Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2019 10:15

Exception napisał(a):Czy komus cojms jeszcze swita?

Świta :wink:
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html

+ Kluby
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.05.2019 10:29

Exception napisał(a):Tzn piekne,niezatloczone miasteczko-noca jeszcze sliczniejsze,zwirkowe,duze plaże z praktycznie otwartym morzem i krystaliczna wodą no i jakies gory w krajobrazie.

W jakim terminie byłaś w Primošten? 8O
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 08.05.2019 15:12

Exception napisał(a):... Tzn piekne,niezatloczone miasteczko-noca jeszcze sliczniejsze,zwirkowe,duze plaże z praktycznie otwartym morzem i krystaliczna wodą no i jakies gory w krajobrazie. :roll:


Jakieś góry w krajobrazie. Przepraszam, ale trochę mnie to rozbawilo.
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 09.05.2019 09:52

Witam.
Chciałbym Was prosić o pomoc. Którą miejscowość polecilibyście w pobliżu wyspy KRK (ewentualnie jeszcze gdzieś indziej - myślałem o Rovinj). Wyjeżdżam z okolic Katowic i chcę zrobić max 1000km. Zawsze uderzałem jeszcze niżej w okolice Makarskiej (Drvenik, Brela, Zaostrog, Igrane) ale w tym roku chciałbym żeby jechać krócej i zobaczyć trochę inne regiony. Mała mieścinka , bardziej kameralnie to w moim stylu... żeby nie było ścisku i dziecko mogło swobodnie się poruszać :) jakaś lodziarnia i mały sklepik
Z góry baaardzo Wam dziękuje za informacje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2019 10:00

Informacje - myślę, że jest sporo, tylko trzeba poczytać.

wyspa-krk-na-poczatek-co-gdzie-i-jak-t30643.html

klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.05.2019 12:02

MariuszDG napisał(a):Witam.
Chciałbym Was prosić o pomoc. Którą miejscowość polecilibyście w pobliżu wyspy KRK (ewentualnie jeszcze gdzieś indziej - myślałem o Rovinj). Wyjeżdżam z okolic Katowic i chcę zrobić max 1000km. Zawsze uderzałem jeszcze niżej w okolice Makarskiej (Drvenik, Brela, Zaostrog, Igrane) ale w tym roku chciałbym żeby jechać krócej i zobaczyć trochę inne regiony. Mała mieścinka , bardziej kameralnie to w moim stylu... żeby nie było ścisku i dziecko mogło swobodnie się poruszać :) jakaś lodziarnia i mały sklepik
Z góry baaardzo Wam dziękuje za informacje

Moim zdaniem miejscowości, które wymieniłeś, nie są aż tak małymi mieścinkami... 8)
Na Krku kameralna i malownicza Stara Baška.
Na Istrii dla dzieci dobra ewentualnie Fažana (polecam pd. okolice Braće Ilić).
Reszta w podanych wyżej i podobnych wątkach na forum.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.05.2019 12:06

@MariuszDG
Wszystko jest jest w powyższych linkach.
Tyle, że w swoim poście zaprzeczasz sam sobie. Piszesz o małej, kameralnej mieścinie a jednocześnie wspominasz o Rovinj.
Pula, Rovinj i Poreć to największe miasta w Istrii, i najbardziej zatłoczone.
Jeśli liczysz na coś bardziej kameralnego to zacznij czytanie od takich miejscowości jak Umag, Novigrad, Vrsar, Medulin (ze wskazaniem na dwie ostatnie), a jeśli jeszcze mniejsze to ewentualnie Funtana, Fazana, Pjescana Uvala i kilka podobnych.
Nie napisałeś, w jakim wieku masz dziecko, bo to też zależy jakie atrakcje ono potrzebuje.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 09.05.2019 12:25

MariuszDG napisał(a):Witam.
Chciałbym Was prosić o pomoc. Którą miejscowość polecilibyście w pobliżu wyspy KRK (ewentualnie jeszcze gdzieś indziej - myślałem o Rovinj). Wyjeżdżam z okolic Katowic i chcę zrobić max 1000km. Zawsze uderzałem jeszcze niżej w okolice Makarskiej (Drvenik, Brela, Zaostrog, Igrane) ale w tym roku chciałbym żeby jechać krócej i zobaczyć trochę inne regiony. Mała mieścinka , bardziej kameralnie to w moim stylu... żeby nie było ścisku i dziecko mogło swobodnie się poruszać :) jakaś lodziarnia i mały sklepik
Z góry baaardzo Wam dziękuje za informacje

Peroj, na północ od Fazany. To nie jest może mieścina tylko wioska, ale sklepy są, konoba (grill + pizza) też. Plaża żwirkowa, ale pusta byłem w drugim tyg. lipca), na plaży dwa bary. Cicho, spokojnie. Dobre miejsce wypadowe bo wszędzie blisko.
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 10.05.2019 13:56

Najbardziej z małych miejscowości która przypadła mi do gustu jest MALA DUBA :) o której nie wspomniałem wcześniej. Z waszych relacji i zdjęć podoba mi się STARA BAŚKA i chyba tam będę celował w tym roku ... czas pokaże
Jeśli macie jakieś namiary na noclegi z góry dziękuje.
PS czy w tym rejonie pod koniec sierpnia pogoda może zaskoczyć?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.05.2019 15:40

W każdym rejonie pogoda może zaskoczyć, i to kiedykolwiek.

Starą Baškę polecam. Szczególnie jeśli podobało Ci się w Małej Dubie. Tylko uważaj, żeby za wysoko nie wylądować.
Domino36
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.05.2019
Gdzie jechać? Proszę o pomoc w wyborze.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domino36 » 21.05.2019 18:40

Witam,
Jestem tutaj nowy i chciałbym się przywitać.
Jeśli mój post jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie.
Więc do rzeczy. Byłem kilka razy w Chorwacji, jednak nie na wakacjach z rodziną ale zawodowo.
Chciałbym abyście mi poradzili gdzie, do jakiej miejscowości moglibyśmy pojechać.
Nasze wymagania nie są duże. Rodzina 2+2, dzieci 4,5 oraz 13 lat. Wszyscy umiemy pływać:) Zależy nam na bliskości morza i plaży ( obojętnie czy żwirowa czy piaszczysta, raczej nie betonowa). Miejscowość najlepiej mała i bardzo spokojna. Chcemy jechać w ciemno z noclegiem po trasie. Nie rezerwujemy, gdyż wtedy gdy rezerwujemy córka zwykle się rozchorowuje i nici z planów.
Chciałbym wynająć dość duży pokój z łazienką a najlepiej 7apartament z kuchnią + 2 sypialnie. Termin wyjazdu od 12 sierpnia na ok. 10, 11 dni.
Proszę o nazwy jakichś miejscowości gdzie będzie spokojnie, cicho, w miarę tanio wraz z możliwością znalezienia noclegu w ciemno, oczywiście w miarę przy plaży.
Wiem, że takie rzeczy to tylko w erze ale myślę, że korzystając z doświadczenia szanownych forumowiczów uda am się znaleźć wymarzoną miejscówkę.
Region Cro o jakim myślałem to środkowa Dalmacja ze względu na odległość z okolic Wrocławia. Jeśli jednak warto pojechać dalej, to w naszym przypadku to nie problem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Dominik
Ps. Z tego co czytałem na tym forum, wstępnie pasuje do naszych wymagań Srima blisko vodic. Nie napisałam wcześniej, że głównie chcemy spędzać czas w wodzie.
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Miejscowość niedaleko szpitala (Podstrana/Kastel kambelovac)

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 23.05.2019 20:41

Dzień dobry,
Po rocznej przerwie ponownie, po raz piąty zamierzamy wybrać się do Chorwacji (połowa czerwca). Zastanawiam się nad miejscowościami niedaleko Splitu: Podstrana / Kastel kambelovac. Którą lepiej waszym zdaniem wybrać?

Może macie jakąś inną ciekawą propozycję. Z racji tego, że żona jest w ciąży warunkiem jest aby miejscowość była niedaleko większego miasta w którym znajduje się szpital (do ok 20 km). Do tej pory byliśmy w Rabac, Pakostane, Baska Voda, Gradac.

Pozdrawiam
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Re: Miejscowość niedaleko szpitala (Podstrana/Kastel kambelo

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 23.05.2019 22:28

hncl napisał(a):Dzień dobry,
Po rocznej przerwie ponownie, po raz piąty zamierzamy wybrać się do Chorwacji (połowa czerwca). Zastanawiam się nad miejscowościami niedaleko Splitu: Podstrana / Kastel kambelovac. Którą lepiej waszym zdaniem wybrać?

Może macie jakąś inną ciekawą propozycję. Z racji tego, że żona jest w ciąży warunkiem jest aby miejscowość była niedaleko większego miasta w którym znajduje się szpital (do ok 20 km). Do tej pory byliśmy w Rabac, Pakostane, Baska Voda, Gradac.

Pozdrawiam


Moje pytanie nie ma za wiele wspólnego z rezerwacją apartamentów...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Miejscowość niedaleko szpitala (Podstrana/Kastel kambelo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.05.2019 23:07

hncl napisał(a): Podstrana / Kastel kambelovac. Którą lepiej waszym zdaniem wybrać?

Hmmm... Myślę, że będąc w ciąży nie chciałabym wchodzić do wody w Zatoce Kasztelańskiej, mimo pozytywnych zmian jakie w ostatnich latach tam ponoć nastąpiły.
Użytkownik usunięty
Re: Miejscowość niedaleko szpitala (Podstrana/Kastel kambelo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2019 00:18

hncl napisał(a):
hncl napisał(a):
Może macie jakąś inną ciekawą propozycję. Z racji tego, że żona jest w ciąży warunkiem jest aby miejscowość była niedaleko większego miasta w którym znajduje się szpital (do ok 20 km). Do tej pory byliśmy w Rabac, Pakostane, Baska Voda, Gradac.



Może Mala Duba. Byliśmy tam gdy moja żona była w ciąży. Priorytetem było jak najmniej schodów do plaży i blisko do szpitala w Makarskiej.
Na co dzień spokojne plażowanie, ale też niezła baza wypadowa np. Brać, Hvar.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone