Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szybka relacja z księżyca.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 04.02.2022 19:48

Kamulce z Beretnicy na zdjęciach widać, więc spójność relacji została zachowana a Wy będziecie rejs lepiej pamiętać :wink: . Bardzo dobrze, że są takie miejsca jak stoiska z badziewiem, dmuchańce i głośne statki, bo skupiają one więcej sympatyków owego folkloru i dzięki temu w pozostałych miejscach jest luźniej :oczko_usmiech: .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.02.2022 00:44

pomorzanka zachodnia napisał(a):Kamulce z Beretnicy na zdjęciach widać, więc spójność relacji została zachowana a Wy będziecie rejs lepiej pamiętać :wink: . Bardzo dobrze, że są takie miejsca jak stoiska z badziewiem, dmuchańce i głośne statki, bo skupiają one więcej sympatyków owego folkloru i dzięki temu w pozostałych miejscach jest luźniej :oczko_usmiech: .

I tutaj masz rację. W sumie spoko, że w tych wszystkich typowo turystycznych miejscach wszyscy się spotykają. Więcej miejsca zostaje na tych "odludnych" :mrgreen:
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 05.02.2022 01:10

Widzę, że mamy (pewnie jak pewnie wszyscy tutaj) nazwę na "górkę" po drodze do Dalmacji :smo: Ja ją nazywam "Samotną górą" :)
Fajna relacja, my też w 2021 byliśmy na Pagu, już drugi raz. W tym roku chyba znów tam pojedziemy, bo przecież "TAM JEST KOSMOS" :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.02.2022 12:15

pancezary napisał(a):Widzę, że mamy (pewnie jak pewnie wszyscy tutaj) nazwę na "górkę" po drodze do Dalmacji :smo: Ja ją nazywam "Samotną górą" :)
Fajna relacja, my też w 2021 byliśmy na Pagu, już drugi raz. W tym roku chyba znów tam pojedziemy, bo przecież "TAM JEST KOSMOS" :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

My też z pewnością kiedyś wrócimy na Pag. Koniecznie do tego samego gospodarza :D
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 05.02.2022 13:52

pancezary napisał(a):Widzę, że mamy (pewnie jak pewnie wszyscy tutaj) nazwę na "górkę" po drodze do Dalmacji :smo: Ja ją nazywam "Samotną górą" :)

Mi ona kształtem przypomina trochę wulkan i tak ją nazywam. :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.02.2022 16:38

Nie wiedziałem o tej jaskini - kolejny powód do powrotu na Pag , chociaż zupełnie niepotrzebny :lol:

Agata , jakość zdjęć nie ma znaczenia , liczą się wspomnienia :papa:



Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.02.2022 22:55

Epepa napisał(a):
pancezary napisał(a):Widzę, że mamy (pewnie jak pewnie wszyscy tutaj) nazwę na "górkę" po drodze do Dalmacji :smo: Ja ją nazywam "Samotną górą" :)

Mi ona kształtem przypomina trochę wulkan i tak ją nazywam. :mrgreen:

Faktycznie, przypomina trochę wulkan, dobra nazwa :D
piotrf napisał(a):Agata , jakość zdjęć nie ma znaczenia , liczą się wspomnienia :papa:

Tak, w relacji nie ma znaczenia, ale jednak miałam nadzieję, że będę miała piękne zdjęcia do wywołania do rodzinnego albumu, a tu lipa... :roll: :roll: Ale wiem, że prędzej czy później tam wrócę i z pewnością bez badziewnego sprzętu :mrgreen:
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 06.02.2022 22:45

Dziękuję za fajną relację. My jeżdzimy już od 6 lat na południe, za Makarską do małej miejscowości Zivogośce Blato, W tym roku jednak przed Blato chcemy jechac na Pag. Mamy dwójkę dzieci (nastolatki) więc moje pytanie, co to za miejscówka? Mogę prosić o namiary? podoba mi się, że jest na uboczu, a jednak blisko do restauracji wieczorkiem itp. No i jest basen.. my chemy jechac od 23-30.06 więc może mieliby jeszcze tam coś wolnego..
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 08.02.2022 19:36

PAG nie może się znudzić, w tym roku ponownie tam się wybieram. Zdjęcia w każdej jakości są świetne. ;)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 08.02.2022 21:38

@Agato, tutaj dojście do apartamentów w Tucepi. Trochę trzęsie bo to 2019 r. i o gimbalu to nawet dobrze nie słyszałem :D
Trochę drałowaliśmy ale dzieci przynajmniej to po tej podróży szybciej szły spać :mrgreen:

agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.02.2022 07:43

wojak10 napisał(a):PAG nie może się znudzić, w tym roku ponownie tam się wybieram. Zdjęcia w każdej jakości są świetne. ;)

My też Pag z pewnością powtórzymy :D
sviva napisał(a):@Agato, tutaj dojście do apartamentów

Spoko. Od jakiejś piątej sekundy przechodzicie obok naszych apartamentów. :D czyli w zasadzie Twój film od tego się zaczyna :mrgreen: :mrgreen: Ten pierwszy żółty po prawej stronie
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 09.02.2022 09:50

Także dziękuję za relację. Fajnie powspominać piękne miejsca na Pagu :)
Co do miejscowości, to własnie pamiętam wybierałem między Metajną a Zobovici. I padło na to drugie. Super. Spokojnie, kameralnie, cicho. Tak jak ma być 8)

pozdrawiam, Michał
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.02.2022 12:29

majkik75 napisał(a):Także dziękuję za relację. Fajnie powspominać piękne miejsca na Pagu :)

Ależ proszę bardzo :D :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Jeszcze kilka odcinków mam w zanadrzu, więc jeszcze kilka fotek z Pagu i nie tylko w sumie, bo i z lądu też, się pojawi :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.02.2022 13:49

ODCINEK 7 – 16.08.2021 (poniedziałek) – WYNAJMUJEMY MOTORÓWKI

Wprawne oko wychwyci, że umknął jeden dzień, tj. 15 sierpnia. Celowo nie wrzucam zdjęć z tego dnia, bo po pierwsze mam ich mało i większość nie nadaje się do publikacji, a po drugie, był to leniwy dzień po wczorajszym rejsie, więc standardowo – plaża, obiad, basen. Na miasto też nie szliśmy. 8O 8O 8O

Zatem ten odcinek zacznie się już 16 sierpnia, kiedy wynajmujemy motorówki. :mrgreen:

Oczywiście kto wynajmował te łódki wie, że motorówka to zbyt wiele powiedziane, ale jest to całkiem fajne pływadło, którym można popłynąć na dość sporą odległość. Ta łódka z Pagu była chyba najmniejszą jaką do tej pory pływaliśmy, bo wydawało nam się, że ostatnio w Tučepi mieliśmy nieco większą, ale ta też jakoś dawała radę. Podam dla porównania zdjęcie tej poprzedniej.

Łódka z Tučepi:
I ta zieleń 8O 8O 8O
_DSC0298 (2).JPG


Łódka z Pagu:
IMG_8940.JPG


Wnioski same się nasuwają. Kosztowały przybliżoną cenę, bo ta w Tučepi wtedy 70 eur, a na Pagu chyba 80??? :roll: Nie jestem pewna. Zbyt długi czas minął od wyjazdu i pewne szczegóły mi umknęły...

Łódkę mieliśmy zarezerwowaną na dziś i niestety... :evil: to był ostatni dzień przed Borą, a w zasadzie już jej początki. Od razu napiszę, że nie wszystkie cele udało się zrealizować, w zasadzie bardzo niewiele, ale czas miło spędziliśmy i poplażować też się udało.

Wypożyczalnia znajduje się po drugiej stronie miasta Pag, więc to dość daleko, ale od Roberta (CroBerto :papa: ) wiem dokładnie gdzie ją znaleźć. Wykorzystujemy również jego pomysł i po łódź idą tylko mężczyźni, a my z dzieciakami mościmy się na pokładzie korzystając z betonowego pomostu znajdującego się w pobliżu naszych app. Oczywiście łódka była zarezerwowana tego samego dnia co rejs Festini, czyli kilka dni wcześniej. To szczyt sezonu, więc żałowaliśmy, że nie mogliśmy skorzystać z wynajmu dzień wcześniej, kiedy jeszcze była lampa... :(

Chłopaki dostają oczywiście łódkę z dużym opóźnieniem, bo dopiero koło 11, miała być chyba 9.30 gotowa. :evil: ... Dostają ostrzeżenie, żeby nie odpływać zbyt daleko, bo na dziś zapowiadali Borę, i może w ciągu krótkiej chwili rozhulać się wiatr. No cóż, już jest dość wyraźny. Bardzo mnie to martwi, bo jak ktoś czytał naszą przygodę z Makarskiej Riviery, to wie, że już mieliśmy małego stracha związanymi z łódką i falami. Kiedy ładujemy się już wszyscy do motorówki krzyczy do nas miejscowy zabezpieczający swój sprzęt wodny przed wiatrem: „Bura, ne plivati”. Mówimy mu, że skoro już wynajęliśmy to my tylko przy brzegu popływamy. Pan dalej krzyczy: „Beritnica ne, paskie vrata ne”... Domyśla się, że chcieliśmy tam płynąć... Jak zobaczyłam Jadran z rana i niebo zasnute chmurami, to już wiedziałam, że nici z moich planów, ale trudno. Gdzieś przy brzegu popyrkamy... :x

Rozpisałam się jak szalona, ale już płynę do brzegu.

Po zajęciu przez nas miejsc początkowo płyniemy do miasta, w sumie tylko po to, żeby zrobić sobie kółko i wrócić ponownie na naszą stronę:
IMG_8916.JPG
IMG_8918.JPG


Jak widać niebo zbyt przyjazne nie jest:
IMG_8922.JPG


Ale coś na poprawę humoru musi być:
IMG_8923.JPG


Planujemy płynąć w kierunku plaż Bošany:
IMG_8924.JPG
IMG_8925.JPG
IMG_8926.JPG
IMG_8928.JPG
IMG_8929.JPG


I tak też tutaj znajdujemy dla nas ciekawą formację skalną:
IMG_8930.JPG


Za którą znajduje się mała plażyczka:
IMG_8931.JPG


Jest pusto, więc zatrzymujemy się na krótki rekonesans:
IMG_8932.JPG
IMG_8935.JPG
IMG_8936.JPG


Plaża nie jest może najpiękniejsza, ale skały bardzo fotogeniczne:
IMG_8941.JPG
IMG_8943.JPG
IMG_8944.JPG
IMG_8948.JPG
IMG_8950.JPG
IMG_8962.JPG


Nasza łódka, którą już pokazywałam:
IMG_8940.JPG


Trochę czasu tutaj spędzamy. Starszyzna trochę snoorkuje:
P8160101.JPG


Młodsze dzieciaki też mają co robić:
IMG_20210816_115651.jpg


Troszkę tak nam szaro, buro i ponuro... Ale co zrobić? Taki dzień. Wiedziałam gdzie jadę... Czarne moce nie śpią :twisted: :twisted:
Po czasie zmywamy się stąd i płyniemy na drugi brzeg... „to be continued...”
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.02.2022 14:00

Pamiętam doskonale Waszą przeprawę na Riwierze - fajne to nie było :cry:
Ciekawa jestem na ile bora dopadła Was tym razem - mam nadzieję że nie mocno.

Skałki na postoju super!
Widać po uśmiechach że rejsik się podoba :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szybka relacja z księżyca. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone