Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COSTA BLANCA 2019

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.01.2016 00:20

Zachęta zachęcająca 8) Będę śledził
pozdrawiam,
Michał
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 00:22

Mikeee napisał(a):Zachęta zachęcająca Będę śledził


... cieszy mnie to ... :) ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2016 01:23

kmichal napisał(a):Mamy już Nowy Rok oraz prawdziwą zimę ze śniegiem i mrozem

U mnie śniegu nie ma.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 01:25

Franz napisał(a):
kmichal napisał(a):Mamy już Nowy Rok oraz prawdziwą zimę ze śniegiem i mrozem

U mnie śniegu nie ma.

Pozdrawiam,
Wojtek


... a nas zasypało prawie 1 cm ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.01.2016 09:29

Nie wszystkie miejsca rozpoznaję zatem tym chętniej będę tu zaglądał :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 12:20

tony montana napisał(a):Nie wszystkie miejsca rozpoznaję zatem tym chętniej będę tu zaglądał :)


... właśnie tak miała zadziałać zachęta ... :lol: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2016 12:22

Garmisch-Partenkirchen :?: 8)
Obrazek

Nad Gardą jeszcze nie byłem :wink:
We Włoszech bardzo mi się podobają palmy i Alpy razem 8)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 12:34

Lednice napisał(a):Garmisch-Partenkirchen

... BINGO... :wink: ...

Lednice napisał(a):We Włoszech bardzo mi się podobają palmy i Alpy razem


... faktycznie nadaje to specyficzny koloryt temu miejscu ... :D...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.01.2016 13:52

No wreszcie :)
Z przyjemnością będę zaglądał, kilka miejsc rozpoznaję, ale rzecz jasna nie wszystkie...
Weronę poznałem po dziurze :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 14:16

kulka53 napisał(a):Weronę poznałem po dziurze


... a tak się starałem z tą Weroną ... :wink:...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21052
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.01.2016 15:14

Będę się starał zaglądać :wink: :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 15:28

ajdadi napisał(a):Będę się starał zaglądać


... będzie mi miło ... :wink: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.01.2016 21:52

Nareszcie ta Garda ;)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 22:13

maxredaktor napisał(a):Nareszcie ta Garda


... :wink: ... najpierw trzeba było przebrnąć przez naszą majówkę i duńską czerwcówkę... :lol:...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Tropikalna Garda 2015 - fotorelacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.01.2016 00:03

W S T Ę P:

To były chyba najdłużej planowane wakacje jakie do tej pory mieliśmy, ale jednocześnie najwcześniej zarezerwowana kwatera ... :wink: ...

Po powrocie z Lefkady już wiedzieliśmy, że na razie musimy zrezygnować z wakacji w ukochanej Grecji i trzeba poszukać równie pięknego i urzekającego miejsca, ale położonego zdecydowanie bliżej ... :roll: ...
Powodem takiej sytuacji były narodziny Joelka, dokładnie 35 dni po powrocie z Jońskich ... :) ...

Pierwsze myśli były skierowane w stronę powrotu do Chorwacji. Jednak brak autostrad na długim odcinku z Poznania do Cro, a w związku z tym konieczność rozłożenia trasy na 2 dni ( z noclegiem ) skutecznie nasze chorwackie zapały ostudziły ... :roll: ...

Następnie pojawił się pomysł na Austrię, która od dawna jest w naszych planach. Jest w miarę blisko, noclegi można znaleźć w rozsądnej cenie, no i do tego te piękne alpejskie krajobrazy ... :wink: ...

Chwilę później pojawił się pomysł, żeby jednak trochę bardziej na południe pojechać. No bo jakie to byłyby letnie wakacje, gdyby palm nie było ... :roll: ...

No i wtedy zaczęło się faktyczne szukanie kwater. Morze ( zarówno Adriatyk, jak i Liguryjskie ) odpadło, no bo to już za daleko ( kolejne 200 km ), a i kwatery w cenach astronomicznych, a do tego plaże takie średnie ( w porównaniu z lefkadzkimi ), a o tłoku na nich wspominać nie będę ... :wink: ...

W końcu jednak trafiło się światełko w tunelu ... :wink: ... tzn. trafiłem na Gardę ... :mrgreen: ...
Co prawda to "tylko" jezioro, ale za to jakie piękne, no i jak położone ... :lol: ...
Jednak pierwsze odpowiedzi na moje e-mailowe zapytania o kwaterę trochę nas "osłabiły" - ceny oscylowały w granicach 60 - 120 E / dobę / apartament, ale nasz upór został nagrodzony i trafiliśmy na to czego szukaliśmy ... :) ...

Mieszkanko znajdowało się w pięknym Arco ( położonym około 4 km na północ od jeziora ), no i wreszcie cena była porównywalna z tymi które do tej pory raczyły nas Bałkany ... :mrgreen: ...
Decyzja mogła być tylko jedna - REZERWUJEMY ... :mrgreen: ...

Takim to sposobem już na początku grudnia kwatera była zarezerwowana, a zaliczka przelana ... :wink: ... Zwrot akcji nastąpił po Nowym Roku, kiedy okazało się, że małżonka nie otrzyma tak jak "zawsze" urlopu na początku lipca tylko 3 tygodnie później ... :roll: ...

Na szczęście kwatera w tym terminie była wolna, a właścicielka nie podniosła nam ceny ... :lol: ...
Pozostało nam czekać na upragnione wakacje A.D. 2015 ... :) ...

Jednak ku naszemu zaskoczeniu pod koniec marca, zadzwonił kuzyn żony z zapytaniem gdzie zamierzamy spędzić nasze tegoroczne wakacje. Po informacji, że na północy Italii stwierdził, że chętnie on z rodziną wybierze się na nie razem z nami ... :) ... W sumie dlaczego nie. Będzie weselej ... :lol: ...

Dzięki takiemu obrotowi sprawy miałem okazję po raz kolejny zacząć "polowanie" na kwaterę, tym razem dla kuzyna z rodziną ... :wink: ... Niestety sprawa nie była prosta, skoro kwatera miała być blisko naszej, no i w przyzwoitej cenie ... :roll: ...

Tego drugiego warunku niestety nie udało się spełnić ( ich kwatera była o około 60% droższa od naszej ), ale za to warunek pierwszy spełniony w 100% - mogliśmy podawać sobie ręce przez płot po sąsiedzku ... :mrgreen: ...

Skoro kwatery były już porezerwowane, a lista miejsc do odwiedzenia już przygotowana, pozostał tylko do omówienia przebieg drogi dojazdowej oraz podjęcie decyzji - czy jedziemy " na dzień, czy na noc " ... :roll: ...

Kwestia jazdy nocą pojawiła się po powrocie z czerwcówki z Danii. Joelek kiepsko ją zniósł i stwierdziliśmy, że można spróbować tej drugiej opcji ... :roll: ...

No, teraz to już wszystko przygotowane, samochody sprawdzone, ubezpieczenie wykupione - czyli można ruszać do Italii ... :mrgreen: ...

CDN...
Ostatnio edytowano 03.01.2016 00:14 przez kmichal, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
COSTA BLANCA 2019 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone