.11.2008 15:47

maslinka napisał(a)::D:twisted: Wybieram rysunek diablicy , zgadnijcie dlaczego? :D:twisted:

Przydomek szkolny :?: (no chyba że mąż tak pieszczotliwie Cię nazywa :wink: )
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.11.2008 15:54

MTG napisał(a):
maslinka napisał(a)::D:twisted: Wybieram rysunek diablicy , zgadnijcie dlaczego? :D:twisted:



Wybacz moja dociekliwość, dlaczego?
Czy w nastepnym odcinku się wyjaśni?


Powiedzmy, że ze względu na "diabelskie pomysły", skłonność do mocnych wrażeń i ryzyka i czasem trudny charakter... Leszek też był bliski prawdy... Czasem bywam taka: :twisted:, czasem "anielska". Cóż, kobieta zmienną jest... I niech tak pozostanie :)
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 04.11.2008 15:57

No i zagadka rozwiązana :D
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 04.11.2008 16:01

maslinka napisał(a):
MTG napisał(a):
maslinka napisał(a)::D:twisted: Wybieram rysunek diablicy , zgadnijcie dlaczego? :D:twisted:



Wybacz moja dociekliwość, dlaczego?
Czy w nastepnym odcinku się wyjaśni?


Powiedzmy, że ze względu na "diabelskie pomysły", skłonność do mocnych wrażeń i ryzyka i czasem trudny charakter... Leszek też był bliski prawdy... Czasem bywam taka: :twisted:, czasem "anielska". Cóż, kobieta zmienną jest... I niech tak pozostanie :)

No to już nie zadaję więcej pytań, tylko czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 04.11.2008 16:11

Kto pyta nie błądzi :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.11.2008 19:06

18.07 (piątek)

Dzisiaj niestety opuszczamy piękny, zielony Peljesac i plażę Divna. Pakujemy się, robimy pożegnalne zdjęcia. Jest dosyć pochmurno, więc nie jest nam tak bardzo szkoda:

Obrazek

Obrazek

Kierujemy się w stronę "stałego lądu", mijając piękne krajobrazy:

Obrazek

Obrazek

Mury w Stonie już przeszliśmy, więc jedziemy dalej:

Obrazek

Mijamy Dubrovnik, oczywiście przyjedziemy tu jeszcze (i to nie raz!):

Obrazek

Wyspa Lokrum (tu też będziemy :)):

Obrazek

Ale, póki co, naszym celem podróży jest Żupa Dubrovacka i miejscowość Mlini. Znalazłam w internecie camping Kate, który wydał mi się ciekawy. Dojeżdżamy na miejsce. Niestety spotyka nas rozczarowanie - nie ma żadnych wolnych miejsc w cieniu, a do plaży strasznie daleko i stromo w dół. Już tak mieszkaliśmy - w Orasacu na campingu "Pod maslinom" i codziennie wspinaliśmy się z plaży do namiotu, klnąc w duchu. Ale temu campingowi daleko do "Masliny", jeśli chodzi o położenie i zaplecze sanitarne.

Podobno w pobliskiej miejscowości Srebreno jest camp Matkovica. Jedziemy więc go sprawdzić. Niestety po raz kolejny spotyka nas zawód. Camping malutki i bardzo zatłoczony, a do morza jeszcze dalej. Lubimy mieszkać pod namiotem właśnie dlatego, żeby mieć blisko do morza. Nie zamierzamy zostawać tu ani chwili dłużej. Zresztą Żupa Dubrovacka nie przypada nam do gustu. Wiem, że ma na forum wielu zwolenników, ale my, tylko przez nią przejeżdżając, nie zachwyciliśmy się. Być może wymaga bliższego poznania, bo na pierwszy rzut oka na pewno nie powala.

Przypominam sobie o campingu Solitudo w Dubrovniku. Co prawda w planach na tę część wakacji było głównie "bywanie" w tym pięknym mieście, jednak wyobrażałam sobie, że punktem wypadowym będzie jakieś spokojne miejsce z uroczym fragmentem wybrzeża. Jednak plany są czesto weryfikowane przez samo życie. A więc może i camping w Dubrovniku nie jest złym pomysłem. Mielibyśmy dubrovnickie "życie nocne" na wyciągnięcie dłoni. :D

Wspomniany camping jest położony na Półwyspie Babin Kuk, blisko portu. Miejsce ładne, zacienione, ale ogromne, a ja nie jestem zwolenniczką takich wielkich "kombinatów turystycznych". Zresztą jest tu strasznie drogo, około 260 kun za 2 osoby, namiot i samochód :!: Bez przesady!

Strasznie jesteśmy dzisiaj wybredni w wyborze ostatniego miejsca "zamieszkania" w Chorwacji. W końcu przypomina mi się Orasac. Camping "Pod maslinom" był o niebo lepszy od wszystkich, które dzisiaj widzieliśmy i na pewno dużo tańszy. Trudno, będziemy się znowu wspinać, wracając z plaży. A przynajmniej do Dubrovnika niedaleko (i wreszcie zobaczę Arboretum w Trsteno :)).

Tak więc "lądujemy" na campingu "Pod maslinom", już po raz trzeci. Właściciel - Bożo, poznaje nas :D. Camp jest szeroko znany na forum, więc nie będę się o nim dużo rozpisywać. Powiem tylko tyle, że warunki sanitarne bardzo dobre (chociaż w porównaniu do lat poprzednich, większe kolejki w toaletach; wniosek: wybudować jeszcze jeden budynek z sanitariatami), dużo cienia i dużo Polaków, co ma swoje dobre i złe strony (wiadomo, zależy na kogo się trafi).

Rozbijamy namiot i idziemy na plażę i do pizzerii (położonej tuż przy plaży), bo żołądek domaga się już posiłku. A pizza jest tu rewelacyjna :D
Woda cudowna, plaża ładna (taka, jaką ją zapamiętałam :)) Jednak dobrze, że tu przyjechaliśmy!
Camping jest dobry, chociaż wcale nie mój ulubiony w Cro, o czym mógłby świadczyć nick na forum :wink:
Za to oliwki bardzo lubię i zjadam w Chorwacji w dużych ilościach :D

Widok z górnego poziomu pizzerii na "pierwszą plażę" :):

Obrazek

A oto "dalsza plaża", gdzie się wylegiwaliśmy, widziana od strony morza:

Obrazek

Obrazek

Można sobie pograć w piłkę wodną:

Obrazek

Pizzeria o zachodzie słońca:

Obrazek

Obrazek

I widoczek na miłe zakończenie odcinka :):

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.02.2012 20:17 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.11.2008 19:40

Następnym razem proszę odwiedzić Sladenovici :D Tam znajdziecie ciepły i rodzinny klimat nad samym morzem :D
http://www.sladenovici.info/gallery.php?gallery=1
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.11.2008 19:53

mkm napisał(a):Następnym razem proszę odwiedzić Sladenovici :D Tam znajdziecie ciepły i rodzinny klimat nad samym morzem :D
http://www.sladenovici.info/gallery.php?gallery=1

Bardziej subiektywny opis (2 userów z cro.pl) polecanego lokalu z ww. linku znajdziesz TU :wink: :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.11.2008 19:58

mkm napisał(a):Następnym razem proszę odwiedzić Sladenovici :D Tam znajdziecie ciepły i rodzinny klimat nad samym morzem :D
http://www.sladenovici.info/gallery.php?gallery=1

Hej!

A to są pokoje czy apartamenty?
Mnie bardziej interesują 2 pokoje dla 2+2.
Dzięki za info.


P.S. Juz nie pisz.... :roll: Piotrek napisał...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.11.2008 20:11

Mkm, dawno Cię tu nie było, witaj ponownie :) Strona, którą wysłałeś wygląda obiecująco... Potem przeczytałam, to, co podesłał Piotrek... czyta się jak wakacyjny koszmar. Wierzę, że tak jest, bo też kiedyś daliśmy się nabrać na piękne zdjęcia na stronie internetowej, a rzeczywistość była zupełnie inna...
Chociaż nam zależy na campingu, więc w tym wypadku mogłoby być zupełnie przyzwoicie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.11.2008 20:39

To ja juz do Pakostane po raz 5-ty wolę jechać.... :twisted:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.11.2008 21:14

Zupa Dubrovacka..jak wiesz na nas też wrażenia nie zrobiła, choć zaletą tego miejsca jest bliskość Dubrovnika :)
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.11.2008 21:23

maslinka napisał(a):Mkm, dawno Cię tu nie było, witaj ponownie :) Strona, którą wysłałeś wygląda obiecująco... Potem przeczytałam, to, co podesłał Piotrek... czyta się jak wakacyjny koszmar. Wierzę, że tak jest, bo też kiedyś daliśmy się nabrać na piękne zdjęcia na stronie internetowej, a rzeczywistość była zupełnie inna...
Chociaż nam zależy na campingu, więc w tym wypadku mogłoby być zupełnie przyzwoicie.


Piotrek sobie może pisać , pisać i jeszcze raz pisać :wink:
A ja tam byłem i widziałem na własne oczy ten fragment wybrzeża :)
Zdjęcia w tym wypadku nie kłamią :D Co do standardu apartamentów , nie wypowiadam się , bo nie mieszkałem .
Jeżeli komuś przeszkadzały śmieci na plaży , to należało szybko posprzątać w myśl zasady , że porządek utrzymuje świat , a leniuchów bat :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :) - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone