Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy Liguria

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008
Włochy Liguria

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 05.04.2013 14:56

Czy znacie może Wybrzeże Liguryjskie?

Interesuje mnie spokojna okolica... Miejscowości typu San Remo (w tym regionie) oczywiście "z daleka" 8) .
Camping, mobilhomy w miarę blisko morza za przystepną cenę, jeśli można o takiej mówić w lipcu we Włoszech... :).
W tamtym roku sprawdzałem różne rejony Włoch i mobilhome z klimą to wydatek w lipcu ok 120-150 Euro na dobę... 8O
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 05.04.2013 17:15

zbig99 napisał(a):Czy znacie może Wybrzeże Liguryjskie?

Interesuje mnie spokojna okolica... Miejscowości typu San Remo (w tym regionie) oczywiście "z daleka" 8) .
Camping, mobilhomy w miarę blisko morza za przystepną cenę, jeśli można o takiej mówić w lipcu we Włoszech... :).
W tamtym roku sprawdzałem różne rejony Włoch i mobilhome z klimą to wydatek w lipcu ok 120-150 Euro na dobę... 8O


Ja byłem tam w 2011 roku, tyle że w apartamentach w miejscowości Diano Marina. Płaciłem bodajże 400 lub 450 euro za 4 osoby za tydzień, i był tam w miarę fajny basen...a nawet dwa baseny :)
Kilka miejscowości bardzo urokliwych...oczywiście Monaco w zasięgu wzroku...San Remo wg mnie bardzo brzydkie...w niczym mnie nie zachwyciło...Genua typowo portowe miasto, ale akwarium warte odwiedzenia...do tego VENTIMIGLIA, BADALUCCO, TRIORA - gdzie zabito ostatnią europejską czarownicę (ponoć) :D ...DOLCEAQUA, APRICIALE, TOIRANO i jaskinia, IMPERIA, MURETTO, CERVO - wg mnie najpiękniejsze miasteczko na wybrzeżu...

Jakbyś miał pytania to wal śmiało :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.04.2013 17:48

My mieszkaliśmy w Porto Maurizio :P ,
nie wiem jak latem, ale zimą było tam bardzo przyjemnie :P , camping też tam widziałam,
zresztą możesz popatrzeć tu Zimowe Giro d'Liguria. :P.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.04.2013 22:19

Ostatnio TO mnie zaintrygowało.....
Marek48
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek48 » 06.04.2013 00:15

W czerwcu 2011r. wczasowałem w Liguria, miejscowoc Loano w ośrodku 2Village. Wynajmowałem trzyosobowe pokój studio z aneksem kuchennym. Cromaniackie umiejętności wakacyjnego pichcenia umożliwiły rezygnację z opcji hotelowej z wyżywieniem. To bardzo poważnie zmniejszyło koszty naszego pobytu. Za tygodniowy pobyt (3 osoby) zapłaciliśmy 420 euro. Ośrodek jest b. ładny i zadbany. Piękne baseny. Dla każdego pokoju przypisany jest parasol z dwoma leżankami. Duży parking bezpłatny i możliwość wynajęcia garażu(cena spora ale do przełknięcia). Bezpłatna wypożyczalnia rowerów. Do morza 1km, ale kursuje wahadłowo autobusik z przerwą na sjestę. Miejscowośc spokojna i sympatyczna. No i jest co zwiedzac: Monte Carlo, po drodze San Remo, jak ktoś nie trafił na pogodę i ma ochotę, mijamy Monaco i Nicea, Cannes nasze. W drugą stronę zwiedzić można Genuę i piękne mieścinki w jej okolicach.
Bardzo fajny był to pobyt. Gdybym nie znał Chorwacji, zachwycony byłbym w 100%.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 08.04.2013 07:39

Marek48 napisał(a):Bardzo fajny był to pobyt. Gdybym nie znał Chorwacji, zachwycony byłbym w 100%.

Czyli jednak Chorwacja górą?
Szukam alternatywy dla Chorwacji w której byłem już 5 razy 8) ... Zdjęcia z okolicy wyglądają bajkowo...
Pytanie czy nad morzem to jest beton czy piasek?
Dajcie jeśli możecie namiary na apartamenty (sprawdzone) w zasięgu finansowym oczywiście... i nie za daleko od morza... (najlepiej maks 500m)
Dziękuję z góry.. Chociaż w lipcy to ceny na Wybrzeżu Liguryjskim będą pewnie w granicach 600-700 Euro za 1 tydzień.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 08.04.2013 19:46

zbig99 napisał(a):
Marek48 napisał(a):Bardzo fajny był to pobyt. Gdybym nie znał Chorwacji, zachwycony byłbym w 100%.

Czyli jednak Chorwacja górą?
Szukam alternatywy dla Chorwacji w której byłem już 5 razy 8) ... Zdjęcia z okolicy wyglądają bajkowo...
Pytanie czy nad morzem to jest beton czy piasek?
Dajcie jeśli możecie namiary na apartamenty (sprawdzone) w zasięgu finansowym oczywiście... i nie za daleko od morza... (najlepiej maks 500m)
Dziękuję z góry.. Chociaż w lipcy to ceny na Wybrzeżu Liguryjskim będą pewnie w granicach 600-700 Euro za 1 tydzień.

Ja byłem Rezydencja Diano Sporting w Diano Marina...do morza trochę dalej = tak 800 m.
Ale żeby dojść do bardziej dzikich plaż nie zastawionych parasolami trzeba było iść trochę dalej ok 2 km albo najlepiej podjechać samochodem. Wtedy bardzo ładny piasek, plaże szerokie i puste...morze przejrzyste...
Na pewno region inny niż Chorwacja, morze chorwackie wygrywa... natomiast Liguria to region w którym można więcej zobaczyć niż w Chorwacji...
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 08.04.2013 21:07

Riwierę di ponente zostaw dla gwiazd estrady :wink: celuj w coś bardziej na wschód, może Bonassola 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.04.2013 21:20

Do Włoch nie po same plaże się jeździ... :wink:
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 09.04.2013 08:12

Byłem na przełomie lipca/sierpnia 2009 w Levanto (camping pian di picche). Miasteczko całkiem przyjemne ale strasznie nabite turystami w tym okresie, wydaje mi się że wzdłuż wschodniego wybrzeża liguryjskiego było wszedzie tak samo. Plaża kamienista (drobniejsze kamienie niż na typowych chorwackich plażach).

Blisko stąd do Cinque Terre (miejsowości Riomaggiore, Monterosso, Vernazza, Corniglia i Manarola). Można kupić niedrogi jednodniowy bilet kolejowy, który pozwala na jeżdżene między tymi miejscowosciami bez ograniczeń(wsiadasz i wysiadasz gdzie i kiedy chcesz). Poza tym z Levanto można popłynąć do wakacyjnej destynacji celebrytów - Portofino. Jak masz dzieci to zawsze możesz zabrać je do dużego oceanarium (aquario) w Genui (pociąg jedzie troche ponad godzinę), a jak ich nie masz to tym fajniej, bo miasto niczego sobie. Poza tym jeżeli będziesz dysponował autem to warto zapuścić się na jednodniową wycieczkę do Pizy, San Gimignano i Volterry. Za to ostatnie wdzięczna Ci będzie nastoletnia córka (rzecz jasna o ile taką masz ;-) kręcili tutaj filmową trylogię "Zmierzch", czy jakoś tak).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.01.2015 22:34

Po czasie odświeżam temat...

Niestety Albania w tym roku odpadła (Pan M. chce cywilizację z cywilizowanymi drogami :roll: ) i tak wymyśliliśmy sobie Ligurię...
I tu prosiłabym o pomoc (uprzedzam, że relacje zaczynam czytać, ale zanim min.z 10 przeczytam to trochę czasu minie i nie wiem czy znajdę odpowiedź na swoje pytanie...) w doradzeniu, co na wybrzeżu wybrać.
Interesuje mnie ładne miasteczko/miejscowość z jakąś promenadą na wieczorne spacerki, z lodziarniami, ale nie w stylu Makarskiej. Coś mniejszego... I choć trochę przestrzeni na plaży. Co możecie mi polecić?
Wyjazd w lipcu (połowa) i tu się nic nie zmieni. Z chęcią przyjmę też namiar na jakieś apartamenty (ceny w hotelach z wyżywieniem porażają w sezonie) jeśli ktoś będzie miły i zechce się podzielić.
Miasteczko musi mieć znośną plażę (spokojnie 20 min mogę na nią iść, to nie problem) i zależy mi, aby była to dobra baza wypadowa do zwiedzania (ze 2,3 wycieczki).

A może co zdecydowanie odrzucić?

A może po francuskiej granicy jest warte, aby było miejscówką pobytową?
Ewentualnie myślę, też o Toskanii.

Z góry dziękuję za pomoc.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.01.2015 07:19

A musi być tylko plażing?
Lucca, rowery, zwiedzanie, pałace, ogrody...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2015 09:00

FUX napisał(a):A musi być tylko plażing?
Lucca, rowery, zwiedzanie, pałace, ogrody...


Tak jak pisałam zwiedzanie także jest w planie. Chciałabym ze 2 wycieczki całodniowe (ale to zależy czy znajdę coś na 10/12 dniu, bo zdecydowana większość jest na 7 dni) i po plażowaniu albo spacerek po miejscowości albo w autko o pobliskie miejsca zwiedzamy (to się u nas sprawdza już od kilku lat).

Dzięki za Lucca - do plaży trzeba będzie dojeżdżać (w sumie to nie problem) tylko zastanawiam się czy są tam w okolicy plaże, dość spokojne, gdzie nie będzie problemu z parkowaniem (i nie będzie ono jakieś niesamowicie drogie).

Pozdrawiam
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.01.2015 11:00

W 2008 roku spędziłem tydzień w Levanto, miejscowości o rzut beretem od Cinque Terre. Do 5T jeździliśmy pociągiem, przejazd trwał jakieś dwie, trzy minuty. Można też dopłynąć do nich statkiem, który kursuje także do Portofino i Porto Venere. Z kolei pociągiem jedzie się szybko do Genuy.
Samo miasteczko jest ładne, w miarę ciche, ma plażę kamienistą. Mieszkaliśmy w bed&breakfast, za bardzo fajny 2 os. apartament płaciliśmy 80 euro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2015 11:11

maxredaktor napisał(a):W 2008 roku spędziłem tydzień w Levanto, miejscowości o rzut beretem od Cinque Terre. Do 5T jeździliśmy pociągiem

Możesz podesłać mi namiar na priv (kopertka pod avatarem)?

A co to jest to 5T? Dopiero zaznajamiam się z tematem.
Dzięki
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy Liguria
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone