Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspa marzeń - Mamma Mia1 -2019

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 02.12.2020 15:56

Cała moja wiedza na temat tej wyspy oparta jest na fakcie, że wiem o jej istnieniu i tyle. Natomiast jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia, to lekki opad szczęki wystąpił 8O. Czekam na ciąg dalszy :papa:
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2020 18:05

MamMa Mia Mamma Mia JESTEM
Parę lazurow widzę ;)
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.12.2020 20:12

Wstęp zdjęciowy do relacji rozgrzewa serducho w ten chłodny czas , będę śledził :D

Pozdrawiam
Piotr
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 08:27

Magda O. napisał(a):A co to za wyspa? Widoki z zajawki mocno... chorwackie :D zapowiada się ciekawie, więc będę zaglądać.

O widzisz Beatka mnie wyręczyła :D Dziękuję :D
Tak mi się wydaje, że te Chorwackie akcenty mogły mieć znaczący wpływ na nasze postrzeganie wyspy :lol:
maslinka napisał(a):Mamma Mia! Piękna zajawka! :D Będę zaglądać 8)

Zapraszam :lol:
kmichal napisał(a):
Beata W. napisał(a):Mamma Mia

... mnie zachęcać specjalnie nie musisz ... :lol: ... pomimo totalnego braku czasu będę starał się zaglądać ... :hut: ...
Pozdrawiam.

No ja myślę :wink:
Bratwojciech napisał(a):Cała moja wiedza na temat tej wyspy oparta jest na fakcie, że wiem o jej istnieniu i tyle. Natomiast jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia, to lekki opad szczęki wystąpił 8O. Czekam na ciąg dalszy :papa:

To jest całkiem nieźle, bo przed wyjazdem jak mówiłam gdzie jedziemy to większość osób pytało co to i gdzie i po co tam :oczko_usmiech:
tony montana napisał(a):MamMa Mia Mamma Mia JESTEM
Parę lazurow widzę ;)

Cześć Tony, miejscami lazurki były całkiem przyzwoite.
piotrf napisał(a):Wstęp zdjęciowy do relacji rozgrzewa serducho w ten chłodny czas , będę śledził :D
Pozdrawiam
Piotr

Zapraszam na porcję słonka, Piotrze mam nadzieję, że wieczorkiem coś dorzucę :D
:papa:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 20:28

SKOPELOS - Grecka wyspa na morzu Egejskim należąca do archipelagu Sporadów Północnych. Jej powierzchnia to 96,3 km2 i zamieszkuje ją niespełna 5 tyś. mieszkańców.
Skopelos jest zieloną wyspą, 67% powierzchni pokryte jest sosnowymi lasami.

Skopelos – dobrze zagospodarowana wyspa idealnie nadająca się na cel jednodniowej wycieczki lub dłuższy pobyt, który dzięki tradycyjnemu charakterowi miejscowości i prowincjonalnemu czarowi zapewnia sielankowy wypoczynek. Wyspa ma ciekawą historię, gdyż przed wiekami była we władaniu Rzymian, Persów, Wenecjan, Francuzów i Turków. Na wyspie można zwiedzić między innymi dziesiątki białych kościołów krytych szarym łupkiem, charakteryzujących się szaro-białymi kopułami. Warto poznać stolicę wyspy – miasto Skopelos – którego port okalają tawerny serwujące owoce morza i wykwintne dania z ryb. Koniecznie trzeba zajść do ruin weneckiej twierdzy i przespacerować się po labiryncie wąskich uliczek. W mieście naliczono ponad setkę świątyń, do ciekawostek należy muzeum folkloru, a w okresie letnim warto załapać się na wystawy niezwykłych fotografii i liczne imprezy kulturalne. Po zwiedzeniu miasta najlepiej zebrać siły do dalszej podróży na wspaniałej plaży Glisteri położonej w wąskiej zatoczce wśród białych skał. W okresach świątecznych na ulicach miasta Glossa można spotkać mieszkańców ubranych w tradycyjne stroje i mówiących odrębnym dialektem. Warto także zagłębić się w gęstą sieć małych uliczek z tawernami zapraszającymi do swoich wnętrz zapachami z kuchni. Wyprawę ze zwiedzaniem wyspy, która zasłynęła z filmu „Mama Mia”, warto połączyć z leżakowaniem na wielu wspaniałych plażach, jak chociażby skalistej Stafilos, urzekającej Valanio czy piaszczystej plaży w Loutraki.
Zrzut ekranu (27).png

Przed nami kawałek drogi i 2 noclegi po drodze :D Droga na wyspę przebiega nam jednak całkiem spokojnie ale oczywiście z korkami na granicach :mrgreen:
A to nasza trasa :D
Zrzut ekranu (21).png

Ruszamy niebawem :hut:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2020 21:38

Ja już siedzę zapięta w pasach. Ruszajmy.
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 21:47

Droga w stronę słońca :D

9 Sierpnia 2019 wyjeżdżamy ok godz.6 rano. Przed nami cały dzień w samochodzie. Na szczęście dziewczyny coraz większe więc teoretycznie łatwiej powinno być :mrgreen: .
Praktycznie łatwiej znosiły drogę będąc znacznie mniejszymi :idea: . Bez pytań za ile dojedziemy, co chwilę siku bo to zawsze można rodziców na coś na stacji naciągnąć :twisted: No i jak to siostry raz się kochają a raz.... no nie koniecznie :oczko_usmiech: Droga mija nam jednak bez problemów.
Zrzut ekranu (31).png

Jednak o zrobieniu jakiegoś zdjęcia aparatem przypominamy sobie w Serbii na widok budynku Zeptera, który nam oznajmia, że nocleg coraz bliżej :wink:
DSC07365.JPG

DSC07366.JPG

Tuż przed zmrokiem dojeżdżamy do dzisiejszego celu. Tradycyjnie już jadąc w tym kierunku jest to Etno Selo w Moravski Konaci.
Parę fotek, aczkolwiek miejsce to już pokazywałam w swojej relacji :D
DSC07374.JPG

DSC07380.JPG

DSC07387.JPG

DSC07391.JPG

Oczywiście serbska kolacja obowiązkowo musiała być. Uwielbiamy serbską kuchnię szczególnie w Etno Selo.
Rano jeszcze mały rekonesans, śniadanko, kawka i jedziemy dalej.
DSC07394.JPG

DSC07374.JPG

DSC07399.JPG

DSC07401.JPG

DSC07408.JPG

DSC07416.JPG

DSC07421.JPG

DSC07426.JPG

DSC07433.JPG

DSC07435.JPG

DSC07450.JPG

Aż w końcu po naprawdę konkretnym korku na granicy naszym oczom ukazują upragnione napisy.
DSC07452.JPG

DSC07454.JPG

Ale to nie koniec naszej drogi na wyspę więc ciąg dalszy nastąpi :papa:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 21:50

piekara114 napisał(a):Ja już siedzę zapięta w pasach. Ruszajmy.

Kawałek się ruszyliśmy :D Ale jeszcze zanim Skopelos jeden nocleg przed nami na greckiej ziemi. Muszę przyznać, że bardzo miło mnie zaskoczył :D
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.12.2020 22:34

Skopelos...byliśmy na wyspie kilka godzin.. dokładnie w naszą 26 rocznicę ślubu dwa lata temu. Płyneliśmy statkiem- wtedy nazwałam to : Śladami Mamma Mia...
Jestem zachwycona...proszę o więcej
Pozdrawiam. Karina
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.12.2020 23:44

Jedzeniem serbskim ( dobrze znam i uwielbiam :D ) obudziłaś moje wspomnienia , a one z kolei . . . wiadomo :roll: . . . czuję głód :mrgreen:
Etno Selo to bardzo fajna miejscówka , szczególnie gdy podróżuje się z dziećmi . My wybraliśmy Jagodinę - piękny park na spacery , baseny , kilka świetnych restauracji i uliczny targ z jedzeniem - na rusztach całe prosiaki , szaszłyki o niesamowitym smaku , sery , powidła , wędliny , miody , pieczywo i różne wypieki . . . polecam :D
Ciekawi mnie ten nocleg przed wyspą . . .

Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2020 08:52

2 noclegi w trasie to już grubo, zwłaszcza, że to jazda non stop....
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.12.2020 09:15

karin74 napisał(a):Skopelos...byliśmy na wyspie kilka godzin.. dokładnie w naszą 26 rocznicę ślubu dwa lata temu. Płyneliśmy statkiem- wtedy nazwałam to : Śladami Mamma Mia...
Jestem zachwycona...proszę o więcej
Pozdrawiam. Karina

Przez kilka godzin też coś można zobaczyć :D
A więcej mam nadzieję wieczorkiem więc zapraszam :wink:
piotrf napisał(a):Jedzeniem serbskim ( dobrze znam i uwielbiam :D ) obudziłaś moje wspomnienia , a one z kolei . . . wiadomo :roll: . . . czuję głód :mrgreen:
Etno Selo to bardzo fajna miejscówka , szczególnie gdy podróżuje się z dziećmi . My wybraliśmy Jagodinę - piękny park na spacery , baseny , kilka świetnych restauracji i uliczny targ z jedzeniem - na rusztach całe prosiaki , szaszłyki o niesamowitym smaku , sery , powidła , wędliny , miody , pieczywo i różne wypieki . . . polecam :D
Ciekawi mnie ten nocleg przed wyspą . . .
Pozdrawiam
Piotr

Teraz to ja zgłodniałam :mrgreen:
piekara114 napisał(a):2 noclegi w trasie to już grubo, zwłaszcza, że to jazda non stop....

Drugi dzień jazdy był znacznie krótszy. Wyjechaliśmy dobrze po śniadaniu a jeszcze pierwszą w tym roku kąpiel w Grecji dziewczyny zaliczyły.
Po prostu nie chcieliśmy pędzić na wariata na popołudniowy prom. A kolejny był na spokojnie rano. W końcu to wakacje :D
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2020 09:33

Beata W. napisał(a):Po prostu nie chcieliśmy pędzić na wariata na popołudniowy prom. A kolejny był na spokojnie rano. W końcu to wakacje :D

Z tymi greckimi wyspymi najgorsze jest ... dotarcie tam :roll:
Jak dla mnie, to te promy dziwne rozkłady mają ...
Np jak płynęliśmy na Tinos, to o 6 rano w odstępie 10 minut były chyba 4 promy, a potem dopiero wieczorem :roll:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.12.2020 09:41

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Po prostu nie chcieliśmy pędzić na wariata na popołudniowy prom. A kolejny był na spokojnie rano. W końcu to wakacje :D

Z tymi greckimi wyspymi najgorsze jest ... dotarcie tam :roll:
Jak dla mnie, to te promy dziwne rozkłady mają ...
Np jak płynęliśmy na Tinos, to o 6 rano w odstępie 10 minut były chyba 4 promy, a potem dopiero wieczorem :roll:

No to już jest tak naprawdę wyprawa :D
Popołudniowy prom był coś ok.16 więc musieli byśmy wyjechać z Etno Selo bardzo wcześnie ( a tego nie chcieliśmy) i liczyć na brak korków na granicach a to była by loteria. No i spędziliśmy miły wieczór w Wolos :D
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.12.2020 21:08

Dojazd na Skopelos c.d
Trasa na dzisiaj była nieco krótsza.
Zrzut ekranu (32).png

Przed wieczorem meldujemy się w Wolos. Byliśmy już w tym miasteczku portowym przy okazji wizyty na Riwierze Olimpijskiej. Wtedy chcieliśmy popłynąć na Skiatos ale okazało się, że promem na jeden dzień to średnio opłacalne. Zarówno cenowo jak i czasowo :cry:
Nocleg mamy w przeciwnej części miasteczka niż przystań promowa.
DSC07459.JPG

Klucze mamy w skrzynce a hasło do niej na WhatsApp. Mieszkanko bardzo sympatyczne 1 sypialnia i pokój dzienny z kanapą i aneksem kuchennym dobrze wyposażonym no i łazienka.
DSC07456.JPG

DSC07457.JPG

Po zameldowaniu idziemy na spacer i coś przekąsić :D
Zaskakuje nas bardzo przyjemna okolica. Powiedziała bym nawet, że typowo wakacyjna czego się nie spodziewałam. Idziemy oczywiście przywitać się z morzem. Woda bajecznie ciepła :lol:
DSC07461.JPG

DSC07467.JPG

Dzieci oczywiście nie przepuszczają okazji pomimo braku kostiumów :mrgreen:
Jeszcze tylko delikatna kolacja przy plaży, greckie piwko :D
DSC07469.JPG

DSC07471.JPG

i wracamy do naszego mieszkanka bo rano mamy prom na naszą wyspę marzeń :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Wyspa marzeń - Mamma Mia1 -2019 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021