Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cityhopper czyli tu i tam z aparatem.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 21:03

Za dużo tych zdjęć nie robiłem - szkolenie od 9 do 17.30. Dobrze, że dzień bardzo długi - do 22 było bardzo jasno. Co mam to się podzielę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2018 19:42

Sobotni wypad do Czech. Hradec nad Moravicí. Ładny zamek i świetny park, zarówno na górze jak i na dole. Wstęp do obu pałaców (Czerwony i Biały) oraz do parku zamkowego wokół Białego Pałacu 30 Kč za osobę (dzieci od 0 do 6 za darmo). Parking pod pałacem 10 Kč za godzinę, nawet w weekendy. Dla mniej leniwych lub niemających wózka - są jakieś parkingi na dole. Podjazd pod zamek ma 12% nachylenie i jest kręto.

Krótka zajawka, mam tylko parę zdjęć a i sami byliśmy tam 2h bo dzidzia zaczęła marudzic - zęby czwórki idą... I wiało okrutnie.

Vstupní brána, Červený Zámek. Od wewnątrz jest ładniej, od frontu auta psują efekt. Wieża Zegarowa i kawałek skrzydła bramy w remoncie. Na dziedziniec Czerwonego Pałacu nie wchodzilismy.

IMG_20181006_130739.jpg



Bílý Zámek i Bílá věž. Palace przechodziły parę razy duże przebudowy, najmłodszą z nich jest Biała wieża. Zaś Biały pałac jest z nich wszystkich najstarszy i stoi w miejscu dawnego grodu warownego z przełomu VIII i IX wieku.

IMG_20181006_134003.jpg



Tam w dole, to Mariánské louky nad rzeką Moravice. Wiosną tu wrócimy, Kajkol się tu wybiega (nasze dziecko pierwsze biegi uwielbia stawiać na trawie...) ;)

IMG_20181006_134131.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59191
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.10.2018 14:27

Pääkäyttäjä napisał(a):Sobotni wypad do Czech. Hradec nad Moravicí. Ładny zamek i świetny park, zarówno na górze jak i na dole. Wstęp do obu pałaców (Czerwony i Biały) oraz do parku zamkowego wokół Białego Pałacu 30 Kč za osobę (dzieci od 0 do 6 za darmo). Parking pod pałacem 10 Kč za godzinę, nawet w weekendy. Dla mniej leniwych lub niemających wózka - są jakieś parkingi na dole. Podjazd pod zamek ma 12% nachylenie i jest kręto.

Krótka zajawka, mam tylko parę zdjęć a i sami byliśmy tam 2h bo dzidzia zaczęła marudzic - zęby czwórki idą... I wiało okrutnie.

Dotarliśmy tam kiedyś w momencie, jak już tylko wypuszczano ludzi przed zamknięciem, zatem obejrzeliśmy wyłącznie dziedziniec.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2018 08:53

Franz napisał(a):Dotarliśmy tam kiedyś w momencie, jak już tylko wypuszczano ludzi przed zamknięciem, zatem obejrzeliśmy wyłącznie dziedziniec.

Pozdrawiam,
Wojtek


Miejsce jest bardzo przyjemne :)

Bílý zámek - wejście do północnego skrzydła
Obrazek

Obrazek

W podcieniach na dziedzińcu białego pałacu stoi tzw. mitralieza czyli kartaczownica salwowa Reffye :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawsze bardzo podobała się mi "kostka brukowa" wykonana z drzewa :)
Obrazek

Czerwony pałac raz jeszcze (dziedziniec czerwonego pałacu nadal jest remoncie)...
Obrazek

Wieża zegarowa
Obrazek

Nasi tu byli - "z Bożej łaski król Polski" ;)
Obrazek

Szybki strzał w górę...
Obrazek

I wychodzimy do auta. W folderach i na filmie reklamowym nie ma tu aut i wygląda jakoś ładniej... 8)
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59191
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2018 09:44

Kostka brukowa świetna.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 09:51

Dałem się namówić na tydzień nad Bałtykiem, w Jastrzębiej Górze. Byłem tu rok temu, w czerwcu i było trochę... Inaczej. Ślepnąc od tandety i głuchnąc od jazgotu.

Jest plaża, jest słońce, jest woda. Po sztormie z początku roku, który prawie zniszczył plaże i klify, Urząd Morski zdecydował się na refulację nabrzeża. Plaża jest szersza o jakieś 25 metrów od tego, co tu widziałem rok temu.
PSX_20190815_092903.jpg


Spacer przez Jastrzębią Górę i już mam dość...
PSX_20190815_092622.jpg

PSX_20190815_092715.jpg

PSX_20190815_092733.jpg

PSX_20190815_092810.jpg

PSX_20190815_092823.jpg

PSX_20190815_092836.jpg


Nawet trdelník się znalazł (na Helu gadałem nawet ze Slowaczką, ktora je tam sprzedaje... "lepsze to niż bezrobocie w Košiciach") 8O
PSX_20190815_093139.jpg


Zejście nr 26. W tym miejscu, trwają prace refulacyjne. Ale najlepsze są toy-toye i hasie-szkło-i bele co w tle. Boszszszsz...
PSX_20190815_092943.jpg


Ciąg dalszy nastąpi. Będzie coś o cenach w knajpach...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 15.08.2019 11:13

Jastrzębią ja co prawda miło wspominam, bo tam byliśmy po raz pierwszy nad morzem z naszą nowo narodzoną Córką i potem już w czwórkę, więc to taki sentyment ;)

Ale, zaryzykuję ... Czy taki widok jest odstający tak bardzo od tego co widać np. w Makarskiej, czy Omiśu ? :roll:
Też pełno takiej tandety... W wielu miejscach tak te "turystyczne" miejsca wglądają ... :?

pozdrawiam, Michał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 11:18

Podzielam Twoje zdanie. W Chorwacji to wszystko jest zakamuflowane w zabytkowych kamienicach... Bo chodząc po Krku, tez były sklepy z gumowymi zabawkami, "ekskluzywnymi" ciuchami, kebaby, pizze i tak dalej.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 15.08.2019 11:35

pääkäyttäjä napisał(a):Podzielam Twoje zdanie. W Chorwacji to wszystko jest zakamuflowane w zabytkowych kamienicach... Bo chodząc po Krku, tez były sklepy z gumowymi zabawkami, "ekskluzywnymi" ciuchami, kebaby, pizze i tak dalej.


Tak, masz rację, tam to jest może "ładniej" podane, ale jest tak samo. Ale moim chyba "królem" jest Omiś ... Byliśmy w tym roku znów w tamtych okolicach. Raz podjechaliśmy bo potrzeba było zrobić jakieś zakupy. Cała ulica w straganach i do tego wszędzie polski język.
Jak we Władku, tylko 2000 km dalej :roll: :lol:

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.08.2019 20:36

W Makarskiej stragany nie są w żaden sposób zamaskowane, stanowią spory ciąg kramów przy samym dojściu do plaży, nie wiele się to różni od tego co pokazałeś na zdjęciu, tylko może mniej murowanych budek, a im bliżej plaży są poprzeplatane knajpkami. Podobnie jest w wielu kurortach i w Grecji, i we Włoszech i na Cyprze... Ot po prostu "urok" kurortów...
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Cityhopper czyli tu i tam z aparatem. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone