Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 10.01.2017 18:01

Mi ta relacja zaczyna się podobać. Kto miałby ochotę wybrać się w pojedynkę na taką wyprawę? Pewnie nikt i za to moje uznanie dla autora. Tak sobie myślę gdyby cofnąć czas i się odmlodzić też pewnie taka wyprawa jest nie realna w naszych młodych czasach. Inny ustrój, brak telefonów, nawigacji itd. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.01.2017 00:13

śmigacz napisał(a):Tak sobie myślę gdyby cofnąć czas i się odmlodzić też pewnie taka wyprawa jest nie realna w naszych młodych czasach. Inny ustrój, brak telefonów, nawigacji itd


W naszych młodych czasach :D. Może wtedy na bogato nie było, ale wakacje w Jugosławii pod namiotem, przy dobrym towarze, wychodziły na zero :wink: a czasami człowiek wracał zarobiony :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2017 00:27

Habanero napisał(a):
śmigacz napisał(a):Tak sobie myślę gdyby cofnąć czas i się odmlodzić też pewnie taka wyprawa jest nie realna w naszych młodych czasach. Inny ustrój, brak telefonów, nawigacji itd


W naszych młodych czasach :D. Może wtedy na bogato nie było, ale wakacje w Jugosławii pod namiotem, przy dobrym towarze, wychodziły na zero :wink: a czasami człowiek wracał zarobiony :mrgreen:

W moich młodych czasach Rodzice i ja do Jugosławii mogliśmy jechać palcem po mapie. :mrgreen:
Pod namiot to tylko do Bułgarii i na Węgry wyjazd był możliwy. :idea:
Syrenka zamiatała chlapaczami asfalt, ale nas zawiozła i przywiozła. :lol:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 11.01.2017 00:31

Inne czasy teraz są kolega wsiadł i pojechał do Chorwacji tzn zmierza póki co w jej kierunku.
U mnie w 5 osób nad morze maluszkiem. Fakt z przodu rodzice z tyłu dzieci. Dało się dało. O wyjazdach zagranicznych nie było mowy.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 11.01.2017 02:30

śmigacz napisał(a):Inne czasy teraz są kolega wsiadł i pojechał do Chorwacji tzn zmierza póki co w jej kierunku.
U mnie w 5 osób nad morze maluszkiem. Fakt z przodu rodzice z tyłu dzieci. Dało się dało. O wyjazdach zagranicznych nie było mowy.

A maluszek nie przypadkiem 4-osobowy? :D
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 11.01.2017 08:19

Właśnie 4 osobowy. Do dziś wspominamy że do Łeby zajechalismy i wróciliśmy z powrotem.
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 11.01.2017 10:05

Janusz Bajcer napisał(a):
Habanero napisał(a):
śmigacz napisał(a):Tak sobie myślę gdyby cofnąć czas i się odmlodzić też pewnie taka wyprawa jest nie realna w naszych młodych czasach. Inny ustrój, brak telefonów, nawigacji itd


W naszych młodych czasach :D. Może wtedy na bogato nie było, ale wakacje w Jugosławii pod namiotem, przy dobrym towarze, wychodziły na zero :wink: a czasami człowiek wracał zarobiony :mrgreen:

W moich młodych czasach Rodzice i ja do Jugosławii mogliśmy jechać palcem po mapie. :mrgreen:
Pod namiot to tylko do Bułgarii i na Węgry wyjazd był możliwy. :idea:
Syrenka zamiatała chlapaczami asfalt, ale nas zawiozła i przywiozła. :lol:


Dołączę się - bo sentyment mnie wziął:
W 1991 roku byłem jako 7 latek z rodzicami w Grecji maluchem z bagażnikiem dachowym i przyczepką (oczywiście przyczepka i bagażnik, służyły obniżeniu kosztów podróży :) . Ojciec twierdzi, że wczasy wyszły "mniej więcej" za zero ówczesnych złotych :lol: - do dziś dobrze pamiętam ten wypad i miło wspominam.

I pomyśleć, że teraz się słyszy, że ktoś sobie odmawia wyjazdu, bo ma np. auto bez klimy. Malucha musieliśmy pospawać po drodze, bo hak przyczepki naruszył lekko konstrukcję, nie obeszło się też bez naprawy hamulców :mrgreen:
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.01.2017 10:40

Taka ciekawostka w 1990 roku byłem z rodzicami w Stambule fiacikiem z niewiadowską przyczepką na powrocie pełną dzinsów i sweterków. Fajna przygoda ale rodzice zabrali mnie mnie tylko raz. Za to rodzice mojej koleżanki w tym okresie handlowym do Turcji po firanki potrafili wciągu wakacji 4 razy jechać i to razem z Nią na pokładzie. Ładą Samarą
W tamtych czasach była taka potrzeba i się dało.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 11.01.2017 13:35

anakin napisał(a):
marze_na napisał(a):Ja bym poszła dalej :!: Przez dwa - trzy tygodnie nieobecności w domu mam trochę zaoszczędzone na prądzie, wodzie i gazie. Można byłoby odjąć do ceny wynajmu kwatery... :mrgreen:

Masz rację.
To zdecydowanie redukuje koszty z tym związane. :mrgreen:
Janusz Bajcer napisał(a):Skoro autor poradnika spał na dziko
to tym tokiem rozumowania całość miał za friko...

Czyli nie ma bata - gość jest do przodu i to nieźle. 8O
Słusznie więc niektórzy podejrzewają, że ściemnia.. :mrgreen:

blatko, to są Twoje koszty związane z urlopem w Cro.
Klik.

blatko napisał(a):8 nocy, Istria, przełom sierpnia i września, miał być wyjazd ekonomiczny i taki też był

- rodzina 2+2 (l. 9 i nastolatek liczony jako dorosły)
- 2700km, lpg + winiety (w tym Słowenia 2x15E) - 850zł
- własne namioty na campingu Bijela Uvala - 275E czyli 34E/noc (razem 1183zł przy kursie 4,3zł za 1E)
- jedzenie raczej swoje, +codziennie lody i karlo/ozujsko (sporo), + jedno poważniejsze wyjście do knajpy

całkowity koszt - 3000zł albo lekko poniżej


Całkowity koszt to 3000 zł, mimo, że opłaty drogowe i camp to koszt ok. 2000zł.
Zostaje 1000, który przeznaczyłeś na jedzenie i przyjemności ( o innych kosztach tu nie wspominasz, więc mam prawo rozumieć, że na to poszło).

Reasumując - wliczamy żarcie czy go nie wliczamy? :mrgreen:


hej, łowco sensacji! emotikon niepotrzebny kolejny raz.
tak, zgadza się, żarcie zabrane z domu (to samo co byśmy zjedli będąc w PL) nie wliczone w cenę.
ten podejrzany wg ciebie 1000zł to wydatki, których prawdopodobnie nie poniósłbym będąc w PL.

Ceny tego jednego wyjścia do knajpy już dobrze nie pamiętam, ale niech będzie że 200zł, a więc zostaje do wydania 750zł (800zł pomniejszone o parę złoty za parking w puli i rovanji), czyli dziennie ok. 100zł. Znasz pewno ceny lodów i piwa w marketach campingowych, więc sam wiesz :-) - raczej biednie było, ale jak napisałem - "miał to być wyjazd ekonomiczny..."

Oczywiście do swoich podanych 3000zł nie wliczyłem kosztu namiotów, materacy i śpiworów (miałem wcześniej), ani nawet kosztu kuchenki elektrycznej i przejściówki elektrycznej z PL na kempingową (kupiłem specjalnie na ten wyjazd, ale będę ją używał przez wiele lat), podobnie jak nie nie wliczam w koszty wakacyjne zakupu walizek, toreb, mydła ani nawet szczoteczek do zębów (szok, no nie?), ponieważ albo użyję je wielokrotnie później , albo myłbym także nimi zęby gdybym nie wyjechał na wakacje.
Przed wyjazdem kupiłem sobie nawet nowe kąpielówki i okulary przeciwsłoneczne, czego również nie wliczyłem do budżetu, a nie wiem czemu wielu, albo większość jest zdania że jednak powinienem.

Nadal ci się nie spina mój budżet?

Janusz Bajcer napisał(a):Takie małe pytanko...
Czy pół boxa środków antykomarowych wlicza się w koszt wakacji :?: :oczko_usmiech:


Jeśli tyle zużywasz na co dzień w domu to jak najbardziej nie powinno się tego wliczać,a jeśli w PL nie korzystasz w ogóle z offa a w CRO zeszło ci pół boxa to jak najbardziej tak. Proste?

anakin napisał(a):
blatko napisał(a): Tak, też jestem zdania że jak się zabiera prowiant z domu, albo dokładnie w tej samej cenie kupuje to samo na miejscu to nie należy tego wydatku wliczać do kosztu wakacji. Jeść w końcu trzeba codziennie, niezależnie czy to wakacje czy nie.


Idąc tym tokiem rozumowania to i paliwa nie należy wliczać w koszty wakacji, bo przecież będąc w domu i tak ciągle gdzieś jeździmy, np. do pracy.
Jeżeli jeździmy autostradą też nie powinniśmy wliczać opłat drogowych związanych z wyjazdem, bo przecież w PL też takowe ponosimy przez cały rok.

I tym sposobem koszt wakacji ograniczymy do wydatków związanych z apartmanem.

Żarcie, paliwo, winiety są za free. :mrgreen:



zwykłe czepialstwo. ja za winietki do/z CRO nie płacę przez cały rok, a tylko w wakacje. Podobnie jak na dojazdy do pracy i po zakupy nie przejeżdżam 2500km tygodniowo. Ale jeśli ty tak, to jak najbardziej nie wliczaj tego do kosztu wakacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2017 13:54

blatko napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Takie małe pytanko...
Czy pół boxa środków antykomarowych wlicza się w koszt wakacji :?: :oczko_usmiech:


Jeśli tyle zużywasz na co dzień w domu to jak najbardziej nie powinno się tego wliczać,a jeśli w PL nie korzystasz w ogóle z offa a w CRO zeszło ci pół boxa to jak najbardziej tak. Proste?

Ja w domu nie używam środków na komary, na wakacje zabierałem jedną spiralę i jednego offa.
Nie wliczałem tego w koszta wakacji.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 11.01.2017 14:27

Janusz Bajcer napisał(a):
blatko napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Takie małe pytanko...
Czy pół boxa środków antykomarowych wlicza się w koszt wakacji :?: :oczko_usmiech:


Jeśli tyle zużywasz na co dzień w domu to jak najbardziej nie powinno się tego wliczać,a jeśli w PL nie korzystasz w ogóle z offa a w CRO zeszło ci pół boxa to jak najbardziej tak. Proste?

Ja w domu nie używam środków na komary, na wakacje zabierałem jedną spiralę i jednego offa.
Nie wliczałem tego w koszta wakacji.


W takim razie powinieneś
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.01.2017 15:57

No i co było dalej :?: .
Dojechaliśmy jak na razie do Brna i dalej stop 8O .
Chyba na dalszą podróż skończyły się pieniądze :oczko_usmiech:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.01.2017 19:24

Wielka ściema.
maksle
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.10.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksle » 16.01.2017 23:05

elka21 napisał(a):No i co było dalej :?: .
Dojechaliśmy jak na razie do Brna i dalej stop 8O .
Chyba na dalszą podróż skończyły się pieniądze :oczko_usmiech:

Ural napisał(a):Wielka ściema.


No oczywiście, przecież nawet nie starczyło do Brna, a dojechałem na holu ciągnięty przez autobus, do którego się podczepiłem na przystanku. Jechałem za darmo więc nie wliczam tego w koszty :twisted:

A odnośnie wspomnień z danych lat. Super, kiedyś maluchem jechało się na 2 tygodnie w 4 osoby i było ok, mieściło się nawet jedzenie. Teraz na szczęście mamy wybór i można spędzić wakacje tak jak opisuję albo inaczej. Niestety dla części społeczeństwa to nadal nie dociera i muszą nawoływać do swojej jedynie słusznej prawdy :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #3 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2017 23:21

maksle napisał(a):Teraz na szczęście mamy wybór i można spędzić wakacje tak jak opisuję ...

No to opisuj dalej, bo jestem ciekawy gdzie byłeś w Chorwacji :lol: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone