Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Polski do Grecji i z powrotem, czyli 5000 km w 17 dni

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.11.2013 15:02

eystrasalt napisał(a):
Lidia K napisał(a):(...) Czuję się w takim razie pierwszym obserwatorem przyszłorocznej relacji.
Nie zapomnijcie zabrać śpiwory :)

Śpiwory? Na prom?

Może jest jakiś prom płynący tylko w ciągu dnia. Nie wiem ale trzeba się chyba liczyć z długą podróżą nocą.
Jak wynajmiesz kabinę to nie będą potrzebne, w innych miejscach przy włączonej klimatyzacji może być zimno. Już nieraz widzieliśmy, że bardzo się przydają a niedługo sprawdzimy to na własnej skórze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2013 17:20

Lidia K napisał(a):(...) Może jest jakiś prom płynący tylko w ciągu dnia. Nie wiem ale trzeba się chyba liczyć z długą podróżą nocą.
Jak wynajmiesz kabinę to nie będą potrzebne, w innych miejscach przy włączonej klimatyzacji może być zimno. Już nieraz widzieliśmy, że bardzo się przydają a niedługo sprawdzimy to na własnej skórze.


Płyniemy nocą. Szkoda dnia. Kabina jest niestety dość droga, więc raczej się na nią nie zdecyduję. Prawdopodobnie "weźmiemy" tzw. fotele lotnicze. Ponieważ będziemy mieli w samochodzie namiot (na później), więc na pewno będziemy mieli też lekkie śpiwory lub polarowe koce. Dzięki za radę.

Jest jeszcze opcja samolotowo-samochodowa (wypożyczalnia), która na pewno byłaby szybsza, wygodniejsza i chyba tańsza, ale wymagająca więcej zabiegów organizacyjnych i ścisłego trzymania się terminów, co nie jest dobre w czasie wakacji. Z drugiej strony prom też trzeba zarezerwować, a więc i z nim związane byłoby trzymanie się terminów. Pożyjemy, zobaczymy. Nocleg na Krecie (w okolicach Chanii) już mam w każdym razie zaklepany.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.11.2013 19:13

Staram się za dużo relacji na raz nie przeglądać, ale ta do zestawu na listopad musi się zmieścić. :)

pzdr :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.11.2013 19:21

eystrasalt napisał(a): Nocleg na Krecie (w okolicach Chanii) już mam w każdym razie zaklepany.


Trochę Ci zazdroszczę ... Tego, że masz już sprecyzowany wakacyjy plan, no i że akurat TAM 8) . Chania bardzo mi się podobała, tak sobie myślę, aby kiedyś :) tam wrócić...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2013 20:08

dangol napisał(a):Trochę Ci zazdroszczę ... Tego, że masz już sprecyzowany wakacyjy plan, no i że akurat TAM 8) . Chania bardzo mi się podobała, tak sobie myślę, aby kiedyś :) tam wrócić...


Na razie mam TYLKO rezerwację i jestem dobrej myśli. To pozwoli przetrwać zimę, która przecież też ma swoje zalety (narty!) :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2013 20:09

Cześć, longtom :-)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.11.2013 20:30

eystrasalt napisał(a):Na razie mam TYLKO rezerwację i jestem dobrej myśli. To pozwoli przetrwać zimę, która przecież też ma swoje zalety (narty!) :wink:


Zazdroszczę . Plany na przyszły rok , rezerwacje . . . dla mnie ostatnio jest to czysta abstrakcja :roll:
Wyjazd do Kalisza już dwa razy musiałem przełożyć . . . :? :wink:

Za to z przyjemnością czytam i oglądam :)


Pozdrawiam
Piotr
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 06.11.2013 20:54

Z przyjemnością śledzę relację i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)

eystrasalt napisał(a):
Lidia K napisał(a):(...) Czuję się w takim razie pierwszym obserwatorem przyszłorocznej relacji.
Nie zapomnijcie zabrać śpiwory :)


Śpiwory? Na prom?


Bardzo miło wspominam noce na greckich promach (a kilka ich było, Birndisi-Grecja, Pireus-Kreta, Kreta-Santorinii, Santorinii-Pireus). Spaliśmy zawsze pod chmurką, na pokładzie, w śpiworze :) Fotele lotnicze były zdecydowanie mniej wygodne ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2013 12:26

piotrf napisał(a):(...) Zazdroszczę . Plany na przyszły rok , rezerwacje . . . dla mnie ostatnio jest to czysta abstrakcja :roll:
Wyjazd do Kalisza już dwa razy musiałem przełożyć . . . :? :wink:

Za to z przyjemnością czytam i oglądam :)


Pozdrawiam
Piotr


piotrf, witam w mojej relacji :-)

Planuję, nawet rezerwuję, ale zawsze ze świadomością (czyt. pokorą), że życie samo pisze scenariusze, które wprawdzie mogą, ale nie muszą być zbieżne z moimi wyobrażeniami, więc może i ja będę musiał coś przełożyć lub z czegoś zrezygnować. Np. w Kaliszu byłem tylko przejazdem i chyba tego nie planowałem ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2013 12:28

JoannaG napisał(a):Bardzo miło wspominam noce na greckich promach (a kilka ich było, Birndisi-Grecja, Pireus-Kreta, Kreta-Santorinii, Santorinii-Pireus). Spaliśmy zawsze pod chmurką, na pokładzie, w śpiworze :) Fotele lotnicze były zdecydowanie mniej wygodne ;)


JoannaG, miło mi, że tutaj zajrzałaś :-) I dzięki za info w sprawie foteli lotniczych. Wezmę to pod uwagę.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 07.11.2013 12:47

witam zasiadam do lektury :D lepiej późno niż wcale :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.11.2013 13:48

JoannaG napisał(a):Fotele lotnicze były zdecydowanie mniej wygodne ;)

Zgadzam się z tym w pełni.
Fotele dobre są na 2-3 godziny podróży, a na Kretę zdecydowanie dłużej się płynie.
Widzieliśmy ludzi śpiących na fotelach (kilku), ale to trzeba coś grubego sobie podłożyć. Oczywiście można też spać/leżeć na podłodze pod fotelami :wink: ale wtedy :arrow: patrz śpiwór :)
No i to rozwiązanie może się sprawdzić, gdy na promie nie ma za dużo ludzi :roll:

Najlepsze do spania są kanapy pod oknami na wielkiej sali promowej. Co prawda na niektórych promach są obrazkowe zalecenia żeby na kanapach nie leżeć i nie trzymać bagażu... no ale zwykle nie ma takich zakazów. To są najbardziej rozchwytywane miejsca :wink: . Na takich salach zwykle są stoliki z takimi półokrągłymi fotelami, one do spania się właściwie nie nadają. W takiej sytuacji, gdy prom stoi w porcie np od wczorajszego wieczora, warto przyjechać odpowiednio wcześnie i miejsce zająć... nigdy też nie wiadomo na ile czasu przed odpłynięciem obsługa zaczyna wpuszczać na pokład. Jeśli zbierze się już tłumek oczekujących na wpuszczenie, albo np prom przypływa, ludzie wysiadają i natychmiast wsiadają i wjeżdżają następni - warto żonę+dzieci puścić pieszo z biletami i zaleceniem natychmiastowego zajmowania dobrego miejsca a samemu dopiero wjeżdżać autem - bo to trwa.

Sytuacje na promach są bardzo różne i czasem nie ma się wyboru żadnego. Przy wielogodzinnej podróży nocą śpiwór jest raczej niezbędny. Wielu Greków wozi też takie specjalne poduszki do zakładania na szyję - do spania na siedząco.

No i to są uwagi co do podróży po sezonie. W tym roku płynąc nieraz bardzo zapełnionymi promami we wrześniu stwierdziliśmy, że całe szczęście, że nie musimy się przekonywać, co musi się na nich dziać w sezonie :roll: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2013 19:02

kulka53 napisał(a):
JoannaG napisał(a):Fotele lotnicze były zdecydowanie mniej wygodne ;)

Zgadzam się z tym w pełni. (...)


Dziękuję za wszelkie informacje w kwestii przeprawy promowej. Muszę przekalkulować, co najbardziej się opłaca, finansowo i logistycznie, żeby podjąć decyzję, czy lepiej płynąć (z własnym samochodem), czy może jednak lecieć (i wynająć auto). Druga opcja zburzyłaby mi trochę plany, które mam w związku z Grecją kontynentalną, ale na pewno coś wymyślę. Chciałbym mieć TYLKO takie problemy, czego sobie i innym życzę :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2013 19:03

Hej, anubis2423, cieszę się i zapraszam. To dopiero początek urlopu :wink:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 08.11.2013 10:16

eystrasalt napisał(a):To dopiero początek urlopu :wink:



eystrasalt napisał(a):
Zatem zapraszam do czytania :-)



Czekamy . . .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Z Polski do Grecji i z powrotem, czyli 5000 km w 17 dni - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone