Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa marzeń - Mamma Mia1 -2019

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 02.12.2020 15:56

Cała moja wiedza na temat tej wyspy oparta jest na fakcie, że wiem o jej istnieniu i tyle. Natomiast jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia, to lekki opad szczęki wystąpił 8O. Czekam na ciąg dalszy :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2020 18:05

MamMa Mia Mamma Mia JESTEM
Parę lazurow widzę ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.12.2020 20:12

Wstęp zdjęciowy do relacji rozgrzewa serducho w ten chłodny czas , będę śledził :D


Pozdrawiam
Piotr
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 08:27

Magda O. napisał(a):A co to za wyspa? Widoki z zajawki mocno... chorwackie :D zapowiada się ciekawie, więc będę zaglądać.


O widzisz Beatka mnie wyręczyła :D Dziękuję :D
Tak mi się wydaje, że te Chorwackie akcenty mogły mieć znaczący wpływ na nasze postrzeganie wyspy :lol:
maslinka napisał(a):Mamma Mia! Piękna zajawka! :D Będę zaglądać 8)

Zapraszam :lol:
kmichal napisał(a):
Beata W. napisał(a):Mamma Mia

... mnie zachęcać specjalnie nie musisz ... :lol: ... pomimo totalnego braku czasu będę starał się zaglądać ... :hut: ...
Pozdrawiam.

No ja myślę :wink:
Bratwojciech napisał(a):Cała moja wiedza na temat tej wyspy oparta jest na fakcie, że wiem o jej istnieniu i tyle. Natomiast jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia, to lekki opad szczęki wystąpił 8O. Czekam na ciąg dalszy :papa:

To jest całkiem nieźle, bo przed wyjazdem jak mówiłam gdzie jedziemy to większość osób pytało co to i gdzie i po co tam :oczko_usmiech:
tony montana napisał(a):MamMa Mia Mamma Mia JESTEM
Parę lazurow widzę ;)

Cześć Tony, miejscami lazurki były całkiem przyzwoite.
piotrf napisał(a):Wstęp zdjęciowy do relacji rozgrzewa serducho w ten chłodny czas , będę śledził :D
Pozdrawiam
Piotr

Zapraszam na porcję słonka, Piotrze mam nadzieję, że wieczorkiem coś dorzucę :D
:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 20:28

SKOPELOS - Grecka wyspa na morzu Egejskim należąca do archipelagu Sporadów Północnych. Jej powierzchnia to 96,3 km2 i zamieszkuje ją niespełna 5 tyś. mieszkańców.
Skopelos jest zieloną wyspą, 67% powierzchni pokryte jest sosnowymi lasami.

Skopelos – dobrze zagospodarowana wyspa idealnie nadająca się na cel jednodniowej wycieczki lub dłuższy pobyt, który dzięki tradycyjnemu charakterowi miejscowości i prowincjonalnemu czarowi zapewnia sielankowy wypoczynek. Wyspa ma ciekawą historię, gdyż przed wiekami była we władaniu Rzymian, Persów, Wenecjan, Francuzów i Turków. Na wyspie można zwiedzić między innymi dziesiątki białych kościołów krytych szarym łupkiem, charakteryzujących się szaro-białymi kopułami. Warto poznać stolicę wyspy – miasto Skopelos – którego port okalają tawerny serwujące owoce morza i wykwintne dania z ryb. Koniecznie trzeba zajść do ruin weneckiej twierdzy i przespacerować się po labiryncie wąskich uliczek. W mieście naliczono ponad setkę świątyń, do ciekawostek należy muzeum folkloru, a w okresie letnim warto załapać się na wystawy niezwykłych fotografii i liczne imprezy kulturalne. Po zwiedzeniu miasta najlepiej zebrać siły do dalszej podróży na wspaniałej plaży Glisteri położonej w wąskiej zatoczce wśród białych skał. W okresach świątecznych na ulicach miasta Glossa można spotkać mieszkańców ubranych w tradycyjne stroje i mówiących odrębnym dialektem. Warto także zagłębić się w gęstą sieć małych uliczek z tawernami zapraszającymi do swoich wnętrz zapachami z kuchni. Wyprawę ze zwiedzaniem wyspy, która zasłynęła z filmu „Mama Mia”, warto połączyć z leżakowaniem na wielu wspaniałych plażach, jak chociażby skalistej Stafilos, urzekającej Valanio czy piaszczystej plaży w Loutraki.
Zrzut ekranu (27).png


Przed nami kawałek drogi i 2 noclegi po drodze :D Droga na wyspę przebiega nam jednak całkiem spokojnie ale oczywiście z korkami na granicach :mrgreen:
A to nasza trasa :D
Zrzut ekranu (21).png

Ruszamy niebawem :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2020 21:38

Ja już siedzę zapięta w pasach. Ruszajmy.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 21:47

Droga w stronę słońca :D

9 Sierpnia 2019 wyjeżdżamy ok godz.6 rano. Przed nami cały dzień w samochodzie. Na szczęście dziewczyny coraz większe więc teoretycznie łatwiej powinno być :mrgreen: .
Praktycznie łatwiej znosiły drogę będąc znacznie mniejszymi :idea: . Bez pytań za ile dojedziemy, co chwilę siku bo to zawsze można rodziców na coś na stacji naciągnąć :twisted: No i jak to siostry raz się kochają a raz.... no nie koniecznie :oczko_usmiech: Droga mija nam jednak bez problemów.
Zrzut ekranu (31).png

Jednak o zrobieniu jakiegoś zdjęcia aparatem przypominamy sobie w Serbii na widok budynku Zeptera, który nam oznajmia, że nocleg coraz bliżej :wink:
DSC07365.JPG

DSC07366.JPG

Tuż przed zmrokiem dojeżdżamy do dzisiejszego celu. Tradycyjnie już jadąc w tym kierunku jest to Etno Selo w Moravski Konaci.
Parę fotek, aczkolwiek miejsce to już pokazywałam w swojej relacji :D
DSC07374.JPG

DSC07380.JPG

DSC07387.JPG

DSC07391.JPG

Oczywiście serbska kolacja obowiązkowo musiała być. Uwielbiamy serbską kuchnię szczególnie w Etno Selo.
Rano jeszcze mały rekonesans, śniadanko, kawka i jedziemy dalej.
DSC07394.JPG

DSC07374.JPG

DSC07399.JPG

DSC07401.JPG

DSC07408.JPG

DSC07416.JPG

DSC07421.JPG

DSC07426.JPG

DSC07433.JPG

DSC07435.JPG

DSC07450.JPG

Aż w końcu po naprawdę konkretnym korku na granicy naszym oczom ukazują upragnione napisy.
DSC07452.JPG

DSC07454.JPG

Ale to nie koniec naszej drogi na wyspę więc ciąg dalszy nastąpi :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.12.2020 21:50

piekara114 napisał(a):Ja już siedzę zapięta w pasach. Ruszajmy.

Kawałek się ruszyliśmy :D Ale jeszcze zanim Skopelos jeden nocleg przed nami na greckiej ziemi. Muszę przyznać, że bardzo miło mnie zaskoczył :D
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.12.2020 22:34

Skopelos...byliśmy na wyspie kilka godzin.. dokładnie w naszą 26 rocznicę ślubu dwa lata temu. Płyneliśmy statkiem- wtedy nazwałam to : Śladami Mamma Mia...
Jestem zachwycona...proszę o więcej
Pozdrawiam. Karina
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.12.2020 23:44

Jedzeniem serbskim ( dobrze znam i uwielbiam :D ) obudziłaś moje wspomnienia , a one z kolei . . . wiadomo :roll: . . . czuję głód :mrgreen:
Etno Selo to bardzo fajna miejscówka , szczególnie gdy podróżuje się z dziećmi . My wybraliśmy Jagodinę - piękny park na spacery , baseny , kilka świetnych restauracji i uliczny targ z jedzeniem - na rusztach całe prosiaki , szaszłyki o niesamowitym smaku , sery , powidła , wędliny , miody , pieczywo i różne wypieki . . . polecam :D
Ciekawi mnie ten nocleg przed wyspą . . .


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2020 08:52

2 noclegi w trasie to już grubo, zwłaszcza, że to jazda non stop....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.12.2020 09:15

karin74 napisał(a):Skopelos...byliśmy na wyspie kilka godzin.. dokładnie w naszą 26 rocznicę ślubu dwa lata temu. Płyneliśmy statkiem- wtedy nazwałam to : Śladami Mamma Mia...
Jestem zachwycona...proszę o więcej
Pozdrawiam. Karina


Przez kilka godzin też coś można zobaczyć :D
A więcej mam nadzieję wieczorkiem więc zapraszam :wink:
piotrf napisał(a):Jedzeniem serbskim ( dobrze znam i uwielbiam :D ) obudziłaś moje wspomnienia , a one z kolei . . . wiadomo :roll: . . . czuję głód :mrgreen:
Etno Selo to bardzo fajna miejscówka , szczególnie gdy podróżuje się z dziećmi . My wybraliśmy Jagodinę - piękny park na spacery , baseny , kilka świetnych restauracji i uliczny targ z jedzeniem - na rusztach całe prosiaki , szaszłyki o niesamowitym smaku , sery , powidła , wędliny , miody , pieczywo i różne wypieki . . . polecam :D
Ciekawi mnie ten nocleg przed wyspą . . .
Pozdrawiam
Piotr

Teraz to ja zgłodniałam :mrgreen:
piekara114 napisał(a):2 noclegi w trasie to już grubo, zwłaszcza, że to jazda non stop....

Drugi dzień jazdy był znacznie krótszy. Wyjechaliśmy dobrze po śniadaniu a jeszcze pierwszą w tym roku kąpiel w Grecji dziewczyny zaliczyły.
Po prostu nie chcieliśmy pędzić na wariata na popołudniowy prom. A kolejny był na spokojnie rano. W końcu to wakacje :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2020 09:33

Beata W. napisał(a):Po prostu nie chcieliśmy pędzić na wariata na popołudniowy prom. A kolejny był na spokojnie rano. W końcu to wakacje :D

Z tymi greckimi wyspymi najgorsze jest ... dotarcie tam :roll:
Jak dla mnie, to te promy dziwne rozkłady mają ...
Np jak płynęliśmy na Tinos, to o 6 rano w odstępie 10 minut były chyba 4 promy, a potem dopiero wieczorem :roll:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.12.2020 09:41

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Po prostu nie chcieliśmy pędzić na wariata na popołudniowy prom. A kolejny był na spokojnie rano. W końcu to wakacje :D

Z tymi greckimi wyspymi najgorsze jest ... dotarcie tam :roll:
Jak dla mnie, to te promy dziwne rozkłady mają ...
Np jak płynęliśmy na Tinos, to o 6 rano w odstępie 10 minut były chyba 4 promy, a potem dopiero wieczorem :roll:

No to już jest tak naprawdę wyprawa :D
Popołudniowy prom był coś ok.16 więc musieli byśmy wyjechać z Etno Selo bardzo wcześnie ( a tego nie chcieliśmy) i liczyć na brak korków na granicach a to była by loteria. No i spędziliśmy miły wieczór w Wolos :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.12.2020 21:08

Dojazd na Skopelos c.d
Trasa na dzisiaj była nieco krótsza.
Zrzut ekranu (32).png

Przed wieczorem meldujemy się w Wolos. Byliśmy już w tym miasteczku portowym przy okazji wizyty na Riwierze Olimpijskiej. Wtedy chcieliśmy popłynąć na Skiatos ale okazało się, że promem na jeden dzień to średnio opłacalne. Zarówno cenowo jak i czasowo :cry:
Nocleg mamy w przeciwnej części miasteczka niż przystań promowa.
DSC07459.JPG

Klucze mamy w skrzynce a hasło do niej na WhatsApp. Mieszkanko bardzo sympatyczne 1 sypialnia i pokój dzienny z kanapą i aneksem kuchennym dobrze wyposażonym no i łazienka.
DSC07456.JPG

DSC07457.JPG

Po zameldowaniu idziemy na spacer i coś przekąsić :D
Zaskakuje nas bardzo przyjemna okolica. Powiedziała bym nawet, że typowo wakacyjna czego się nie spodziewałam. Idziemy oczywiście przywitać się z morzem. Woda bajecznie ciepła :lol:
DSC07461.JPG

DSC07467.JPG

Dzieci oczywiście nie przepuszczają okazji pomimo braku kostiumów :mrgreen:
Jeszcze tylko delikatna kolacja przy plaży, greckie piwko :D
DSC07469.JPG

DSC07471.JPG

i wracamy do naszego mieszkanka bo rano mamy prom na naszą wyspę marzeń :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa marzeń - Mamma Mia1 -2019 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone