Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sopot pod Giewontem czyli Makarska w czasach zarazy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2020 18:44

Koniec relacji mnie zaskoczył 8O Tak szybko i nagle :?

ruzica napisał(a):Cóż, nasze podróże do Czech i przez Czechy składają się z dwóch stałych elementów:
:arrow: błądzenie na drodze
:arrow: dziwna restauracja

I tak za każdym razem, od lat.
Swego czasu, już z ponad 10 lat temu będzie nasz każdy wyjazd nad Bałtyk tak wyglądał jak przejeżdżaliśmy przez Bydgoszcz - zawsze inaczej i nie na logikę :?

W końcu wydostaliśmy się jakoś z czeskiej matni, droga ze Zgorzelca do Gorzowa już bez niespodzianek. Koło 16 jesteśmy w domu. Idziemy na piwo i pizzę do "konoby" :wink: na przeciwko naszego bloku. I koniec :!: :(

ruzica napisał(a): :arrow: wyjazd do Chorwacji na zaledwie 9 dni jest bardzo zły :evil:
:twisted: :twisted: Potwierdzam, zdecydowanie za krótko zwłaszcza jak to jest główny urlop....

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.10.2020 19:04

W pełni zgadzam się z Twoim podsumowaniem , a do szóstego punktu dopisałbym osobiście : ". . . ale to zawsze lepsze niż brak urlopu. "

Ten rok jest dziwny , ale Wasze wakacje , mimo że krótkie , to były fajne . Nasz październikowy wyjazd właśnie odwołał covid19

Dziękuję za relację :papa:


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.10.2020 19:31

Marta, dzięki za piękną relację, przy której świetnie się bawiłam! :D

Uwinęłaś się z pisaniem 8) Nie spodziewałam się tak szybkiego końca...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 09.10.2020 21:17

Czej, moment to już koniec :?: Ale dzięki za pisanie i relację :papa:

pozdrawiam, Michał
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.10.2020 21:58

Relacja świetna, jak zwykle miło było zaglądać. :) Dzięki wielkie :D.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.10.2020 09:24

kulka53 napisał(a):
ruzica napisał(a): :arrow: chorwackie upały nie są takie złe
:arrow: wyjazd w czasach zarazy nie jest taki zły

Z tym się zgadzam w całej rozciągłości... reszty nie miałem okazji doświadczyć :D


Podejrzewam, że nie zamierzasz testować pozostałych punktów :wink:

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a): :arrow: wyjazd do Chorwacji na zaledwie 9 dni jest bardzo zły :evil:
:twisted: :twisted: Potwierdzam, zdecydowanie za krótko zwłaszcza jak to jest główny urlop....



Urlop główny to my akurat mieliśmy w czasie zamkniętych granic :? Ta Chorwacja to było takie ziarno, które trafiło się ślepej kurze :wink:

piotrf napisał(a):Ten rok jest dziwny . Nasz październikowy wyjazd właśnie odwołał covid19


:( Nic mi nawet nie mów. Ja się powoli zaczynam obawiać co będzie z wyjazdami 2021 :roll:

maslinka napisał(a):
Uwinęłaś się z pisaniem 8)


Sama jestem w szoku po tym jak 4 czy 5 miesięcy pitoliłam się z ubiegłoroczną Słowenią :oczko_usmiech: Tym razem dobrze mi się pisało na fali świeżych wspomnień.


piekara114 napisał(a):Koniec relacji mnie zaskoczył 8O Tak szybko i nagle :?



maslinka napisał(a):
Nie spodziewałam się tak szybkiego końca...


majkik75 napisał(a):Czej, moment to już koniec :?:



Ale to ja miałam Ws jakoś psychicznie przygotować na ten koniec :?: :wink: Nasze wakacje też skończyły się szybko, więc i z relacją musiało być podobnie :idea:

kulka53 napisał(a):
Dzięki wielkie, było super :idea:
:papa:


piotrf napisał(a):Dziękuję za relację :papa:



maslinka napisał(a):Marta, dzięki za piękną relację, przy której świetnie się bawiłam! :D



majkik75 napisał(a): Ale dzięki za pisanie i relację :papa:



Nefer napisał(a):Relacja świetna, jak zwykle miło było zaglądać. :) Dzięki wielkie :D.


Dziękuję Wam za motywację :D Ilość komentarzy po odcinkach przerosła me skromne oczekiwania :wink: :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.10.2020 10:42

="ruzica"]
:arrow: Makarska nie jest taka zła


Da radę :mrgreen:

:arrow: wyjazd w sezonie nie jest taki zły


Lubię sezon bo lubię duże ilości turystów w chorwackich miasteczkach :smo:

:arrow: chorwackie upały nie są takie złe


Kiedys kochałam a teraz...chyba sie zestarzałam bo zaczynają mi przeszkadzać 8O

:arrow: wyjazd w czasach zarazy nie jest taki zły


Powiedziałabym że jest cudowny :hearts:

:arrow: wyjazd do Chorwacji na zaledwie 9 dni jest bardzo zły :evil:


Tak tak tak!!!!!!! :roll:

Dziękuję za uwagę :) Było mi bardzo miło i mam nadzieję, że Wam też :wink:


Dzięki za relację z super miejsc - zwłaszcza za wędrówkę wysokogórską - było pięknie :hearts: :hearts: :hearts:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.10.2020 21:24

Szkoda, że to już koniec relacji.
Miło było powspominać Makarską i okolice.
Nie znam Makarskiej pełnosezonowej, bo bywałam tam w maju i czerwcu, ale jak dla mnie Twoje słowa, że Makarska nie jest taka zła, są w 100 procentach prawdziwe.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.10.2020 19:10

Dzięki za relację.
Wiem jak to jest, gdy wyjazd jest krótki. Dwa lata temu mieliśmy tylko 6 noclegów na miejscu. Grunt to dobrze zaplanować ten czas i to bez wątpienia zrobiliście. :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 11.10.2020 20:30

No to się nie popisałem. Zaczynam czytać relację od jej końca... :mrgreen: :mrgreen: Podsumowanie strzeliłaś wyjątkowo spójne, żeby nie napisać leniwie :twisted: . Może to błądzenie po Czechach, może 3 kuchnie w trzy dni... :oczko_usmiech:
Jedno mnie w tym podsumowaniu niepokoi. Chcę bowiem za rok pojechać właśnie na dwa urlopy po 9-10 dni... Ale zobaczymy. Przeczytam Twoją relację na spokojnie.

Muszę się przyznać, że po łebkach ją czytałem. Ba. Zacząłem na swoim urlopie. Siedzieliśmy wtedy po winie z żoną i już chciałem skomentować taki odcinek, w którym stoisz na chodniku w niezbyt długiej kiecce. Z materiału przefajnego i prze... no właśnie. I żona spytała:
- I ty chcesz to napisać...
- Tak - odpowiedziałem - i dodać, że wściekły jestem, że moja żona takiej na ten wyjazd nie zabrała dopowiedziałem...
- No to teraz pojechałeś - warknęła naburmuszona
- No coś ty rybka!!!
- Pojechałeś mówię!!! - fuknęła
- No słyszę... - spokorniałem
- Ale nie rozumiesz, pojechałeś byłeś na ten tychmiast do konzumu po wino, bo na trzeźwo ci tego nie wybacz, a do relacji tej wrócisz w domku, grzecznie w 2021!!! - grzmiała!!!
Udało mi się wybłagać wybaczenie już dziś...

Mam nadzieję, że przyjmujesz moje fantazyjne wytłumaczenie się? :twisted: :twisted:
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 12.10.2020 10:42

Super relacja - będę do niej wracać :)
W tym roku niestety nie udało się wybrać do Chorwacji, więc chociaż wirtualnie pooglądałam ukochaną Rivierę <3
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.10.2020 12:33

Dzięki za przypomnienie wakacji na Rivierze.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.10.2020 16:05

Kapitańska Baba napisał(a):Lubię sezon bo lubię duże ilości turystów w chorwackich miasteczkach :smo:


Lubię jak w miasteczkach toczy się jakieś życie, ale za dużymi ilościami turystów to raczej nie przepadam :?

Kapitańska Baba napisał(a):
:arrow: chorwackie upały nie są takie złe


Kiedys kochałam a teraz...chyba sie zestarzałam bo zaczynają mi przeszkadzać 8O


U mnie podobnie. Kiedyś uwielbiałam, a teraz rozglądam się za cieniem :wink:

megidh napisał(a):Nie znam Makarskiej pełnosezonowej, bo bywałam tam w maju i czerwcu .


Do takiej poza sezonowej chętnie bym pojechała, bywaliśmy już w Chorwacji w maju i czerwcu- bardzo lubię tą porę(choć może być czasem deszczowo)

pomorzanka zachodnia napisał(a):Wiem jak to jest, gdy wyjazd jest krótki. Dwa lata temu mieliśmy tylko 6 noclegów na miejscu.


Na 6 noclegów to chyba byśmy nie pojechali :roll:

pomorzanka zachodnia napisał(a):Grunt to dobrze zaplanować ten czas i to bez wątpienia zrobiliście. :papa:


Nie umiem tak szczegółowo planować jak Zdzisław, ale chyba dałam radę :oczko_usmiech:

Abakus68 napisał(a):No to się nie popisałem. Zaczynam czytać relację od jej końca...


Lepiej późno niż wcale :wink:

Abakus68 napisał(a): Podsumowanie strzeliłaś wyjątkowo spójne, żeby nie napisać leniwie :twisted:



Nie mam głowy do podsumowań. Nigdy nie wiem ile na co dokładnie poszło pieniędzy, ile widzieliśmy kościołów, ile wypiliśmy alko, jaki był wskaźnik ukonobienia i gdzie było najtańsze paliwo :wink: Także podsumowanie jest krótkie, ale treściwe :wink:

Abakus68 napisał(a):Jedno mnie w tym podsumowaniu niepokoi. Chcę bowiem za rok pojechać właśnie na dwa urlopy po 9-10 dni... Ale zobaczymy. Przeczytam Twoją relację na spokojnie.



Pisałam kilkakrotnie, że lepiej jechać na 9 dni niż nie jechać wcale. Wszystko zależy od tego co się chce na tym urlopie robić. Bo jeśli np. tylko plażować to takie 9 dni jest zupełnie wystarczające :idea:

Abakus68 napisał(a):Muszę się przyznać, że po łebkach ją czytałem. Ba. Zacząłem na swoim urlopie. Siedzieliśmy wtedy po winie z żoną i już chciałem skomentować taki odcinek, w którym stoisz na chodniku w niezbyt długiej kiecce. Z materiału przefajnego i prze... no właśnie. I żona spytała:
- I ty chcesz to napisać...
- Tak - odpowiedziałem - i dodać, że wściekły jestem, że moja żona takiej na ten wyjazd nie zabrała dopowiedziałem...
- No to teraz pojechałeś - warknęła naburmuszona
- No coś ty rybka!!!
- Pojechałeś mówię!!! - fuknęła
- No słyszę... - spokorniałem
- Ale nie rozumiesz, pojechałeś byłeś na ten tychmiast do konzumu po wino, bo na trzeźwo ci tego nie wybacz, a do relacji tej wrócisz w domku, grzecznie w 2021!!! - grzmiała!!!
Udało mi się wybłagać wybaczenie już dziś...

Mam nadzieję, że przyjmujesz moje fantazyjne wytłumaczenie się? :twisted: :twisted:


8O 8O 8O :lool: :lool: :lool:

Kto by pomyślał, że jakiś kawałek szmatki wzbudzi aż takie emocje :twisted:

Wytłumaczenie przyjmuję, pozdrowić proszę Mariolkę :D :papa:

crooopka napisał(a):Super relacja - będę do niej wracać :)
W tym roku niestety nie udało się wybrać do Chorwacji, więc chociaż wirtualnie pooglądałam ukochaną Rivierę <3


Cieszę się, że Ci się podobało.

Bravik napisał(a):Dzięki za przypomnienie wakacji na Rivierze.


Nie ma za co :) Dziękuję za ciekawe komentarze :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.10.2020 17:47

Poznałam ból 7 dni w Cro plus 2 na podróż ale i tak uważam, że lepszy rydz jak nic :)
Tegoroczny czas zarazy bardzo korzystnie wpływał na pobyt bo jednak było sporo mniej ludzi niż ostatnimi laty.
Fajnie, że urlop się udał i dzięki za relację :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 14.10.2020 15:34

gusia-s napisał(a):Poznałam ból 7 dni w Cro plus 2 na podróż ale i tak uważam, że lepszy rydz jak nic :)


Podpisuję się pod tym wszystkimi rękami :!: :mrgreen:

gusia-s napisał(a):Tegoroczny czas zarazy bardzo korzystnie wpływał na pobyt bo jednak było sporo mniej ludzi niż ostatnimi laty.
Fajnie, że urlop się udał i dzięki za relację :papa:


Ja trochę nie mam punktu odniesienia, bo zawsze jeździliśmy poza sezonem i ludzi było naprawdę mało.

Więc teraz wydawało mi się momentami, że jednak jest tłoczno. Boje się myśleć co w takiej Makarskiej dzieje się podczas normalnego sezonu :roll:

Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sopot pod Giewontem czyli Makarska w czasach zarazy - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone