Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 21:27

mervik napisał(a):
anakin napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):a plaże w okolicach Bosany są na Pagu najlepsze :twisted:

Całkowicie się z tym zgadzam. :mrgreen:


..no prawie najlepsze....brak ciszy tak jak tu :wink:

DSCN1465.JPG

Co to za plaza?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.07.2015 21:53

anakin napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):a plaże w okolicach Bosany są na Pagu najlepsze :twisted:

Całkowicie się z tym zgadzam. :mrgreen:


A ja nie 8)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.07.2015 21:55

Czytejże jak człowiek. :roll:
Tam niech jadą. :mrgreen:
Tomek86
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek86 » 29.07.2015 22:56

borsalino4 napisał(a):
Tomek86 napisał(a):To mój pierwszy post na forum więc witam Wszystkich. A co do tematu to fajnie się czyta relację, szczególnie dla mnie jest ciekawa bo byłem na i w Pagu dokładnie w tym samym czasie co Ty :) i również bez klimy w apartamencie :(
Pozdrowienia

Gdzie mieszkaliscie?


Po przeciwnej stronie zatoki i Pagu względem hotelu Pagus. Jakieś 10 min spacerkiem od plaży miejskiej.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.07.2015 23:12

anakin napisał(a):Czytejże jak człowiek. :roll:
Tam niech jadą. :mrgreen:


Ja szczerze odradzam. Zrce jest zdecydowanie lepsza. Hol dla narciarzy, bary i drinki z parasolkami, młode prawie gołe Włoszki, skutery wodne, bungy, muza 450 decybeli, normalnie gadam, latam pełny serwis :lol: Kto da więcej siem pytam :lol: :mrgreen:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 08:02

Od czwartego dnia nasz dzień wyglądał w taki sposób, że przed południem szliśmy sobie spacerkiem 10 minut na plażę miejską , potem ok. 13.00 do domku na obiad (był wtedy największy upał, baliśmy się o dzieci) i ok. 15.00 autami na Sv Mariję. Tu informacje, że po 17.00 nie ma już na Sv. Marii słońca – chowa się za góry.
Czytałem na forum o plaży kilka km przed Simuni – chyba nazywa się Luca, że dno piaszczyste, że kilkadziesiąt metrów można iść bo nie jest głęboko. Pojechałem tan sam rano sprawdzić co i jak. Nie podobało mi się. Droga fatalna; plaża taka sobie- nie polecam, ale to moje zdanie.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 08:07

Mieliśmy dwie wycieczki : Zadar i objazd wyspy
Zadar nie zrobił na mnie super mocnego wrażenia, może dlatego że byłem w Dubrowniku czy Sibeniku wcześniej. Miasteczko fajne, wodne organy, instalacja Pochwała Słońca. Dzieciaki pojechały kolejką po Zadarze – przejazd ok. 50 minut 30 kun od dorosłego; 10 kun dzieci; poniżej 5 lat gratis.
Dla oszczędnych – parkowanie gratis. Obok Parku Vladimira Nazora jest szpital miejski czyli Bolnica. Naprzeciwko jest duży darmowy parking obok jakiejś stacji obsługi aut.
Ulica obok parkingu, przy nabrzeżu to Kralja Zvonimira a mniejsza obok przy parkingu to Marka Marulicia.
Koordynaty. 44.108904,15.232006
Polecam pobyt wieczorkiem - fajna atrakcja dla dzieci ta świecąca instalacja Pochwała Słońca
Załączniki:
DSC_0973.jpg
Pochwała Słóńca
DSC_0988.jpg
DSC_1024.jpg
DSC_1036.jpg
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 09:03

Objazd wyspy
Dopiero jak ruszyliśmy na północ wyspy, można było zobaczyć że Pag ma krajobrazy jak z księżyca. Będą w Pagu tak sobie myślałem – co oni wypisują na tych forach o wyspie księżycowej. Albo nie byli na Pagu albo na księżycu:) pewnie na księżycu:) Przed wjazdem do miasta Novalja jest zjazd w prawo (mała tabliczka z napisem Zrce) na słynną plażą Jedzie się 200 m w dół i jest płatny parking. Do 15 minut gratis potem chyba 7 kun za godzinę. Zajechaliśmy tam na chwilką zobaczyć jak to wygląda. Rzeczywiście tłumy młodzieży; Była 16.00 więc raczej jeszcze trzeźwi :) Mi się plaża spodobała:) Fajnie to wszystko zorganizowane dla młodzieży. Dyskoteki, zabawa. Ja akurat lubię się pobawić przy takiej muzyce (pozostało z lat młodości w klubach) więc pewnie nawet fajnie byłoby na Zrce. Jednak wiek już nie ten i raczej nie czułbym się tam komfortowo. Przedział wieku to 20-30 lat większość. Jeżeli jedzie ktoś bez dzieci, a muza taka nie przeszkadza to polecam tę plażę. A jeżeli ktoś wybiera się na podryw do Cro, to tym bardziej:). Nieraz jak DJ da czadu, to muza z tej plaży płynie po wodzie i słychać w Bosanie. Interes tam na pewno robią taksówkarze, ponieważ jest trochę do przejścia z Zrce do Novalji, a bogatych dzieciaków pewnie nie brakuje; Polecam wpaść tam choć na chwilkę
Załączniki:
DSC_1239.jpg
Zrce
P1160545.jpg
Zrce
Ostatnio edytowano 01.08.2016 16:09 przez borsalino4, łącznie edytowano 1 raz
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 09:10

Sama Novalja to pewnie sypialnia dla ludzi bawiących się za Zyrce. Chyba nie polecam rodzinom z dziećmi. Dla mnie Pag ładniejszy, choć na pewno sporo też jest tam rodzin. Nie chcę się tu jednak mądrzyć, ponieważ byłem tam tylko godzinę. Ciężko nam było znaleźć bezpłatny parking w centrum. Lepiej 7 kun za godzinę zapłacić niż jeździć w lewo i w prawo i szukać miejsca na auto. Nic nie powiem o plaży - było ją tylko widać z daleka, ale raczej fajna.
Aaaa - rosną w Novalji palmy, których w Pagu nie ma - przynajmniej ja nie widziałem
Załączniki:
DSC_1270.jpg
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 09:23

Potem jazda na słynną Rucicę . Miejscowości po drodze malutkie- pewnie dla ludzi szukających spokoju, oddechu od hałasu.
Naczytałem się na forum o dojeździe na Rucicę – o dwóch drogach- jaką lepiej pojechać a dojazd jest tak prosty że zgubić się nie można. Miałem zupełnie inne wyobrażenie- że będzie się jechało kilka kilometrów szutrem gdzieś w górach, gdzie można zabłądzić, a tu prosta sprawa. Jedzie się do samego końca miasta Metajna- końcówka drogi to prawie jazda na plecach plażowiczów. Potem jest słynny zakręt w lewo pod górkę. Żona jak to zobaczyła to powiedziała że zostaje i nie jedzie tam. Trochę szkoda bo po minięciu zakrętu droga była już ok i w zasadzie było widać już dwa parkingi, o których pisze się na forum, a skąd w 3 minuty dochodzi się pieszo na Rucicę. Plaża bardzo ładna. Nie chcę się rozwodzić. Kto tam był, wie jak jest, kto nie był- obowiązkowo trzeba jechać. Polecam bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Jeżeli ktoś na plażowanie- obowiązkowo należy zabrać parasol lub namiot bo drzew, krzaczków czy skał chroniących przed słońcem brak. Zdjęć też nie chcę wklejać za dużo, bo średnio wyszły - są ładniejsze w opisach
Wracając do zakrętu. Przed zakrętem zatrzymał się przede mną jakiś młody Chorwat i nie chciał zjechać z drogi głupio się ze mnie śmiejąc „ Tam chcesz jechać? To droga?” Jesteś pewien? Jesteś stąd? W końcu mi zjechał na bok a potem zdziwiony podążył za mną. Może dla mniej odważnych warto najpierw podejść pieszo zobaczyć ten wjazd, popatrzeć jak inni to robią i wio w górę. Nic trudnego. Na Beretnicę niestety nie starczyło czasu. Za rok lub kiedyś.
Załączniki:
DSC_1288.jpg
trochę ciemne zdjęcia- był już wieczór
DSC_1276.jpg
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.07.2015 09:26

borsalino4 napisał(a):Była 16.00 więc raczej jeszcze trzeźwi :)


Chciałeś raczej powiedzieć już trzeźwi :wink: Imprezy na Zrce kończą się słońce wstaje a i to nie daje pewności że oznacza to koniec imprezowania dla młodych :D I wcale nie piszę tego by tą młodzież piętnować :) Są młodzi niech się bawią, byle by potem autami nie jeździli, bo skutki bywają tragiczne. Szkoda chłopaków. Mogli następnego wieczoru znów imprezować i rwać laski. :?

Co do Novalji, to nie jest tak do końca jak piszesz. Miasteczko owszem jest pełne wieczorami ale w miarę ciche. Knajpki, koncerty gitarowe, młodzieży dużo ale kulturalnie. Dzicz odbywa się na Zrce więc nawet z dzieciakiem nie miałbym oporów tam kwaterować. Znajomi mieszkali w Novalji 10 min pieszo od centrum i cisza jak makiem zasiał:)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 09:37

Rysio napisał(a):
borsalino4 napisał(a):Była 16.00 więc raczej jeszcze trzeźwi :)


Chciałeś raczej powiedzieć już trzeźwi :wink: Imprezy na Zrce kończą się słońce wstaje a i to nie daje pewności że oznacza to koniec imprezowania dla młodych :D I wcale nie piszę tego by tą młodzież piętnować :) Są młodzi niech się bawią, byle by potem autami nie jeździli, bo skutki bywają tragiczne. Szkoda chłopaków. Mogli następnego wieczoru znów imprezować i rwać laski. :?

Co do Novalji, to nie jest tak do końca jak piszesz. Miasteczko owszem jest pełne wieczorami ale w miarę ciche. Knajpki, koncerty gitarowe, młodzieży dużo ale kulturalnie. Dzicz odbywa się na Zrce więc nawet z dzieciakiem nie miałbym oporów tam kwaterować. Znajomi mieszkali w Novalji 10 min pieszo od centrum i cisza jak makiem zasiał:)

zgadzam się z Tobą - z tym co piszesz o plaży, młodzieży i miasteczku; jak wspomniałem krótko byłem w Novalji i nie chcę ludzi w błąd wprowadzać
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 09:40

Tyle w zasadzie mojej relacji. Niestety nie mam daru opowieści a i czasu brakuje. Mam nadzieję że tych kilka informacji przyda się dla wyjeżdżających na Pag. Jak mi się coś jeszcze przypomni, lub będziecie mieli pytania – odzywajcie się.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Plitwicach – naszej rodzinki drugi pobyt, znajomych pierwszy; tu też nie chcę zdjęc wklejać jest ich mnóstwo w necie;
jadąc do Plitvic raczej nie polecam zabierać ze sobą wózka - jest tam sporo trasy po kładkach z belek drewnianych, gdzie trzeba co chwilę zabierać dziecko z wózka i pchać sam wózek
Załączniki:
DSC_0129.jpg
DSC_0132.jpg
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 09:46

W drodze powrotnej nocleg w Mikulovie (kolejny raz Hotel Reva); kolacja w restauracji U Svateho Urbana (niedrogo, polecam dania z drobiu – Stek Księcia Lichtensteina czy pierś z kurczaka z warzywami) ; zamówiłem tam największą golonkę na świecie chyba :)
Ja tak sobie myślę że do Baśki bym nie wrócił (te tłumy !!!!); na Istrię też chyba nie, Orebić?... może ..
a na Pag pojechałbym jeszcze raz ze względu na:
- mniej ludzi niż w kurortach
- super widoki
- plaże w okolicach Bosany !!!!!!!!
- czysta woda w zatoczkach
- trzeba zobaczyć Beretnicę
- trzeba wrócić do baru z płotem z wikliny :)
- myślę że kwatery tańsze niż w kurortach takich jak np. Baśka czy Makarska

Na koniec koszty – uśrednione dla naszej 5-cio osobowej rodziny
Apartament 2100 zł (9 noclegów)
Dojazd z winietkami 1000 zł (LPG !) Czechy 66 zł za miesiąc, Austria 2 x 8,5 euro (na 10 dni obowiązuje), Słowenia 0 zł – tu oszczędność i objazd przez Mureck, Ptuj; prosta droga, mam dokładny opis- nie da się zgubić
Nocleg w drodze do Cro i powrót 500 zł
Jedzenie z kraju, na miejscu, knajpki, duuuużo piwa 1500 zł-2000 zł

No i warto zabrać dla właściciela apartamentu jakiś polski alkohol – żubrówka, jakiś miód mazurski;

Bardzo mnie kusi Hvar. Musiałbym jednak posłuchać opowieści- jak tam jest, czy plażyczki podobne, jak to porównać do Pagu.
Jeżeli macie pytania, piszcie
Jeżeli coś nie tak napisałem, poprawcie mnie bo nie chcę ludzi w błąd wprowadzać
Pozdrowienia
Tomek
Załączniki:
DSC_1185.jpg
autor tekstu; chyba bym mógł tam całe życie mieszkać.... no nie na tym kamieniu ...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.07.2015 10:47

Witam :D
Ja dopiero zabieram się za czytanie i oglądanie a to już pewnie koniec ha ha, :cry:
ale fajnie i szybko to opisałeś ,ja też w przyszłym roku zastanawiam się nad Pagiem lub Hvarem
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone