Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 10:06

Co tu jeszcze o mieście napisać? Czysto, spokojnie , super widoczki na góry przed domem
Aaaa… zapomniałbym. ja już na Krku widziałem ale znajomi nie; chodzi o skorpiona a raczej mini skorpiona, który sobie chodził po murku przy okazji naszego grilla; jakoś mi nie przeszkadzał, rok temu się wystraszyłem, teraz nie; za to nieprzyjemnie było jak natrafiłem również przy okazji grilla na ogromnego pająka; Ci co widzieli takie pająki w Cro wiedzą że to nic przyjemnego; na szczęście on uciekał przede mną, ja przed nim i nasze drogi się rozeszły;
Załączniki:
DSC_1219.jpg
widok z góry na Pag
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 10:17

Czytałem przed wyjazdem na forum o plażach w okolicach Bosany; Pani Beata z Perly to potwierdziła i 3 dnia ruszyliśmy na podbój tego rejonu
Będąc w Bosanie polecam kolację w barze, o którym czytałem na forum i pewnie wiecie o co chodzi. Adres Bosana 68 naprzeciw Villi Ivanka po lewej stronie jadąc z Pagu; podobno bar prowadzi ojciec z synem, którzy podają to co rano złowili. coś w tym jest; syn nas obsługiwał, ojciec kucharzył; widok baru nieciekawy płot z wikliny, mury bez tynku, stoliki na zewnątrz; namawiałem cały tydzień moich towarzyszy na odwiedzenie tego baru ale jakoś nie było entuzjazmu. Na szczęście mój przyjaciel Mariusz zaufał mi i w przedostatni dzień jadąc z plaży Sv Marija stanął tam i powiedział: jemy tu i koniec; niestety żałowaliśmy tego postoju… żałowaliśmy że nie zajechaliśmy tu wcześniej:); super kalmary, super ryby; polecam wino białe; po posiłku gratis lody i rakija; ceny? kalmary chyba 45 kun ; litr wina 60 kun (bardzo dobre białe), piwo 15 kun, makrela z frytkami ( w sumie 2 makrele) 55 kun; krewetki na zamówienie ; ale tak to jest jak się nie słucha czytelnika klubu przyjaciół wyspy Pag :)
Załączniki:
P1160691.jpg
wystrój nie napawa optymizmem
P1160695.jpg
P1160698.jpg
kalmary
P1160705.jpg
makrela (były 2 sztuki na porcję)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.07.2015 13:14

borsalino4 napisał(a): chodzi o skorpiona a raczej mini skorpiona, który sobie chodził po murku przy okazji naszego grilla.

Podobno nieszkodliwe.
Ale nie wiem, bo nigdy mnie nie "ugryzł". :mrgreen:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 13:22

anakin napisał(a):
borsalino4 napisał(a): chodzi o skorpiona a raczej mini skorpiona, który sobie chodził po murku przy okazji naszego grilla.

Podobno nieszkodliwe.
Ale nie wiem, bo nigdy mnie nie "ugryzł". :mrgreen:

a te pająki? :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.07.2015 13:27

borsalino4 napisał(a):a te pająki? :)

W sumie to nawet ich tam nie widziałem...... :wink:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 13:33

Plaże w okolicach Bosany są cudowne; my byliśmy na trzech Sv Marija, Sv Marko i jeszcze jedna ok. 500 m przed nimi – był tam napis chyba Dobrawa; Sv Marija tak nam się spodobała, że już nie szukaliśmy potem kolejnych ; ani jednego jeżowca, woda krystaliczna, miejsce na plaży, spokój, ryby pływające 10 m od brzegu, miejsce na parking samochodu; jedynie trochę trudne zejście z parkingu
Piszę o jeżowcach, ponieważ na tej plaży z napisem Dobrawa były jeżowce.
Załączniki:
DSC_1093.jpg
widok Sv Marija
DSC_1091.jpg
DSC_0773.jpg
DSC_1395.jpg
nie kumam dlaczego leży się na wodzie bez ruchu rąk i nóg i "nie idzie się" na dno :)
P1160643.jpg
autor tekstu
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 13:46

na tym folderze jest rozpiska plaż nie tylko w okolicach Bosany
jak trafić na Sv Mariję? będzie stało po prawej i lewej stronie ulicy dużo samochodów za Bosaną
Załączniki:
Scan0011.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 29.07.2015 14:02

jakiś tam sentyment po zeszłorocznym Pagu pozostał, więc popatrzę

podziwiam, że daliście radę bez klimy, podczas wcześniejszych pobytów korzystaliśmy sporadycznie, ale w tym roku był to dla nas ratunek po powrocie z plaży i w duszne noce...

a plaże w okolicach Bosany są na Pagu najlepsze :twisted:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.07.2015 14:05

Kasia i Krzyś napisał(a):a plaże w okolicach Bosany są na Pagu najlepsze :twisted:

Całkowicie się z tym zgadzam. :mrgreen:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 29.07.2015 15:02

Bardzo dokładny opis tego co tam jest i ile kosztuje. Będę zaglądał i czytał dalej. pozdrowionka
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 15:30

Kasia i Krzyś napisał(a):jakiś tam sentyment po zeszłorocznym Pagu pozostał, więc popatrzę

podziwiam, że daliście radę bez klimy, podczas wcześniejszych pobytów korzystaliśmy sporadycznie, ale w tym roku był to dla nas ratunek po powrocie z plaży i w duszne noce...

a plaże w okolicach Bosany są na Pagu najlepsze :twisted:

A co mielismy zrobic... Nie spodziewalem sie takich upalow;swoja droga wlasciciel uparty i nie chce klimy zakladac...
Wiecej nie wezme apartamentu bez klimy..
A przy okazji dzieki Kasia za wskazowki sprzed miesiaca choc ostatecznie zmienilismy lokalizacje blizej centrum miasta
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.07.2015 16:14

anakin napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):a plaże w okolicach Bosany są na Pagu najlepsze :twisted:

Całkowicie się z tym zgadzam. :mrgreen:


..no prawie najlepsze....brak ciszy tak jak tu :wink:
Ostatnio edytowano 30.07.2015 15:10 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
Tomek86
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek86 » 29.07.2015 17:27

To mój pierwszy post na forum więc witam Wszystkich. A co do tematu to fajnie się czyta relację, szczególnie dla mnie jest ciekawa bo byłem na i w Pagu dokładnie w tym samym czasie co Ty :) i również bez klimy w apartamencie :(
Pozdrowienia
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 29.07.2015 18:31

Witam. Fajna relacja.
"nie kumam dlaczego leży się na wodzie bez ruchu rąk i nóg i "nie idzie się" na dno :)"
Myślę że to powoduje duże zasolenie morza. Pomaga w snurkowaniu, co uwielbiam .
Pozdrawiam.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 20:26

Tomek86 napisał(a):To mój pierwszy post na forum więc witam Wszystkich. A co do tematu to fajnie się czyta relację, szczególnie dla mnie jest ciekawa bo byłem na i w Pagu dokładnie w tym samym czasie co Ty :) i również bez klimy w apartamencie :(
Pozdrowienia

Gdzie mieszkaliscie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone