Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 17.07.2018 14:34

Kruger75 napisał(a):Žaborič. Mówi to coś komuś? Będzie to nasz pierwszy wyjazd do Cro i obawiam się że po niepowodzeniu w temacie apartamentu w Promajnie ( za późno zadzwoniłem i już nie było terminu), gdzie w tamtym roku był brat, trochę pochopnie wykupiłem 10 dni w tym miejscu. ( Nie chciałem w 5 osob jechać w pierwszej połowie sierpnia w ciemno, pierwszy raz..). Wiem że niedaleko są wodospady krka więc już coś...


Ja też pierwszy raz do Zaborica. Apartament wygląda dobrze więc mam nadzieję, że będzie ok. A gdzie masz rezerwację?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.07.2018 21:41

MRT_Greg napisał(a):Witam

Wybieram się do Chorwacji we wrześniu samochodem. To mój trzeci raz do tego kraju, jednak tym razem na pokładzie dwójka maluchów (1 rok i 3 lata), zatem dotychczasowe lokacje (prócz jednej) odpadają.

Wyruszamy z Krk i ustalamy trasę na maks 1100 km. Potrzebujemy miejsca gdzie będzie plaża w miarę miękka - bez głazów - może być lekko żwirkowa, blisko plac zabaw dla dzieciaków. Spokojnie, bez tłumów ale też nie zadupie, żebyśmy wieczorem mogli trochę pospacerować (do maks 2h) po starówce lub czymś takim. Miło by było gdyby był jakiś targ - młody wciąga owoce jak odkurzacz a wrzesień to dobry miesiąc na świeże dostawy :D Dotychczas braliśmy apartamenty i tego chcielibyśmy się trzymać - standard średni do średnio-wysoki.

Pobytowo byliśmy raz przez 2 tyg w Fazanie - i nam się podobało, chcielibyśmy jednak poznać inne miejsce.

Gdyby ktoś polecił dokąd się udać, byłbym wdzięczny ;)

Pozdrawiam :)

MRT

Edit

Sprawdziłem odległości i mi się przypomniało, że gdzieś widziałem polecenia: Krk, Baśka. Czy powyższe warunki tam znajdę?


Jeśli do 1100 km z Krakowa to polecam Rogoznica, Primosten, Szybenik, ewentualnie Pakostane. Jeśli dołożycie 100 km, to załapie się też Trogir. Generalnie wszystkie te miejsca są totalnie zatłoczone ale skoro jedziecie we wrześniu to jak najbardziej.
Baska i Krk też pasują ale to wyspa, więc ciekawych miejsc do zwiedzania tam niewiele. W tych 1100 km załapie się też cała Istria, ale skoro byliście w Fazanie to i pewnie inne miejsca też zwiedzone. Jeśli nie to Rovinj, Porec, Vrsar. Jest w czym wybierać.
MRT_Greg
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRT_Greg » 17.07.2018 21:55

Slavko1974 napisał(a):(...)
Baska i Krk też pasują ale to wyspa, więc ciekawych miejsc do zwiedzania tam niewiele. W tych 1100 km załapie się też cała Istria, ale skoro byliście w Fazanie to i pewnie inne miejsca też zwiedzone. Jeśli nie to Rovinj, Porec, Vrsar. Jest w czym wybierać.


Dziękuję za informacje. W sumie zdążyłem już trochę poczytać na forum i chyba zdecydujemy się na Baśkę :) Z dwójką maluchów nie nastawiamy się na zwiedzanie, zależy nam na wygodnej dla dzieciaków plaży, gdzie będziemy leniuchowac od rana do wieczora :D W międzyczasie może jakiś spacer - patrząc z gugla erfa, po Baśce można trochę niespiesznie połazić. Nie zauważyłem tylko nigdzie informacji czy się tam jakiś plac zabaw znajduje. No i mam nadzieję, że słoneczko we wrześniu nadal będzie ładnie ogrzewać a i woda będzie odpowiednia, by zanurzył się też i zmarźlak tato :D
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.07.2018 23:03

ariana2018 napisał(a):Witam
Chcemy w drugiej połowie sierpnia jechać w ciemno do Chorwacji interesują nas raczej skaliste plaże urokliwe zatoczki itp ale też miejsce dla dzieci bez tłumów. Myślimy raczej o okolicach Rogoznicy- Makarska. Jaka miejscowość mogłaby spełnić nasze oczekiwania?


Z tych większych miejscowości to polecam poczytać właśnie o Rogoznicy, Breli i Baska Voda. Makarska raczej nie posiada urokliwych zatoczek. Jest jeszcze kilka mniejszych miejscowości ale trudno coś polecić bez konkretnych wytycznych.
Problem w tym, że ww przeze mnie lokalizacje nawet w drugiej połowie sierpnia jeszcze są oblegane.
plagenzenho
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2017
Gdzie jechac pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) plagenzenho » 18.07.2018 10:59

Witam rok temu bylem w baska voda teraz niby plan pakostane czy jest tam tez podobnie ?? Jakies skutery wodne albo jak by ktod mogl cos polecić podobnego do baski raczej sami do 28 lat
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 18.07.2018 11:26

Ja polecam Marusici, kawałek przed Baszką, kawałek od Omisza :)
Załączniki:
plaza 2.jpg
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 19.07.2018 12:21

W tym roku chcę jechać na północ Chorwacji, region Kvarner. Czy możecie polecić miejscowości z ładnymi plażami między Crikvienicą a Jablanac?
dzidek12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzidek12 » 19.07.2018 13:41

Witam ;)
6 sierpnia, w dwie rodziny (model 2+2), w sumie 8 osób wybieramy się Chorwacji na 10 dni. Dzieci 6-8lat.
W naszym budżecie i terminie udało się nam dograć (trzeba tylko wpłacić zaliczki) nocleg w 3 różnych lokalizacjach.
No i teraz trzeba podjąć decyzję, którą miejscówkę ostatecznie przyklepać - może coś mi poradzicie i podpowiecie, bo przy 4x dorosłych (z czego ja z żoną tylko byliśmy wcześniej w CRO), każdy ma inną opinię. I muszę to jakoś ogarnąć.
Do wybory mamy:
1. Mandre na Pag
2. Sukosan (~1km od plaży z piaszczystym dnem)
3. Gradac/Podaca

Wszystkie noclegi w podobnej cenie.
W Mandre i Gradac, martwią mnie trochę zbyt kamieniste plaże (dzieci). W Sukosan znowu boję się dzikiego tłumu, no i mimo wszystko to zatoka a nie otwarte morze ;)
Gradac mnie kusi bo mamy super wspomnienia z riviery makarskiej :)

Dzięki za pomoc i sugestie.
Maciek ;D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2018 14:06

Sukosan bym sobie odpuściła zdecydowanie, te okolice nie powalają, a kilometr od plaży to już w ogóle.
Pozostałe miejscowości - to już zależy jaki tryb życie prowadzicie na wakacjach. Pag ma piękne plaże - ale poza miejscowościami. Z Mandre ludzie i tak często jeżdżą na plaże nad Paskim Zalewem, bo tam są bardzo ładne i jest wiele spokojnych zakamarków. Lektury:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
Gradac / Podaca zależy od Waszej wytrzymałości na tłumy, szczególnie w szczycie sezonu. Jeśli Wam nie przeszkadzają, to ok. Plaże otoczakowe - jak zwykle na tej riwierze. No i można trochę więcej pozwiedzać niż na / z Pagu.
Zdarzyło mi się jednego lata stacjonować zarówno na Pagu, jak i w Podacy. Te dwa miejsca są po prostu skrajnie różne... Wszystko zależy od tego, co lubicie.
od-pagu-po-dubrovnik-czyli-dalmacja-2013-t43083.html
zxcvbn
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2009
Z Krakowa - gdzie najbliżej

Nieprzeczytany postnapisał(a) zxcvbn » 19.07.2018 20:59

Witam wszystkich wszystko wskazuje że Po raz 8 wybierzemy się do Chorwacji. Po ubieglorocznym wypadzie na Vis chcielibyśmy jednak jak najbliżej - jedziemy z krakowa. Proszę o jakieś sugestie . Acha jedziemy w 8 osób w tym 4 dzieci 4-12 lat. Dzięki pozdrawiam.
dzidek12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzidek12 » 20.07.2018 11:22

Dzięki Mikromir za podpowiedź.
W Sukosan 1km to do tej plaży piaszczystej jest, natomiast to "zwykłej" to ~100m. Ale Sukosan odpada bo to zatoka i boję się, że jakość wody nie będzie miała standardu "Adriatyckiego" ;D
Ostatecznie wybraliśmy Mandre i Pag :) teraz tylko przygotować auta, siebie i w drogę :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.07.2018 14:28

dzidek12 napisał(a): Sukosan odpada bo to zatoka i boję się, że jakość wody nie będzie miała standardu "Adriatyckiego" ;D
Ostatecznie wybraliśmy Mandre i Pag :) teraz tylko przygotować auta, siebie i w drogę :)

Stacjonowałam kiedyś na Riwierze Zadarskiej, zresztą niedaleko Sukosanu, i dla mnie to było najmniej ciekawe miejsce z wielu odwiedzonych w Cro pod względem plaż i wody.
Co do Mandre - miejscowość jak miejscowość, plaże takie sobie, kamulce też niekoniecznie takie fajne jak na Makarskiej Riwierze, jednak jeśli jesteście odpowiednio mobilni, a nie przywiązani do jednej trasy kwatera - najbliższa plaża, to Pag ma wiele relaksujących miejsc do zaoferowania. Wiele ciekawych zakątków pokazał Piotr:
pag-2014-a-to-bylo-tak-t46609.html
W Mandre po sezonie stacjonował Kuba:
mandre-2014-nasz-pierwszy-raz-w-cro-t46878.html
na plażach za Bošaną wylegiwał się Tomek:
pag-2015-t48985-15.html#p1625648
entuzjastycznie przedstawiła wyspę Wiola:
wakacje-ktorych-mialo-nie-byc-pag-i-bra-para-idealna-t53272-15.html
A moją ulubioną, odludną plażą pozostaje Filino - choć zejście może być nieco wymagające.
Pag jako wyspa jest dobry na odpoczynek - jedyny warunek, to duża mobilność. To taka wyspa dla odkrywców. :wink:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 21.07.2018 00:22

MarioSun napisał(a):Witam !
Jakie miejscowości polecacie w Chorwacji od Makarskiej do dołu ?
Takie aby była promenada, palmy a zarazem nie olbrzymie miasto
Pozdrawiam


Podgora
Gradac
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Chorwacja którą miejscowość wybrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 21.07.2018 00:32

dzidek12 napisał(a):Witam ;)
6 sierpnia, w dwie rodziny (model 2+2), w sumie 8 osób wybieramy się Chorwacji na 10 dni. Dzieci 6-8lat.
W naszym budżecie i terminie udało się nam dograć (trzeba tylko wpłacić zaliczki) nocleg w 3 różnych lokalizacjach.
No i teraz trzeba podjąć decyzję, którą miejscówkę ostatecznie przyklepać - może coś mi poradzicie i podpowiecie, bo przy 4x dorosłych (z czego ja z żoną tylko byliśmy wcześniej w CRO), każdy ma inną opinię. I muszę to jakoś ogarnąć.
Do wybory mamy:
1. Mandre na Pag
2. Sukosan (~1km od plaży z piaszczystym dnem)
3. Gradac/Podaca

Wszystkie noclegi w podobnej cenie.
W Mandre i Gradac, martwią mnie trochę zbyt kamieniste plaże (dzieci). W Sukosan znowu boję się dzikiego tłumu, no i mimo wszystko to zatoka a nie otwarte morze ;)
Gradac mnie kusi bo mamy super wspomnienia z riviery makarskiej :)

Dzięki za pomoc i sugestie.
Maciek ;D

Zdecydowanie opcja nr 3
W tamtym roku byliśmy w Gadać w 3 rodziny 2+2
i było super.
sieradzak
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2018
Re: Gdzie jechac pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieradzak » 22.07.2018 13:21

plagenzenho napisał(a):Witam rok temu bylem w baska voda teraz niby plan pakostane czy jest tam tez podobnie ?? Jakies skutery wodne albo jak by ktod mogl cos polecić podobnego do baski raczej sami do 28 lat


Do Baśki Vody to raczej mało podobna miejscowość. Mała spokojna dla rodzin z dziećmi. Kilka sklepów i restauracji. Nie zauważyłem wypożyczalni skuterów wodnych
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone