Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 31.03.2019 11:05

Mikromir napisał(a):
ja+ty=my napisał(a): wyspa PAG, ale tak patrzę po zdjęciach i na google maps i nie wiem czy tam jest ładnie?? czy to takie księzycowe klimaty bez takich ładnych plaż wśród wysokich skał.

zastanawiam się czy pierwszego tygodnia w ogóle nie pocisnąć zupełnie niżej np półwysep Peljesac , a wracając drugi tydzień okolice Trogiru?
co radzicie ? gdzie najładniej z fajnymi widokowymi miejscami? wiem ze wszędzie będzie tłoczno i gorąco bo jedziemy początek sierpnia, dlatego ważne dla mnie żeby widoki były warte jazdy. nie lubię plaż w kurortach.
pozdrawiam

Fajne / niefajne to kwestia prywatnego gustu i upodobań.

Gdyby zależało mi głównie na urokliwych ustronnych plażach z widokami, poza kurortami, niezatłoczonych nawet w sezonie, i mogłabym do nich dojeżdżać autem / kawałek podejść z buta / podpłynąć, spośród podanych miejsc wyspa Pag byłaby w ścisłej czołówce (szczególnie zatoka Paška).
50-plaz-paga-t54499-765.html#p2045095
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
Z wyspy można wyskoczyć do Rabu (!), Zadaru, Ninu, PN Paklenica, nawet wodospadów Krka, etc.

Gdyby zaś zależało mi najbardziej na zwiedzaniu i widokach, przygotowałabym się psychicznie na zatłoczone plaże trochę poniżej Splitu i stamtąd ruszyła do Trogiru, Splitu, wodospadów Krka, Omiša, na rejs do Hvaru / Brača, do Makarskiej (choć nie wiem po co), a może nawet dalej na południe?...

Gdybym jednak chciała mieć wiele rzeczy razem: ładne widoki i w miarę spokojne plaże (dojazdowo / pływająco), zieleń zamiast cudnych księżycowych krajobrazów, a do tego ciekawe miejsca do zwiedzania (Dubrovnik, Mostar, Počitelj, Kravice, Korčula, Ston, PN Mljet, etc.) - to postawiłabym na pd stronę Pelješca (Žuljana, Trstenik, a dla lubiących gwar i tłok Orebič, etc.) i zabrałabym może niewielki rodzinny ponton.
klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html

Lubimy to co znamy...
:oczko_usmiech:
Ale warto być otwartym na nowe doświadczenia. 8)

Ja lubię takie klimaty, że do Trogiru i Splitu wpadłabym tylko na zwiedzanie po drodze z... Pagu na Pelješac. :mrgreen: Zdecydowanie tak bym zrobiła - ale mówię o swoich upodobaniach.

Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji - czytaj relacje, oglądaj zdjęcia i filmy, decyduj. Co jednemu się podoba, dla innego będzie nie do zaakceptowania.

Weź pod uwagę także i to, czy i gdzie znajdziesz teraz lokum na szczyt sezonu.




kwatery jeszcze są mam już kilka wstepnie potwierdzonych.
co do upodobań, tak masz rację, że każdy ma inne, mi zdecydowanie bardziej pasuje połączenie zieleni, skał i lazurowego morza.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.03.2019 14:04

ja+ty=my napisał(a):okolice Trogiru planowałam w Seget Vranjica lub Ciovo

Seget Vranjica?! Przecież miały być jakieś super ładne widoki... :? Raczej nie utwierdzę Cię w mniemaniu, że to słuszny wybór. To już prędzej odpowiednia strona Čiovo (teraz jest nowy most), przynajmniej jakieś trochę dziksze plaże można znaleźć gdzieniegdzie; albo tereny na południe od Splitu - widoki lepsze, góry + morze, choć ludzi wszędzie kupa.
Cóż, wiele osób dość pochopnie rezygnuje z Pagu. Jednak czego jak czego, ale ciekawych plaż na nim nie brakuje.
Na koniec: kiedy już pozwiedzacie co chcecie w okolicy Trogiru czy Splitu, jedźcie choć na parę dni na Pelješac lub na którąś dalmatyńską wyspę - np. Hvar. Szkoda byłoby sobie odpuścić te niepowtarzalne klimaty wyspiarskiej Dalmacji, które powoli odchodzą w przeszłość... Buduje się most na Pelješac... Zatunelowa część wyspy Hvar niedługo zmieni swój sielski klimat gdy połączą ją asfaltem już bezpośrednio z Hvarem... Ostatni dzwonek. A w Seget Vranjica raczej takich klimatów nie znajdziecie.
Powodzenia.
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 31.03.2019 14:16

Seget Vranjica miał być bazą wypadową ---> trogir, split, omnis, wodospady krk, drugi tydzien miał być bardziej wypoczynkowy i widokowy, ale tak naprawdę jestem zrezygnowna, bo strasznie boję się tych upałów dzień w dzień przez 2 tyg, jak byliśmy w tym samym terminie na istrii, również były dni bardzo gorące i duszne, że cieżko było oddychać, ale były też 3 dni chłodniejsze, dające wytchnienie, a z tego co czytam na południu Chorwacji nie ma co liczyć na wytchnienie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.03.2019 14:55

Zależy od roku, możesz trafić nawet tydzień średniej pogody.....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.03.2019 15:53

ja+ty=my napisał(a): strasznie boję się tych upałów dzień w dzień przez 2 tyg, jak byliśmy w tym samym terminie na istrii, również były dni bardzo gorące i duszne, że cieżko było oddychać, ale były też 3 dni chłodniejsze, dające wytchnienie, a z tego co czytam na południu Chorwacji nie ma co liczyć na wytchnienie ;)

Nawet w pierwszej połowie sierpnia może się trafić załamanie pogody / bora. Przeżyłam zarówno nieznośne dwutygodniowe upały w pierwszej połowie lipca, jak i pogodę w kratkę w pierwszej połowie sierpnia. Tego po prostu nie jesteś w stanie przewidzieć, bo wszystkie scenariusze wchodzą w grę. Różne lata bywały.
W niektórych częściach Pagu przynajmniej często wiało, co przynosiło jakieś orzeźwienie. 8)
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 07.05.2019 20:50

Witam serdecznie. Serdecznie Was proszę o radę, kompletnie nie wiem ,w którą stronę się udać. W Chorwacji byłam raz dawno ,temu na wyspie PAG. Teraz chcemy się wybrać na 1 tydzień z dziećmi (8,10,15 lat). Raczej bliżej niż dalej, czyli pod uwagę bierzemy Istrię lub okolice wyspy KRK, myślę o Baśce. Jeśli się uda myślę po cichu o Wenecji lub Jeziora Plitiwickie. Opalać się nie lubimy, ale wodę już tak i wiadomo spacerki po klimatycznych uliczkach. Czytam Was tutaj i mam prawdziwy mętlik w głowie. Osobiście wyspa PAG nie ujęła mnie, za mało zieleni jak dla mnie, aczkolwiek widoki gór rekompensowały widoki. Bardzo proszę o podpowiedź, co wybrać. Czy jechanie w ciemno w ostatnim tygodniu sierpnia to dobry pomysł, czy lepiej sobie zaklepać coś. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.05.2019 21:26

beticz napisał(a):Teraz chcemy się wybrać na 1 tydzień z dziećmi (8,10,15 lat). Raczej bliżej niż dalej, czyli pod uwagę bierzemy Istrię lub okolice wyspy KRK, myślę o Baśce. Jeśli się uda myślę po cichu o Wenecji lub Jeziora Plitiwickie. Opalać się nie lubimy, ale wodę już tak i wiadomo spacerki po klimatycznych uliczkach. Czytam Was tutaj i mam prawdziwy mętlik w głowie. Osobiście wyspa PAG nie ujęła mnie, za mało zieleni jak dla mnie, aczkolwiek widoki gór rekompensowały widoki. Bardzo proszę o podpowiedź, co wybrać. Czy jechanie w ciemno w ostatnim tygodniu sierpnia to dobry pomysł, czy lepiej sobie zaklepać coś. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Jeśli od tego, co już jest na forum masz mętlik, to odpowiedzi tutaj Ci tego raczej nie uporządkują, bo będą tak zróżnicowane, jak te w starych wątkach. :lol: Każdy lubi coś innego.
istria-czy-krk-t32101.html
We wspomnianych okolicach zdecydowanie zaklepać lokum wcześniej.
W Bašce będzie jeszcze tłoczno prawdopodobnie. No i akurat tam widoki są jednak trochę jak na Pagu, prawda? Choć to niewątpliwie ładne miejsce.
Jeśli pojedziesz na Istrię, musisz być przygotowana na nowe doświadczenia, bo atmosfera tam całkiem inna niż na Pagu - ale może o to chodzi? Z dziećmi ludzie jeżdżą do Fažany, choć uliczek tam niewiele, zawsze też można odwiedzić lub rozważyć na pobyt większy i piękny Rovinj. Po prostu musisz sama poczytać o miasteczkach Istrii i ewentualnie wybrać to, które Tobie odpowiada - bo mało piszesz o preferencjach prócz uliczek. Istria jest świetna do zwiedzania różnych miejsc, zdecydowanie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 21:43

beticz napisał(a): Jeśli się uda myślę po cichu o Wenecji lub Jeziora Plitiwickie.

Jeśli w planie Wenecja, to tylko z Istrii.
A Jeziorka w drodze do Chorwacji lub w czasie powrotu do Polski.
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 07.05.2019 21:55

Dziękuję Wam serdecznie, poczytam jeszcze :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.05.2019 22:00

beticz napisał(a):poczytam jeszcze :-)

W takim razie voilà:
klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 22:10

Exception
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Exception » 07.05.2019 22:41

Dzien dobry! Pisze tutaj,poniewaz nie mam juz sily na przegladanie map,postow i forów. Mam problem-w zeszlym roku pierwszy raz bylismy w Chorwacji,w Primostenie. Poprzeczka zostala postawiona bardzo wysoko-przepiekne miasto,cudooooowne plaze,praktycznie brak wysp na horyzoncie-otwarte morze. W tym roku rowniez chcielismy jechac do Chorwacji i pojawia sie problem. Nie potrafie znalezc nic,co bylo by na rowni z zeszlorocznymi udogodnieniami. Tzn piekne,niezatloczone miasteczko-noca jeszcze sliczniejsze,zwirkowe,duze plaże z praktycznie otwartym morzem i krystaliczna wodą no i jakies gory w krajobrazie. Czy ktos ma jakis pomysl? Z gory dziekuje :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 22:47

Exception napisał(a): Tzn piekne,niezatloczone miasteczko-noca jeszcze sliczniejsze,zwirkowe,duze plaże z praktycznie otwartym morzem i krystaliczna wodą no i jakies gory w krajobrazie. Czy ktos ma jakis pomysl? Z gory dziekuje :roll:

Makarska Riwiera. Góry są. Krystaliczna woda jest.
Ale na horyzoncie wyspy.
Jak spojrzysz na mapę Chorwacji, to miejsc na stałym lądzie z otwartym morzem mało.
Exception
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Exception » 07.05.2019 22:56

Szwagier uparl sie na okolice dubrownika,ale tam plaze marne...
Exception
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Exception » 08.05.2019 10:11

Czy komus cojms jeszcze swita?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 62
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone