Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2017 23:03

pablos77 napisał(a)::twisted: ....a wątek się rozrasta zgodnie z prognozami forumowiczów 8O

Jak każda ciekawa relacja :lol:
Może dzisiaj będzie UP! #3 :?:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 05.01.2017 02:38

śmigacz napisał(a):Zobaczymy jakie będzie zakończenie i podsumowanie. W dwie osoby za 1100 powinno być realne ;-)

U mnie taka kwota na osobę jest realna ale jeżdzimy większą grupą więc łatwiej.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.01.2017 11:20

Janusz Bajcer napisał(a):
śmigacz napisał(a):W dwie osoby za 1100 powinno być realne ;-)

Tylko jak spać w dwie osoby 2 tygodnie w aucie :oczko_usmiech: :?:
No i wody do mycia trzeba chyba zabrać 12 baniaków :wink:

Może tak jak zdaje się kulki i jeszcze paru innych forumowiczów ;)

Noo, 600 zł dla mnie niestety nierealne :( nawet gdybym miała nic nie jeść - cały budżet zjadłoby mi paliwo i jeszcze trzeba dorzucić.
Próbuję to jakoś sobie wyobrazić :mrgreen:
Autor z 600 zł już wydał na walutę 371,20 zł (korony 800 i kuny 400) więc zostało 228,80 zł z czego już zatankował do pełna w PL po 1,62 zł niestety nie wiadomo ile litrów - powiedzmy że 40 to będzie kwota 64,80 zł, kolejne tankowania już za kupioną walutę w Czechach i Cro. Nie wliczając poniesionych wydatków na gaz, maty, zasłonki, przewodnik - zostało 164 zł na prowiant w PL bo za granicą ich raczej nie wydał. Zakupiona waluta tylko na tankowanie i ... :?: Za 164 zł to 1 osoba może w Biedrze się obkupić na miesiąc a nie 2 tyg. :mrgreen: słoiczek flaków koło 4 zł, pulpety, fasolki, gołąbki 3 z kawałkiem :P, do tego konserwy, pomidor, ogorek, zupka z torby i wypas :D
W sumie prowiantu nie należałoby wliczać bo przecież jakby został w domu też by jadł ... :mrgreen:

Co do formy wypoczynku nie mam zastrzeżeń, jeden lubi wodotryski na wakacjach a drugiemu wystarczą widoki, pajda chleba z czymś tam i coś do popicia nie koniecznie z %%%%.
blatko
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 05.01.2017 14:47

"W sumie prowiantu nie należałoby wliczać bo przecież jakby został w domu też by jadł ... :mrgreen:"

emotikon na końcu niepotrzebny. Tak, też jestem zdania że jak się zabiera prowiant z domu, albo dokładnie w tej samej cenie kupuje to samo na miejscu to nie należy tego wydatku wliczać do kosztu wakacji. Jeść w końcu trzeba codziennie, niezależnie czy to wakacje czy nie.

Podobnie np. z papierosami, alkoholem czy narkotykami - jeśli ja i żona palimy w PL dziennie po 2 paczki marlboro za 15zł/szt. (strzelam, nie znam cen) czyli przez 2 tygodnie przepalamy w PL fajki za = 2 osoby x 15zł x 14dni = 420zł, to po jaką cholerę miałbym to wliczać do kosztów wakacyjnych? Przecież palę niezależnie gdzie akurat jetem.
Jeśli jednak kupimy na miejscu papierosy po 50zł za paczkę to wtedy jak najbardziej naszym kosztem wakacyjnym będzie 2 x 50zł x 14dni = 1400zł odjąć 420zł, które przepalilibyśmy w PL, czyli kosztem wakacyjnym będzie 1400-420 = 980zł. Oczywiście trochę to komplikuje ogólną matematykę, ale jest to uczciwsze podejście do tematu kosztów wakacyjnych.

Wiadomo też, że:
- ci mniej rozgarnięci matematycznie ("wszystko mi się pomyli się jak będę tak liczył"),
- ci co zawsze muszą mieć rację ("ja zawsze wliczam żarcie zabrane z PL i tak muszą wszyscy liczyć i koniec") oraz
- ci co w d. mają liczenie kosztów wakacyjnych i gardzą tymi co podliczają ("nie jesteśmy jakimiś cebulakami żeby liczyć każdy grosz i są w końcu wakacje więc nie ma się co sępić z kasą"),
mają zapewne odmienne zdanie, ale trudno.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2017 14:56

Takie małe pytanko...
Czy pół boxa środków antykomarowych wlicza się w koszt wakacji :?: :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.01.2017 15:03

Janusz Bajcer napisał(a):Takie małe pytanko...
Czy pół boxa środków antykomarowych wlicza się w koszt wakacji :?: :oczko_usmiech:

Idąc tokiem rozumowania zawartego powyżej to zależy ile środków antykomarowych zużyłbyś w tym samym czasie w domu :? :wink: .
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.01.2017 15:09

blatko napisał(a): Tak, też jestem zdania że jak się zabiera prowiant z domu, albo dokładnie w tej samej cenie kupuje to samo na miejscu to nie należy tego wydatku wliczać do kosztu wakacji. Jeść w końcu trzeba codziennie, niezależnie czy to wakacje czy nie.


Idąc tym tokiem rozumowania to i paliwa nie należy wliczać w koszty wakacji, bo przecież będąc w domu i tak ciągle gdzieś jeździmy, np. do pracy.
Jeżeli jeździmy autostradą też nie powinniśmy wliczać opłat drogowych związanych z wyjazdem, bo przecież w PL też takowe ponosimy przez cały rok.

I tym sposobem koszt wakacji ograniczymy do wydatków związanych z apartmanem.

Żarcie, paliwo, winiety są za free. :mrgreen:

Ale ja pewno jestem...
blatko napisał(a):- mniej rozgarnięty matematycznie.

:cry: :lool:

A w nawiązaniu do tematu wątku, to (mimo nierozgarnięcia :oczko_usmiech: ) wychodzi mi, że autor........pojechał tam za darmo ( a niewykluczone, że jeszcze coś zarobił). 8O
Szacun. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 05.01.2017 15:13 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8683
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.01.2017 15:13

anakin napisał(a):
blatko napisał(a): Tak, też jestem zdania że jak się zabiera prowiant z domu, albo dokładnie w tej samej cenie kupuje to samo na miejscu to nie należy tego wydatku wliczać do kosztu wakacji. Jeść w końcu trzeba codziennie, niezależnie czy to wakacje czy nie.


Idąc tym tokiem rozumowania to i paliwa nie należy wliczać w koszty wakacji, bo przecież będąc w domu i tak ciągle gdzieś jeździmy, np. do pracy.
Jeżeli jeździmy autostradą też nie powinniśmy wliczać opłat drogowych związanych z wyjazdem, bo przecież w PL też takowe ponosimy przez cały rok.

I tym sposobem koszt wakacji ograniczymy do wydatków związanych z apartmanem.

Żarcie, paliwo, winiety są za free. :mrgreen:

Ja bym poszła dalej :!: Przez dwa - trzy tygodnie nieobecności w domu mam trochę zaoszczędzone na prądzie, wodzie i gazie. Można byłoby odjąć do ceny wynajmu kwatery... :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2017 15:14

Skoro autor poradnika spał na dziko
to tym tokiem rozumowania całość miał za friko...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.01.2017 15:15

marze_na napisał(a):Ja bym poszła dalej :!: Przez dwa - trzy tygodnie nieobecności w domu mam trochę zaoszczędzone na prądzie, wodzie i gazie. Można byłoby odjąć do ceny wynajmu kwatery... :mrgreen:

Masz rację.
To zdecydowanie redukuje koszty z tym związane. :mrgreen:
Janusz Bajcer napisał(a):Skoro autor poradnika spał na dziko
to tym tokiem rozumowania całość miał za friko...

Czyli nie ma bata - gość jest do przodu i to nieźle. 8O
Słusznie więc niektórzy podejrzewają, że ściemnia.. :mrgreen:

blatko, to są Twoje koszty związane z urlopem w Cro.
Klik.

blatko napisał(a):8 nocy, Istria, przełom sierpnia i września, miał być wyjazd ekonomiczny i taki też był

- rodzina 2+2 (l. 9 i nastolatek liczony jako dorosły)
- 2700km, lpg + winiety (w tym Słowenia 2x15E) - 850zł
- własne namioty na campingu Bijela Uvala - 275E czyli 34E/noc (razem 1183zł przy kursie 4,3zł za 1E)
- jedzenie raczej swoje, +codziennie lody i karlo/ozujsko (sporo), + jedno poważniejsze wyjście do knajpy

całkowity koszt - 3000zł albo lekko poniżej


Całkowity koszt to 3000 zł, mimo, że opłaty drogowe i camp to koszt ok. 2000zł.
Zostaje 1000, który przeznaczyłeś na jedzenie i przyjemności ( o innych kosztach tu nie wspominasz, więc mam prawo rozumieć, że na to poszło).

Reasumując - wliczamy żarcie czy go nie wliczamy? :mrgreen:
Ostatnio edytowano 05.01.2017 15:30 przez anakin, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2017 15:24

Jest zagwozdka...
Czy gaz do podgrzewania
i woda do ochlapania
były kosztem, czy nie...
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 05.01.2017 15:45

Gaz i woda nie są kosztem, bo w domu i tak gotuje się na gazie wodę w czajniku więc nie można doliczać. ;]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2017 15:53

No to kolejna zagwozdka...
Skoro nic się nie wlicza do kosztów - na co poszło 600 zł....

Może na zachcianki, ale podobno było ich mało....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15709
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2017 16:12

anakin napisał(a):Idąc tym tokiem rozumowania to i paliwa nie należy wliczać w koszty wakacji, bo przecież będąc w domu i tak ciągle gdzieś jeździmy, np. do pracy.

No bez przesady, jak się ma urlop to się decyduje: siedzę w domu czy Cro?? Jak w domu, to do pracy nie jeżdżę i można cały dzień czytać książki, grać w szachy i rozmawiać z sąsiadami (bez kosztowe rozrywki) i samochodu nie ruszać, więc paliwo to koszt jak najbardziej.

anakin napisał(a):Jeżeli jeździmy autostradą też nie powinniśmy wliczać opłat drogowych związanych z wyjazdem, bo przecież w PL też takowe ponosimy przez cały rok.
W mojej okolicy nie ma autostrad, są tylko przy wyjazdach urlopowych, więc zawsze są kosztem urlopu :mrgreen:

Ja tam wydatki na jedzenie wliczam w koszty, mimo, że w domu na co dzień coś tam jem :mrgreen:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: 600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #2 str.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.01.2017 17:40

Janusz Bajcer napisał(a):No to kolejna zagwozdka...
Skoro nic się nie wlicza do kosztów - na co poszło 600 zł....

Może na zachcianki, ale podobno było ich mało....


Drogo w tej Chorwacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
600 Trip czyli Chorwacja na 2 tyg. za 600zł! UP! #6 str. 23 - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone