Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2019 12:40

angela_aa napisał(a):
travel napisał(a):Miasto Hvar w pobliżu plaży Pokojnyj Dol :papa:


Hvar zaczyna mnie przekonywać :) Poczytam jeszcze o tej wyspie

Miłej lektury >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2019 12:53

angela_aa napisał(a):prawdziwe bajlando :D
zastanawiamy się , szkoda że to jest w tej północnej części Chorwacji

konkretne-miejscowosci-dla-imprezowiczow-t41385.html#p1183038
angela_aa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) angela_aa » 06.06.2019 12:54

Janusz Bajcer napisał(a):
angela_aa napisał(a):
travel napisał(a):Miasto Hvar w pobliżu plaży Pokojnyj Dol :papa:


Hvar zaczyna mnie przekonywać :) Poczytam jeszcze o tej wyspie

Miłej lektury >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html




dziękuję :) Pozdrawiam
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 06.06.2019 14:08

angela_aa napisał(a):Nie pytam o Las Vegas , pytam o Chorwację.
Tak, Makarska wg mnie słaba pod względem rozrywki nocnej.

Północ kraju zaskoczy przede wszystkim klimatem, który jest bardzo podobny do naszego polskiego, gdzie słoneczne dni czekają nas jedynie podczas kalendarzowego lata, a i tak nie zawsze, bo pogoda bywa tutaj w kratkę.
Południe Chorwacji to z kolei typowo dalmacki klimat, plaże, morze i urokliwe kręte uliczki adriatyckich miejscowości.
Im dalej na południe Chorwacji tym jest bardziej egzotycznie, cieplej, więcej palm i roślinności której spotkać nie można na północy.
Morze, zależy od głębokości i prądów. W niektórych częściach Chorwacji morze jest po prostu zimne.


No to Las Vegas.

W Czarnogórze rosną banany, a dalej na południe w Albanii, palmy kokosowe :mrgreen:
Kotełka
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotełka » 06.06.2019 14:36

Witajcie Kochani :) W Was ratunek :D Udało mi się cudem namówić mojego lubego na Chorwację i muszę kuć żelazo póki gorące :lol: Doradźcie mi proszę....miejscowość maksymalnie oddalona od Dubrownika o 150 km. Niech będzie plaża, ale też zabytki żebyśmy mogli coś fajnego zobaczyć :) Wspominam o Dubrowniku ponieważ jednego dnia chciałabym pojechać zobaczyć to piękno miasto :) Będę wdzięczna za pomoc :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2019 14:41

Kotełka napisał(a):Witajcie Kochani :) W Was ratunek :D Udało mi się cudem namówić mojego lubego na Chorwację i muszę kuć żelazo póki gorące :lol: Doradźcie mi proszę....miejscowość maksymalnie oddalona od Dubrownika o 150 km. Niech będzie plaża, ale też zabytki żebyśmy mogli coś fajnego zobaczyć :) Wspominam o Dubrowniku ponieważ jednego dnia chciałabym pojechać zobaczyć to piękno miasto :) Będę wdzięczna za pomoc :)

Plażowanie na Riwierze Makarskiej.
Zabytki - Split, Trogir, no i Dubrownik jest w zasięgu.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.06.2019 16:26

Janusz Bajcer napisał(a):
Kotełka napisał(a):Witajcie Kochani :) W Was ratunek :D Udało mi się cudem namówić mojego lubego na Chorwację i muszę kuć żelazo póki gorące :lol: Doradźcie mi proszę....miejscowość maksymalnie oddalona od Dubrownika o 150 km. Niech będzie plaża, ale też zabytki żebyśmy mogli coś fajnego zobaczyć :) Wspominam o Dubrowniku ponieważ jednego dnia chciałabym pojechać zobaczyć to piękno miasto :) Będę wdzięczna za pomoc :)

Plażowanie na Riwierze Makarskiej.
Zabytki - Split, Trogir, no i Dubrownik jest w zasięgu.

+ Mostar, Pocitelj i wodospady Kravice BiH (zielona karta), Ston z murami i okolicami, arboretum w Trsteno, fishpicnic na Hvar / Brac oraz parę innych miejsc do odwiedzenia. Nie będzie czasu na plażę. :oczko_usmiech:
Kotełka
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotełka » 06.06.2019 16:37

Ja jednak chciałabym poleżeć na plaży. Zazwyczaj biegam po górach więc gdy tylko mam okazję to chce się nacieszyć też morzem i plażą :D Szukam miejscowości gdzie się zatrzymam na tydzień :) Myślałam o 3 miejscowościach Zaostrog,Podaca,Orebić. Jakoś nie mogę się zdecydować.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.06.2019 19:58

Możesz odrzucić Podacę, będzie łatwiej. ;-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2019 20:48

Kotełka napisał(a): Szukam miejscowości gdzie się zatrzymam na tydzień :) Myślałam o 3 miejscowościach Zaostrog,Podaca,Orebić. Jakoś nie mogę się zdecydować.

Skoro tylko na tydzień, to odrzuć Orebić, do Zaostrogu będzie bliżej. :wink:
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 06.06.2019 21:26

Kotełka napisał(a):Myślałam o 3 miejscowościach Zaostrog,Podaca,Orebić. Jakoś nie mogę się zdecydować.


Ja z szczerym sercem polecę Zaostrog. Byliśmy tam 2 tygodnie i najpierw odpoczęliśmy a później zwiedzanie. Poleciał Omiś (kanion, Twierdza Mirabela), Split, Mostar w BiH no i Dubrovnik. Nawet na jakieś balety do Makarskiej w jaskini polecieliśmy :)

Jeśli chodzi o Zaostrog to miałem wszystko co chciałem czyli rozciągnięta choć wąska plaża z możliwością schowania się pod drzewem, pełno budek, dwa dobrze zaopatrzone sklepy, poczta, kościół. W tym roku również jedziemy w to samo miejsce :)

Lidl np jest w Makarskiej lub Ploce czyli niedaleko.
Kotełka
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 22.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotełka » 07.06.2019 08:57

rafcioo napisał(a):Ja z szczerym sercem polecę Zaostrog. Byliśmy tam 2 tygodnie i najpierw odpoczęliśmy a później zwiedzanie. Poleciał Omiś (kanion, Twierdza Mirabela), Split, Mostar w BiH no i Dubrovnik. Nawet na jakieś balety do Makarskiej w jaskini polecieliśmy :)

Jeśli chodzi o Zaostrog to miałem wszystko co chciałem czyli rozciągnięta choć wąska plaża z możliwością schowania się pod drzewem, pełno budek, dwa dobrze zaopatrzone sklepy, poczta, kościół. W tym roku również jedziemy w to samo miejsce :)

Lidl np jest w Makarskiej lub Ploce czyli niedaleko.


Bardzo dziękuję. Omiś był w tamtym roku więc odpada. To co miałam zobaczyć w okolicy zobaczyłam rok temu :)
Po obejrzeniu zdjęć i przeczytaniu trochę informacji o wybranych miejscowościach to Orebić wypadł najlepiej, ale jest najdalej :/
Podobnie miałam z wyborem rok temu. Zobaczyłam zdjęcia i się zakochałam :D Omiś jest świetnym wyborem, ale w tym roku musi być coś innego, bo mój luby już zapowiedział, że w to samo miejsce nie pojedzie.

Odległość ma znaczenie więc pewnie zostaje Zaostrog. Czy jest tam jakiś kantor?
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 07.06.2019 17:37

Kotełka napisał(a):
rafcioo napisał(a):Czy jest tam jakiś kantor?


W zeszłym roku był i znajdował przy poczcie.
klaudynka4
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) klaudynka4 » 08.06.2019 15:43

Dzień dobry. Wybieram się z mężem po raz drugi do Chorwacji. Trochę spontanicznie, bo za kilka dni. Byliśmy poprzednio w Dalmacji i kręciliśmy się w okolicach Splitu, Szybeniku i Trogiru.
Obecnie chcieliśmy zobaczyć coś bardziej na północ. Pierwsze kilka dni spędzimy w małej miejscowości Rogovići, ponieważ bardziej zależy nam żeby pozwiedzać stamtąd jeszcze Triest, Koper, Piran, Novigrad, Rovnj.
Potem chcielibyśmy pobyć gdzieś w okolicy zaznaczonej na tej mapce, oczywiście możliwe pewne odchylenia jeśli to będzie coś super :wink: . Zależy nam żeby zobaczyć Zadar, być może nawet więcej niż raz. Natomiast odpoczynek miałby być raczej spokojny, bez tłumów i imprez do białego rana, raczej w klimacie mniejszych knajpek, drzew, przyrody. Marzy nam się obejrzenie jakiejś winnicy w pobliżu ale nie jest to główne kryterium. Może Państwo coś zaproponują do zamieszkania? I jakieś ewentualne atrakcje w pobliżu? Dziękuję z góry ;)
Załączniki:
chorwacja.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone