Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 29.05.2019 14:21

amatus1 napisał(a):Może Lokva Rogoznica?Woda jest bardzo czyta, przyjeżdżają na plaże "swojaki" z Omis...jest sklep, chodź w porównaniu z Omiś jest to mala mieścinka...


To mi się nawet bardziej podoba - wolę mniejsze miejsca niż wielkie miasta - za dużo tego na codzień mam w Polsce :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.05.2019 14:23

majki13 napisał(a):A w której miejscowości mniej dyskotek, mniej ludzi i więcej rzeczy do obejrzenia na miejscu?

Jak chcesz naprawdę fajną miejscowość to dobrym wyborem będzie GRADAC.
Mniejszy tłok niż w BaskaVoda czy Tucepi. Świetny deptak nad samym morzem prowadzący do pobliskiej miejscowości. Ustronne plaże wzdłuż deptaka. Można się chować za kamieniami itd. Dla dzieci jak znalazł. Znajomym poleciłem na pierwszy raz w Chorwacji i byli zachwyceni.
Byłem tam kilka lat temu, rewelacja.
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 29.05.2019 14:27

wikol napisał(a):
majki13 napisał(a):A w której miejscowości mniej dyskotek, mniej ludzi i więcej rzeczy do obejrzenia na miejscu?

Jak chcesz naprawdę fajną miejscowość to dobrym wyborem będzie GRADAC.
Mniejszy tłok niż w BaskaVoda czy Tucepi. Świetny deptak nad samym morzem prowadzący do pobliskiej miejscowości. Ustronne plaże wzdłuż deptaka. Można się chować za kamieniami itd. Dla dzieci jak znalazł. Znajomym poleciłem na pierwszy raz w Chorwacji i byli zachwyceni.
Byłem tam kilka lat temu, rewelacja.


Hmmm, kolejka miejscowość do rozważenia :) dziękuje :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.05.2019 14:32

majki13 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Może Lokva Rogoznica?Woda jest bardzo czyta, przyjeżdżają na plaże "swojaki" z Omis...jest sklep, chodź w porównaniu z Omiś jest to mala mieścinka...


To mi się nawet bardziej podoba - wolę mniejsze miejsca niż wielkie miasta - za dużo tego na codzień mam w Polsce :)

Jak będziesz potrzebować informacji, namiarów to z chęcią służę pomocą na priv.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2019 14:37

majki13 napisał(a):A w której miejscowości mniej dyskotek, mniej ludzi i więcej rzeczy do obejrzenia na miejscu?

Miejscowości porównywalne - typowo letniskowe, do zwiedzania w nich nie ma wiele.
Wrzesień to już po sezonie, więc tłoku nie będzie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2019 14:41

majki13 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Może Lokva Rogoznica?Woda jest bardzo czyta, przyjeżdżają na plaże "swojaki" z Omis...jest sklep, chodź w porównaniu z Omiś jest to mala mieścinka...


To mi się nawet bardziej podoba - wolę mniejsze miejsca niż wielkie miasta - za dużo tego na codzień mam w Polsce :)

Lokva ok. - ale nie z rocznym dzieckiem.
Nie ma promenady, większość zejść do plaży po schodach ... i potem powrót.
Z "roczniakiem" takich zejść i wejść może być w ciągu dnia kilka. :wink:
majki13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 05.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majki13 » 29.05.2019 16:18

Janusz Bajcer napisał(a):
majki13 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Może Lokva Rogoznica?Woda jest bardzo czyta, przyjeżdżają na plaże "swojaki" z Omis...jest sklep, chodź w porównaniu z Omiś jest to mala mieścinka...


To mi się nawet bardziej podoba - wolę mniejsze miejsca niż wielkie miasta - za dużo tego na codzień mam w Polsce :)

Lokva ok. - ale nie z rocznym dzieckiem.
Nie ma promenady, większość zejść do plaży po schodach ... i potem powrót.
Z "roczniakiem" takich zejść i wejść może być w ciągu dnia kilka. :wink:


Czyli Tučepi i Baška Voda będą lepsze pod względem odpoczynku z rocznym dzieckiem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2019 19:00

majki13 napisał(a):Czyli Tučepi i Baška Voda będą lepsze pod względem odpoczynku z rocznym dzieckiem?

W/g mnie tak ... oraz polecany Gradac.
angela_aa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2019
Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) angela_aa » 06.06.2019 11:40

Witam, to jest mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość. Na pewno pojawiał się już ten temat ale chciałam przedstawić bezpośrednio nasze preferencje i doświadczenia.
Pierwszy raz w Chorwacji byliśmy z narzeczonym 4 lata temu w Okrug Gornji. Chorwacja mnie zachwyciła, wioska niestety nie. Mieliśmy Trogir blisko ale to nie było to o co nam chodziło. Trochę się wynudziliśmy. Przejechaliśmy się do Splitu zobaczyć jak tam jest ale znowu tam nie podobały nam się plaże więc raczej na cały urlop Split odpada.
Następny wyjazd Czarnogóra - Budva. Oceniam jako świetne miejsce natomiast nie jeździmy dwa razy w to samo miejsce.
Następny Chorwacja Makarska. Byliśmy zadowoleni ale nadal nam czegoś brakowało - więcej rozrywki?
Kolejny wyjazd Grecja wyspa Rodos. Trafiliśmy też na słabe miasteczko, natomiast pojechaliśmy zobaczyć miasto Rodos i tam już nam się bardzo podobało. Jak ktoś był to wie o co mi chodzi.
W tym roku znowu myślimy o Chorwacji. Ale pytanie do Was - gdzie najlepiej jechać żeby było blisko do miasta i do plaży, żeby byli młodzi ludzie, jesteśmy po 30stce ale nie mamy jeszcze dzieci i chcemy trochę skorzystać ze swobody. Dobrze żeby było życie nocne, otwarte kluby, restauracje. Zależy nam na dużych, pięknych plażach. Mile widziane atrakcje turystyczne, żebyśmy coś mogli zwiedzić, zobaczyć. Lubimy plażowanie, rejsy statkiem, zwiedzanie na skuterze, będziemy mieli auto więc możemy zwiedzać też inne miejsca w rozsądnej odległości. Może skusimy się w końcu na nurkowanie. Wieczorem chcielibyśmy wyjść i nie zderzyć się z ciszą i pustką. Fajnie jakby coś się działo. Zależy nam też na ciepłym morzu i wysokich temperaturach. Wiem że im dalej / niżej tym jest cieplej. Zastanawialiśmy się nad wyspą Pag, tylko czy tam nie będzie niższych temperatur powietrza i wody? Wyjeżdżamy pod koniec lipca na 10-11 dni.
Pozdrawiam,
Angela
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 06.06.2019 11:45

W Makarskiej brakowało ci rozrywki? Klubów i knajp, życia nocnego?

Może Las Vegas?

Dlaczego na Pag ma być chłodniej?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.06.2019 12:15

travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.06.2019 12:21

Miasto Hvar w pobliżu plaży Pokojnyj Dol :papa:
angela_aa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) angela_aa » 06.06.2019 12:29

arturescu napisał(a):W Makarskiej brakowało ci rozrywki? Klubów i knajp, życia nocnego?

Może Las Vegas?

Dlaczego na Pag ma być chłodniej?



Nie pytam o Las Vegas , pytam o Chorwację.
Tak, Makarska wg mnie słaba pod względem rozrywki nocnej.

Północ kraju zaskoczy przede wszystkim klimatem, który jest bardzo podobny do naszego polskiego, gdzie słoneczne dni czekają nas jedynie podczas kalendarzowego lata, a i tak nie zawsze, bo pogoda bywa tutaj w kratkę.
Południe Chorwacji to z kolei typowo dalmacki klimat, plaże, morze i urokliwe kręte uliczki adriatyckich miejscowości.
Im dalej na południe Chorwacji tym jest bardziej egzotycznie, cieplej, więcej palm i roślinności której spotkać nie można na północy.
Morze, zależy od głębokości i prądów. W niektórych częściach Chorwacji morze jest po prostu zimne.
angela_aa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) angela_aa » 06.06.2019 12:34

prawdziwe bajlando :D
zastanawiamy się , szkoda że to jest w tej północnej części Chorwacji
angela_aa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) angela_aa » 06.06.2019 12:37

travel napisał(a):Miasto Hvar w pobliżu plaży Pokojnyj Dol :papa:


Hvar zaczyna mnie przekonywać :) Poczytam jeszcze o tej wyspie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone