Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sopot pod Giewontem czyli Makarska w czasach zarazy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.10.2020 11:10

Tak, my też byliśmy kiedyś tylko w tej niższej twierdzy ... Ta wyższa jeszcze przed nami ;)
Szkoda, że drabina zwyciężyła, ale rozumiem "blokady". Sam też mam lęk wysokości, choć drabinę pokonałem ... Ale zwiedzanie ma być przyjemnością, więc trzeba robić tak jak się lubi :papa:

pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2020 11:23

ruzica napisał(a):No i ja o nich nie wiem :?: :roll: Możem niegodna nosić miano cromaniaka :?: :roll:

Też nic o nich nie wiedziałam 8O :oops:
Widzę na mapie, że to obok Zadvarje. Kiedyś tamtędy przejeżdżaliśmy...

O drabince na Mirabelę w 2011 roku pisałam tak:
maslinka napisał(a):Za chwilę będziemy tam, gdzie powiewa flaga :D

Ale najpierw trzeba pokonać przerażającą drabinkę :roll: Niby takie nic, a jednak niezbyt pewnie się na niej czuję. Ci, co byli, wiedzą o co chodzi :D


Pamiętam, że było ciężko, ale się przełamałam. Mimo to, całkowicie Cię rozumiem, bo zdarza mi się mieć "blokadę" przy drabinach.
Pisałyśmy o tym zresztą u Beaty (Kapitańskiej) :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.10.2020 13:44

majkik75 napisał(a): ... Ale zwiedzanie ma być przyjemnością, więc trzeba robić tak jak się lubi :papa:


Dokładnie, nie chciałam się stresować. To była już końcówka pobytu w Chorwacji i miała być czystą przyjemnością :)

maslinka napisał(a):O drabince na Mirabelę w 2011 roku pisałam tak:
maslinka napisał(a):Za chwilę będziemy tam, gdzie powiewa flaga :D

Ale najpierw trzeba pokonać przerażającą drabinkę :roll: Niby takie nic, a jednak niezbyt pewnie się na niej czuję. Ci, co byli, wiedzą o co chodzi :D


Pamiętam, że było ciężko, ale się przełamałam. Mimo to, całkowicie Cię rozumiem, bo zdarza mi się mieć "blokadę" przy drabinach.
Pisałyśmy o tym zresztą u Beaty (Kapitańskiej) :mrgreen:



Aż odkopałam tamtą relację i przeczytałam(fragmenty :D )

Coś nam się ostatnio na temat drabin zebrało :roll:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.10.2020 13:51

Omiš bardzo w moim guście :hearts: . Może kiedyś uda się zajrzeć.

Rozterki drabinowe doskonale rozumiem. Cierpię na to samo :smo: .
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 04.10.2020 22:00

Oglądam zdjęcia. Czytam uważnie. Bardzo mi się relacja podoba.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.10.2020 09:11

Górną twierdzę może kiedyś odwiedzę, bo Mirabella zaliczona. Patrzę na tą drabinkę i wydaje mi się, że to dość nówka sztuka, bo jak ja byłam to wyglądała na bardziej chybotliwą ....
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2020 09:17

Drabina :mrgreen: Wszystkim drabinom zgodnie mówimy kategoryczne NIE!!! :oczko_usmiech:
Ciekawe czy bym tam poszła......pewnie nie :mrgreen: W końcu to wakacje :mrgreen:

Omiś u Ciebie śliczny - miasto wciąż przez nas nie odkryte, wiecznie nie po drodze - i obawiam się że tak zostanie :oops:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.10.2020 09:29

Te bloki trochę psują sielankowo-rajski widoczek z góry ale może nie bądźmy drobiazgowi :cool: , naprawdę bardzo tam ładnie.
Dzięki tej relacji wiem że nad Omisem są dwie twierdze :roll: , dzięki :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.10.2020 09:35

ruzica napisał(a):Ooo, ja chcę to- Orangina u nas chyba tego nie ma!

Chyba do Biedronki nie chodzisz ;).
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 05.10.2020 10:36

Na tą drabinkę też bym nie weszła!
Widoki z twierdzy mieliście genialne :hearts:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 05.10.2020 15:57

marze_na napisał(a):Omiš bardzo w moim guście :hearts: . Może kiedyś uda się zajrzeć.



W moim również :D Oby się udało!

Kapitańska Baba napisał(a):Omiś u Ciebie śliczny - miasto wciąż przez nas nie odkryte, wiecznie nie po drodze - i obawiam się że tak zostanie :oops:


Ale dlaczemu? :roll: Nie ma w tym Omišu mariny przyzwoitej czy o co chodzi? :roll:

kulka53 napisał(a):Te bloki trochę psują sielankowo-rajski widoczek z góry ale może nie bądźmy drobiazgowi :cool: , naprawdę bardzo tam ładnie.
Dzięki tej relacji wiem że nad Omisem są dwie twierdze :roll: , dzięki :D


Mnie te bloki też trochę rażą :? Fajnie, że dowiedziałeś się ode mnie czegoś nowego, bo myślałam, że pokazuję same oklepane oczywistości :wink:

Trajgul napisał(a):Chyba do Biedronki nie chodzisz ;).


No raczej :mrgreen: Ja jestem #team Lidl :wink:

crooopka napisał(a):Widoki z twierdzy mieliście genialne :hearts:


Ale chyba z tej wyższej? :wink:

piekara114 napisał(a):Górną twierdzę może kiedyś odwiedzę, bo Mirabella zaliczona. Patrzę na tą drabinkę i wydaje mi się, że to dość nówka sztuka, bo jak ja byłam to wyglądała na bardziej chybotliwą ....


Może wymienili, bo rzeczywiście na chybotliwą nie wyglądała.

tomekm67 napisał(a):Oglądam zdjęcia. Czytam uważnie. Bardzo mi się relacja podoba.


Cieszę się :D Zmierzamy już jednak wielkimi krokami do końca :roll:

maslinka napisał(a): zdarza mi się mieć "blokadę" przy drabinach.
Pisałyśmy o tym zresztą u Beaty (Kapitańskiej) :mrgreen:


marze_na napisał(a):Rozterki drabinowe doskonale rozumiem. Cierpię na to samo :smo: .


Kapitańska Baba napisał(a):Drabina :mrgreen: Wszystkim drabinom zgodnie mówimy kategoryczne NIE!!! :oczko_usmiech:


crooopka napisał(a):Na tą drabinkę też bym nie weszła!


Zatem otwieram forumowy klub anydrabinowców. Ja będę prezesem ofkors :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2020 16:28

ruzica napisał(a):
Ale dlaczemu? :roll: Nie ma w tym Omišu mariny przyzwoitej czy o co chodzi? :roll:



Właśnie - raz nie bardzo z postojem a dwa - tam jest ujście rzeki a w związku z tym robi się dysza którą bora lubi spadać :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.10.2020 19:52

marze_na napisał(a):Omiš bardzo w moim guście :hearts: . Może kiedyś uda się zajrzeć...
Myślałam, że i w moim ale jednak mnie rozczarował. Na jedną wizytę :(
Rozpieściły mnie miasteczka na wyspach :)
Za dużo tam ludzi, za dużo brzydkich budynków, za duży ruch samochodowy.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 05.10.2020 21:06

Polako, polako, ale dwie twierdze w jeden dzień zdobyte. Super! A przy takich drabinach i innych złowieszczych konstrukcjach to zawsze boję się o resztę rodziny :roll: 8) .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.10.2020 15:28

Kapitańska Baba napisał(a):
Właśnie - raz nie bardzo z postojem a dwa - tam jest ujście rzeki a w związku z tym robi się dysza którą bora lubi spadać :mrgreen:


To proponuję postój w Splicie i wycieczkę autobusem :idea: :wink:


gusia-s napisał(a):Za dużo tam ludzi, za dużo brzydkich budynków, za duży ruch samochodowy.


W Splicie też jest dużo ludzi, brzydkich budynków i duży ruch samochodowy. A jednak za którymś razem Ci się spodobało. Może to metoda na Omiš- dać mu więcej szans, najlepiej poza sezonem :wink:

gusia-s napisał(a):Rozpieściły mnie miasteczka na wyspach :)


Już to mówiłam, ale powtórzę się- człowiek po wyspach robi się wybredny.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Polako, polako, ale dwie twierdze w jeden dzień zdobyte. Super!.


Ale nie było raftingu, rejsu Cetiną, ani nawet zwykłego plażowanka :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sopot pod Giewontem czyli Makarska w czasach zarazy - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone