Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.09.2019 13:05

Jeżeli jeszcze się przyda, to w Poznaniu, spałem tutaj na majówce w tym roku i jeszcze na evencie 2018.
Trochę na peryferiach, ale warunki bardzo dobre i pyszne śniadania - OPIS.
Jest też na booking.comie (ale polecam kontakt bezpośredni z właścicielką.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.10.2019 17:52

W miniony weekend odwiedziliśmy rezerwat przyrody Bagna nad Stążką, położony na terenie Borów Tucholskich. Na terenie rezerwatu znajduje się ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Jelenia Wyspa", która wiedzie przez niezwykle urokliwy fragment rezerwatu.

Wędrując oznaczoną ścieżką, mamy okazję podziwiać typowe dla tego miejsca bory sosnowe, a także torfowiska oraz niezwykle malownicze, chronione bagna rzeki Stążki. Widok na rzekę ginącą wśród bagiennej roślinności roztacza się z drewnianych mostków, a także z wieży widokowej.

IMG_5349.JPG

IMG_5356.JPG

IMG_5358.JPG

IMG_5376.JPG

IMG_5379.JPG

IMG_5381.JPG

IMG_5383.JPG

IMG_5384.JPG

IMG_5387.JPG

IMG_5390.JPG
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 08.10.2019 17:58

IMG_5397.JPG

IMG_5400.JPG

IMG_5406.JPG

IMG_5408.JPG

IMG_5418.JPG

IMG_5422.JPG

IMG_5423.JPG

IMG_5426.JPG

IMG_5431.JPG

IMG_5433.JPG

IMG_5440.JPG

Jeśli będziecie w Borach Tucholskich, polecam to miejsce. :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.10.2019 00:05

walp napisał(a):Jeśli będziecie w Borach Tucholskich, polecam to miejsce. :wink:

Bywałem w ostatnich latach w Borach Tucholskich wiele razy i nie wiedziałem o tym miejscu :( Szkoda, bo jest tam pięknie... i jeszcze tak letnio na Twoich zdjęciach :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.10.2019 17:29

greenrs napisał(a):Bywałem w ostatnich latach w Borach Tucholskich wiele razy i nie wiedziałem o tym miejscu :( Szkoda, bo jest tam pięknie...

Odkryłem to miejsce całkiem niedawno, mimo, że ode mnie to niecałe 50 km. :)
greenrs napisał(a):i jeszcze tak letnio na Twoich zdjęciach :wink:

Też zwróciłem na to uwagę. Przyczyna leży zapewne w tym, że to tereny podmokłe, mocno nawodnione.
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 22.11.2019 12:37

Jedną z lepszych miejscówek jakie odwiedziłem i którą w sumie mógłbym z czystym sumieniem polecić każdemu jest pałac Hanza https://hanzapalac.pl/22/wellness__spa . Mieści się w Borach Tucholskich. Smaczna kuchnia, bardzo ładne otoczenie oraz zabiegi spa na miejscu. Otoczenie to ogolnie bardzo mała i zapyziała miejscowość ale czasami warto wybrać takie miejsce, aby odpocząć od zgiełku. Nie ma tam mozłiwosci poimprezowania ale mozna wypocząć w duzych wygodach.
Poza tym cieszy mnie fakt, ze odrestaurowali stary pałac, który pewnie popadłby w ruinę jakby nie znalazł inwestora.
Ostatnio edytowano 27.11.2019 10:31 przez kars, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.11.2019 15:35

kars napisał(a):Jedną z lepszych miejscówek jakie odwiedziłem i którą w sumie mógłbym z czystym sumieniem polecić każdemu jest pałac Hanza. Mieści się w Borach Tucholskich.

Bliżej mu do autostrady A1, niż do Borów Tucholskich, ale niech będzie, że u wrót Borów. :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.11.2019 15:56

Bywam tam czasem, pochodzić po parku linowym (teraz raczej córka). Znajduje się tam też meta półmaratonu Grudziądz- Rulewo, śladami Bronka Malinowskiego, gdyż nasz mistrz stamtąd właśnie pochodzi.
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 27.11.2019 14:29

Jeśli chcielibyście wybrać się gdzieś z dzieckiem, polecam Airo w Warszawie, ostatnio się wybralismy i szczerze to podobało się tam nie tylko dziecku ale również i mnie. Bardzo dobrze się bawiłem, na miejscu mozna się pobawić razem Jak na razie jest to największa sala zabaw w jakiej byłem, a odwiedziłem ich kilka.

Swoja droga polecicie jakąś kameralną miejscowość w górach na ferie? Najlepiej z dobrym dojazdem z Warszawy.
Warto jeszcze doczytać np pod niniejszym linkiem: http://www.amazingtoys.pl/sala-zabaw-dl ... enny-dzien
Tematyka ta została trochę szerzej tam opisana.
Ostatnio edytowano 31.12.2019 10:52 przez bmxmen, łącznie edytowano 1 raz
tatianka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.12.2019
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatianka » 23.12.2019 09:37

Warto zawsze wybrać się do Gdańska, niezależnie jaką mamy pogodę za oknem. Mogę wam polecić bardzo fajną miejscówkę Fama Residensce, którą będziecie absolutnie pod wrażeniem. Samo centrum starówki, wszędzie blisko a sam hotel prezentuje się bardzo przyjemnie. Można też skorzystać z interesującej oferty - dwie noce dla dwóch osób za 550 zł. Ja byłam i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się do nich wybrać
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2020 11:05

Biorąc pod uwagę, że jest szansa na wakacje w granicach Polski lub V4, uprasza się wszystkich autorów z pierwszego postu do odtworzenia zdjęć w relacjach :D Pewnie nie jeden forumowicz będzie chciał coś poczytać :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.05.2020 11:38

piekara114 napisał(a):Biorąc pod uwagę, że jest szansa na wakacje w granicach Polski lub V4, uprasza się wszystkich autorów z pierwszego postu do odtworzenia zdjęć w relacjach :D Pewnie nie jeden forumowicz będzie chciał coś poczytać :papa:

Szkoda, że ten pierwszy post już dawno nie jest aktualizowany :( .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2020 11:46

Autor wątku - weldon od 24 grudnia 2017 roku nie napisał żadnego postu.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.05.2020 11:52

Janusz Bajcer napisał(a):Autor wątku - weldon od 24 grudnia 2017 roku nie napisał żadnego postu.

Wielka strata dla forum :? Miał bardzo interesujące wpisy. Może kiedyś tu wróci?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięg

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.05.2020 12:02

greenrs napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Autor wątku - weldon od 24 grudnia 2017 roku nie napisał żadnego postu.

Wielka strata dla forum :? Miał bardzo interesujące wpisy.

Też bardzo żałuję nie pisuje już na forum. Realizuje się za to cały czas gdzie indziej :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone