Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żyto-w-Gośce bez przygód, wydarzeń czyli norma u mnie ; )

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.08.2011 06:29

Ja nawet nie wiedziałam że takie problemy z CB. Może dzieki ten naszej błogiej nieświadomości 2 lata teku przejechaliśmy z radiem i teraz w tym roku w 2 auta też ... ;) ale dobrze wiedzieć.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 12.08.2011 07:25

"Końkretnie" posunąłeś relacje do przodu.
Sam nie wiem, czy się cieszyć czy martwić - bo droga jest częścią wakacji i za każdym razem w relacjach wygląda inaczej, niż po 100kroć obfotografowane miasteczka.
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 12.08.2011 07:31

Melka napisał(a):P.s Swoją drogą ta muza przypomina mi "Włoskie klimaty" Fido powiedz ile Wam zajęło dojechanie do celu,bo ja wciąż rozmyślam między Baśka na Krk,a innym miejscem na które można dotrzeć lądem no i czekam na dalszą część bo być może mnie przekona.

P.s 2 Nie chce mi się wertować całego forum nt. miejscowości w której byłeś opisz mi po krótce jakie to rejony,bądź tak dobry ;-)


Z Jasła wyjechaliśmy ok.17.30. W Cro, jak nam powiedział właściciel mieliśmy być ok 13, żeby się zakwaterować, no ale w życiu tak długo bym nie jechał... Przyjechaliśmy do Żivogośce koło 10.30, z tym że:
- w barwinku przerwa na tankowanie i jedzenie ok 45 min
- na Węgrzech stacja Mol ok 30 min
- na Chorwacji postój ok 1.5 -2 godz.
Na węgrzech autostrada była prawie pusta przez całą noc, więc jechało się super. Na chorwacji do Zagrzebia dobrze, potem trochę gorzej, ale bez przesady - też nie było dużo samochodów, a to trochę gorzej to w porównaniu do Węgier.

Cóż mogę powiedzieć o regionie... W Żivo znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Spokój, brak tłumów ludzi i super kwaterę. JEst gdzie pojechać jeśli traktujesz miejscowość jako bazę wypadową. My prawie codziennie ( z małymi wyjątkami) gdzieś byliśmy, choćze względu na dzieci nigdy daleko i prawi zawsze popołudniami. W relacji co nieco opiszę, ale jak chcesz jeździć to możesz odwiedzić Dubrownik (ok130 km), płynąć na Hvar (ja tak zrobiłem), jechać do BiH i odwiedzać pomniejsze miejscowości jakich pełno na wybrzerzu.
CinnamonGirl napisał(a):Ja nawet nie wiedziałam że takie problemy z CB. Może dzieki ten naszej błogiej nieświadomości 2 lata teku przejechaliśmy z radiem i teraz w tym roku w 2 auta też ... ;) ale dobrze wiedzieć.


Nie ma reguły :) Mnóstwo osób przejeżdża bez problemów, a ja jak zwykle ;) Może to byłą też wina rzucającej sięw oczy anteny (1,5 m.)

el_guapo napisał(a):"Końkretnie" posunąłeś relacje do przodu.
Sam nie wiem, czy się cieszyć czy martwić - bo droga jest częścią wakacji i za każdym razem w relacjach wygląda inaczej, niż po 100kroć obfotografowane miasteczka.


:D

Posunąłem do przodu, bo teraz będzie chwila przerwy, bo wyjeżdżam z rodziną na weekend :)
Z drugiej strony, już tyle jadę, że ktoś w końcu napisze, że nigdzie nie byłem, tylko pojeździłem po autostradach i wróciłem, więc pomyślałem, że już pora dojechać na miejsce :wink: :lol: :lol:
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 12.08.2011 08:06

fidosanok napisał(a):Cóż mogę powiedzieć o regionie... W Żivo znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Spokój, brak tłumów ludzi i super kwaterę. JEst gdzie pojechać jeśli traktujesz miejscowość jako bazę wypadową.
dzięki za potiwerdzenie :P tego właśnie oczekuję od tej mieścinki :)
Melka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melka » 12.08.2011 09:03

Dzięki Fido!
Czekam na całą resztę relacji ;-)
Iwona Szu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 18.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Szu » 12.08.2011 11:48

Fido, wielka, wielka prośba. Czy mógłbys mi podać trasę jaką jechaliście (nazwy miast, na co się kierować? żeby bardzo nie pobądzić, gdzie warto zatankować, kupic winietki a gdzie zjeść). Jedziemy z Dębicy do Żivogosce Porat :D więc droga taka sama. Wyjazd juz niedługo a trasa nie zaplanowana. Jeśli będziesz tak dobry i pomożesz, to proszę mój adres, żeby nie zaśmiecać wątku: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Oczywiście relację czytam, czytam i proszę o jeszcze.
Dzięki wielkie
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 12.08.2011 11:59

Iwona Szu napisał(a):Fido, wielka, wielka prośba. Czy mógłbys mi podać trasę jaką jechaliście (nazwy miast, na co się kierować? żeby bardzo nie pobądzić, gdzie warto zatankować, kupic winietki a gdzie zjeść). Jedziemy z Dębicy do Żivogosce Porat :D więc droga taka sama. Wyjazd juz niedługo a trasa nie zaplanowana. Jeśli będziesz tak dobry i pomożesz, to proszę mój adres, żeby nie zaśmiecać wątku: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Oczywiście relację czytam, czytam i proszę o jeszcze.
Dzięki wielkie


Iwonko, spróbuję Ci podpowiedzieć co wiem i napisać, ale gdzieś w weekend, bo dziś wyjeżdżam. Trasa jest prosta i nie ma się gdzie zgubić... no chyba, że masz takie szczęście do Koszyc jak ja :wink: :lol:

acha ... napisz czy jedziesz pierwszy czy kolejny raz -będę wiedział jakie szczegóły opisać
Iwona Szu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 18.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Szu » 12.08.2011 12:28

Jadę pierwszy raz i będę niezmiernie "dŻwięczna" za podpowiedź.
Spoko, może być w weekend. My wyjeżdżamy 19 sierpnia. :D
Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam :D
_Paula025_
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Paula025_ » 12.08.2011 13:01

Świetnie czyta się Twoją relację, bomba!
Mam ogromną prośbę wyjeżdżam w niedzielę gdybyś mógł napisać (przed swoim weekendowym wypadem) cos więcej odnośnie drogi jaką jechałeś będę wdzięczna. Zamierzam jechać przez Austrię i nie wiem czy to dobry pomysł? czy lepiej przez Budapeszt? i jeszcze pytanko czy w Słowenii omijałeś płatne drogi? Jade drugi raz pierwszy raz omijaliśmy te drogi bez większego problemu nie wiem jak jest teraz....

Pewno nie doczekam zdjęć z samego zakwaterowania ale doczytam po swoim powrocie na pewno:-)

Gdybyś jednak znalazł chwilkę i mógł to była bym wdzięczna za namiar na kwaterkę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
w prawdzie nastawiona jestem na kemping ale kto wie co wyjdzie:-)

P.S. Pozdrawiam
Melka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melka » 12.08.2011 13:23

Iwona Szu napisał(a):Fido, wielka, wielka prośba. Czy mógłbys mi podać trasę jaką jechaliście (nazwy miast, na co się kierować? żeby bardzo nie pobądzić, gdzie warto zatankować, kupic winietki a gdzie zjeść). Jedziemy z Dębicy do Żivogosce Porat :D więc droga taka sama. Wyjazd juz niedługo a trasa nie zaplanowana. Jeśli będziesz tak dobry i pomożesz, to proszę mój adres, żeby nie zaśmiecać wątku: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Oczywiście relację czytam, czytam i proszę o jeszcze.
Dzięki wielkie


Jak już koleżance wyślesz to mi możesz również ;-)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

będę wdzięczna :lol:
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 12.08.2011 14:04

Dziewczyny... (syskie cy :wink: :lol:) postaram się odpowiedzieć, ale na prawdę nie wiem kiedy dokładnie.
W tej chwili "pracuję" i nie mogę wysyłać maili stąd, a o 16 wyjeżdżam. Może znajdę chwilę wieczorem - zobaczę . Mam nadzieję, że internet będzie działał u rodziców.

_Paula025_ nie znam kompletnie tej drogi jaką wybrałaś. Zawsze jeżdżę przez Slo/Węgry/Cro. Moja trasa jest na pewno tańsza, jeśli zamierzasz jechać autostradami. Co do apartmana, to Boris miał pełne obłożenie do końca września. Wolne były chyba tylko "sobe". Obejrzyj to i to
choć ja dodam później zdjęcia kwaterki i będą chyba bardziej poglądowe ;)

acha i zajrzyjcie do FAQ na forum - tam jest parę rzeczy, które mogą Was zainteresować.
Pozdrav :)
Melka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melka » 12.08.2011 21:25

spoko mi się nie spieszy :)
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 16.08.2011 21:03

Powróciłem z weekendu i z pracy - witajcie ponownie.
Być może ktoś to jeszcze czyta, więc nie wypada przerywać ;)

Apartament spełnił nasze wymagania w każdym najmniejszym stopniu. Był czyściutki, wręcz sterylny - co uwielbiam. Duża w tym rola naszego gospodarza-czyściocha.

Z góry przepraszam za jakość fotek - nie przykładałem się do nich zupełnie. Miały tylko dokumentować domek. Na zdjęciach wnętrz jest paskudny cień - efekt obiektywu szerokokątnego i lampy wbudowanej - też z lenistwa :oops: :oops: Wybaczcie... :oops:
Oczywiście zdjęcia robione w pełnym słońcu, wtedy kiedy fotografowie powinni spać - znowu lenistwo :oops: :oops: :oops:

Obrazek

Obrazek

Z tyłu znajdował się ogródek z grilem i miejscem na imprezkowanie - bardzo efektowny...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz apartman to ok. 50 m2 (ale wydaje mi się, że to liczone z tarasem)
Sypialnia, salonik z kuchnią i oczywiście łazienka. No i genialny taras :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

taras

Obrazek

Obrazek

młodzież oczywiście wykorzystywała taras do różnego rodzaju zabaw

Obrazek

Obrazek

Obrazek

widoki na Hvar i Peljesac

Obrazek

Obrazek


Morza nie było pod samym oknem, ale za to raj dla naszych dzieci - plac zabaw z mnóstwem pierdółek . Chętniej tam chodzili niż na plażę .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po rozpakowaniu się, w związku z tym iż nie chciało nam się spać, ruszyliśmy na obchód okolicy. (wcześniejsze zdjęcia jak można się domyśleć nie pochodzą z chwil po przyjeździe, ale musiałem zachować jakąś chronologię ;) )

Jak mówiłem Żivogośce Porat to mała mieścinka/wioska (?) z jednym sklepem, straganikiem z owocami, 2 czy 3 kawiarniami i jedną restauracyjką. Dokładnie tego szukaliśmy - spokojnej mieścinki bez tłumu turystów.
Oczywiście pomijam hotel ''Nimfa'', do którego zajrzałem tylko raz by uzyskać informację o drogach. Tam panował mniejszy spokój ;)

Na plażę prowadziły z naszego poziomu zakwaterowań dwie drogi. (trzecią pomijam, bo za daleko) Mowa jest o plaży po lewej stronie portu. Za cypelkiem była druga plaża, na której także zalegaliśmy kilka razy. Mnie osobiście bardziej przypadła do gustu.
Moja G., twierdząc, że dla dzieci lepsza plaża od strony ''Nimfy'', preferowała tamtejszą. A dzieciakom jak zwykle "to lotto", bo i tak lazły tam gdzie ich starzy poprowadzą:)
Generalnie odniosłem wrażenie, jak pisałem wyżej, że bardziej cieszyły się z placu zabaw pod domem niż z plażowania.
Szkoda tylko, że był wysypany ichniejszym "piaskiem", który przypominał (z wyglądu) suche wapno i dzieciaki po zabawie musiały, razem z butami i ubraniami być "prysznicowane", bo wyglądały jak ludy Afryki w trakcie wypraw wojennych - tzn. były bielusieńkie. Jednakże zupełnie im to nie przeszkadzało...

Pierwszy dzień przyjazdu i następny to tak zwane ''byczenie'', z którego za wiele zdjęć nie posiadam :)

15.08 nad ląd nadciągnął dym... :o

Z tego co mówił Boris jacyś turyści zapruszyli ogień i Brać stanął w ogniu... :evil:

Obrazek

zachodzące w dymie słońce, nad Igrane...

Obrazek

Po podziwianiu widoków obowiązkowe "pifko" przy muzyce cykad...
Iwona Szu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 18.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Szu » 17.08.2011 07:04

Jak pięknie, relacja śfffietna.
Dziękuję za pomoc juz za 3 dni tam będę :D 8)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.08.2011 07:48

Kurcze mnie się zaczyna tam coraz bardziej podobać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Żyto-w-Gośce bez przygód, wydarzeń czyli norma u mnie ; ) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone