Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cityhopper czyli tu i tam z aparatem.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty
Cityhopper czyli tu i tam z aparatem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2017 18:28

No w końcu... zamiast pisać w wątku o Krku i Rijece, pora na nowy wątek. O miejscach różnych, czyli gdzie mnie i aparat poniosło. Na dzień dobry - Peak District w Derbyshire :)

Sobota, jest ciepło. Służbowa fura zatankowana. Po jakimś czasie, zaczynają się - pola, wrzosowiska i jedna wielka pustka :)
Obrazek

Jak na październik, podobno jest bardzo ciepło i wyjątkowo słonecznie.
Obrazek

Przełęcz Winnats (Winnats Pass). Za plecami mam jaskinie Speedwell (Speedwell Caavern - zwiedza się je głównie z łodzi). Na parkingu zostawiam auto i idę na górę...
Obrazek

Jak już ujechałem na mokrej trawie i tym, co owce po sobie zostawiły, trzeba się rozejrzeć :mrgreen:
Obrazek

Jest - Mam Tor. Tam miałem iść ale mi się odechciało :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę źle się przygotowałem... i trzeba było wrócić do Derby. Reszta za chwilę :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.01.2017 18:34

Jestem :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2017 18:55

Derby. Największe miasto Derbyshire. Jeżdżę tu służbowo od jakiegoś czasu, na tydzień lub dwa. Miasto przemysłowe, ośrodek rewolucji przemysłowej. Założone dwa tysiące lat temu, przez Rzymian jako osada o nazwie Derventio. Wśród miejscowych - szału nie robi.

Derby Industrial Museum - historia przemysłu w regionie. W hali widać silnik - czyli to, wokół czego kręci się głównie Derby :)
Obrazek

Silk Mill i rzeka Derwent.
Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.01.2017 19:35

Super że piszesz tą relację , teraz będziemy wiedzieć co widziałeś i co Cię interesuje - łatwiej będzie radzić :oczko_usmiech:
Naturalnie czekam na więcej

Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2017 20:17

Na pewno chcę wrócić do Peak District ale to nie teraz. Tydzień temu chciałem udać się na Abraham Heights ale zamknięte. To samo w miasteczku tramwajów - zamknięte, poza sezonem. Pojechałem do lasu Sherwood - a tam też przywitała mnie tablica, ze ze względu na pogodę, zamknięte.

Guidhall Theatre oraz Market pl.
Obrazek

Council House od frontu...
Obrazek

....i od rzeki.
Obrazek

Rzeźba poświęcona Josephowi Wright - malarz landszaftów oraz pionier wprowadzenia tematyki przemysłowej do malarstwa. Przedstawiał urządzenia techniki w romantycznym ujęciu... 8)
Obrazek

8)
Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2017 20:32

Śledzik włączony :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2017 20:35

piotrf napisał(a):Damian , trudno coś radzić , gdy nie ma się wiedzy o tym co lubisz , co już widziałeś , ile masz czasu na wędrówki czy podróżowanie .
Spędziłem tam kila lat , a lista tego co jeszcze chciałbym zobaczyć jest dłuższa :papa:

Pozdrawiam
Piotr


Lubię zwiedzać miasta, niekoniecznie muzea - chyba, że techniki. Klimat wzgórz i wrzosowisk - to mi się też podoba. Mam np. odległy plan zaliczyć Holyhead i Breakwater Park. Jeżeli nic się nie zmieni, to na pewno poszwendać się po Peak District i zapewne Yorkshire Dales i Lake Districk. Za dzieciaka byłem kiedyś w Irlandii - całą szkołę średnią byłem zajarany wyspami. Potem mi przeszło i przeszło na Finlandię i Szwecję a z automatu - na Czechy, bo mieszkałem tu. Teraz jak służbowo śmigam do GB, to tak - czasu brak a ja zachłyśnięty tym, co tu widzę, chciałbym wszystko :D W pracy odradzili mi Stonehenge - nic ciekawego, są ciekawsze miejsca, np. Avebury :D

Co do śniegu. Pobudka rano a tu (Skipton)... Clio na letnich pneumatykach, brak szczotki czy choćby nawet drapaczki...
skipton.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2017 13:22

Spacerujemy dalej po Derby.

Kościół św. Marii
Obrazek

Ciasne domki...
Obrazek

Kościół św. Michała, obecnie - "biurowiec" oraz biura architektów.
Obrazek

Pub Silk Mill
Obrazek

Katedra Wszystkich Świętych
Obrazek

Co mnie osobiście cieszy - ścieżki rowerowe everywhere :)
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2017 21:57

Coś ten wątek nie ma za bardzo powodzenia... dobra, wyskoczmy do Nottingham.

Zapakowałem się do i10 i pojechałem do Notts. Przesiadłem się na tramwaj.
Obrazek

Pachnie świeżością. Bilet 24h jedyne 4 funty.
Obrazek

Pierwsze kroki oczywście w stronę zamku Nottingham. Po drodze zostałem zaczepiony przez miejscowego, starszego pana - zapytał, czy widziałem miejsce, w którym król Karol I wyniósł swój proporzec, jednocześnie wypowiadając wojnę parlamentowi. Ja na to, że nie. Poszedłem ale nie trafiłem...
Obrazek

...po czym starszy jegomość wraca i stwierdza, że chyba nie trafiłem. Pokazał mi miejsce, zapytał skąd jestem, pochwalił nas, Polaków, życzył miłego dnia i zostawił celem kontemplacji królewskiej standardy.
Obrazek
Obrazek

Idę dalej. O, brytyjska motoryzacja...
Obrazek

No, to jestem. Dobra, gdzie jest Robin...?
Obrazek

O, jest. Taką samą rzeźbę widziałem na lotnisku Doncaster/Sheffield.
Obrazek

Moje zezowate szczęście - przyjechałem w niedzielę. Na terenie wokół zamku był festiwal piwa. No - pech. Bo ja akurat trafiłem na zwijającą się imprezę. Co za tym idzie, połowa terenu zamkowego zamknięta... więc musiałem zadowolić się kawałkiem trawnika i frontonem zamku.
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2017 20:23

Hm, wątek chyba nikogo nie interesuje. Nikt o nic nie pyta, itp... :roll:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.02.2017 20:33

Pääkäyttäjä napisał(a):Hm, wątek chyba nikogo nie interesuje. Nikt o nic nie pyta, itp... :roll:


Interesuje...miejsca kompletnie mi nieznane, więc nie pytam...ale oko dobre i miejsca ciekawe, to siedzę i patrzę po cichu :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2017 21:30

Uf, chociaż tyle - choć zazdroszczę ruchu w innych tego typu wątkach :mrgreen: :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.02.2017 00:27

Ja po pierwszych zdjęciach nadal zbieram szczękę z podłogi :P
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.02.2017 20:17

Damian będzie coś jeszcze??Czekam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2017 18:27

słoma79 napisał(a):Damian będzie coś jeszcze??Czekam :papa:


Będzie będzie - firma wysłała mnie na dwa tygodnie do USA a tam nie miałem czasu na nic :)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Cityhopper czyli tu i tam z aparatem.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone