Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.12.2018 21:33

walp napisał(a):
tranquilo napisał(a):Musisz uważać, bo gdzieś na forum czytałem jak jeden z użytkowników/użytkowniczek (nie pamiętam dokładnie) napisał(a) że hvar jest niebezpieczny, bo jak tam pojedziesz, to nic już nie będzie takie samo, nigdzie już nie będzie tak pięknie.

Czytałem ostatnio artykuł o austriackiej skrzypaczce, która podczas pobytu w Chorwacji stwierdziła: "Hvar je raj na zemlji".
Cóż, nawet gdyby okazało się, że jest tam raj i inne miejsca nie są tak urzekające, to i tak każde następne wakacje będą w innym miejscu, bo taką mamy zasadę. :wink:


Hmmm ja też wydawać by się mogło miałam taką zasadę :mrgreen:
Ale od początku postawiłam poprzeczkę bardzo wysoko- zaczynałam Cro od Hvaru, i mówiłam, że nie prędko wrócę, bo chce widzieć inne miejsca...
Złamaiłam się po kolejnym roku i 2 lata póżniej wróciłam i teraz znowu już 3 raz wracam :wink:
Zdaję sobie sprawę, że w Cro mało widziałam - Hvar, Pag, Brać, Korculę, przejechałam tylko przez Peljesacz wstępując do Żuljany i Trpanji, plus trochę riwiery- Makarska, Szybenik, Omis, Trogir, Split- ale to na Hvarze znajduję w 100% to co mi jest potrzebne na wakacjach... wciąż chcę poznawać nowe miejsce, ale powrót na Hvar to taki pewniak i "ulga" gdyby coś innego rozczarowało :hearts:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 20.12.2018 00:55

walp napisał(a):Czytałem ostatnio artykuł o austriackiej skrzypaczce, która podczas pobytu w Chorwacji stwierdziła: "Hvar je raj na zemlji".
Cóż, nawet gdyby okazało się, że jest tam raj i inne miejsca nie są tak urzekające, to i tak każde następne wakacje będą w innym miejscu, bo taką mamy zasadę. :wink:

Miałem dokładnie taką samą zasadę.
i Generalnie mam dalej, bo za rok inne miejsce zaklepane. Ale jak tam wspomniałem, pierwszy raz tak mam że jest mi smutno że nie wrócę tam do ID w przyszłym roku:( )
kev21
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.02.2010
Novi Vinodolski, KRK czy jednak Dalmacja?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kev21 » 01.01.2019 22:41

Czesć,

Szukam fajnego miejsca na tygodniowy pobyt w środku sierpnia tego roku może coś byście zasugerowali ?

4 dorosłe osoby
2 dzieci 8 lat
2 dzieci 3 lata

Byłem w Orebić i w Novi Vinodolski i podobało mi się i tu i tu, jestem mocno nastawiony ponownie na Novi Vinodolski bo jest blisko i ma różne plaże obok siebie (piasek, kamyki, skałki) dodatkowo miasteczko jeszcze nawet rozwinięte pod turystę.

Szukamy czegoś najlepiej i pod dzieci (plaże) i z dobrą lokalizacją (blisko i niedaleko do wypadów autem - NV wodospady KRK plitvickie jeziora) ale i z dobrą pogodą* i ciepłą wodą (*loteria przeważa wiem)

Czy jest coś w okolicy wspomnianych miejsc fajnego by nie jechać ponownie w to samo miejsce ? czy może warto dalej więc jak pytanie jak dalej i gdzie?
Mocnych tłumów raczej chcielibyśmy uniknąć ale też nie odludzie z jedną knajpą.
Dużo się czyta dobrego o KRK ale w sierpniu boje się , ze tam będzie tłoczno?

Dzięki za info
Użytkownik usunięty
Re: Novi Vinodolski, KRK czy jednak Dalmacja?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2019 22:49

Na Krku tłoczno na pewno będzie w Bašce - cena jednej z najpiekniejszych plaz... W Krku jest ostatnio coraz wiecej osob. Vrbnik - tam tez bywa duzo ludzi.
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 02.01.2019 22:43

Witam, szukam miejsca na urlop 2019. W 2017 byliśmy w Omis i teraz myśle o czymś innym. Rodzina 2+2 (11 i 9 lat) termin lipiec/sierpień - preferowany spokojny wypoczynek. Zastanawiam się nad Tucepi i potrzebuje informacji bo od czytania forum już mam mętlik w głowie. Termin jeszcze nie ustalony i chciałem zapytać czy jest jakaś różnica między lipcem a sierpniem będziemy chcieli jechać na 10-15 dni. Czy Tucepi to dopby wybór na spokojny wypoczynek? Wiem że ludzi wszędzie sporo ale czy tam będzie znośnie czy raczej tragicznie z tłokiem? Może coś innego polecicie?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 22:56

Zygi007 napisał(a):Witam, szukam miejsca na urlop 2019. W 2017 byliśmy w Omis i teraz myśle o czymś innym. Rodzina 2+2 (11 i 9 lat) termin lipiec/sierpień - preferowany spokojny wypoczynek. Zastanawiam się nad Tucepi i potrzebuje informacji bo od czytania forum już mam mętlik w głowie. Termin jeszcze nie ustalony i chciałem zapytać czy jest jakaś różnica między lipcem a sierpniem będziemy chcieli jechać na 10-15 dni. Czy Tucepi to dopby wybór na spokojny wypoczynek? Wiem że ludzi wszędzie sporo ale czy tam będzie znośnie czy raczej tragicznie z tłokiem? Może coś innego polecicie?


W lipcu/sierpniu będzie raczej trudno tam o spokój. No chyba że jedziecie po 20 sierpnia, albo do 20 lipca. Pierwszy weekend sierpnia to najazd stonki.

Jechaliśmy w dół 21 lipca. Sobota, było gęsto ale ruch płynny. Z powrotem 4 sierpnia. To co się działo na pasie przeciwległym to była masakra. Kilkukilometrowe korki co każde 50 kilometrów.
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 06.01.2019 00:17

annte napisał(a):
Kruger75 napisał(a):Žaborič. Mówi to coś komuś? Będzie to nasz pierwszy wyjazd do Cro i obawiam się że po niepowodzeniu w temacie apartamentu w Promajnie ( za późno zadzwoniłem i już nie było terminu), gdzie w tamtym roku był brat, trochę pochopnie wykupiłem 10 dni w tym miejscu. ( Nie chciałem w 5 osob jechać w pierwszej połowie sierpnia w ciemno, pierwszy raz..). Wiem że niedaleko są wodospady krka więc już coś...


Ja też pierwszy raz do Zaborica. Apartament wygląda dobrze więc mam nadzieję, że będzie ok. A gdzie masz rezerwację?


My zdecydowaliśmy, ze w 2019 znowu Zaborić :))
Do którego apartamentu jedziecie i w jakim terminie ?
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 06.01.2019 01:31

Apartament Melinda.
09.07. - 23.07.
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 06.01.2019 11:11

Świetna lokalizacja, przy spokojnej plaży w sam raz dla dzieci. My celujemy w ten sam termin a kwaterę mamy jakieś 200m od Was :)
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 06.01.2019 11:15

Właśnie na takiej nam zależało, bo jedziemy z 3 dzieciaków 4 4 i 7 lat. Plus nastolatek 16 lat.
A możesz coś więcej napisać o miejscowości? Są w niej np jakieś place zabaw ? Które restauracje są godne polecenia ?
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 06.01.2019 12:09

Byliśmy w 2017 roku... nasz pierwszy wyjazd do Cro; Miejscowość spokojna, na tym nam zależało bo przecież będąc w składzie 2+1 (3 latek) nie nastawialiśmy się na imprezowanie...
Twoja kwatera położona jest tuż przy plaży Jasenovo, dla dzieci w sam raz kamyczki i długo płytko, jest też pomost z którego można skakać do wody, zarówno tej płytkiej jak i głębokiej. Przy samej plaży baro kawiarnia oraz stragan z naleśnikami (wszyscy zadowoleni mama, tata, syn)
Przed plażą restauracja Veranda z dobrym jedzeniem w znośnych cenach, na przeciw płatna jakieś grosze trampolina więc można podziwiając w restauracji zachód słońca mieć jednocześnie bawiące się dziecko na oku...
W miejscowości jest kilka sklepów z Jasenowa raczej autem dwie minuty, piekarnia kilka kroków od kwatery....
pozostałych plaż w Zaboric nie odwiedzaliśmy bo plażowaliśmy tylko na naszej...
Co do lokalizacji to tak jak poprzednicy pisali Blisko Sibenik, KRKa a w drugą stronę Primosten (w którym się zakochaliśmy i praktycznie codziennie jeździliśmy na spacery) dalej Rogoźnica, Trogir....
Reasumując spokojna miejscowość może pozbawiona pięknych skalnych zatoczek za to mająca spokój i ciszę który sprzyja wakacjowaniu z dzieciakami oraz świetna baza do wycieczek
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 06.01.2019 18:30

wbi napisał(a):Byliśmy w 2017 roku... nasz pierwszy wyjazd do Cro; Miejscowość spokojna, na tym nam zależało bo przecież będąc w składzie 2+1 (3 latek) nie nastawialiśmy się na imprezowanie...
Twoja kwatera położona jest tuż przy plaży Jasenovo, dla dzieci w sam raz kamyczki i długo płytko, jest też pomost z którego można skakać do wody, zarówno tej płytkiej jak i głębokiej. Przy samej plaży baro kawiarnia oraz stragan z naleśnikami (wszyscy zadowoleni mama, tata, syn)
Przed plażą restauracja Veranda z dobrym jedzeniem w znośnych cenach, na przeciw płatna jakieś grosze trampolina więc można podziwiając w restauracji zachód słońca mieć jednocześnie bawiące się dziecko na oku...
W miejscowości jest kilka sklepów z Jasenowa raczej autem dwie minuty, piekarnia kilka kroków od kwatery....


Dzięki za bardzo pozytywne info. Jednak google wszystkiego nie pokazuje.
Jak dla nas więcej nie trzeba do szczęścia. Ewentualnie jakieś fajne miejsca do obserwowania podwodnego życia. Jak woda i dno? Jest możliwość podpatrzenia żyjątek ? Kiedyś na plażach Lokvy Rogoznicy mogliśmy podziwiać naprawdę bogate dno i skaly. Na Ciovo w Slatine było już słabo.
A możesz podzielić się fotkami z plaży ?
wbi
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wbi » 06.01.2019 22:44

Nurkowałem troszkę obok plaży coś tam niby widziałem ale sądząc po zdjęciach z innych miejsc to szału nima... jako, że to pierwszy raz i to mnie się podobało... zdjęć poszukam jutro to coś wkleję
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015
Jaką miejscowość wypadową polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 15.01.2019 14:43

Witajcie. W zeszłym roku byliśmy w Tucepi obraliśmy jako miejscowość wypadową zwiedziliśmy Dubrovnik,Split,Wodospady Kravica. W tym roku chcemy na pewno wybrać się nad Jeziora Plitwickie i wodospady Krk, moje pytanie jaką wybrać miejscowość żeby była dobrym miejscem wypadowym i zarówno żeby można było coś w tej miejscowości zrobić zwiedzić itp,z Tucepi mieliśmy Makarską blisko więc było super, chodzi o to żeby w miarę blisko być powyższych miejsc które chcemy zobaczyć. Dzięki z góry za podpowiedzi :)
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Jaką miejscowość wypadową polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 15.01.2019 15:31

Plitvice to raczej miejsce na odwiedzenie w czasie jazdy nad morze albo w czasie powrotu. Jeden dzień to za mało czasu na spokojny dojazd, przejście i powrót.

Jeśli chodzi o Krka, to dobre są okolice Primosten albo Rogoznicy. Z Primosten niecala godzina, a i tak schodzi na wycieczkę prawie cały dzień.

Ponadto blisko do Trogiru, Sibenika, Zadar też w zasięgu, także Kornaty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone