Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z księżyca na południe - wakacje 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 20.01.2019 20:53

Piękny Rab. Oglądałam już zdjęcia w innych relacjach. Może zauroczyć. Jakie tam plaże? Podobno nic ciekawego niestety. :roll:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.01.2019 21:31

Malen napisał(a):Piękny Rab. Oglądałam już zdjęcia w innych relacjach. Może zauroczyć. Jakie tam plaże? Podobno nic ciekawego niestety. :roll:


Byłem tam tylko na jednej plaży w Banjol to nie mam dobrego rozeznania. Ale dla wielbicieli piasku i płytkiej wody na pewno jest "słynna" rajska plaża w Lopar.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.01.2019 22:52

16 sierpień 2018, czwartek

Po ostatnim bardzo intensywnym dniu przyszedł czas na leniuchowanie.
Nie zrywamy się wcześnie z łóżek, potem śniadanie ze świeżym pieczywem z pobliskiej pekary (mamy ją pod samą kwaterą). Pekara chyba sezonowa ale czynna codziennie od 6 do 23 i ciągle dowożone świeże produkty.

A później plaża - ale jaka? - ciężki wybór. Nie chce nam się daleko chodzić więc potrzebny jest łatwy dojazd.
Decydujemy się na plaże Čista, przejeżdżając wielokrotnie widzieliśmy drogowskazy wskazujące na dojazd do niej.
Plaża leży w miejscowości Kolan usytuowana jest nad paskim zalewem.

Po wczorajszym dniu zostało jeszcze trochę wiatru i paski zalew cieszy widok pięknym falowaniem ;)
Przeważnie jest płaski jak stół do snookera a dzisiaj miła odmiana.
Negatywnym tego efektem jest trochę wyrzuconych śmieci (ale naturalnych) na plaży.

g1.jpg



Plaża jest kamienista ale w wodzie po kilku metrach jest już piasek, da się wchodzić bez butów.

g2.jpg



Kolor wody powala na kolana, no i te widoki na księżycową stronę Pagu i dalej na Velebit
Dzieci cieszą się z dodatkowej atrakcji jaką przyniósł wiatr.

g3.jpg

g4.jpg



Na plaży jest trochę ludzi, to w końcu szczyt sezonu ale nie ma problemu ze znalezieniem miejsca.
W dali widać bar plażowy, tuż przy nim jest wejście na plaże i wcześniej parking dla samochodów. Płatność przy wjeździe 20 kun.

g5.jpg



Zostajemy tu do wczesnego popołudnia a wieczorem tradycyjny wypad w miasto.

Romański kościół Św.Marii z XII w. - bardzo ładny.

g6.jpg



O tej porze miasto tętni ruchem, wszędzie tłumy.
Ale duża ilość knajpek, barów i restauracji powoduje, że nie ma problemów z wolnymi stolikami a ceny jak na Chorwację są bardzo przyzwoite. Przekonamy się o tym naocznie przenosząc się za kilka dni kilkaset kilometrów na południe ;). Będziemy tęsknić do tych cen.

g7.jpg

g8.jpg



Zdjęcie słabej jakości (komórka i noc) ale uzmysłowiło mi jak starsza latorośl nam wyrosła. Tu dogania mamę a dzisiaj już powoli dogania tatę. A jeszcze tak niedawno trzeba go było wózkiem wozić :roll:

g10.jpg


Jutro ostatni dzień na Pagu, a w sobotę rano wyruszamy dalej.
Ostatnio edytowano 26.01.2019 18:22 przez mchrob, łącznie edytowano 1 raz
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 24.01.2019 23:13

mchrob napisał(a): Ale dla wielbicieli piasku i płytkiej wody na pewno jest "słynna" rajska plaża w Lopar.


No właśnie piasku na plaży nie lubię. :roll: Dlatego tak pasuje mi wybrzeże Chorwacji. Woda musi mieć swoją przejrzystość. :D

Plaża Čista dość zatłoczona, ale widok z plaży bossski :hearts:

Paski Zalew to jest to! :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2019 23:31

mchrob napisał(a):Decydujemy się na plaże Čista, przejeżdżając wielokrotnie widzieliśmy drogowskazy wskazujące na dojazd do niej.
........
Po wczorajszym dniu zostało jeszcze trochę wiatru i paski zalew cieszy widok pięknym falowaniem ;)
Przeważnie jest płaski jak stół do snookera a dzisiaj miła odmiana.

Taki "płaski stół" mieliśmy podczas ubiegłorocznego pobytu. Czasami mi tych fal brakowało. :)

IMG_2107.JPG
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.01.2019 23:41

Melduję się ...mocno spóźniona :oops: Niektórzy nie próżnowali w przerwie świątecznej i po niej, widzę 8)
Kolejna relacja - skarbnica informacji o Pagu - jak znalazł dla mnie przed kolejnymi wakacjami :D Ale na południe też z przyjemnością popatrzę :P

Przeczytałam kilka pierwszych odcinków i będę nadrabiać dalej :) :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.01.2019 08:52

Malen napisał(a):
Plaża Čista dość zatłoczona, ale widok z plaży bossski :hearts:
Paski Zalew to jest to! :lol:


walp napisał(a):Taki "płaski stół" mieliśmy podczas ubiegłorocznego pobytu. Czasami mi tych fal brakowało. :)


To była nasza ostatnia kąpiel w zalewie - mam nadzieję że nie ostatnia :?:

Katerina napisał(a):Melduję się ...mocno spóźniona :oops: Niektórzy nie próżnowali w przerwie świątecznej i po niej, widzę 8)
Kolejna relacja - skarbnica informacji o Pagu - jak znalazł dla mnie przed kolejnymi wakacjami :D Ale na południe też z przyjemnością popatrzę :P

Przeczytałam kilka pierwszych odcinków i będę nadrabiać dalej :) :papa:

Dziękuję za odwiedziny - zdążyłaś jeszcze na Pag bo za chwile odjeżdżamy ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.01.2019 09:58

Płaski zalew równa się zero wiatru równa sie brak mozliwości płynięcia.
I jak tu odwiedzić ten ksieżyc?????
Wasze fale to jest to :hearts:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.01.2019 20:30

mchrob napisał(a):To była nasza ostatnia kąpiel w zalewie - mam nadzieję że nie ostatnia :?:

No proszę jaki zbieg okoliczności. :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.01.2019 21:49

Jak "Księżyc" to ja chętnie zerknę. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.01.2019 14:12

Melduję odrobienie zaległości w Twojej relacji - bardzo mi się podobało :D

mchrob napisał(a):Zdjęcie słąbej jakości (komórka i noc) ale uzmysłowiło mi jak starsza latorośl nam wyrosła. Tu dogania mamę a dzisiaj już powoli dogania tatę. A jeszcze tak niedawno trzeba go było wózkiem wozić :roll:


Michale , to już tylko mały błysk ciupagi jak zostaniesz Dziadkiem :wink:


Pozdrawiam
Piotr
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.01.2019 18:34

beatabm napisał(a):Płaski zalew równa się zero wiatru równa sie brak mozliwości płynięcia.
I jak tu odwiedzić ten ksieżyc?????
Wasze fale to jest to :hearts:

Gigant bez wiatru daję radę a widzę że się wam podobało, tu też byście sobie poradzili ;)

walp napisał(a):
mchrob napisał(a):To była nasza ostatnia kąpiel w zalewie - mam nadzieję że nie ostatnia :?:

No proszę jaki zbieg okoliczności. :wink:


Pag postanowił pozostawić po sobie niezatarte wspomnienia.


anakin napisał(a):Jak "Księżyc" to ja chętnie zerknę. :D


piotrf napisał(a):Melduję odrobienie zaległości w Twojej relacji - bardzo mi się podobało :D
Michale , to już tylko mały błysk ciupagi jak zostaniesz Dziadkiem :wink:


Zapraszam serdecznie, Piotrze mam nadzieję że nie za szybko ;)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.01.2019 19:12

17 sierpień 2018, piątek

Ostatni dzień na Pagu, zbliża się ten moment wakacji gdy zaczynamy już odliczać dni do końca.
Zmiana miejsca stacjonowania podczas wakacji pozwala o tym zapomnieć, jutro zaczynamy jakby je na nowo.

Dzisiaj chcemy się pożegnać z plażą, która bardzo przypadła nam do gustu. Jedziemy ponownie na Girenice.


Tym razem idziemy na drugą część plaży znajdującą się za pierwszą na której byliśmy poprzednio.

h4a.jpg



Zostawiamy za sobą pierwszą część plaży i większość plażowiczów

h4b.jpg



To tylko kilkadziesiąt metrów dalej,

h4c.jpg



a zdecydowanie się wyludnia, podejrzewam że początkiem lipca czy we wrześniu można być tu samemu.

h4d.jpg



Plaża jest bardziej kamienista niż jej pierwsza część, ale te otoczaki są cudowne.

h4e.jpg


Tak zapamiętamy te paskie plaże. Ta wyspa jest szczególnie w nie bogata. Mam nadzieję że jeszcze tu kiedyś wrócimy.
Teraz już wiem dlaczego ten KMWP taki popularny na naszym forum ;).
Nie mam dużo zdjęć z tego dnia, nie brałem swojego aparatu a te są zrobione komórką. W ten dzień nie napinamy się już na dokumentowanie naszego pobytu. Wracamy na kwaterę, jeszcze ostatni posiłek na naszym tarasie.
Ponieważ mieszkamy na parterze to spektakularnych widoków nie mięliśmy.

Za to jest choć trochę zieleni na tym księżycu ;)

h1.jpg

h2.jpg

h3.jpg


Na pożegnanie miejscowy ptaszek dał nam swój koncert



Czeka nas jeszcze pakowanie, to najgorsza wada tego zmieniania miejsca. Jak upchać te wszystkie bambetle z powrotem do samochodu i jeszcze niczego nie zapomnieć, a jutro wtargać to do nowego mieszkania i rozpakować. Dobrze że skupiam się tylko na upchnięciu tego do samochodu, pakowanie i rozpakowywanie na kwaterze to zasługa mojej Edi, sam bym tego nie ogarnął ;)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.01.2019 20:58

18 sierpień 2018, sobota

Jak to śpiewał kiedyś Bob Dylan - The times they are a changin - czasy się zmieniają, trzeba jechać dalej.
Kierujemy się na południe - cel Mlini - daleko, daleko przed nami. Zapowiada się cudowna podróż - jak ja lubię podróże - pewnie Wy też więc wiecie że jestem "podjarany" już od wczoraj. Uwielbiam jeździć ale sama podróż bez odkrywania nowych miejsc nie była by taka ekscytująca więc coś po drodze jeszcze odwiedzimy ;)

Ruszamy rano koło 8. Na pożegnanie Pagu zatrzymujemy się jeszcze w jednym popularnym punkcie widokowym czyli przy fortecy obok paskiego mostu.

Sam most też bardzo jest fotogeniczny.

h5.jpg



Poranne słońce wydobywa piękno tego miejsca.

h6.jpg



Księżycu do zobaczenia

h7.jpg



twoje piękno zostanie w naszej pamięci.

h8.jpg



Forteca od wieków strzeże dostępu na wyspę

h9.jpg



Czasem i autor relacji pojawia się z tej strony obiektywu.

h10.jpg



Podoba nam się tutaj

h11.jpg

h12.jpg



Poniżej fortecy jest parking zwany kocim. Żyje tu niezłe stadko tych futrzaków ;)

hk1.jpg

hk2.jpg


"Polowanie" na rudzielca ;)

hk3.jpg



Poniżej parkingu składowisko pobliskiej przystani - chyba rybackiej. Podejrzewam że to dzięki niej jest ich tu tyle.

hk4.jpg



Wykorzystują każdą sposobność żeby ochronić się przed tutejszym słońcem.

hk5.jpg


To nasze pożegnanie z księżycową wyspą, wracamy na stały ląd.

cdn.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2019 21:23

mchrob napisał(a):Sam most też bardzo jest fotogeniczny.

Bardzo.
I otoczenie bardzo urokliwe.

Na wyspę przypłynęliśmy i odpłynęliśmy promem, ale na wycieczkę do Zadaru wybraliśmy się naturalnie przez most, bo przecież
Grzegorz napisał:
anakin napisał(a):Krótsza i mniej męcząca trasa wiedzie przez prom, jednak zdjęcie przy paškim moście obowiązkowe ...

Obowiązek został spełniony. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z księżyca na południe - wakacje 2018 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone