Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MRT_Greg
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRT_Greg » 04.08.2018 10:50

Wczoraj odwiedzili mnie znajomi, którzy byli w tym roku w Cro. Polecają Lopar a w zasadzie rajską plażę na Rab. Poczytałem. Ciekawa propozycja ale... oni byli na kempingu, ja się nastawiam na jakiś apartament. Czy ktoś się orientuje czy w tamtej lokalizacji znajdę jakiś?
Co mnie zniechęca do Lopara, to wielkość miejscowości, będącej w rzeczywistości wiochą, więc najwyraźniej o spacerach po miasteczku, wizycie na targu/targowisku/straganach, etc mogę zapomnieć. Teoretycznie dzieciom nic więcej prócz łagodnego zejścia do morza, miękkiej plaży i placu zabaw nie potrzeba, jednak wydaje mi się, że trudno tam będzie o klimat śródziemnomorskiego miasteczka.
Czy ktoś z Cromaniaków zna jakiś temat, gdzie mógłbym coś więcej poczytać o Rabie?
Pozdrówko
MRT
mskasia1979
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.09.2013
gbzie tym razem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mskasia1979 » 28.11.2018 16:41

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów . przegladamy forum od kilu lat (bardzo pomocne informacje])za nami juz kilka wyjazdów do chorwacji.Zwiedzilismy m.i; rejony Zadar Trogir-ciovo,Rogoznica-primosten park krka.Proszę o polecenie nam czegos ciekawego na przyszłe wakacje..Jedziemy 2 rodziny ( dzieci 4-17 lat) Lubimy plażowac ,ale zwiedzic równiez. Proszę o pomoc bo brak pomysłów. pozdrawiam.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: gbzie tym razem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.11.2018 18:03

mskasia1979 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich forumowiczów . przegladamy forum od kilu lat (bardzo pomocne informacje])za nami juz kilka wyjazdów do chorwacji.Zwiedzilismy m.i; rejony Zadar Trogir-ciovo,Rogoznica-primosten park krka.Proszę o polecenie nam czegos ciekawego na przyszłe wakacje..Jedziemy 2 rodziny ( dzieci 4-17 lat) Lubimy plażowac ,ale zwiedzic równiez. Proszę o pomoc bo brak pomysłów. pozdrawiam.

Moze Riviera Omis:)?
mskasia1979
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mskasia1979 » 28.11.2018 18:10

dziękuję własnie braliśmy to pod uwagę
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 28.11.2018 19:51

Raczej gdzieś dalej, okolice Dubrownika, Peljesac albo wyspy, skoro byliście na Ciovo, to Omis jest rzut beretem, niewiele nowego, a i okolica bardzo zwyczajna.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 06.12.2018 17:52

shrek napisał(a):
shrek napisał(a):
shrek napisał(a):
shrek napisał(a):Jak co roku staję przed wyborem, którą miejscowość wybrać ?
Do tej pory byliśmy w Tucepi, Podgora, Brela, Gradac
Wszystkie te miejscowości spełniały nasze wymagania, czyli obowiązkowo deptak wzdłuż plaży że straganani i sklepikami, knajpki i bary, aby było gdzie posiedzieć wieczorami.
No i oczywiście góry i morze.

Czy znajdę jeszcze coś podobnego ?

Nadal szukam odpowiedniego miejsca.

Nadal czekam na jakiś propozycje miejscowości

Jakieś propozycję ?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.12.2018 18:19

shrek napisał(a):Jakieś propozycję ?

Twoje wymagania spełnia jakieś 90% miejscowości wzdłuż chorwackiego wybrzeża z małą przerwą w rejonie Kvarneru bo tam do gór nieco dalej :roll:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 13.12.2018 23:10

Hello cromaniaki.
Pytanie do wszystkich tych którzy byli w Drasnice. Jakieś informacje o tym miejscu? Wszystkie za i przeciw?
Będę wdzięczny za każdą informację:)
Dwa dni (oczywiście nie całe, niestety po pracy mam mało czasu) szukałem na forum info ale z całej Makarskiej Riviery o Drasnicach jakoś mało wiadomości jest. :hut:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.12.2018 23:17

drasnice-t47563-60.html?hilit=drasnice
moja-chorwacja-2016-drasnice-i-bibinje-t50970-30.html?hilit=drasnice
Informacji może niezbyt wiele, ale jakbys uderzył na PW do ludzi, którzy tam byli?
Może pomogą.
marcin33_3
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.12.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin33_3 » 15.12.2018 13:09

Hej :)

Proszę o pomoc w doradzeniu miejscowości. Wyjazd z rocznym dzieckiem.

1. Pierwszy raz do Chorwacji
2. 3 osoby - w tym roczne dziecko
3. Plaża nie musi być piaszczysta ;) jedynie odpowiednia dla dzieci
4. Termin: do ustalenia. Chyba koniec sierpnia / początek września
5. Długość pobytu: 10 - 12 dni
6. Co lubimy: spokój ale żeby też gdzieś można było połazić, pooglądać

Myślimy nad półwyspem Istria, ale nie wiemy którą dokładnie miejscowość wybrać.

Co polecacie ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.12.2018 13:47

marcin33_3 napisał(a):Hej :)

Proszę o pomoc w doradzeniu miejscowości. Wyjazd z rocznym dzieckiem.

1. Pierwszy raz do Chorwacji
2. 3 osoby - w tym roczne dziecko
3. Plaża nie musi być piaszczysta ;) jedynie odpowiednia dla dzieci
4. Termin: do ustalenia. Chyba koniec sierpnia / początek września
5. Długość pobytu: 10 - 12 dni
6. Co lubimy: spokój ale żeby też gdzieś można było połazić, pooglądać

Myślimy nad półwyspem Istria, ale nie wiemy którą dokładnie miejscowość wybrać.

Co polecacie ?

Jeżeli możesz to wybierz lepiej początek września i gdzieś bardziej na południe, ale to tylko moja sugestia :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.12.2018 16:39

marcin33_3 napisał(a):Myślimy nad półwyspem Istria, ale nie wiemy którą dokładnie miejscowość wybrać.

Fažana, jeśli ma być raczej spokój i spacery z wózkiem. Dzielnica na pd. od centrum.
Rovinj, jeśli ma być większe miasto i porządna, ładna starówka.Tylko plaże są bardzo różne i ludzi więcej. Ale właściwie na zwiedzanie Rovinja można dojechać, nie trzeba tam zaraz mieszkać. :wink:
fazana-gdzie-dobrze-zjesc-plaze-t46200-30.html#p1989031
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 15.12.2018 17:04

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem na forum i proszę Was o kilka porad. W 2017 roku byłem po raz pierwszy z rodziną 2+2 (11+9) w Omis na 10 dni. Mam do Was kilka pytań.
1. Czy między takim miasteczkiem jak Omis a małymi miejscowościami są duże różnice w cenach? Czy w małych miejscowościach zawsze jest minimum jedna knajpka i supermarket? Pytam bo na wczasach nie lubię jeździć autem za każdym drobiazgiem wolę poleniuchować bo od tego mam wczasy :)
2. Gdzie w Chorwacji są najpiękniejsze woda i plaże(kamieniste)? W Omisiu chodziłem na dwie plaże i obie były piaszczyste i co za tym idzie woda nie była pięknie przejrzysta a na następnych wczasach żona dała warunek (piękna i przejrzysta woda) :)
3. Czy w małych mieścinach będą jakieś atrakcje dla dzieciaków?

Z góry dzięki za pomoc.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.12.2018 17:36

Zygi007 napisał(a):Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem na forum i proszę Was o kilka porad. W 2017 roku byłem po raz pierwszy z rodziną 2+2 (11+9) w Omis na 10 dni. Mam do Was kilka pytań.
1. Czy między takim miasteczkiem jak Omis a małymi miejscowościami są duże różnice w cenach? Czy w małych miejscowościach zawsze jest minimum jedna knajpka i supermarket? Pytam bo na wczasach nie lubię jeździć autem za każdym drobiazgiem wolę poleniuchować bo od tego mam wczasy :)
2. Gdzie w Chorwacji są najpiękniejsze woda i plaże(kamieniste)? W Omisiu chodziłem na dwie plaże i obie były piaszczyste i co za tym idzie woda nie była pięknie przejrzysta a na następnych wczasach żona dała warunek (piękna i przejrzysta woda) :)
3. Czy w małych mieścinach będą jakieś atrakcje dla dzieciaków?

Z góry dzięki za pomoc.

My stacjonujemy w okolicy Omis ( Lokva)i mój gospodarz "zabronił" nam kąpieli w Omis. Początkowo byliśmy zdziwieni ale jak na plaży w Lokvie zaczęliśmy rozmawiać ze swojakami to się jego opinia potwierdziła. Swojaki w Omis rzadko pływają, jeżdżą na plaże w okolicy z kilku powodów, o których gdzieś już tu pisałem.
Zazwyczaj w małych miejscowościach masz mała infrastrukturę, podobnie jest w PL. Małe miasteczka, małym miasteczkiem jest moim zdaniem Omis, reszta miasteczek zazwyczaj jest podobnej wielkości gdyż Omis ma ok 6500 mieszkańców. Może spróbuj jakaś większą wioskę typu Povlja, Sumatrin na Brac, może Pisak albo bardziej komercyjna Brela
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.12.2018 21:23

anakin napisał(a):https://www.cro.pl/drasnice-t47563-60.html?hilit=drasnice
moja-chorwacja-2016-drasnice-i-bibinje-t50970-30.html?hilit=drasnice
Informacji może niezbyt wiele, ale jakbys uderzył na PW do ludzi, którzy tam byli?
Może pomogą.


Dzięki, trochę poczytałem ale faktycznie o kilka konkretów będę musiał zapytać na priv.
Ale fakt, mało informacji o tych Drasnicach póki co.

Za rok jak stamtąd wrócę to sypnie jakimiś szczegółami. A może nawet skuszę się na relację :?: :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone