Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z księżyca na południe - wakacje 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.01.2019 00:52

Do Pagu jakoś nie mogę się przekonać ale na Mlini poczekam :lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.01.2019 02:44

Na księżycu byłam, zaledwie 4 dni, ale wystarczyło do mojego zakochania :hearts: Ciekawa jestem gdzie potem :wink:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.01.2019 16:13

Malen napisał(a):Sveta Marija - miód i orzeszki. Według mnie Girenicę bije na głowę :lol:
Patrzę i patrzę i patrzę :hearts:

Przegrywa przede wszystkim trudnym zejściem, ale urok ma ;)

Dawigs napisał(a):Do Pagu jakoś nie mogę się przekonać ale na Mlini poczekam :lol:


wiolek_lp napisał(a):Na księżycu byłam, zaledwie 4 dni, ale wystarczyło do mojego zakochania :hearts: Ciekawa jestem gdzie potem :wink:


Jeszcze kilka dni na księżycu z małym wypadem na północ, a potem już południe.

A na ochłodzenie obecny widok z mojego tarasu ;)

zima.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.01.2019 17:21

mchrob napisał(a):
Malen napisał(a):Sveta Marija - miód i orzeszki. Według mnie Girenicę bije na głowę :lol:
Patrzę i patrzę i patrzę :hearts:

Przegrywa przede wszystkim trudnym zejściem, ale urok ma ;).

W okolicy Sv. Mariji są ze cztery takie plaże. Do dwóch z nich schodziło mi się w miarę wygodnie po schodkach lub ścieżce. To niewątpliwie bardzo urokliwe miejsca, też podobały mi się bardziej niż Girenica, nawet niż ten jej dalszy odcinek. Same skały swoimi ciekawymi kształtami już robią wrażenie, nie wspominając o bardzo wygodnych kamyczkach na brzegu.
Z tymi nazwami plaż to beachrex mocno namieszał i tak już zostało w googlu, niestety. Choć lepiej już tak, niż gdyby były całkiem bezimienne...
Z zainteresowaniem czekam na c.d. :-)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.01.2019 18:00

mchrob napisał(a):
Malen napisał(a):Sveta Marija - miód i orzeszki. Według mnie Girenicę bije na głowę :lol:
Patrzę i patrzę i patrzę :hearts:

Przegrywa przede wszystkim trudnym zejściem, ale urok ma ;)



Tam są dwa zejścia.
Drugie na samym początku plaży (jadąc z Pagu) - nie jest takie strome jak to na końcu.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.01.2019 21:49

Habanero napisał(a):
mchrob napisał(a):
Malen napisał(a):Sveta Marija - miód i orzeszki. Według mnie Girenicę bije na głowę :lol:
Patrzę i patrzę i patrzę :hearts:

Przegrywa przede wszystkim trudnym zejściem, ale urok ma ;)



Tam są dwa zejścia.
Drugie na samym początku plaży (jadąc z Pagu) - nie jest takie strome jak to na końcu.


No właśnie - nawet po porannej ulewie i w japonkach dałam radę :mrgreen:
A 100m dalej jest podobna plaża na którą schodzi się po wygodnych schodkach :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.01.2019 22:09

travel napisał(a):
Habanero napisał(a):
mchrob napisał(a):
Malen napisał(a):Sveta Marija - miód i orzeszki. Według mnie Girenicę bije na głowę :lol:
Patrzę i patrzę i patrzę :hearts:

Przegrywa przede wszystkim trudnym zejściem, ale urok ma ;)



Tam są dwa zejścia.
Drugie na samym początku plaży (jadąc z Pagu) - nie jest takie strome jak to na końcu.


No właśnie - nawet po porannej ulewie i w japonkach dałam radę :mrgreen:
A 100m dalej jest podobna plaża na którą schodzi się po wygodnych schodkach :papa:


Być może dlatego przy naszym zejściu było jeszcze mało samochodów ;) A to nas przyciągnęło.
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 06.01.2019 22:18

Plaża, o której piszecie to według googla i beach rex Delfinka. Dobrze rozumiem?

Robię notatki :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.01.2019 22:25

Malen napisał(a):Plaża, o której piszecie to według googla i beach rex Delfinka. Dobrze rozumiem?

Robię notatki :D


Tak, delfinka

https://goo.gl/maps/3pkSaRwfzwG2

Tam gdzie widać stojące samochody parkowaliśmy

delfinka.JPG
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.01.2019 22:33

mchrob napisał(a):
Malen napisał(a):Plaża, o której piszecie to według googla i beach rex Delfinka. Dobrze rozumiem?

Robię notatki :D


Tak, delfinka


Na moich googlach to Sveta Marija , a jak się kliknie na ten napis to pisze Delfinka :lol:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.01.2019 22:44

travel napisał(a):
Na moich googlach to Sveta Marija , a jak się kliknie na ten napis to pisze Delfinka :lol:


Tu są obie nazwy równocześnie

delfinka2.JPG
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.01.2019 23:22

Jak zwał, tak zwał. :oczko_usmiech: Urokliwe miejsce. Spędziliśmy tam pół niedzieli. :wink:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.01.2019 23:57

14 sierpień 2018, wtorek

Dzień wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze to nasza rocznica ślubu (czternasta), po drugie dobry mąż zaoferował się, że przygotuje kolacje z tej okazji, a po trzecie nastąpiło małe załamanie pogodowe (chmury i zapowiedzi deszczu). Tak więc z rana pojechałem poczynić odpowiednie zakupy. Plany były bardziej wyszukane ale nigdzie nie znalazłem świeżych muli, chyba w okolicy Pagu nie ma ich hodowli. Mule chodziły za mną przez cały urlop, miałem ochotę sam je przygotować ale w końcu skończyło się na zamówieniu ich w restauracji. Ale o tym będzie jeszcze później. A na dzisiaj będzie to co wszyscy z nas lubimy (bo z mulami to u nas różnie).

Dobrze, zakupy zrobione a pogoda nie chce się w żadną stronę wyklarować. Przecież nie będziemy siedzieć w domu.
Jedziemy do Novaliji na plażę. Ale nie na Zrce bo baliśmy się jej imprezowego charakteru (choć po relacji Habanero nie taki diabeł straszny się okazał), ale na Pljankę. Moi rodzice już kilkukrotnie odwiedzali Pag i polecali nam tą plażę. Ale jak przekonaliśmy się naocznie My mamy inne wyobrażenie o fajnej plaży.

Tu znajduje się ta plaża.

https://goo.gl/maps/rxP4DZ6hFoR2

pljanka.JPG



Zaletą na pewno jest dostęp. Jest płasko blisko drogi i duży parking obok (płatny).

Ale nie tego szukamy w Chorwacji. Może w słońcu wygląda ona lepiej ale przy dzisiejszej pogodzie wygląda złowieszczo.

e1.jpg


W słońcu trochę lepiej. Dla miłośników piasku (gruby). Małe dzieci mogą być zadowolone. Moim spodobała się zjeżdżalnia ;)

e2.jpg


Przypomnieli sobie jak to za dawnych czasów bawili się w piasku ;)

e3.jpg



W sumie byliśmy tam ze dwie godziny, ale wśród chmur zaczęły pojawiać się błyski i zaczęło kropić. Trzeba było się zbierać. Jak już byliśmy w aucie rozpadało się na dobre. Mieliśmy zatrzymać się jeszcze w Novaliji ale przy takiej pogodzie zdecydowaliśmy się wracać.

Gorszą pogodę odbiliśmy sobie przygotowanym przeze mnie obiadem (wszystkim smakowało - a przynajmniej tak twierdzili ;))
Mieliśmy duży taras idealnie nadające się na takie okazje.

e4.jpg

e4a.jpg


Cevapi, frytki, brokuły, ajwar a do tego wino. Może mało wyszukane ale bardzo smaczne

e4b.jpg


Dzisiaj świętujemy a na jutro planujemy wyprawę na jeszcze dalszą północ niż dzisiaj.
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 07.01.2019 00:11

Rocznica ślubu w Cro, to piękna sprawa.
Uczta jak należy :D Sam lepiłeś te cevapy? :lol:
Plaża natomiast z gatunku cosiękomupodoba :mrgreen:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.01.2019 00:31

Malen napisał(a):Rocznica ślubu w Cro, to piękna sprawa.
Uczta jak należy :D Sam lepiłeś te cevapy? :lol:
Plaża natomiast z gatunku cosiękomupodoba :mrgreen:


Z jakichś powodów sierpień jest najpopularniejszym miesiącem ślubnym, zalicza się do nich to, że rocznice można obchodzić na urlopie ;). Podczas tych wakacji będziemy jeszcze świętować jedno wydarzenie.
A cevapy były sprzedawane już w postaci ulepionej ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z księżyca na południe - wakacje 2018 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone