Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 16.01.2017 23:30

O autor się pojawił to jedziemy dalej choćby na tym sznurku. Pisz co dalej.
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 17.01.2017 00:44

UP! #4
Dzień 2 cd.
Brno zwiedzone czas lecieć dalej, kieruję się na Mikulov.
SAM_6555.jpg

Słynne z tego, że tylko Polacy tankują tutaj gaz :twisted: . A wróć jest jeszcze Svatý kopeček i jakiś zamek, podobno fajna sprawa ale mnie ciągnie już coraz bardziej do Chorwacji więc to co zwiedziłem to Lidla i Shella, gdzie jak wcześniej pisałem warto się jedynie uzupełniamy zapas paliwa a tankujemy pod Brnem.
Obiad zjedzony przy jeziorze Dyja? Miejscówka super, można sobię wbić na legalu, odpocząć i rozważyć nocleg (jednak nie wiem czy coś kasują, bo teren przygotowany pod kemping profesjonalnie jak na dzikusa). Mi zostało sporo czasu więc ruszałem dalej.
SAM_6561.jpg

Austria to miód dla auta, nawet jak trafił się objazd przez wioski gdzie na krzyż stały 4 domy, droga jakością przewyższała niektóre odcinki naszych krajówek. Trzymając się przepisów i granicy ze Słowacją pyrkałem prawilne 90km/h, i rozglądałem się ku miejscówce na nocleg. Bo jednak miejscówka znaleziona po ciemku to miejscówka do du*y. Trzymając się tego i wybrzydzając dojechałem aż do Dunaju. Gdzie wyłaniało się miasteczko wciśnięte miedzy dwa wzgórza a rzekę.
Postanowiłem, że pomimo dość późnej godziny nie mogę odpuścić sobie takiego zwiedzania.
Więc co, zdobywamy?

SAM_6562.jpg

Zapowiada się ciekawie
SAM_6559.jpg

Centrum starego miasta
SAM_6563.jpg

Ku Dunajowi!
SAM_6565.jpg

SAM_6566.jpg

Tą górę zostawiłem na następny raz, prawdopodobnie to waśnie tam umiejscowiony był pierwszy gród który zapoczątkował całą infrastrukturę na dole i sąsiedniej górze na którą wdrapie się już następnego dnia.
SAM_6564.jpg

Jak się przyjrzycie to w oddali na parkingu zauważycie dwa kampery, to włosi do których się dołączyłem na noc. Miejscówka iście po prostu z******* (innych słów nie sposób użyć), nad samą rzeką. Cisza spokój, darmowy net i toaleta. Wrócę tam na pewno, mino tego, że włosi okazali się mało rozmowni i następnego dnia już o 7 zwijali się. Dzięki temu miałem szybką i bolesną pobudkę, Dziękuję :papa:
SAM_6571.jpg

Nie czekając długo zająłem tą wspaniałą miejscówkę moim bolidem i wybrałem się na zwiedzanie nocą.
IMG_0758.jpg

IMG_0757.jpg

Mocno zmęczony bo przecież dzisiaj już zaliczone Brno i stare miasto Hainburg an der Donau postanowiłem, że jutro będzie nie mniej ambitny dzień i zdobywamy ufortyfikowane wzniesienie! Zdjęcia same oddadzą urok tego miejsca więc nie będę smęcił i nudził, weź się za oglądanie i poczuj to!
IMG_0761.jpg

IMG_0766.jpg

IMG_0770.jpg

IMG_0774.jpg

IMG_0777.jpg

IMG_0778.jpg

IMG_0780.jpg

IMG_0781.jpg

IMG_0784.jpg

No dobra wbije się na chwilę, w oddali widzisz Bratysławę 8)
IMG_0787.jpg

IMG_0802.jpg

W kadrze drugie wzniesienie z częścią repliki grodu.
IMG_0808.jpg

IMG_0817.jpg
Załączniki:
IMG_0828.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.01.2017 01:02

Fajne zdjęcia :lol:

Miałeś dwa aparaty :wink: :?:
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 17.01.2017 01:18

Nie wiem jak poznałeś, że z 2 aparatów robiłem ale tak. Jeden to kompakt a drugi to lustrzanka. Pierwsze chyba 9 zdjęć jest wykonane kompaktem w tym poście :smo:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.01.2017 01:26

kompakt Samsung PL210
lustrzanka Canon EOS 1200D
:oczko_usmiech:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 17.01.2017 12:16

No i zbliżamy się powoli do celu podróży. Daj kolejna część.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 17.01.2017 12:53

Janusz Bajcer napisał(a):No to opisuj dalej, bo jestem ciekawy gdzie byłeś w Chorwacji :lol: :idea:


Dwa tygodnie koczowania tu: https://www.google.pl/maps/place/Odmori ... 1024?hl=pl i powrót. ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.01.2017 13:01

razpol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No to opisuj dalej, bo jestem ciekawy gdzie byłeś w Chorwacji :lol: :idea:


Dwa tygodnie koczowania tu: https://www.google.pl/maps/place/Odmori ... 1024?hl=pl i powrót. ;)

maksle napisał(a):Cześć!
Chcę Wam opowiedzieć moją historię z tych wakacji, oraz mam nadzieję, że rozwieję kilka mitów które tutaj krążą. Na które się chwilę przed wyjazdem złapałem i mówiąc szczerze, była chwila zwątpienia. Ale wszystko po kolei!

Zacznijmy od tego, że założenia były proste. Wszystko musi się zmieścić w 600zł (paliwo,jedzenie, wszystkie zachcianki), trwać 2 tygodnie, i cel czyli tam gdzie nogi i auto poniesie. Wiedziałem tylko, że na pewno muszę dojechać gdzieś w Chorwacji nad morzę :D .


Może jednak dojechał nad morze :?: :oczko_usmiech:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 17.01.2017 16:25

razpol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No to opisuj dalej, bo jestem ciekawy gdzie byłeś w Chorwacji :lol: :idea:


Dwa tygodnie koczowania tu: https://www.google.pl/maps/place/Odmori ... 1024?hl=pl i powrót. ;)


Pudło. Wjazd tylko z płatnej autostrady.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 17.01.2017 16:40

21 kun za wjazd i 'camping' na 2 tygodnie to dobra cena. ;)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 17.01.2017 17:11

razpol napisał(a):
Dwa tygodnie koczowania tu: https://www.google.pl/maps/place/Odmori ... 1024?hl=pl i powrót. ;)
Witam. ziomala. :D Może jakaś mała albo i duża relacja???
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.01.2017 17:25

Fajnie by było, jakbyś nam napisał, co tam spożywałeś i ile takie dania Cię dziennie wynosiły :)

Śledzącym polecam na YouTube obejrzeć sobie Autostopem na Kołymę albo kolejną podróż Patera do Chin za 200zł :)

I 5 sposobów na... Przeżycie za 5 zł dziennie :)

Da się, a jak komuś sprawia frajdę, to czemu nie? :) Taka podróż jest na pewno ekscytująca, ale też bardzo pouczająca :)
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 17.01.2017 20:27

maksle napisał(a):Nie wiem jak poznałeś, że z 2 aparatów robiłem ale tak. Jeden to kompakt a drugi to lustrzanka. Pierwsze chyba 9 zdjęć jest wykonane kompaktem w tym poście :smo:

maksle posuwaj EXIF z zdjęć do jak się godzina lub data nie będzie zgadzać to Cię Janusz rozszarpie na strzępy. Tak Cię pilnuje z tą relacją że tylko czyha na potknięcie.
:
Producent aparatu : Canon
Model aparatu : Canon EOS 1200D
Orientacja : góra-lewa (1)
Rozdzielczość X : 72
Rozdzielczość Y : 72
Jednostka rozdzielczości : cale
Oprogramowanie : GIMP 2.8.16
Data modyfikacji : 2017:01:16 22:40:47
Pozycjonowanie YCbCr : rozmieszczone (2)
:
Czas naświetlania [s] : 1/400
Liczba F : 13.0
Program naświetlania : Niezidentyfikowany (0)
Czułość ISO : 100
Wersja EXIF : 02.30
Data wykonania : 2016:08:08 08:42:25
Data digitalizacji : 2016:08:08 08:42:25
Konfiguracja składowych : YCbCr
Szybkość migawki [s] : 1/395
Przesłona : F12.9
Kompensacja naświetlania : 0
Tryb pomiaru światła : Wielosegmentowy (5)
Błysk : Bez byłsku
Długość ogniskowej [mm] : 55
Komentarz użytkownika :
Ułamki sekundy : 00
Ułamki sekundy oryginału : 00
Ułamki sekundy digitalizacji : 00
Wersja FlashPix : 01.00
Przestrzeń kolorów : sRGB
Szerokość EXIF obrazu : 0
Wysokość EXIF obrazu : 0
Przesunięcie danych współpracy : 5188
Rozdzielczość X płaszczyzny ogn : 691200/181
Rozdzielczość Y płaszczyzny ogn : 460800/119
Jednostka rozdzielczości płaszc : cale (2)
Renderowanie własne : Proces normalny (0)
Tryb naświetlania : Automatyczny (0)
Balans bieli : Automatyczny (0)
Rodzaj sceny : Standardowa (0)
:
Wersja IOP : 0100
:
:
ID wersji : 2.3.0.0
:
Kompresja : 6
Rozdzielczość X : 96
Rozdzielczość Y : 96
Jednostka rozdzielczości : cale
Przesunięcie miniatury : 5318
Długość miniatury : 2477
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 17.01.2017 20:44

tyniolek napisał(a):Fajnie by było, jakbyś nam napisał, co tam spożywałeś i ile takie dania Cię dziennie wynosiły :)

Śledzącym polecam na YouTube obejrzeć sobie Autostopem na Kołymę albo kolejną podróż Patera do Chin za 200zł :)

I 5 sposobów na... Przeżycie za 5 zł dziennie :)

Da się, a jak komuś sprawia frajdę, to czemu nie? :) Taka podróż jest na pewno ekscytująca, ale też bardzo pouczająca :)


Gdybym jeszcze pamiętał co jadłem w danym czasie i ile to kosztowało w przeliczeniu na porcję :D . Ale ogólnie mogę powiedzieć tak, śniadanie to kanapki z np. paprykarzem, pasztetem, jakąś sałatką z rybą i innymi konserwami które nie wymagały lodówki. Czasami wlatywała też zupka chińska. Obiady składały się z dań ryż/makaron + sosy meksykańskie, spaghetti, chiński (jeden sos starczał w zależności od słoika na 2/3 obiady). Czasami do tego zupa gotowa z worka (prawdziwy żurek, pomidorowa itd.), częściej funkcjonowała sama zupa z kanapkami. Takie coś, mogę polecić. Ja się najadałem no i normalnie mamy np. w żurku to co powinno być. Zupka chińska też wlatywała jak byłem głodny, a racjonowanie porcji obiadowych nie pozwalało na zjedzenie tej normalnej. Kolacja to powtórka z rozrywki, prawie zawsze otwarta konserwa z rana, ewentualnie starczała na następny poranek. Jednak w takich warunkach pogodowych był to max. później nie nadawała się do jedzenia. Paragon za zabrane jedzenie opiewa na ok. 150zł z wodą, więc jakieś myślę 11zł na dzień za jedzenie z piciem itd.
profi-zupa-grochowa-w-woreczku-500g-388964-m.jpg


Patera oglądałem od samego początku, ale dzięki za propozycję. On opiera się na survivalu oraz jak widać w odcinkach pomocy od zwykłych ludzi. W tych stronach (Europa) mogę uznać to za nierealne, z racji zamykania się społeczeństwa na drugiego człowieka. No chyba, że tam gdzie panuje islam np. Turcja, jak ktoś oglądał to wie jak to tam wygląda. Bliżej temu tripowi do projektu "Przez świat na Fazie" niż do Patera. 5 sposobów za 5zł coś kojarzę, da się i można by się pokusić ile mi dokładnie wyszło za samo jedzenie w przeliczeniu na dzień.

A w takiej podróży najlepsze jest to, że jak chcesz to zostajesz w danym miejscu a jak coś nie gra jedziesz sobie dalej. Do tego jest jakiś cel, i sprawdzasz samego siebie. Łatwo wyjechać na wakacje z budżetem 10k zł, lecz jak dysponujemy 600zł świat się zmienia. Zmienia na lepsze, wstajesz i kładziesz się razem ze słońcem (od ok. 8 już nie dawało się wytrzymać w aucie), można tak długo. Wiadomo wady są ale na tyle małostkowe, że wynikają z przyzwyczajenia do różnych dóbr dostępnych na miejscu. Trzeba dać coś od siebie, żeby coś otrzymać. Był to test, test przed czymś większym. Dwa tygodnie to pikuś w porównaniu do miesiąca a może dłużej?

Pik71 napisał(a):
maksle napisał(a):Nie wiem jak poznałeś, że z 2 aparatów robiłem ale tak. Jeden to kompakt a drugi to lustrzanka. Pierwsze chyba 9 zdjęć jest wykonane kompaktem w tym poście :smo:

maksle posuwaj EXIF z zdjęć do jak się godzina lub data nie będzie zgadzać to Cię Janusz rozszarpie na strzępy. Tak Cię pilnuje z tą relacją że tylko czyha na potknięcie.
:
Producent aparatu : Canon
Model aparatu : Canon EOS 1200D
Orientacja : góra-lewa (1)
Rozdzielczość X : 72
Rozdzielczość Y : 72
Jednostka rozdzielczości : cale
Oprogramowanie : GIMP 2.8.16
Data modyfikacji : 2017:01:16 22:40:47
Pozycjonowanie YCbCr : rozmieszczone (2)
:
Czas naświetlania [s] : 1/400
Liczba F : 13.0
Program naświetlania : Niezidentyfikowany (0)
Czułość ISO : 100
Wersja EXIF : 02.30
Data wykonania : 2016:08:08 08:42:25
Data digitalizacji : 2016:08:08 08:42:25
Konfiguracja składowych : YCbCr
Szybkość migawki [s] : 1/395
Przesłona : F12.9
Kompensacja naświetlania : 0
Tryb pomiaru światła : Wielosegmentowy (5)
Błysk : Bez byłsku
Długość ogniskowej [mm] : 55
Komentarz użytkownika :
Ułamki sekundy : 00
Ułamki sekundy oryginału : 00
Ułamki sekundy digitalizacji : 00
Wersja FlashPix : 01.00
Przestrzeń kolorów : sRGB
Szerokość EXIF obrazu : 0
Wysokość EXIF obrazu : 0
Przesunięcie danych współpracy : 5188
Rozdzielczość X płaszczyzny ogn : 691200/181
Rozdzielczość Y płaszczyzny ogn : 460800/119
Jednostka rozdzielczości płaszc : cale (2)
Renderowanie własne : Proces normalny (0)
Tryb naświetlania : Automatyczny (0)
Balans bieli : Automatyczny (0)
Rodzaj sceny : Standardowa (0)
:
Wersja IOP : 0100
:
:
ID wersji : 2.3.0.0
:
Kompresja : 6
Rozdzielczość X : 96
Rozdzielczość Y : 96
Jednostka rozdzielczości : cale
Przesunięcie miniatury : 5318
Długość miniatury : 2477


Inwigilacja pełną parą, myślałem, że Janusz ma nadzwyczajne oko ale żeby pobierać i sprawdzać fotki.....
Dla mnie trochę przegięcie, że komuś to się chce robić ale jak widać można, niech działa i wytyka. Na tą chwilę nic nie znalazł i nie znajdzie, wytykając rzekome przekłamania. Chodź starania są i to bardzo mocne ukierunkowane w moją osobę i na wszelaki sposób skrytykowanie tego co zrobiłem.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.01.2017 21:03

Wiadomo, Pater to już takie wyprawy ekstremalne :oczko_usmiech: ale chciałam, żeby niedowiarki popatrzyły, że Twój trip przy tym to pikuś :) :oczko_usmiech:

Te zupki zielone mi nie smakują akurat, ale zawsze to coś innego niż chińskie :) ciekawa jestem jak to wygląda w Cro, bo np. z zeszłym roku byliśmy z narzeczonym we Włoszech (on jest kierowcą, więc samochód nam był domem) jest świetnie, mogę Ci polecić na przyszły rok ;) jedyne co, musiałbyś wjechać na autostradę, ale tam już na każdej prawie stacji WiFi i prysznice za darmo, można sobie uzupełnić bańki wodą ;) zawsze możesz wjechać jednym wjazdem i zjechać następnym :D
Ale chyba 600zł by Ci nie wystarczyło, bo paliwo tam drogie, a teraz w ogóle podrożało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone