Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cityhopper czyli tu i tam z aparatem.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14785
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.04.2017 19:44

Pääkäyttäjä napisał(a):Każda sroka swój ogon chwali - czy jakoś tak ;) W każdym razie, w Bledzie mocno się chwalą kremówką, że to u nich, że to ich recept, itd. :)

No pewnie, że każdy obstaje, że to ich przepis :D A może każdy jest jednak trochę inny i oba ciastka są wyjątkowe ;) Trzeba spróbować obu, najlepiej jednocześnie i porównać 8)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.04.2017 23:11

Panoramy piękne! A ja myślałam, że moje foty są ładne... :roll:

:oczko_usmiech:


Słowenia nas tak zauroczyła, że w tym roku wracamy. W drodze powrotnej z CRO zaatakujemy Jaskinię Postojną i Ukanc (30 km od Bledu), czyli będziemy na końcu świata :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2017 12:43

Powoli trzeba żegnać się z Bledem. Listopadowy wyjazd traktuję jak zwiad rozpoznawczy tudzież zdobycie namiarów na jakieś pensjonaty (każdy właściciel, jak dotąd, u ktorego rezerwacja odbywała się przez Booking dawał mi wizytówkę i mówił, żeby dzwonić bezpośrednio do nich - bo i my możemy załapać się na trochę niższą cenę a i oni nie musza płacić pośrednikowi).

Mocno późna złota godzina. Słońce zachodzi tu bardzo szybko.

Obrazek

Pamiątkowa fota Fjateła w Koritnie. Od dwóch tygodni ma nowego, zadowolonego właściciela (o dziwo, tego typu zdjęcia działają dość zachęcająco na kupujących - znaczy, że auto bez marudzenia pojechało i wróciło do domu...).

SR122984a.jpg


Wieczorem żegnamy się z Bledem...

Obrazek

Po szybkich zakupach w markecie po drodze, kierunek dom. Był mały stres, bo nie kupowałem winiety słoweńskiej, w obie strony skorzystałem z węzła Jesenice. Na bramkach halt - gdzie winieta, pyta nas gostek z DARS. Ja mu na to, że byłem w Koritnie i wyjechałem tu, w Jesenicach. "Ma pan coś na potwierdzenie pobytu w Koritnie?" Pokazałem mu fakturę, pan się uśmiechnął i życzył spokojnej drogi (właściwie to już chyba drugi raz, jak w Słowenii mi winietę sprawdzają). Tunel Karawanka już bez problemów...

Obrazek

...a Austria wita nas świezym śniegiem.
Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 29.04.2017 13:58

Brrrr.... aż mi się zimno zrobiło od ostatniej fotki :P Kto wie, może niedługo jeszcze w Polsce nam tak sypnie... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2017 16:16

Mała zapowiedź. W programie będą...

...Izola która nas nie urzekła.

Obrazek

Piran, do którego wpadliśmy na dwie godziny a wyjazd z parkingu zajął nam tyle samo.
Obrazek

Oraz Vrbnik. Ciasnota, upał i napitki.
Obrazek

Z Krku chyba nic nie będzie - trzy razy fotografować to samo miasto, w którym za wiele się nie zmieniło poza większą ilością rodaków i Szwedów 8) Miała być jeszcze Baška ale jest tylko "widelec", został niesmak i ksywka "Schumacher" :mrgreen:
Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14785
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2017 21:35

Ja już się piszę na oglądanie Twoich pięknych fot :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2017 22:15

maslinka napisał(a):Ja już się piszę na oglądanie Twoich pięknych fot :D


Dzięki :) Przeglądam zdjęcia i utwierdziłem się w przekonaniu, że jednak w moim aparacie zaczęła szwankować migawka... :?

==

Jesteśmy w Izoli. Szukanie parkingu - ten darmowy (do 12h postoju) - pełny.
Obrazek

No to zostawiamy auto obok, na pustym ale płatnym - 4 EUR za dzień - parkingu.
Obrazek

Idziemy, trochę się plączemy, szukamy kierunku - no i tu właśnie pierszy zgrzyt. Piran i Koper są porządnie oznaczone i opisane. Izola - nie. No ale dobra... ozobny zegar słoneczny na kamienicy przy ul. Zustovičeva.
Obrazek

Podchodzimy pod dzwonnicę, która udaje (jak większość w tym regionie) wenecką kampanilę z pl. św. Marka. W tle kościół św. Maura. Aut tyle, że głowa boli :roll:
Obrazek

Chwila drapania się w głowę, szybka kontrola mapy... i reszta później 8)
Ostatnio edytowano 03.08.2017 10:17 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 31.07.2017 14:19

Trudno, czekamy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 20:06

Upał straszny, idziemy - może w uliczkach znajdziemy trochę cienia i spokoju. Po chwili okazuje się, że Izola nie jest w ogóle oznaczona, żadnych wskazówek co i gdzie obejrzeć. Historyczne obiekty nie są w ogóle oznaczone. No i auta jeżdżące po starym mieście. Izola nas nie chwyciła za serce. Wydaje się być bardzo ubogim krewnym Piranu i Koperu.

Obrazek

Ale ludzie wydają się być wyluzowani i zadowoleni :)
Obrazek

Przypadkiem wychodzimy na nadbrzeże. Plaża jest.
Obrazek

Rzut oka na waterfront. Gdyby nie te auta i ogólne wrażenie chlewu...
Obrazek

Tu się na chwilę zatrzymamy. Skwer przy placu Republiki. Lody w kawiarni Diana - gałkowane bardzo dobre, włoskie - klasyczne.
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2017 21:52

Snujemy się po Izoli... pustki.
Obrazek

Wszędze pusto.
Obrazek

Tu też. W tle Karolina.
Obrazek

Kościół św. Katarzyny
Obrazek

Rokokowy pałac rodziny Besenghich z XVIII w - najpiękniejszy zabytek Izoli.
Obrazek
Obrazek
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.08.2017 07:34

Rzeczywiście wszędzie jest pusto, pewnie wszyscy się przed upałem pochowali.
Co do samej Izoli, to na Twoich zdjęciach źle się nie prezentuje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 12:14

maxredaktor napisał(a):Rzeczywiście wszędzie jest pusto, pewnie wszyscy się przed upałem pochowali.
Co do samej Izoli, to na Twoich zdjęciach źle się nie prezentuje.


Na plaży sporo ludzi. Plaża jest tu użyta na wyrost - bliżej starówki jest kamienisto i jakby syfiasto, dalej jest betonowa plaża, z paroma leżakami (ławki), przy skwerze (ludzie rozłożyli się na nim między drzewami). Dalej jest mniej ludu.

Co do zdjęć - staram się wydobyć to, co najlepsze i ukryte piękno ;)

Wieża widoczna prawie zewsząd.
Obrazek

Dość często fotografowany obiekt - kościół św. Jana Apostoła (aka Ewangelisty).
Obrazek

Bez bardzo szerokiego kąta trudno się tu zmieścić...
Obrazek

Detale, detale, detale. Wiele jest w opłakanym stanie.
Obrazek

W zaułkach cisza i spokój. Kto by w taki chyc na rowerze jeździł...
Obrazek

Tu trochę więcej życia... No i tu właśnie dochodzę do zdania, ze Izola jest źle oznaczona. Z mojej lewej, niewidoczny na zdjęciu są pałace Manzioli oraz Lovisato. Żadna, ale to żadna mapa ich nie pokazuje a dokopać się do wielu pozostałych rzeczy było trudno. Zaś albo my mamy pecha albo nie wiem ale biuro informacji turystycznej było zamknięte (w środku nikogo, na drzwiach żadnej informacji, ze zaraz wracam czy coś).
Obrazek

Kościół św. Marii z Alieto
Obrazek

Popiersie upamiętniające rybaka-rewolucjonistę, Franca Štokę-Rado.
Obrazek

Molo i widok na Park Krajobrazowy Strunjan. Nie jechaliśmy, upał dawał się Karolinie we znaki (ach ten błogosławiony stan).
Obrazek

Widok na Ankaran po prawej i Triest w oddali po lewej (chociaż to chyba bardziej Barcola a to białe po lewej to zamek Miramare).
Obrazek

Spacerujemy wzdłuż brzegu. Idziemy na parking.
Obrazek

To chyba jest fabryka konserw...
Obrazek

OK. Skoro przebrnęliśmy przez Izolę, niestety pomijając parę miejsc, jedziemy odwiedzić na chwilę Piran. Izola nie ujęła nas ani trochę, może tu jeszcze kiedyś zajrzymy, uzupełnić zdjęcia o Strunjan czy parę pominiętych miejsc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2017 15:51

Mała przerwa na ochłodzenie się. Wypad do Haarlem i Amsterdam, dwa tygodnie przed urlopem. Pogoda nie dopisywała, większość czasu było szaro i buro. Dla mnie i kolegi Dave'a, było dość ciepło - dość dziwnie wyglądaliśmy w szortach :) Planu nie było, ja wpadłem tu na szkolenie - daleko nie jest, prawie na pewno tu wrócę. Muszę jeszcze odgrzebać foty z Utrechtu :)

Cześć Adrian! Młyn De Adrian.
Obrazek

Kaashuis Tromp. Sery, seeeeeeeeeeryyyyy - mógłbym tu zamieszkać.
Obrazek

Teylers Hofje. Kompleks 24 domów, z bardzo stylowym podwórkiem. To miejsce nadal funkcjonuje jako dom opieki.
Obrazek

Urząd Miejski oraz Róża Wiatrów na Groete Markt.
Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.08.2017 16:20

Fajnie masz 8)
Za zdjęciami Utrechtu pogrzeb głęboko bo byłem tam już bardzo dawno . . . wspomnień za to całe mnóstwo :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2017 20:42

Pääkäyttäjä napisał(a):Wypad do Haarlem i Amsterdam, dwa tygodnie przed urlopem. <...> Muszę jeszcze odgrzebać foty z Utrechtu :)

Te okolice odwiedziłem bodajże w 1992 roku, więc pamiętam niezbyt wiele, zerknę zatem u Ciebie.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Cityhopper czyli tu i tam z aparatem. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone