Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Polski do Grecji i z powrotem, czyli 5000 km w 17 dni

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 00:43

Witam Niewitanych i przepraszam za długą przerwę spowodowaną pracą...
Ostatnio edytowano 31.12.2013 20:39 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 01:02

te kiero napisał(a):(...) ja również uznaję to za kawałek drogi i nie wiem czy się kiedyś wybiorę, tzn chodzi mi o awaryjność i koszty paliwa, bo przejechać dałbym radę;

gorzej z tym greckim alfabetem, jak tu się orientować (jeżdżę bez Navi) (...)


Ważniejsze drogowskazy i niemal wszystkie przy głównych drogach są w obu alfabetach - greckim i łacińskim, więc nie ma obawy, że zabłądzisz z powodu nieznajomości greki, a nawigacja oczywiście się przydaje i wcale nie z powodu alfabetu, chociaż, np. w Serbii i Macedonii pokazywała TYLKO główne drogi.

Awaryjność i koszt paliwa: Ameryki nie odkryję, jeśli napiszę, że na to wpływu nie mamy, nawet jeśli auto jest nowe lub prawie nowe, regularnie przeglądane itd. Wiadomo, jedne są bardziej, inne mniej awaryjne, ale awarii ulega wszystko, co jest maszyną. Polecam ubezpieczenie assistance w wersji premium, które zwiększa poczucie bezpieczeństwa w drodze. A ceny paliwa to już w ogóle magia, bo z rozsądkiem mają mało wspólnego ;-) Trzeba przekalkulować wszystkie za i przeciw i podjąć właściwą dla siebie decyzję. W podróżowaniu najważniejsze jest samo podróżowanie, a to, jak i czym, nie jest najistotniejsze.
Ostatnio edytowano 24.12.2013 01:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 01:12

kataryniarz napisał(a):
eystrasalt napisał(a):Wieś Agios Nikitas objęta jest zakazem ruchu pojazdów

Jest jakiś parking gdzie można zostawić auto przed znakiem zakazu, spora odległość?


Jest niewielki parking niedaleko znaku zakazu, na którym zawsze, kiedy potrzebowałem, udawało mi się znaleźć wolne miejsce. Można też parkować wzdłuż głównej drogi - jest wystarczająco szeroka i parkuje przy niej sporo samochodów. Od parkingu do plaży jest kilkaset metrów w dół (łagodnie, nie stromo) kamienistą (miejscami śliską) drogą, ale pokonanie jej nie stanowi większego problemu. To główna, żeby nie powiedzieć "jedyna", ulica we wsi, przy której są niemal wszystkie tawerny i sklepy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 01:13

Darkos napisał(a):Miło się czyta i i i i i ogląda :D


Dziękuję :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 03:26

Zapraszam na nieco chaotyczny spacer po Agios Nikitas...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 03:44

I jeszcze trzy zdjęcia, które mają rozwiać wątpliwości, czy Agios Nikitas aby na pewno leży nad morzem ;-)

"Wycinek" widoku z tarasu
Obrazek

Widok ze ścieżki do plaży Milos
Obrazek

Widok z drogi do Karii
Obrazek
Ostatnio edytowano 24.12.2013 13:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 04:04

Jak wspomniałem, "nasz" dom stał tuż przy plaży i gdyby nie (raz mniejszy, raz większy) tłum plażowiczów, byłby miejscem idealnym. Z drugiej strony tuż obok była prawie pusta przez większość dnia plaża Milos, o której opowiem później.

Dom, w którym mieszkaliśmy, zbudowano w 1990 roku, choć wyglądał na znacznie starszy (właściciele to architekci)
Obrazek

cdn.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.12.2013 10:33

eystrasalt napisał(a):Zapraszam na nieco chaotyczny spacer po Agios Nikitas...


ależ wspaniała mieścina i te klimatyczne knajpki, dobrze że wróciłeś :D
Ostatnio edytowano 01.01.2014 15:18 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 13:11

te kiero napisał(a):(...) dobrze że wróciłaś :D


te kiero, jestem lekko zaniepokojony :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.12.2013 13:13

Przy okazji, ponieważ dziś Wigilia, życzę wszystkim spokojnych Świąt :-)

Do zobaczenia po Świętach :papa:
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 01.01.2014 13:43

No jak tam po świętach ? Czekam na jeszcze...
A przy okazji : SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2014 14:51

joanna młodzik napisał(a):No jak tam po świętach ? Czekam na jeszcze...
A przy okazji : SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :D


Niestety, w pewnym sensie nie jest dobrze, tzn. nie mogę na razie kontynuować relacji, z drugiej strony jest świetnie, bo mam sporo pracy, a że w moim zawodzie ilość przekłada się na wartość, więc nie narzekam ;-)

Cieszę się i dziękuję, że ktoś tu jeszcze zagląda mimo flauty. Przyjdzie czas na burzę i oberwanie chmury, już niedługo i to całkiem dosłownie.

Również życzę udanego roku 2014 i wielu fantastycznych wyjazdów w wymarzone przez Was miejsca :-)

Pozdrawiam :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.01.2014 15:19

eystrasalt napisał(a):
te kiero napisał(a):(...) dobrze że wróciłaś :D

te kiero, jestem lekko zaniepokojony :wink: :lol:

sorrki, literówka, już poprawiłem :oczko_usmiech:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2014 00:01

eystrasalt napisał(a):Cieszę się i dziękuję, że ktoś tu jeszcze zagląda mimo flauty.

Zagląda, czeka, ale jest cierpliwy. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2014 13:13

Hej Franz, miło mi, że tutaj zajrzałeś. Cierpliwości pewnie nauczyły Cię skały ;-) Te nigdy się nie spieszą...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Z Polski do Grecji i z powrotem, czyli 5000 km w 17 dni - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone