Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy – Riviera del Conero nelle Marche

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 20.12.2020 21:31

Kapryśna się zrobiłam :roll:
Plaże ładne, ale morze mętne... i masz rację strach tam coś zostawić bez opieki.
No i handlarze... na Lazurowym też ich pełno :roll:
Jednak nie ma to jak swojska Chorwacja :hut:

A kolory na zdjęciach - to tak jak piszesz odcienie zależne są od wybranego programu. Cóż tak działają idioten kamery - też z takiej korzystam , bo żaden ze mnie fotograf. Na zdjęciach szukam jakiegoś odnośnika np. zwracam uwagę na kolory roślin, np.pinie faktycznie nie są czysto zielone tylko lekko wpadają w żółty . Reasumując jeżeli na zdjęciu kolor pinii jest żółtawozielony to cała reszta kolorów powinna odpowiadać rzeczywistości.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.12.2020 10:47

Abakus68 napisał(a):Albo we wtorek spaliśmy rano bardzo mocno, chociaż raczej nie, albo po poniedziałku, gdy zamknięte były knajpki, to we wtorek rano w koszach pod naszymi sypialniami nie było butelek bo dzień wcześniej nic nie przerwało snu, w środę jednak koło 5.40 to było jak Armagedon, jakby się jakieś rusztowania zwaliły. Zerwaliśmy się na równe nogi, do okna a tam… Komunalka wywala z kosza na pakę butelki… Ten dźwięk towarzyszył nam już co rano oprócz niedzieli i wtorku. Taka właśnie mała niedogodność tego miejsca.
Coś podobnego przeżyliśmy w Rogoznicy, kiedy skoro świt dotowarowywano Studenaka, który był z drugiej strony budynku. Od tego czasu dokładnie sprawdzam, czy blisko naszego planowanego lokum nie ma żadnego sklepu czy knajpy....


Abakus68 napisał(a):Spiaggia del Frate – Sottosanta
Ludzi było mniej
Nasze miejsce dość odosobnione przez dłuższy czas
I ta plaża włoska mi się podoba, pod kątem plażowania.... A w morzu także kamyki czy piasek?


Abakus68 napisał(a):Jeszcze rozumiem różnica bez makijażu i z makijażem, ale morza przecież nikt bazą nie zaciera, pudru nie nakłada.
Widzę, że życie wśród kobiet Cię wykształciło, że znasz te dwa produkty :smo:

tony montana napisał(a):Marzenka lubi zwiedzać bardzo dokładnie, na przykład taki Neapol czy Palermo.
Dokładnie. Mrooczki poświęcają dużo czasu na dokładne zwiedzanie zabytków, kościołów i miasteczek, kosztem małej (przy najmniej dla mnie) ilości czasu na plaży....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.12.2020 11:44

tony montana napisał(a):Marzenka lubi zwiedzać bardzo dokładnie

piekara114 napisał(a):Dokładnie. Mrooczki poświęcają dużo czasu na dokładne zwiedzanie

Na szczęście można mieć różne potrzeby i różne zainteresowania.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.12.2020 20:35

Ale czemu Ci się te kamyczki przy brzegu nie podobają?
Poprzedni odcinek ze smaczkami bardzo fajny, nastrojowy :) .
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 22.12.2020 10:25

travel napisał(a):Kapryśna się zrobiłam :roll:
Plaże ładne, ale morze mętne... i masz rację strach tam coś zostawić bez opieki.
No i handlarze... na Lazurowym też ich pełno :roll:
Jednak nie ma to jak swojska Chorwacja :hut:


Zgadzam się

travel napisał(a):A kolory na zdjęciach - to tak jak piszesz odcienie zależne są od wybranego programu. Cóż tak działają idioten kamery - też z takiej korzystam , bo żaden ze mnie fotograf. Na zdjęciach szukam jakiegoś odnośnika np. zwracam uwagę na kolory roślin, np.pinie faktycznie nie są czysto zielone tylko lekko wpadają w żółty . Reasumując jeżeli na zdjęciu kolor pinii jest żółtawozielony to cała reszta kolorów powinna odpowiadać rzeczywistości.

Izy to są jednak sprytne kobiety :mrgreen: :mrgreen:

piekara114 napisał(a):...I ta plaża włoska mi się podoba, pod kątem plażowania.... A w morzu także kamyki czy piasek?

Kamyki, a dalej nie wiem... całe ten urlop postałem z 5 razy do kolan w wodzie i finito...


piekara114 napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Jeszcze rozumiem różnica bez makijażu i z makijażem, ale morza przecież nikt bazą nie zaciera, pudru nie nakłada.
Widzę, że życie wśród kobiet Cię wykształciło, że znasz te dwa produkty :smo:

Baza, podkład, puder, konturówka, eyeliner, korektor, serum, utrwalacz do makijażu, róż, rozświetlacz a nawet klej do cieni... Masakra, Nie ma to jak mydło, pianka do goleria, jakiś razor i perfum i luz...[/quote]
piekara114 napisał(a):...Mrooczki poświęcają dużo czasu na dokładne zwiedzanie zabytków, kościołów i miasteczek, kosztem małej (przy najmniej dla mnie) ilości czasu na plaży....

Każdy sposób na spędzanie urlopu wynika z potrzeb danej chwili. Ja sobie bardzo cenię szczegółowe relacje a plaże to akurat dla mnie czasami jedna wielka katorga :mrgreen: :mrgreen:
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Marzenka lubi zwiedzać bardzo dokładnie


piekara114 napisał(a):Dokładnie. Mrooczki poświęcają dużo czasu na dokładne zwiedzanie

Na szczęście można mieć różne potrzeby i różne zainteresowania.

I teraz się wszyscy dyskutanci uśmiechamy i życzymy sobie wszystkiego dobrego nie tylko na święta. Zbiorniki na tolerancję... odsyłam do leniwców w postirze... Tego nam trzeba

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ale czemu Ci się te kamyczki przy brzegu nie podobają?
Poprzedni odcinek ze smaczkami bardzo fajny, nastrojowy :) .

Bo widzisz one są jak ograniczenie... Nie pytaj jaki mam stosunek do ograniczeń bo wolałbym wypowiadać się kulturalnie. Co do ograniczeń tolerancji w sobie nie mam :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 24.12.2020 13:04

Zdrowych, pogodnych i radosnych świąt życzę wszystkim komentującym obserwującym a także tym żyjącym z dala od forum. Oby nadzieja w nas wszystkich na to, że będzie normalnie, a człowiek człowiekowi wilkiem nie będzie obróciła się w rzeczywistość.
Czasem jesteśmy za nadto dorośli, a aby się uśmiechnąć wystarczy czerpać z dzieciństwa- naszego lub innych
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 24.12.2020 15:52

Zdzihu, dla Ciebie i Twej małżonki zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt życzę i żebyśmy wszyscy szybko wrócili do normalności.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.12.2020 17:32

Zdrowia, spokoju i radości. :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 25.12.2020 14:32

Kamila, Nefer - dzięki.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy – Riviera del Conero nelle Marche - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone