Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 16.05.2023 09:19

W Bratusiu wakacjowałem w Babin Ranc.
Od morza dzieli Cię szerokość ulicy i zejście po skarpie na prywatną, małą plażę. Fakt nie chciało mi się wspinać po tej skarpie i chodziliśmy na ogólnodostępną 200 m dalej.
Wyposażenie - wszystko co potrzeba i piękne widoki z balkonów/tarasów. Właściciel posiada własne wino, także takie w butelkach szklanych.
https://www.google.com/maps/place/Babin ... 11c3nx9d0c
michael1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael1 » 16.05.2023 10:50

Witajcie. Chciałbym się dowiedzieć jaką miejscowość w Dalmacji można polecić dla rodziny z 3-letnim dzieckiem? Kilka lat temu robiliśmy z Żoną objazdówkę od Splitu po samą Czarnogórę, ale tym razem mamy już małego pasażera i musimy zwolnić tempo zwiedzania i więcej czasu poświęcić na plażowanie. Jedziemy w I połowie czerwca, więc nie spodziewamy się tłumów. Szukamy mieściny z ciekawymi widokami (góry na wybrzeżu nas zachwycają), bezpieczną plażą bez wielkich kamulców, gdzie będzie można spokojnie poplażować z maluchem oraz z dostępem do knajpek i sklepów z podstawowymi produktami. Będę wdzięczny za rekomendacje :)
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 16.05.2023 11:39

michael1 napisał(a):Witajcie. Chciałbym się dowiedzieć jaką miejscowość w Dalmacji można polecić dla rodziny z 3-letnim dzieckiem? Kilka lat temu robiliśmy z Żoną objazdówkę od Splitu po samą Czarnogórę, ale tym razem mamy już małego pasażera i musimy zwolnić tempo zwiedzania i więcej czasu poświęcić na plażowanie. Jedziemy w I połowie czerwca, więc nie spodziewamy się tłumów. Szukamy mieściny z ciekawymi widokami (góry na wybrzeżu nas zachwycają), bezpieczną plażą bez wielkich kamulców, gdzie będzie można spokojnie poplażować z maluchem oraz z dostępem do knajpek i sklepów z podstawowymi produktami. Będę wdzięczny za rekomendacje :)


5 lat temu byliśmy w I połowie czerwca z czterolatką w Tucepi - myślę, że to idealna miejscowość na wypoczynek, fajna płaska, długa promenada, plaża z cieniem pod drzewkami, mnóstwo knajpek, sklepików a w razie większych zakupów, atrakcji do Makarskiej rzut beretem. W tym roku też jedziemy w I połowie czerwca na Riwiere Makarską ale do trochę mniejszej i spokojniejszej miejscowości.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 16.05.2023 12:45

Znajdę miejscówkę na Peljescu na podobieństwo tych z Riwiery Makarskiej? Głównie chodzi o plaże żwirkowe z drzewkami w odległości spaceru od noclegu
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2023 14:47

Zachodnia część Orebicia i dojście do zatoczek ulicą. Biorę pod uwagę większą miejscowość.
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 22.05.2023 10:28

Jedziemy z żoną i dwójką dzieciaków (8l. i 3l.) do CRO, wyjazd 26.06-12.07.

Z miejsc do odwiedzenia został nam Hvar, Korcula, Cres i Riwiera Makarska. Szukam porady gdzie udać się konkretnie, najchętniej na jedną z tych wysp, aby móc w zasięgu spaceru skorzystać ze spokojnej plaży (żwirowej, nie skalistej), wieczorem móc długo pospacerować z wózkiem i przy okazji mieć gdzie zjeść i zrobić zakupy. Resztę atrakcji leniwie odwiedzimy samochodem.

Z odwiedzonych dotychczas miejsc najbliżej nam do Peljesacu, Brać i Pag.

Jelsa, Vrboska - na Hvarze będą spełniać moje warunki? Z plażami dla dzieciaka może być chyba ciężko... Za tunelem (Zavala itp.) w terminie naszego wyjazdu ciężko z sensownymi noclegami.

Cres i Korcula to dla nas dwie zagadki.

Jeśli chodzi o Riwierę Makarską to mam najmniejsze rozeznanie. Obawiam się wąziutkich plaż i tłumów. Często polecana jest Brela czy Gradac oraz Tucepi.

Z góry dzięki za naprowadzenie na właściwy tor.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 22.05.2023 12:11

remikrmk napisał(a):Jedziemy z żoną i dwójką dzieciaków (8l. i 3l.) do CRO, wyjazd 26.06-12.07.

Z miejsc do odwiedzenia został nam Hvar, Korcula, Cres i Riwiera Makarska. Szukam porady gdzie udać się konkretnie, najchętniej na jedną z tych wysp, aby móc w zasięgu spaceru skorzystać ze spokojnej plaży (żwirowej, nie skalistej), wieczorem móc długo pospacerować z wózkiem i przy okazji mieć gdzie zjeść i zrobić zakupy. Resztę atrakcji leniwie odwiedzimy samochodem.

Z odwiedzonych dotychczas miejsc najbliżej nam do Peljesacu, Brać i Pag.

Jelsa, Vrboska - na Hvarze będą spełniać moje warunki? Z plażami dla dzieciaka może być chyba ciężko... Za tunelem (Zavala itp.) w terminie naszego wyjazdu ciężko z sensownymi noclegami.

Cres i Korcula to dla nas dwie zagadki.

Jeśli chodzi o Riwierę Makarską to mam najmniejsze rozeznanie. Obawiam się wąziutkich plaż i tłumów. Często polecana jest Brela czy Gradac oraz Tucepi.

Z góry dzięki za naprowadzenie na właściwy tor.


Makarska Riviera na pewno do polecenia jest Promajna moje ubiegłoroczne odkrycie :)
darekpoznan
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpoznan » 22.05.2023 12:39

Jaką miejscowość na Rivierze Makarskiej możecie polecić dla osób starszych (60–70 lat) - chcemy ze sobą zabrać Rodziców (wakacje maja być prezentem na rocznicę ich ślubu:).
Przewidujemy mieszany program - połączenie plażowania z wypadami na Sveti Jure i Hvar oraz do Dubrownika, Splitu i Mostaru.
Szukamy miejscowości położonej na płaskim terenie (Rodzice są w pełni sprawni, ale wiadomo, ze wiek robi swoje…), z plażami na których można znaleźć cień pod drzewami i o spokojniejszym charakterze (brak głośnego życia nocnego).
Wstępnie myślimy o miejscowościach Tučepi, Promajna, Podgora, Baška Voda i może Makarska.
Jedziemy we wrześniu - czy w tym czasie w mniejszych miejscowościach działają jeszcze konoby?
Będziemy wdzięczni za opinie i ew. propozycje innych lokalizacji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 12:51

remikrmk napisał(a):Jelsa, Vrboska - na Hvarze będą spełniać moje warunki? Z plażami dla dzieciaka może być chyba ciężko...
Jelsa - będziesz miał, gdzie spacerować i to dość długo jak na chorwackie standardy - długa promenada. Wszystko tu masz, poza plażami - będziesz musiał dojeżdżać, chyba, że miejska Ci pasuje...

remikrmk napisał(a): Z odwiedzonych dotychczas miejsc najbliżej nam do Peljesacu, Brać i Pag.
Pag rewelacja dla mnie, tylko do większości plaż musisz dojechać, a do części zejść jeszcze z klifu. I te co ja odwiedziłam to raczej kamieniste niż żwirkowe - może w klubie Pagu się o to dopytaj, bo ja szukałam wtedy plaż tak, aby nie wiało.... Z miejscowości, która spełni Twoje wymagania to na wyspie tylko Pag, ewentualnie Mandre - jest promenada, wąska ale jest, są sklepy (a do Pagu blisko) i są knajpki - nam one bardzie podeszły niż te w Pagu.

A może Murter? brałeś ją pod uwagę? Masz tu kilka fajny plaż, część nawet piaszczysta:
Cigrada, Kosorina, Tuzbina, Koromašna
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 22.05.2023 14:36

Dzięki za odpowiedzi, powoli się wczytuję.

@piekara114 - pisząc o Peljesacu, Bracu czy też właśnie o Pagu miałem na myśli, że tam się nam najbardziej podobało. Obie te wyspy i półwysep mamy zjeżdżone dokładnie, samochodem i rowerem. I gdyby nie to, że nie wracamy dwa razy w te same miejsca to na pewno odwiedzilibyśmy je ponownie.

Miejsca, które zostały nam do odwiedzenia: Hvar, Korcula, Cres i Riwiera Makarska z tych co wymieniłem no i zapomniałem o Vis. Cała reszta już była :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.05.2023 18:58

remikrmk napisał(a):.

Miejsca, które zostały nam do odwiedzenia: Hvar, Korcula, Cres i Riwiera Makarska z tych co wymieniłem no i zapomniałem o Vis. Cała reszta już była :)

No to na pewno Komiža i Vis na Visie spełnią twoje oczekiwania. Na Hvarze i Korčuli z promenadami nie ma problemu. Preferuję plaże skaliste więc w tym temacie nie pomogę. Wydaje mi się że coś w Lumbarda na Korčuli było (nie byłem na plaży, przechodziłem obok więc mogło mi się coś pomylić). No i na wysepce Badija do której można z Korčuli dopłynąć taxiboat.
Na temat obu wysp (zwłaszcza o plażach na Hvarze) znajdziesz sporo info w relacji Habanero. Warto do nich zetknąć.
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.05.2023 19:30

empire13 napisał(a):
remikrmk napisał(a):.

Miejsca, które zostały nam do odwiedzenia: Hvar, Korcula, Cres i Riwiera Makarska z tych co wymieniłem no i zapomniałem o Vis. Cała reszta już była :)

No to na pewno Komiža i Vis na Visie spełnią twoje oczekiwania. Na Hvarze i Korčuli z promenadami nie ma problemu. Preferuję plaże skaliste więc w tym temacie nie pomogę. Wydaje mi się że coś w Lumbarda na Korčuli było (nie byłem na plaży, przechodziłem obok więc mogło mi się coś pomylić). No i na wysepce Badija do której można z Korčuli dopłynąć taxiboat.
Na temat obu wysp (zwłaszcza o plażach na Hvarze) znajdziesz sporo info w relacji Habanero. Warto do nich zetknąć.


Promenady są, ale niewielkie i w miasteczkach, do których trzeba specjalnie przyjechać, no chyba, że ktoś preferuje pobyt w centrach miejscowości. Ile można dreptać po promenadzie?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.05.2023 19:40

marecky81 napisał(a):
empire13 napisał(a):
remikrmk napisał(a):.

Miejsca, które zostały nam do odwiedzenia: Hvar, Korcula, Cres i Riwiera Makarska z tych co wymieniłem no i zapomniałem o Vis. Cała reszta już była :)

No to na pewno Komiža i Vis na Visie spełnią twoje oczekiwania. Na Hvarze i Korčuli z promenadami nie ma problemu. Preferuję plaże skaliste więc w tym temacie nie pomogę. Wydaje mi się że coś w Lumbarda na Korčuli było (nie byłem na plaży, przechodziłem obok więc mogło mi się coś pomylić). No i na wysepce Badija do której można z Korčuli dopłynąć taxiboat.
Na temat obu wysp (zwłaszcza o plażach na Hvarze) znajdziesz sporo info w relacji Habanero. Warto do nich zetknąć.


Promenady są, ale niewielkie i w miasteczkach, do których trzeba specjalnie przyjechać, no chyba, że ktoś preferuje pobyt w centrach miejscowości. Ile można dreptać po promenadzie?

Co kto lubi
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 20:48

marecky81 napisał(a): Ile można dreptać po promenadzie?
Cały wieczór można, dlatego np. dla mnie jest to ważne przy wyborze miejscowości - jak nie mogę spacerować brzegiem morza (bo jak w Cro?) to potrzebuję mieć promenadę.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.05.2023 21:09

Na BOL jest świetna promenada, nie wiem jak w szczycie sezonu, ale na przełomie września i października 2018 robiliśmy tam długie wieczorne spacery z nektarem w ręku.

W MASLINICA jest też bardzo fajna promenada, a zachody słońca we wrześniu to poezja :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone