Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 26.03.2019 22:03

amatus1 napisał(a):
San.Min. napisał(a):witajcie :)
Trochę nie wiem jak zadać pytanie, mam nadzieję, że mi się uda ;)
Gdzie mieszkać? Nie chcemy siedzieć na miejscu tylko jeździć, ale nie chcemy też mieszkać w tłumie. Na pewno chcemy zobaczyć: riwierę makarską, wyspy, najciekawsze plaże na wybrzeżu. Mieszkać byśmy chcieli tam gdzie cicho i spokojnie, ale jednocześnie nie mieć godziny drogi do miasta (sklep, knajpki) i nad morze. Nie potrzebujemy mieszkać na wybrzeżu ani mieć widoku na morze. Potrzebujemy ciszy ;)

Czy da się tak w rejonie Makarska czy trzeba szukać czegoś zupełnie dalej od wybrzeża?

Jeśli Cie interesuję położenie Lokvy Rogoznica to mogę podać Ci na priv namiary na kwaterę spełniającą Twoje wymogi, jedyna róznica to widok na morze i odległość ok 300 od wody


Nasz pierwszy pobyt w HR to Lokva Rogoznica i apartament u Marii. Super babka i fajne warunki. Ale niestety nie pamiętam jak się nazywał.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.03.2019 22:50

San.Min. napisał(a):Czy da się tak w rejonie Makarska czy trzeba szukać czegoś zupełnie dalej od wybrzeża?

W rejonie Makarska dalej od wybrzeża to za Biokovem. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.03.2019 22:54

annte napisał(a):
Nasz pierwszy pobyt w HR to Lokva Rogoznica i apartament u Marii. Super babka i fajne warunki. Ale niestety nie pamiętam jak się nazywał.

Cały czas piszesz o apartamencie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Pierwsza połowa czerwca - prośba o porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 27.03.2019 09:53

piekara114 napisał(a):
Arias napisał(a):Co byście doradzili? Z jednej strony myślę o wyspie KRK (bo nigdy nie byliśmy, bo bliżej niż Trogir czy Brela). Ale to gorszy punkt wypadowy, można co prawda pojechać do Słowenii ale już do Dubrovnika czy Bośni raczej za daleko.
Tucepi. Dość płasko, plaża pod piniami, dla żony i malucha dobra bo zacieniona częściowo, jest promenada na popołudniowo-wieczorne spacery z wózkiem. Dobra baza wypadowa. W tym okresie to jeszcze powinieneś coś w pierwszej czy drugiej linii brzegowej za spoko kasę znaleźć. Najwięcej o Tucepi to chyba Agata będzie ci mogła powiedzieć, znajdź jej relacje.



Dzięki za porady. Zastanawiamy się jednak nad Brelą ;). Znamy teren, szukamy czegoś w miarę nisko, mam nadzieję, że w pierwszej połowie czerwca nie będzie tłumów ;). Jest stromo ale tak naprawdę wystarczy zejść te "parę" schodków i już jest promenada, którą można spacerować do woli. Oprócz tego są fajne zatoczki, w których można się schować, no i dobry punkt wypadowy.

Jakby ktoś miał namiar na jakiś apartament dla 4 osób w Breli, to prosiłbym o kontakt :). Wysłaliśmy kilka maili i czekamy na odpowiedzi.
Ktoś wie czy ta restauracja "Plima" (o ile pamiętam nazwę) jest normalnie czynna na początku czerwca?

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2019 13:14

Mikromir napisał(a):
San.Min. napisał(a):Czy da się tak w rejonie Makarska czy trzeba szukać czegoś zupełnie dalej od wybrzeża?


Podstawowe pytanie: termin wyjazdu?


przełom czerwca i lipca
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2019 13:14

amatus1 napisał(a):
San.Min. napisał(a):witajcie :)
Trochę nie wiem jak zadać pytanie, mam nadzieję, że mi się uda ;)
Gdzie mieszkać? Nie chcemy siedzieć na miejscu tylko jeździć, ale nie chcemy też mieszkać w tłumie. Na pewno chcemy zobaczyć: riwierę makarską, wyspy, najciekawsze plaże na wybrzeżu. Mieszkać byśmy chcieli tam gdzie cicho i spokojnie, ale jednocześnie nie mieć godziny drogi do miasta (sklep, knajpki) i nad morze. Nie potrzebujemy mieszkać na wybrzeżu ani mieć widoku na morze. Potrzebujemy ciszy ;)

Czy da się tak w rejonie Makarska czy trzeba szukać czegoś zupełnie dalej od wybrzeża?

Jeśli Cie interesuję położenie Lokvy Rogoznica to mogę podać Ci na priv namiary na kwaterę spełniającą Twoje wymogi, jedyna róznica to widok na morze i odległość ok 300 od wody


poproszę, sprawdzić mogę ;)
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 27.03.2019 15:14

dids76 napisał(a):
annte napisał(a):
Nasz pierwszy pobyt w HR to Lokva Rogoznica i apartament u Marii. Super babka i fajne warunki. Ale niestety nie pamiętam jak się nazywał.

Cały czas piszesz o apartamencie :oczko_usmiech: :mrgreen:


Hmm, tak się zastanawiam - czy popełniłam jakieś faux pa? ;)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Pierwsza połowa czerwca - prośba o porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 28.03.2019 15:17

Arias napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Arias napisał(a):Co byście doradzili? Z jednej strony myślę o wyspie KRK (bo nigdy nie byliśmy, bo bliżej niż Trogir czy Brela). Ale to gorszy punkt wypadowy, można co prawda pojechać do Słowenii ale już do Dubrovnika czy Bośni raczej za daleko.
Tucepi. Dość płasko, plaża pod piniami, dla żony i malucha dobra bo zacieniona częściowo, jest promenada na popołudniowo-wieczorne spacery z wózkiem. Dobra baza wypadowa. W tym okresie to jeszcze powinieneś coś w pierwszej czy drugiej linii brzegowej za spoko kasę znaleźć. Najwięcej o Tucepi to chyba Agata będzie ci mogła powiedzieć, znajdź jej relacje.



Dzięki za porady. Zastanawiamy się jednak nad Brelą ;). Znamy teren, szukamy czegoś w miarę nisko, mam nadzieję, że w pierwszej połowie czerwca nie będzie tłumów ;). Jest stromo ale tak naprawdę wystarczy zejść te "parę" schodków i już jest promenada, którą można spacerować do woli. Oprócz tego są fajne zatoczki, w których można się schować, no i dobry punkt wypadowy.

Jakby ktoś miał namiar na jakiś apartament dla 4 osób w Breli, to prosiłbym o kontakt :). Wysłaliśmy kilka maili i czekamy na odpowiedzi.
Ktoś wie czy ta restauracja "Plima" (o ile pamiętam nazwę) jest normalnie czynna na początku czerwca?

Pozdrawiam


Proponowałbym jakąś mniejszą miejscowość w okolicy. Ja dwa razy byłem w Drasnicach. Mała wioska, jest sklep, jest bar. Na przełomie czerwca i lipca powinien być luz. Pod koniec lipca nigdy nie było tłoków na plaży. Spacerować jednak bardzo nie ma gdzie. Kilka opuszczonych budynków tworzy specyficzny klimat :D No i to dobre miejsce wypadowe - Sv Jure, wodospady Kravica, Mostar, Dubrovnik.
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 29.03.2019 01:08

Hej!
Dzięki za propozycję ale postawimy raczej na Brelę. Kilku właścicieli nam odpisało, ceny od 60 do 105 euro za ten temin (02.06 - 12.06) i za 4 osoby dorosłe i 1 dziecko. Ten najdroższy apartament wygląda super, bardzo blisko morza i ogólnie pełen komfort ale raczej zdecydujemy się na inny, też na Scit: https://www.brela.com/sosic-jure/index.htm - kapetan JURE - był tu może ktoś z Was? Trochę schodków będzie ale damy chyba radę ;), nie jest aż tak wysoko. Liczę, że nie będzie tłumów jeszcze. Oby tylko pogoda dopisała.

Pozdrawiam
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.03.2019 08:29

Arias napisał(a):Hej!
Dzięki za propozycję ale postawimy raczej na Brelę. Kilku właścicieli nam odpisało, ceny od 60 do 105 euro za ten temin (02.06 - 12.06) i za 4 osoby dorosłe i 1 dziecko. Ten najdroższy apartament wygląda super, bardzo blisko morza i ogólnie pełen komfort ale raczej zdecydujemy się na inny, też na Scit: https://www.brela.com/sosic-jure/index.htm - kapetan JURE - był tu może ktoś z Was? Trochę schodków będzie ale damy chyba radę ;), nie jest aż tak wysoko. Liczę, że nie będzie tłumów jeszcze. Oby tylko pogoda dopisała.

Pozdrawiam

105 euro za początek czerwca?Masakra. Tłumy?Będziecie sami:). No prawie sami
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2019 11:26

Arias napisał(a): Trochę schodków będzie ale damy chyba radę ;), nie jest aż tak wysoko.

Spoko.
Dacie radę.
Schodków na oko około 50-80. :wink:
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 30.03.2019 23:48

witam, serdecznie, dwa lata temu byliśmy z dziećmi pierwszy raz w Chorwacji, pierwszy tydzień okolice Rijeki i sporo zwiedzania autem (między innymi plitvickie jeziora) a drugi tydzień moscenicka draga i zwiedzanie półwyspu istria, podobało nam się, przy Moscenickiej była piękna plaża Uboka, mimo że dzika to dość tłoczna bo był to szczyt sezonu. lub równie urokliwa plaża w mieścinie Brsec i takie klimaty i widoki nam się podobały. w tym roku postanowiliśmy pojechać trochę niżej, na pierwszy tydzień planowałam okolice Trogiru i zwiedzanie, Split, Omnis, może Makarska i wodospady KRK. Drugi tydzień już raczej planowaliśmy jechać bardziej do góry (co by później do domu było bliżej) ;) myślałam o okolicach NIN, wyspa PAG, ale tak patrzę po zdjęciach i na google maps i nie wiem czy tam jest ładnie?? czy to takie księzycowe klimaty bez takich ładnych plaż wśród wysokich skał.

zastanawiam się czy pierwszego tygodnia w ogóle nie pocisnąć zupełnie niżej np półwysep Peljesac , a wracając drugi tydzień okolice Trogiru?
co radzicie ? gdzie najładniej z fajnymi widokowymi miejscami? wiem ze wszędzie będzie tłoczno i gorąco bo jedziemy początek sierpnia, dlatego ważne dla mnie żeby widoki były warte jazdy. nie lubię plaż w kurortach.
pozdrawiam
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 31.03.2019 09:00

Widoki moim zdniem w kolejnosci
1 Makarska Riviera
2 Wyspa Hvar
3 Peljesac
4 okolice Primoszten
W innych miejscach nie byłem a okolice Trogiru to tylko na zwiedzanie bo plaze ten rejon ma slabe duzo jest betonowych waskich niekiedy przy ruchliwej drodze no i nie ma gor.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.03.2019 10:00

ja+ty=my napisał(a): wyspa PAG, ale tak patrzę po zdjęciach i na google maps i nie wiem czy tam jest ładnie?? czy to takie księzycowe klimaty bez takich ładnych plaż wśród wysokich skał.

zastanawiam się czy pierwszego tygodnia w ogóle nie pocisnąć zupełnie niżej np półwysep Peljesac , a wracając drugi tydzień okolice Trogiru?
co radzicie ? gdzie najładniej z fajnymi widokowymi miejscami? wiem ze wszędzie będzie tłoczno i gorąco bo jedziemy początek sierpnia, dlatego ważne dla mnie żeby widoki były warte jazdy. nie lubię plaż w kurortach.
pozdrawiam

Fajne / niefajne to kwestia prywatnego gustu i upodobań.

Gdyby zależało mi głównie na urokliwych ustronnych plażach z widokami, poza kurortami, niezatłoczonych nawet w sezonie, i mogłabym do nich dojeżdżać autem / kawałek podejść z buta / podpłynąć, spośród podanych miejsc wyspa Pag byłaby w ścisłej czołówce (szczególnie zatoka Paška).
50-plaz-paga-t54499-765.html#p2045095
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
Z wyspy można wyskoczyć do Rabu (!), Zadaru, Ninu, PN Paklenica, nawet wodospadów Krka, etc.

Gdyby zaś zależało mi najbardziej na zwiedzaniu i widokach, przygotowałabym się psychicznie na zatłoczone plaże trochę poniżej Splitu i stamtąd ruszyła do Trogiru, Splitu, wodospadów Krka, Omiša, na rejs do Hvaru / Brača, do Makarskiej (choć nie wiem po co), a może nawet dalej na południe?...

Gdybym jednak chciała mieć wiele rzeczy razem: ładne widoki i w miarę spokojne plaże (dojazdowo / pływająco), zieleń zamiast cudnych księżycowych krajobrazów, a do tego ciekawe miejsca do zwiedzania (Dubrovnik, Mostar, Počitelj, Kravice, Korčula, Ston, PN Mljet, etc.) - to postawiłabym na pd stronę Pelješca (Žuljana, Trstenik, a dla lubiących gwar i tłok Orebič, etc.) i zabrałabym może niewielki rodzinny ponton.
klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html

Lubimy to co znamy...
:oczko_usmiech:
Ale warto być otwartym na nowe doświadczenia. 8)

Ja lubię takie klimaty, że do Trogiru i Splitu wpadłabym tylko na zwiedzanie po drodze z... Pagu na Pelješac. :mrgreen: Zdecydowanie tak bym zrobiła - ale mówię o swoich upodobaniach.

Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji - czytaj relacje, oglądaj zdjęcia i filmy, decyduj. Co jednemu się podoba, dla innego będzie nie do zaakceptowania.

Weź pod uwagę także i to, czy i gdzie znajdziesz teraz lokum na szczyt sezonu.
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 31.03.2019 10:41

okolice Trogiru planowałam w Seget Vranjica lub Ciovo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone