Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.12.2018 20:41

Ivan Dolac, Zavala drogi hardkorowe ? 8O
Ludzie, jeździecie samymi autostradami ?
Kurcze dla mnie te drogi były komplenie normalne, takie zwykłe szutrówki, ani tam spadków nie było czy przepaści 8)
Co tam takiego strasznego ?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.12.2018 21:01

Wiolek, trzeba wziąć pod uwagę, ze są kierowcy albo ich żony ;), którzy nie wyobrażają sobie, żeby jeździć nieutwardzonymi drogami, z dziećmi na pokładzie, 1500km od domu, gdzieś na wyspie na Adriatyku.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.12.2018 21:14

arturescu napisał(a):Widoki są piękne, ale jak się tam codziennie zjeżdża nowym autem, to już gorzej

a mi się wydawało że starym jest gorzej jechać :roll: bo nowe to ma tyle systemów wspomagających jazdę że prawie samo jedzie :lol:
arturescu napisał(a):w Mimicach przy przystani widziałem nowe Volvo na czeskich blachach z całym przyszorowanym bokiem ;)

stare też można porysować :roll: i to jest tak jak wdowi grosz (może dla kogoś to stare auto to prawie cały majątek) i bardziej będzie rozpaczał jak Czech nad nowym volvo na które na pewno ma polisę autocasko itp :D

wiolek_lp napisał(a):Ivan Dolac, Zavala drogi hardkorowe ? 8O
Ludzie, jeździecie samymi autostradami ?
Kurcze dla mnie te drogi były komplenie normalne, takie zwykłe szutrówki, ani tam spadków nie było czy przepaści 8)
Co tam takiego strasznego ?

Ooooo ....i kobieta Wam to mówi :mrgreen: :mrgreen:
to już nie muszę nic pisać :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.12.2018 21:36

lotnikwsk napisał(a):to już nie muszę nic pisać :oczko_usmiech:

O drogach rzeczywiście nie. Bardziej interesują mnie lokalizacje. Z drogami sobie poradzę. :oczko_usmiech:

To co lepiej wybrać, jako bazę wypadową na wyspie Hvar: Sveta Nedjelja, Ivan Dolac, Zavala, na południu, czy Stari Grad, Vrboska, albo Jelsa, na północy wyspy? :wink:
Trajgul napisał(a):Wiolek, trzeba wziąć pod uwagę, ze są kierowcy albo ich żony ;), którzy nie wyobrażają sobie, żeby jeździć nieutwardzonymi drogami, z dziećmi na pokładzie, 1500km od domu, gdzieś na wyspie na Adriatyku.

Toż to jest atrakcja. :mrgreen: Ale z tymi hardcorowymi drogami, to rzeczywiście jest sprawa względna.
Spotkałem się tu na forum z opinią, że to określenie można przypisać skrótowi Skalite-Czadca przez Oszczadnice. Z ciekawości w tym roku pojechałem, jadąc do Cro przez Słowację. Było trochę wąsko (miejscami) i nic poza tym. :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.12.2018 22:03

Zależy na czym Ci zależy :roll:
Na starówkach czy bliskości plaż,
ze Sveti Niedieli wszędzie najdalej, Zawala to chyba
takie miejsce że do miast blisko(pozaHvarem) i plaże w pobliżu ładne.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.12.2018 22:04

Trajgul napisał(a):Wiolek, trzeba wziąć pod uwagę, ze są kierowcy albo ich żony ;), którzy nie wyobrażają sobie, żeby jeździć nieutwardzonymi drogami, z dziećmi na pokładzie, 1500km od domu, gdzieś na wyspie na Adriatyku.


Jasne, ale szczerze to gdybym prowadziła, to bardziej bałabym się jechać jadranką na riwierze, gdzie kierowcy ostro zapierdzielają i koszą zakręty, za którymi nic nie widać... a taką szutrówką to ani prędkości nie rozwiniesz ani nic...
Wiadomo nie ma co spodziewać się dwupasmówek, ale w pl wielokrotnie spotykam się z większymi dziurami, no ale my takie lubimy, więc może jakoś przypadkiem nam się trafiają :wink:

W tym roku był tylko jeden moment gdzie mąż na mnie krzyczał ( ma lęk wysokości skutecznie już oswojony, bo nie miał wyjścia :oczko_usmiech:) i nie było to na Hvarze :mrgreen:

lotnikwsk napisał(a):Ooooo ....i kobieta Wam to mówi :mrgreen: :mrgreen:
to już nie muszę nic pisać :oczko_usmiech:

:mrgreen:

walp napisał(a):
To co lepiej wybrać, jako bazę wypadową na wyspie Hvar: Sveta Nedjelja, Ivan Dolac, Zavala, na południu, czy Stari Grad, Vrboska, albo Jelsa, na północy wyspy? :wink:


SN absolutnie nie, Ivan Dolac jeśli w sezonie, to spodziewajsię wieeelu rodaków, taka PL wioska :wink: Zavala wydaje się fajna, ale jak szukałam, to jednak droższa, Stari Grad chętnie bym wybrała mino, że w zeszłym roku byłam w Jelsie :mrgreen: I byłam bardzo zadowolona.
Odpowiedz sobie czy chcesz dojeżdżać na zwiedzanie/spcery/jedzenie do miasteczek a w dzień mieć plażę pod "nosem",wtedy wybierz zatunelową część, czy może wolisz wieczorem wyjść w "miasto" na piwko, a w dzień jeździć na różne plaże.
Obie opcje ciężko połączyć...
My w tym roku postawiliśmy na miasteczo, z którego tak naprawdę nie skorzystaliśmy- nie było czasu, i tak ciągle się poruszliśmy- dlatego w przyszłym lądujemy na południowej stronie, ale chcąc uniknąć sierpniowych tłumów zdecydowaliśmy się na robinsonadę, na południu od Gdinj, czyli do samej Jelsy prawie godzina drogi :hut:
Ale to będzie 3 raz na Hvarze, więc już spokojniej niż wcześniej :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.12.2018 22:14

wiolek_lp napisał(a):[ Ivan Dolac jeśli w sezonie, to spodziewajsię wieeelu rodaków, taka PL wioska :wink:

Tradycyjnie przełom sierpień/wrzesień, czyli taniej, ciszej i raczej bez męczących upałów.
wiolek_lp napisał(a):Odpowiedz sobie czy chcesz dojeżdżać na zwiedzanie/spcery/jedzenie do miasteczek a w dzień mieć plażę pod "nosem",wtedy wybierz zatunelową część, czy może wolisz wieczorem wyjść w "miasto" na piwko, a w dzień jeździć na różne plaże.
Obie opcje ciężko połączyć...

To prawda, na razie skłaniam się ku części "zatunelowej". I tak będę jeździł wte i wete. :lol: W tym roku na Pagu nakręciliśmy 460 km. Nie licząc wypadów do Trogiru i Zadaru. :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.12.2018 23:28

walp napisał(a):Spotkałem się tu na forum z opinią, że to określenie można przypisać skrótowi Skalite-Czadca przez Oszczadnice. Z ciekawości w tym roku pojechałem, jadąc do Cro przez Słowację. Było trochę wąsko (miejscami) i nic poza tym. :wink:

Prawdopodobnie o mnie chodzi. Ale sorry, jeśli droga polecana tu wielokrotnie, łącząca 2 kraje, ma szerokość na półtora samochodu, nawierzchnię srednio akceptowalną i gdy przy samej krawędzi jezdni, jakaś baba pali krzakory to nie mam więcej pytań.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.12.2018 23:36

Trajgul napisał(a):
walp napisał(a):Spotkałem się tu na forum z opinią, że to określenie można przypisać skrótowi Skalite-Czadca przez Oszczadnice. Z ciekawości w tym roku pojechałem, jadąc do Cro przez Słowację. Było trochę wąsko (miejscami) i nic poza tym. :wink:

Prawdopodobnie o mnie chodzi. Ale sorry, jeśli droga polecana tu wielokrotnie, łącząca 2 kraje, ma szerokość na półtora samochodu, nawierzchnię srednio akceptowalną i gdy przy samej krawędzi jezdni, jakaś baba pali krzakory to nie mam więcej pytań.

Nie, to był zdecydowanie ktoś inny, mniej znany. Ciebie Jarku bym zapamiętał. :oczko_usmiech: Ale mniejsza o to.
Skrót ma niecałe 15 km, a od skrzyżowania z drogą 2013 (chyba w połowie) jest już lepiej. :wink:

P.S.
Miałem szczęście. Baby nie było. :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.12.2018 00:09

Trajgul napisał(a):
walp napisał(a):Spotkałem się tu na forum z opinią, że to określenie można przypisać skrótowi Skalite-Czadca przez Oszczadnice. Z ciekawości w tym roku pojechałem, jadąc do Cro przez Słowację. Było trochę wąsko (miejscami) i nic poza tym. :wink:

Prawdopodobnie o mnie chodzi. Ale sorry, jeśli droga polecana tu wielokrotnie, łącząca 2 kraje, ma szerokość na półtora samochodu, nawierzchnię srednio akceptowalną i gdy przy samej krawędzi jezdni, jakaś baba pali krzakory to nie mam więcej pytań.

Pomyśl sobie wtedy, że są tacy, którzy tędy jeżdżą kilka razy dziennie... a może nie są lepszymi kierowcami od Ciebie. Ty jedziesz raz w roku :wink:
Kiedyś jeździłem tą drogą dość często. W Czadcy kupowało się Złotego Bażanta, Tuzemsky Rum, Fernet i kilka innych smakołyków :D Nigdy nie czułem żadnego dyskomfortu i uwierz - wszystkie butelki zawsze dotarły całe do domu :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.12.2018 08:59

walp napisał(a):Nie, to był zdecydowanie ktoś inny, mniej znany. Ciebie Jarku bym zapamiętał. :oczko_usmiech:

Uff, to był ktoś jeszcze, zawsze jakieś pocieszenie ;).
greenrs napisał(a):Ty jedziesz raz w roku :wink:

Chyba raz w życiu ;).
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.12.2018 09:45

walp napisał(a):Czy mogę przyjąć, że Ivan Dolac nie jest taki "hardcorowy". :?: :wink: A może na bazę wypadową wybrać miejscowość na północy wyspy (Vrboska, Jelsa)?


Jak już koledzy wspominali po drodze, kompletnie nie ma tam żadnego "hardcoru".
W ogóle nie rozpatrywałbym wyboru miejsca wakacyjnego na hvarze pod kątem trudności dojazdu bo nie stanowi to żadnego problemu.

A co do wyboru miejscowości na północy wyspy, z mojego punktu widzenia, są to fajne miejsca żeby tam podjechać w ciągu dnia.
Ale do miejsca noclegowego, zależy jak lubisz spędzać wakacje. Ja byłem zachwycony spokojem jaki był na południowej stronie (też byłem tydzień w sierpniu i tydzień we wrześniu). Ivan Dolac to mój "number one" (na myśl że w przyszłym roku ląduję na kontynencie a nie w ID, jest mi jakoś smutno)

Jedyna sprawa że po okołu 10 dniach pobytu zaczęło mi brakować czegoś innego. Jakiegoś deptaka z knajpkami, tego co jest na kontynencie. Ale to takie typowe myślenie polaka że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Ale im więcej czasu mija od mojego powrotu z ID to tym bardziej za tym tęsknię.
Musisz uważać, bo gdzieś na forum czytałem jak jeden z użytkowników/użytkowniczek (nie pamiętam dokładnie) napisał(a) że hvar jest niebezpieczny, bo jak tam pojedziesz, to nic już nie będzie takie samo, nigdzie już nie będzie tak pięknie.

Oczywiście mówienie że tylko na hvarze jest najpiękniej jest kompletnie nieobiektywne, ale jednak trochę prawdy w tym jest, bo póki co sam zachorowałem na tę przypadłość. Zawsze kiedy zaklepię sobie wczasy jestem cały happy, a tym razem oczywiście też jestem, ale czuje jakąś taką pustkę, bo mam świadomość że to nie hvar, (może będzie jakiś jeden dzień na hvarze ale co to jest?). Dlatego już wiem że jak dożyję, to w 2020 90% że wyląduję znowu na Hvarze, i to będzie raczej Ivan Dolać.


Się rozpisałem, no sorry :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.12.2018 09:59

A ja właśnie polecę pobyt w Jelsie, a nie małych osadach typu Ivan Dolac. Po prostu w Jelsie jest gdzie pospacerować wieczorami (mimo, że jakaś super wiele tych miejsc nie jest), ale można pokręcić się wzdłuż nabrzeża, wejść w kamienne uliczki koło kościoła, przejść się na spacer w kierunku Vitarnja, a nawet do samej Vrbovskiej czy w przeciwnym kierunku ku campingowi Mina i Holiday.... W ID nie ma tylu miejsc spacerowych.... W Jelsie znajdziesz miejsca na nocleg, które będą spokojne i zagwarantują Ci ciszę....

tranquilo napisał(a):A co do wyboru miejscowości na północy wyspy, z mojego punktu widzenia, są to fajne miejsca żeby tam podjechać w ciągu dnia.
Dla mnie to właśnie do ID można skoczyć na jeden dzień, ale nie tam mieszkać na cały pobyt....
Wszystko zależy czego się od miejscówki oczekuje.... Ja wolę na plaże dojeżdżać (i tak na Hvarze odwiedza się kilka plaż), a wieczorem spokojnie pospacerować, napić się piwka i samochodu nie ruszać....
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.12.2018 10:48

piekara114 napisał(a):A ja właśnie polecę pobyt w Jelsie, a nie małych osadach typu Ivan Dolac. Po prostu w Jelsie jest gdzie pospacerować wieczorami (mimo, że jakaś super wiele tych miejsc nie jest), ale można pokręcić się wzdłuż nabrzeża, wejść w kamienne uliczki koło kościoła, przejść się na spacer w kierunku Vitarnja, a nawet do samej Vrbovskiej czy w przeciwnym kierunku ku campingowi Mina i Holiday.... W ID nie ma tylu miejsc spacerowych.... W Jelsie znajdziesz miejsca na nocleg, które będą spokojne i zagwarantują Ci ciszę....

tranquilo napisał(a):A co do wyboru miejscowości na północy wyspy, z mojego punktu widzenia, są to fajne miejsca żeby tam podjechać w ciągu dnia.
Dla mnie to właśnie do ID można skoczyć na jeden dzień, ale nie tam mieszkać na cały pobyt....
Wszystko zależy czego się od miejscówki oczekuje.... Ja wolę na plaże dojeżdżać (i tak na Hvarze odwiedza się kilka plaż), a wieczorem spokojnie pospacerować, napić się piwka i samochodu nie ruszać....


Dlatego właśnie zaznaczyłem że:
tranquilo napisał(a):... z mojego punktu widzenia,...

i
tranquilo napisał(a):Jedyna sprawa że po okołu 10 dniach pobytu zaczęło mi brakować czegoś innego. Jakiegoś deptaka z knajpkami, tego co jest na kontynencie.

oraz przede wszystkim:
tranquilo napisał(a): Ale do miejsca noclegowego, zależy jak lubisz spędzać wakacje.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.12.2018 21:23

tranquilo napisał(a):A co do wyboru miejscowości na północy wyspy, z mojego punktu widzenia, są to fajne miejsca żeby tam podjechać w ciągu dnia.

piekara114 napisał(a):Dla mnie to właśnie do ID można skoczyć na jeden dzień, ale nie tam mieszkać na cały pobyt....

Dobre. :oczko_usmiech: Taki standard. Coś w rodzaju:
- Przepraszam, jak najlepiej dojechać do celu mojej podróży?
- Proszę jechać w prawo.
- Nie, nie, trzeba jechać w lewo. :oczko_usmiech:

Żartuję. Oczywiście, wiem, że są różne preferencje i jak pisze Koleżanka:
piekara114 napisał(a):Wszystko zależy czego się od miejscówki oczekuje.... Ja wolę na plaże dojeżdżać (i tak na Hvarze odwiedza się kilka plaż), a wieczorem spokojnie pospacerować, napić się piwka i samochodu nie ruszać....

My preferujemy małe, spokojne miejscowości, w których nie ma zbytniego gwaru. Wypady robimy w ciągu dnia, a wieczorem ma być kontemplacja pięknych widoków z tarasu apartmana, przy kieliszku chorwackiego wina. :wink:
A co do tego:
tranquilo napisał(a):Musisz uważać, bo gdzieś na forum czytałem jak jeden z użytkowników/użytkowniczek (nie pamiętam dokładnie) napisał(a) że hvar jest niebezpieczny, bo jak tam pojedziesz, to nic już nie będzie takie samo, nigdzie już nie będzie tak pięknie.

Czytałem ostatnio artykuł o austriackiej skrzypaczce, która podczas pobytu w Chorwacji stwierdziła: "Hvar je raj na zemlji".
Cóż, nawet gdyby okazało się, że jest tam raj i inne miejsca nie są tak urzekające, to i tak każde następne wakacje będą w innym miejscu, bo taką mamy zasadę. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone