Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 16.01.2019 17:09

A biorąc wybór miejscowości pod innym aspektem, niestety ja nie mogę kąpać się w morzu wychodzi mi odrazu uczulenie, z tego powodu musimy kwaterę wynająć z basenem przy domu, jaką miejscowość byście polecili? Tak żeby wieczorem można bylo wyskoczyć do knajpy na jedzonko i dobry trunek, w zeszłym roku byliśmy w Tucepi ogólnie średnio mi się podobała, Makarska była spoko ;) że zwiedzanych miejsc spodobał się nam Split, dużo wzmianek wyczytałem o Rovinj, chcieli byśmy znaleźć nocleg z basenem z którego będziemy mieć widok na morze, ale kapletnie nie wiem jaka miejscowość obrać
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 21.01.2019 10:40

wbi napisał(a):Nurkowałem troszkę obok plaży coś tam niby widziałem ale sądząc po zdjęciach z innych miejsc to szału nima... jako, że to pierwszy raz i to mnie się podobało... zdjęć poszukam jutro to coś wkleję


Z cierpliwością czekam nadal na fotki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.01.2019 10:49

radzio327 napisał(a):(...) chcieli byśmy znaleźć nocleg z basenem z którego będziemy mieć widok na morze, ale kapletnie nie wiem jaka miejscowość obrać
Raczej nie nastawiałabym się na Twoim miejscu na miejscowość, ale na możliwość połączenia dom z basem, który ma jeszcze widok na morze. Często baseny są wciśnięte na podwórkach, ogrodach, więc z poziomu wody nie będzie już widoku na morze. Ale z tarasów w pokojach już tak. Jest tu wątek pt dom z basenem - zajrzyj tam.
Baseny ma na pewno Dario w Vodice lub Tribunj (nie pamiętam w której z tych miejscowości), villa Klisovac w Rogoznica, w Orebiciu kilka w pierwszej linii brzegowej - ale czy pływając widać morze to nie wiem.....
Edit: na pewno na campie Solaris można wynająć domek i z basenu widać morze....podobnie za pewne na innych campingach, popatrz na Istrię, bo tam ich pełno....
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 21.01.2019 11:13

Widok na morze i z chałupy i z basenu :)

http://villa-sky.com/frontpage/
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 21.01.2019 19:06

annte napisał(a):
wbi napisał(a):Nurkowałem troszkę obok plaży coś tam niby widziałem ale sądząc po zdjęciach z innych miejsc to szału nima... jako, że to pierwszy raz i to mnie się podobało... zdjęć poszukam jutro to coś wkleję


Z cierpliwością czekam nadal na fotki.


a widzisz zapracowany ostatnio jestem i nie było jak usiąść i przeszukać dysku,
kiedy już usiadłem okazało się, że zdjęcia z telefonu gdzieś przepadły a z tych z aparatu jedno się nadaje i pewnie nie za wiele wniesie:(
Załączniki:
DSC03024-001.JPG
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 23.01.2019 15:28

WBI dzięki, może i wiele nie wnosi ale lepszy rydz niż nic. A powiedz, ta naleśnikarnia to przy Jasenovo?
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 23.01.2019 15:32

wbi napisał(a):Świetna lokalizacja, przy spokojnej plaży w sam raz dla dzieci. My celujemy w ten sam termin a kwaterę mamy jakieś 200m od Was :)


Byłoby super, gdyby nasze dzieciaki razem mogły się pobawić. A w jakim wieku masz dzeciaczki?

EDIT: juz doczytałam że mama tata i syn :)
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 23.01.2019 22:53

Rezerwacja klepnięta 5 -15.07
Postanowiłem Ci trochę rozjaśnić :)

Czarny - tu gdzieś będziecie mieszkać
Zielony - Knajpka
Niebieski - tu mniej więcej rozstawiał się stragan z naleśnikami
Pomarańczowy - Knajpka Kampingu Jasenovo z piwkiem i Cappuccino
Żółty - plaża z kamyczkami

Wszystko masz w odległości 4 minut piechotą

Młody mój w kwietniu kończy 5 lat
Załączniki:
DSC03024-001.JPG
lukas0816
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2016
Razanac na urlop?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas0816 » 04.02.2019 12:58

Hej,

Szukam spokojnej miejscowości na urlop z dziećmi (5 i 2 lata). Byliśmy do tej pory raz w Chorwacji w Vinisce. Bardzo nam ta miejscowość odpowiadała bo była nieco z boku (stosunkowo trudny dojazd przełęczą) i było stosunkowo mało turystów w porównaniu do tego co widzieliśmy obok w Marinie, Rogożnicy, etc.

Chcemy pojechać w inny rejon żeby zobaczyć przy okazji jakieś kolejne ciekawe miejsca w Cro. Wytypowałem sobie Razanac, blisko Zadar-u, parku Paklenica i innych miejsc. Niestety mało jest w sieci informacji o tej miejscowości. Plaża wygląda ok. W Google Street View są widoczne tylko 2-3 główne ulice.

Wiem, że każdy ma inne oczekiwania ale jeśli ktoś z Was był w tej miejscowości i może podzielić się zdjęciami i wrażeniami to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam, Łukasz.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Razanac na urlop?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 04.02.2019 13:34

lukas0816 napisał(a):Hej,

Szukam spokojnej miejscowości na urlop z dziećmi (5 i 2 lata). Byliśmy do tej pory raz w Chorwacji w Vinisce. Bardzo nam ta miejscowość odpowiadała bo była nieco z boku (stosunkowo trudny dojazd przełęczą) i było stosunkowo mało turystów w porównaniu do tego co widzieliśmy obok w Marinie, Rogożnicy, etc.

Chcemy pojechać w inny rejon żeby zobaczyć przy okazji jakieś kolejne ciekawe miejsca w Cro. Wytypowałem sobie Razanac, blisko Zadar-u, parku Paklenica i innych miejsc. Niestety mało jest w sieci informacji o tej miejscowości. Plaża wygląda ok. W Google Street View są widoczne tylko 2-3 główne ulice.

Wiem, że każdy ma inne oczekiwania ale jeśli ktoś z Was był w tej miejscowości i może podzielić się zdjęciami i wrażeniami to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam, Łukasz.


Może gdzieś za Omisem? Mimice, Medici, Pisak. Dobre położenie bo wszędzie w miarę blisko. Generalnie jakoś nie kręcą mnie miejscowości, gdzie morze wygląda jak jezioro.

Ale jechać trochę dalej na wyspy albo Peljesac.
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 04.02.2019 13:51

wbi napisał(a):Rezerwacja klepnięta 5 -15.07
Postanowiłem Ci trochę rozjaśnić :)

Czarny - tu gdzieś będziecie mieszkać
Zielony - Knajpka
Niebieski - tu mniej więcej rozstawiał się stragan z naleśnikami
Pomarańczowy - Knajpka Kampingu Jasenovo z piwkiem i Cappuccino
Żółty - plaża z kamyczkami

Wszystko masz w odległości 4 minut piechotą

Młody mój w kwietniu kończy 5 lat


Dzięki Ci wielkie za rozjaśnienie sytuacji. ;)
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 06.02.2019 00:06

Witajcie,
Przejrzałem ten wątek i widzę tutaj wiele fajnych rad co do lokalizacji, zatem i ja poproszę was o taką.
Po rocznej przerwie planuję nasz 7 pobyt w Cro, dotychczas byliśmy w Tribunji, Zivogosce, Pakostane, Supetar na Braciu x2 i ostatni pobyt w Rogoźnicy.
W tym roku planuję łączony pobyt w 2 miejscowościach po tygodniu w każdej. Na 2-gi tydzień wybraliśmy już Peljesac i wtedy na pewno więcej pozwiedzamy półwysep i sąsiednią Korculę, teraz szukam czegoś na 1-szy tydzień, miejscowości bardziej do wypoczynku więc z fajnymi plażami, fajnie jak byłyby zacienione, jakieś klimatyczne miasteczko żeby można było pospacerować itp. Myślałem o Pag-u, bo tak "blisko" jeszcze nie byliśmy a pobyt w okolicach 10 sierpnia więc pogoda powinna dopisać. Nic innego mi się między Zadarem a Splitem w "oczy nie rzuca". Myślicie że to dobra opcja? a jeśli Pag to jaka miejscowość?
Oczywiście przejrzę wątek miłośników tej wyspy ale na pewno jest tutaj wiele osób które mogą coś podpowiedzieć.
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam wszystkich.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2019 00:30

bakard napisał(a): teraz szukam czegoś na 1-szy tydzień, miejscowości bardziej do wypoczynku więc z fajnymi plażami, fajnie jak byłyby zacienione, jakieś klimatyczne miasteczko żeby można było pospacerować itp. Myślałem o Pag-u, bo tak "blisko" jeszcze nie byliśmy a pobyt w okolicach 10 sierpnia więc pogoda powinna dopisać. Nic innego mi się między Zadarem a Splitem w "oczy nie rzuca". Myślicie że to dobra opcja? a jeśli Pag to jaka miejscowość?
Oczywiście przejrzę wątek miłośników tej wyspy ale na pewno jest tutaj wiele osób które mogą coś podpowiedzieć.
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam wszystkich.

Smiem zaryzykować twierdzenie, że klimatycznych miasteczek na Pagu nie znajdziesz wcale.
Może Pag (miasto) , ale to dosyć mocno naciągany "klimat".
W poszukiwaniu takowegoż trzeba by było podjechać do Zadaru, Nin czy popłynąć taxi boat do Rabu na Rab.

Jeżeli szukasz kamieni i baranów, to Pag będzie idealny. :mrgreen:

A co do miejscowosci.
Są amatorzy tych nad Zelewem Paškim (z nieodłączną "wojną" między zwolennikami Bošany i Metajny :oczko_usmiech: ), ale też wielu chwali Mandre i inne miejscowosci po tej stronie wyspy.
Ja osbiscie nie jestem zwolennikiem Novalji (tłumy rozwrzeszczanych Włochów) i Starej Novalji- jakos tak od początku mi nie podeszła.
Polecam KMWP - tam masz wszystkie potrzebne Ci informacje.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.02.2019 09:59

Jak zacienione z miejscem do pospacerowania to Tucepi na Riwierze Makarskiej.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 06.02.2019 11:10

a może Milna na Hvarze. Bardzo blisko do miasta Hvar(ale dojazd samochodem).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone