Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z księżyca na południe - wakacje 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 30.12.2018 15:09

pomorzanka zachodnia napisał(a):Dołączam do czytających. Pag zawsze mile widziany. A potem jeszcze południe :D .


Zapraszam bardzo serdecznie.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 30.12.2018 15:19

travel napisał(a):
Malen napisał(a):Cześć Michał.
Ten skrawek plaży pod apartmenem na moje oko niczego sobie :D byłabym usatysfakcjonowana, co nie znaczy, że nie zamierzam się nigdzie ruszać z miejsca :lol:
Girenica też w planach naszego skąpego czterodniowego pobytu :roll:


Zapewniam Cię ,że ten skrawek plaży wygląda ładnie tylko na zdjęciach .

Wystarczy pojechać jakieś 3km w lewo od tej plaży na plaże Bosany i wtedy zobaczysz co naprawdę jest niczego sobie.

A Girenica też warta jest odwiedzenia :papa:


Nas też nie zachęciła ta plaża mimo że mieliśmy do niej 50 m.

Większość plaż po tej stronie już koło 16 jest w częściowym cieniu.

Tak to wygląda z dołu - nie ma porównania do plaż Bosany gdzie udamy sie w kolejnym odcinku.

c18.jpg

c19.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2018 15:37

Na te plaży chwilę się pomoczyliśmy w 2010 r... i to było jedyne moczenie na Pagu...
Obrazek
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 30.12.2018 15:46

Jasne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości :lol: Wszystkie te piękne miejsca oglądałam w relacjach :hearts:
i nie zamierzamy siedzieć na plażach w mieście. Myślę tylko, że na obrzeżach, też czasem można znaleźć kawałek czegoś znośnego do pierwszego szybkiego kontaktu, w pierwszym dniu po przyjeździe :lol:
Dzięki Iza za te cudne fotki :hearts:
Już odliczam, ale wciąż walczę z apartmanem 8O. Jestem okropnie niezdecydowana :roll:
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 30.12.2018 15:55

piekara114
Zbyt wybredna pewnie nie jestem ale tej plaży w ogóle nie biorę pod uwagę :lol:
Choć do pierwszego moczenia wiele mi nie potrzeba, ino Jadrana i błękitnego nieba :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.12.2018 16:02

Malen napisał(a):Zbyt wybredna pewnie nie jestem ale tej plaży w ogóle nie biorę pod uwagę :lol:

W Pagu, na Pagu byliśmy trzy razy podczas pobytu na wyspie i też nie było moczenia na tej miejskiej plaży. Raczej z wyboru. :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.12.2018 16:37

Malen napisał(a):Jasne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości :lol: Wszystkie te piękne miejsca oglądałam w relacjach :hearts:
i nie zamierzamy siedzieć na plażach w mieście. Myślę tylko, że na obrzeżach, też czasem można znaleźć kawałek czegoś znośnego do pierwszego szybkiego kontaktu, w pierwszym dniu po przyjeździe :lol:


Do pierwszego kontaktu to może być plaża Pirka 650m na lewo - całkiem znośna jest :mrgreen:
Bez tytułu1.png
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.12.2018 17:11

travel napisał(a):
Malen napisał(a):Jasne. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości :lol: Wszystkie te piękne miejsca oglądałam w relacjach :hearts:
i nie zamierzamy siedzieć na plażach w mieście. Myślę tylko, że na obrzeżach, też czasem można znaleźć kawałek czegoś znośnego do pierwszego szybkiego kontaktu, w pierwszym dniu po przyjeździe :lol:


Do pierwszego kontaktu to może być plaża Pirka 650m na lewo - całkiem znośna jest :mrgreen:
Bez tytułu1.png


Dobrze się składa, bo Malen będzie mieć do niej blisko.
Wiadomo, po podróży wszyscy myślą o szybkiej kąpieli. Pirka, patrząc na zdjęcia,
przy naszej najbliższej plaży, to kosmos :wink:
Sam na Pirce nie byłem i próbowałem trochę w oparciu o GM pomóc, ale widzę ,
że jesteś bardziej zorientowana w tamtym rejonie i będziesz dla Malen bardziej pomocna :papa:
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 30.12.2018 17:17

Dzięki Iza. Już mi Konrad wcześniej sporo podpowiedział.
Mój przewidywany apartman jest jeszcze kawałeczek dalej w stronę Bosany. Motam się co chwilę, czy zmienić lokum na coś bliżej miasta :|
Iza, poradzisz czy warto?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 30.12.2018 17:30

Położenie kwatery nie jest uciążliwe. Może wieczorne powroty nie są najfajniejsze (troszkę pod górkę jest, a i chodnika wydzielonego nie ma i trzeba trochę między autami się przepychać) ale to tylko 15-20 minut spaceru. Za to do miasta z górki. Jest też opcja dla leniwych bo kursuje też komunikacja miejska w postaci mini kolejki która zawiezie cię aż do samego mostu w centrum.

Tu kolejka na końcowym przystanku

c20.jpg



Stąd mniej więcej startuje

c21.JPG


Nie pamiętam dokładnie ale przejazd kosztuje 10 kun. Sami nie korzystaliśmy.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.12.2018 19:13

Malen napisał(a):Mój przewidywany apartman jest jeszcze kawałeczek dalej w stronę Bosany. Motam się co chwilę, czy zmienić lokum na coś bliżej miasta :|
Iza, poradzisz czy warto?


To zależy co lubisz
Ja wolę mieć fajne miasteczko w zasięgu pieszego spaceru + jakiś sklep. I najlepiej żeby na ładną plażę też nie jeździć.
Niestety w Pagu nie ma takiej opcji.
Z mojej kwaterki do centrum miałam 20 min. a do sklepu 5 min. na piechotkę. Ale na plażę to tylko samochodem.

Byłam po sezonie i żadna kolejka do centrum nie jeździła. Ale w sezonie może to być fajna opcja i wtedy może i plaże Bosany zaliczysz na piechotę :papa:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 30.12.2018 20:22

mchrob napisał(a):Tak więc już późną jesienią zaczęliśmy przeglądać forum (szczególne podziękowania dla Habanero i Igłą pini za ich relacje) a potem booking i stanęło że jedziemy na tydzień na Pag a drugi tydzień spędzimy w Mlini.


Moja relacja zachęciła Cię do zwiedzenia Mlini i okolic, kto wie, może Twój Pag zaczaruje i mnie? ;)
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 30.12.2018 22:10

Dziękuję wszystkim za rady. :D Lubię mieć centrum niedaleko, ale komunikacja miejska :wink: rozwiązała problem. Dzięki Michał za info :smo: Zostaję przy moim zadupiu. Może coś nowego i ciekawego odkryję między Pagiem a Bosaną? :wink:

No i czekam na ciąg dalszy relacji :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.01.2019 23:21

Za oknem sypie śnieg, ale myślę, że zamiast łopatę do śniegu ze strychu przytargać może wrócę do czasu wakacji :lol: .

13 sierpień, poniedziałek


Dzisiaj zaplanowana tylko krótka wycieczka. Chcemy odwiedzić którąś z plaż Bosany. Z naszej kwatery to tylko kilka kilometrów.

W sumie nie mamy zaplanowanej konkretnej plaży, decydujemy się zatrzymać tam gdzie będzie łatwo zaparkować.
Okazuje się że stanęliśmy przy plaży Sveta Marija (przez googla zwaną Delfinka). Parking tuż przy drodze ale zejście dość karkołomne. Jest stromo, wąsko i są luźne kamienie na których można się poślizgnąć. Mamy trochę klamotów tak więc trzeba kopsnąć się pod górkę drugi raz żeby wszytko znieść. Pod tym względem na Girenicy był luksus ;).

No ale trudy wynagradza wygląd plaży i ta woda.

d1.jpg

d2.jpg


Chłopaki nie chcą wychodzić z wody

d3.jpg

d4.jpg


Czyż nie pięknie tutaj?

d5.jpg


Statek imprezowy krąży po okolicy, ump,ump,ump niesie się po wodzie.

d6.jpg


Rano (byliśmy koło 9 na miejscu) było jeszcze luźno na plaży ale koło południa robi się ruch (wysoki sezon).
Na zdjęciu widać jak wygląda zejścię na plaże - wyżej jest jeszcze stromiej.

d7.jpg


Ale komfort plażowania nie jest zakłócony, jest jeszcze dużo miejsca.

d8.jpg


Plaża nie ma zaplecza gastronomicznego, ale dla chętnych napitków czy lodów przypływa łódź i zaspokaja ich potrzeby.


Wczesnym popołudniem uciekamy na sjestę na kwaterę, a wieczorem spacerek do miasta.

d9.jpg


Dzisiaj idziemy zobaczyć co jest ciekawego w Muzeum solarstwa.
Muzeum mieści się w jednym z dawnych magazynów soli.

d10.jpg


Kiedyś uzyskanie soli z wody morskiej wiązało się z ciężką pracą ręczną.
Przed erą turystyki praca przy jej produkcji i wypas owiec to były jedyne źródła zarobków na wyspie.

d11.jpg

d12.jpg


Już od pierwszej naszej wizyty w Chorwacji zawsze przywozimy ze sobą do domu miejscową sól morską. Tak było i tym razem, dwa 5 kilogramowe worki z solą gruboziarnistą lądują w bagażniku. Nie kupujemy jej oczywiście w muzeum (tu można tylko pamiątki kupić). Jakby ktoś szukał to sól w większych workach znajdziecie w centrum handlowym Lorenzo. Swoją drogą dobrze zaopatrzony sklep i darmowy parking przy nim.
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 05.01.2019 23:29

Sveta Marija - miód i orzeszki. Według mnie Girenicę bije na głowę :lol:

Patrzę i patrzę i patrzę :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z księżyca na południe - wakacje 2018 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone