Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 23.01.2017 21:01

śmigacz napisał(a):Dobra dobra jak już jesteś to jak jedziemy dalej?


No pewnie, lecą foty więc niedługo będzie :twisted:
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 23.01.2017 23:31

UP! #5
Bratysława
Wypełniając plan na rano (tak wieczorem zaplanowałem zdobycie zamku :D ) w drodze powrotnej dręczyła mnie myśl pt. "jechać dalej czy zostać tutaj i się dzień poopierdzielać", no cóż to był dopiero 3 dzień i 2 nocleg więc ciągnęło mnie dalej i dalej. Jednak obiecałem sobie, że muszę wrócić na dłużej w to miejsce które swoją drogą jest super bazą wypadową do Wiednia, Bratysławy i okolicznych atrakcji. Więc wracam już do ogarniętego i przygotowanego auta do dalszej drogi. Oczywiście kontrola stanu technicznego auta i tradycyjny kop w opony :twisted: , chyba na szczęście bo nic tym nie sprawdzimy no chyba, że już koła nie ma.
Już ok 11 znowu w drodze i 3 granica w 3 dzień przekroczona! Wbijam się do tytułowego miasta. Jeszcze w Austrii dzięki restauracji przy której spałem i ich wifi, wyszukałem sobie teoretycznie fajną miejscówkę po drugiej stronie Dunaju. Ale z racji tego, że to nawigacja google która na domiar złego potrzebuje jeszcze neta, akurat w momencie gdy wjeżdżałem na jakiś węzeł gdzie było z dupy nieoznaczonych zjazdów, no i skręciłem jeden za szybko. Ale co tam nie zrażony porażką, szukam miejsca do nawrotu aż tu nagle? Lepszej miejscówki do zaparkowania wymarzyć sobie nie mogłem, prosto pod schodami prowadzącymi do mostu którym w 5 min. jestem na starym mieście :twisted: , do tego dodajmy kojący cień w którym postawiłem auto (przypominam, że cały czas mam jakieś 28C i żadnej chmurki na niebie). Będąc już na drugim końcu mostu postanowiłem, że tym razem wybieram najpierw zamek a konkretnie Bratislavský hrad, a dopiero później pędzę w kierunku miasta. Nie powiem hrad robi wrażenie, jednak to już nie ten klimat co Hainburgu i pod tym względem wybierając faworyta wybieram tą drugą opcję. Aż dziwne, że jest tam tak mało turystów a wszyscy legną to stolicy Słowacji. W okolicach Bratysławy jest też Devín Castle jednak ja już miałem dość zdobywania twierdz na jeden dzień i sobie odpuściłem (następnym razem się nie zanudzę 8) ). Jeszcze trochę pochodziłem po uliczkach starego miasta i obrałem kierunek powrotny do auta.
Swoją drogą jak zobaczycie jedne z pierwszych zdjęć to co Wam się rzuca w oczy? Czy to nie flaga Polski powiewa na murach starego miast? Miłe powitanie Słowaków muszę przyznać 8) .
Pora obiadowa (ok. 14:00) a od śniadania trochę czasu i kilometrów przeleciało, więc czas najwyższy coś zjeść. Jest tylko mały haczyk, trzeba się wydostać z miasta. A przed tym dotankować gazu, bo droga prowadzi przez Węgry i najbliższa stacja to już Chorwacja. Najbliższa stacja była niedaleko w Aupark Shopping Center jednak jak ujrzałem ten haracz za lpg postanowiłem przejść się na drugą stronę drogi jednak i tam nie było lepiej. Z racji tego, że moja trasa biegła w kierunku Węgier i po drodze jeszcze w mieście miały być dwie stacje więc zaryzykowałem. Na pierwszej stacji okazało się, że właśnie podjechała cysterna i trzeba czekać 15 minut, grzecznie podziękowałem i chciałem jechać dalej, aż tu nagle zaczepia mnie jakiś gość i grzecznie pyta czy mogę podejść. No dobra, zawsze jestem skory do pomocy a on jeszcze w kombinezonie (był na moto), więc swoim tym bardziej się pomaga :D . Jak się okazało jegomość przyjechał z włoch i jak zobaczył "natural 95" przytkało go i próbował się z kimś dogadać po angielsku. Jednak byłem jedyną osobą władającą tym językiem w stopniu takim, żeby mu wytłumaczyć, że to zwykła benzyna. Bo fakt ciekawa nazwa "natural" jakby nie patrzeć :lol: .
A aj wylądowałem już na ostatniej stacji (Kopčianska 65, 851 01 Petržalka, Słowacja) i jak się okazało nie dość, że najtańszej to jeszcze mieli bdb jakościowo gaz (lokalsi tylko tam tankują), wyglądem nie zachęca ale polecam. Plus jest też taki, że tankujemy do pełna a nie jak wszędzie do ok 80%. Gość przede mną tankował do oporu chyba 5min! Ja nie byłem tak odważny i zapełniłem może w 96% butlę. Wyruszyłem więc w drogę na Węgry, i pierwsze wrażenie? Wjechałem chyba do ruskich? Zabudowaniom bliżej było do Syberii niż Europy, jednak drogi mają dobre, tak samo ograniczenia prędkości które nie są rozsiane przypadkowo tylko w konkretnym celu. Droga jest monotonna ale prosta i można uzyskać fajne spalanie (ja tankowałem się dopiero w Zagrzebiu!). Tym samy godzina to już dobrze po 16 a ja jeszcze bez obiadu. Więc jakiś dzikus z kawałkiem cienia i trzeba coś zjeść. Po objedzie chwila odpoczynku, szybka lektura przewodnika i nagle.... podjeżdża ciężarówka z Polski :papa: . Jak się miało okazać jest to główna droga tranzytowa na południe dla niechcących płacić bajońskich sum a autostradę. I się sprawdziło, co druga ciężarówka (jak nie częściej) była "nasza".

Jak pewnie zauważyliście od tego #UP! zmieniam formułę! Dzięki czemu będzie więcej tekstu i więcej zdjęć. Z racji tego, że gdy foty lecą na dysk google ja realizuję swoje wypociny a nie użeram się ze zmniejszaniem zdjęć i wstawianiem tutaj co jest mocno upierdliwe. No i jakość zdjęć jest też wyższa 8) .

https://photos.google.com/share/AF1QipPD3lzgG5mtk_i79xuLeg95BZPISUtBhIsz_tu-NHYudySpdnOZScy2M1qAW7dzYg?key=bFUyM1I1M0dJalpqZ1oxd25aekhsN0xSajFCZWpR

Miłej lektury!
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 24.01.2017 01:10

Nie żebym się czepiał ale zdjęcia możesz hurtowo zmniejszać np w irfanview. Taki opis poprzeplatany zdjęciami jest fajniejszy. Teraz widać dlaczego firmy zagraniczne boją się kierowców ciężarówek z Polski. Z Twojego opisu wynika że opanowali już 50% rynku. :D
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #4 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.01.2017 11:08

maksle napisał(a):
Miłej lektury!


Fajnie się czytało :D

Może gdybyś tekst trochę bardziej rozstrzelił, to by się lepiej czytało (technicznie)

Foty świetne, pokazujące ciekawą wycieczkę i zachęcające do odwiedzenia tych miejsc :wink:

Pozdrawiam i czekam na dalsze :hut:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 28.01.2017 12:59

Witaj Maks.
Dzisiaj trafiłem na Twoją relację i od razu ucieszyłem się, że przeczytam coś fajnego, innego itd. i niestety rozczarowałem się...
Ale spoko nie Tobą :) tylko 19 zaśmieconymi stronami, które bezsensownie czytałem:
- czytając inne wcześniejsze relacje byłem nie tylko pod ich wrażeniem, ale i w większości fajnych konstruktywnych i miłych komentarzy
- myślałem, że cromaniacy kochający cro to ludzie w ogóle kochający
- a tu tyle hejtu i złej woli
- ludzie, jak Wam nie pasuje albo się nudzicie to czytajcie inną relację lub idźcie na spacer
- lepiej na mnie się "wyżyjcie" bo ja i tak w to wbijam, a dajcie już spokój Maksowi z tymi waszymi 600 zł
- macie coś ciekawego to opiszcie pochwalcie się jak wydaliście 600 zł dziennie w apartamencie - to akurat mnie w ogóle nie interesuje
- naprawdę nie jest ciekawe leżenie z drinkiem z brzuchem do góry, ale gratuluję

Maks gratuluję Ci odwagi, przygody, wolności :) i tego, że nie zraziłeś się tymi komentarzami..., ja nie miałbym chyba w sobie tyle cierpliwości, opanowania i spokoju.

Czekam niecierpliwie na Twój c.d. i pozdrawiam Wszystkich prosząc o odrobinę refleksji.
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 28.01.2017 13:27

Janusz Bajcer napisał(a):
maksle napisał(a):piszę to dla kogoś kogo nie stać lub nie chce wydawać majątku (to ja ) na zwiedzanie, jak można to zrobić o wiele taniej i fajniej zarazem.

Autor pisze relację jako poradnik "Jak wyjechać tanio na wakacje do Chorwacji" - tylko nie wiem dla kogo z forumowiczów, bo większość tutaj (a w zasadzie wszyscy) jadą tam rodzinie.
Nowi użytkownicy pytają o apartamenty dla rodziny lub większej grupy.
Było kilkanaście pytań o apartamenty dla singli, a o "spanie na dziko" sporadyczne.

Dla mnie to żaden poradnik, ale czytam z ciekawości jak zmieścił się w kwocie 600 zł. za wszystko :roll:


Januszu z szacunkiem, zadałeś retoryczne wg Ciebie pytania więc odpowiem:
Dla mnie byłby to również poradnik o dzikiej przygodzie!
Nie wszyscy jadą tam rodzinnie!
Nowi użytkownicy pytają też o wiele innych rzeczy!
Nawet jeśli są być może w mniejszości to przypominam, że mniejszość ma również swoje prawa.
Pozdrawiam :papa:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 28.01.2017 15:14

007man napisał(a):Witaj Maks.
Dzisiaj trafiłem na Twoją relację i od razu ucieszyłem się, że przeczytam coś fajnego, innego itd. i niestety rozczarowałem się...
Ale spoko nie Tobą :) tylko 19 zaśmieconymi stronami, które bezsensownie czytałem...


Na dole każdej strony jest takie magiczne okienko. Tam sobie wybieram autora wątku i z 19 stron zostają dwie, które czytam z przyjemnością.
Pozdrawiam autora relacji i tych którzy nie czepiają się go jak rzep psiego ogona.

Screen_01 2017-01-28 14.00.jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.01.2017 15:27

Morski Pas napisał(a):Na dole każdej strony jest takie magiczne okienko. Tam sobie wybieram autora wątku ...

Uprzedziłeś mnie z tym postem. To jest bardzo przydatna funkcja, z której często korzystam. :wink:

Należy jednak pamiętać, że pozbywamy się wówczas lektury uzupełniającej w postaci:
007man napisał(a): ... fajnych konstruktywnych i miłych komentarzy
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 28.01.2017 16:53

walp napisał(a):
Morski Pas napisał(a):Na dole każdej strony jest takie magiczne okienko. Tam sobie wybieram autora wątku ...

Uprzedziłeś mnie z tym postem. To jest bardzo przydatna funkcja, z której często korzystam. :wink:

Należy jednak pamiętać, że pozbywamy się wówczas lektury uzupełniającej w postaci:
007man napisał(a): ... fajnych konstruktywnych i miłych komentarzy


Dzięki za obie podpowiedzi, ale oczywiście znam tą funkcję i sam często z niej korzystam. Można przy tej okazji też się coś ciekawego dowiedzieć dlatego jej nie wyłączałem, ale jak sami zauważyliście można się było "lekko rozczarować" :wink:
Pzdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2017 16:56

007man napisał(a):Januszu z szacunkiem, zadałeś retoryczne wg Ciebie pytania więc odpowiem:
Dla mnie byłby to również poradnik o dzikiej przygodzie!
Nie wszyscy jadą tam rodzinnie!
Nowi użytkownicy pytają też o wiele innych rzeczy!
Nawet jeśli są być może w mniejszości to przypominam, że mniejszość ma również swoje prawa.
Pozdrawiam :papa:

Jeśli chcesz jechać do Chorwacji kilka dni (ile dokładnie - jeszcze z relacji nie wiadomo) jak autor, to Twój wybór.
Jak na razie o dzikiej przygodzie nic nie wyczytałem - jest tylko zwiedzanie.
Pozdrav.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.01.2017 18:21

Chaotyczna relacja. Taki bezpłciowy monolog. Autor stara się za wszelką cenę omijać temat kosztów. Nie pisze nic po za tankowaniem gazu i szukaniem miejsca na spanie. Zdjęcia to jakby były skopiowane z internetu lub zeskanowane z widokówek. Brak własnych zdjęć choćby auta, śniadania, leżanki w samochodzie itp. czyli takich ujęć jakie pokazują inni forumowicze - tych naturalnych choćby z lodem w ręku czy burkiem z serem. Mówi o zwiedzaniu ale tak de facto to nic ciekawego nie pokazuje tym bardziej relacjonuje. Na forum są piękne relacje ale ta to mizerota. Spotkam się zapewne z krytyką ale moje zdanie jest jedno - gość ściemnia na potęgę. :papa: :hut:
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 28.01.2017 19:23

Halo ja mieszkam w Radomsku dla mnie wyprawa 100 km i dalej do Spały to koszt 500PLN w tą i z powrotem i nikt mnie przekona, że CRO za parę PLN powinno się udać nawet, koniami z wozem drzymały.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.01.2017 20:19

Wrzucam przykładową relację. Napisana jest przystępnie, naturalnie, ciekawie, zilustrowana fajnymi prywatnymi zdjęciami. Takich na cro forum jest dużo.

bra-2016-moj-drugi-raz-w-chorwacji-t51618.html

Gościowi o nicku maksle proponuję wytężyć swój umysł albo zaprzestać ściemniania, a użytkownikom forum zastanowić się co czytają, co oglądają i czy jest to zgodne z prawdą. Tym bardziej, że relacja opracowywana jest w bardzo dużych odstępach czasowych, a ich treść pisana na niskim poziomie - ponadto wątpliwa :papa: :hut:
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 28.01.2017 21:12

To jest tak Tata robi Tata je. Ja nie rozumie takiej turystyki sorki. Szacun dla tych co w to wierżą.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #5 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 28.01.2017 21:17

Ural napisał(a):Wrzucam przykładową relację. (...) Takich na cro forum jest dużo.
I dlatego potrzebna jest od czasu do czasu odskocznia od standardu i banału.

Ural napisał(a):(...) Gościowi o nicku maksle proponuję wytężyć swój umysł albo zaprzestać ściemniania, a użytkownikom forum zastanowić się co czytają, co oglądają i czy jest to zgodne z prawdą (...)
Jak propozycje, to propozycje...
Proponuję gościa o nicku Ural na głównego cenzora forum.
Zanim jakikolwiek post się pojawi, musi przejść przez monitor gościa o nicku Ural i zostać oceniony pod względem przystępności, naturalności, fajności zdjęć...

W dechę pomysł, co?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone