Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 11:16

lotnikwsk napisał(a):Witam :D
Ja dopiero zabieram się za czytanie i oglądanie a to już pewnie koniec ha ha, :cry:
ale fajnie i szybko to opisałeś ,ja też w przyszłym roku zastanawiam się nad Pagiem lub Hvarem
pozdrawiam Krzysiek :papa:

no mógłbym pisać i pisać o tym Pagu, ale kto to będzie czytał:) bardziej odpowiedziałbym na jakieś pytania
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2015 12:21

borsalino4 napisał(a):Bardzo mnie kusi Hvar. Musiałbym jednak posłuchać opowieści- jak tam jest, czy plażyczki podobne, jak to porównać do Pagu.

To daj się skusić, bo warto. :wink:
Nie ma porównania. W ogóle. To całkiem inne wyspy, obie warte odwiedzenia. Plaże w hvarskich zatoczkach też bywają piękne, otoczone bujną zielenią, no i jest ich duuuży wybór.

Bardzo dziękuję za tę relację - zwłaszcza, że plaże za Bošaną (Dubrava, Sv. Marija, Sv. Marko i Filino) też należą do moich ulubiobych na Pagu. Rzadko się zdarzają tak przyjemne kamyki jak w Sv. Mariji.

Pozdrawiam serdecznie. :papa:

Danka
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 13:44

Mikromir napisał(a):
borsalino4 napisał(a):Bardzo mnie kusi Hvar. Musiałbym jednak posłuchać opowieści- jak tam jest, czy plażyczki podobne, jak to porównać do Pagu.

To daj się skusić, bo warto. :wink:
Nie ma porównania. W ogóle. To całkiem inne wyspy, obie warte odwiedzenia. Plaże w hvarskich zatoczkach też bywają piękne, otoczone bujną zielenią, no i jest ich duuuży wybór.

Bardzo dziękuję za tę relację - zwłaszcza, że plaże za Bošaną (Dubrava, Sv. Marija, Sv. Marko i Filino) też należą do moich ulubiobych na Pagu. Rzadko się zdarzają tak przyjemne kamyki jak w Sv. Mariji.

Pozdrawiam serdecznie. :papa:

Danka

Nie ten wątek, ale gdybym planował Hvar, jakie miejsce wybrać znając moje wymagania - czyli jakieś większe miasteczko z plażą miejską oraz możliwośc dojazdu autem na kameralne małe plaże bez jeżowców, z czystą wodą, aby dzieci mogły sie bawić; Ivan Dolac?
prawdę mówiąc nawet nie myślałem że można autem codziennie dojeżdżać do plaży; zawsze człowiek szukał byle blisko plaży był apartament; teraz nie jest to dla mnie problem po tegorocznym doświadczeniu; materac, dmuchańce do bagażnika i wio na plażę; byle nie dalej niż np. 8 km i byle byłoby miejsce na zaparkowanie auta blisko plaży
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2015 14:07

borsalino4 napisał(a): Nie ten wątek, ale gdybym planował Hvar, jakie miejsce wybrać znając moje wymagania - czyli jakieś większe miasteczko z plażą miejską oraz możliwośc dojazdu autem na kameralne małe plaże bez jeżowców, z czystą wodą, aby dzieci mogły sie bawić; Ivan Dolac?
prawdę mówiąc nawet nie myślałem że można autem codziennie dojeżdżać do plaży; zawsze człowiek szukał byle blisko plaży był apartament; teraz nie jest to dla mnie problem po tegorocznym doświadczeniu; materac, dmuchańce do bagażnika i wio na plażę; byle nie dalej niż np. 8 km i byle byłoby miejsce na zaparkowanie auta blisko plaży

W kwestii wyboru miasteczka Ci niewiele pomogę - ja wolę zupełnie odwrotnie, czyli stacjonuję w raczej odludnym miejscu z fajną plażą, a do miasteczek dojeżdżam. Na pewno zatunelowa część Hvaru, czyli Ivan Dolac, Zavala, Sv. Nadjelja etc. jest najbardziej malownicza i widokowa, ale fajne zatoczki są dookoła całej wyspy (ulubioną mam w avatarze). Wspomniane wioski nie mają jednak tak miejskiego charakteru jak Pag na Pagu, to zupełnie inne klimaty, ale urokliwe. Do wyboru jest jeszcze druga strona wyspy z fajnymi miasteczkami, jak Jelsa, mniejsza Vrboska, czy bardzo klimatyczny Stari Grad. Wszystkie z kamiennymi domami i uliczkami, fajnym dalmatyńskim klimacikiem. One może bardziej by Ci odpowiadały, tylko w nich samych trudno o plaże jak w Pagu. Poczytaj i popytaj w klubie:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
A zatoczki i miasteczka zobacz korzystając z interaktywnej mapy np. tutaj:
http://www.visit-hvar.com/
Powodzenia. :papa:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 14:45

Zapomnialem
Gdyby ktos mial problemy na Pagu z dojazdem na Sv Marije podaje namiary GPS
44.478
15.003
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.07.2015 15:43

borsalino4 napisał(a):............

Widywałem już ładniejsze syreny. :mrgreen:
Niemniej jednak dzięki za relację. :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 30.07.2015 16:09

anakin napisał(a):Widywałem już ładniejsze syreny. :mrgreen:


...i tu jest zgoda :oczko_usmiech:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 19:26

No dobra , wywale to zdjęcie bo się ze mnie Smiejcie :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.07.2015 20:14

To znowu ja
Nie wiem czy można powracać do relacji i pisać rzeczy o których sobie przypomniałem
Pierwsza sprawa - wysypisko śmieci
Przed wyjazdem czytałem w relacjach sprzed lat że w Pagu dzielnicy Vodice jest śmierdzące wysypisko śmieci. Najpierw miałem tam mieszkać ale potem się rozmyslilem. Tam nie ma żadnego wysypiska śmieci! !! Nic tam nie śmierdzi. Gdybym nie czytal o tym na forum to wcale bym tego nie zauważył, ponieważ wszyscy patrzyli w samochodzie na prawo na gory i morze
Druga sprawa
Na googlemap Pag robi przygnebiajace wrażenie, jakby ponuro, brudno,
W rzeczywistosci jest zupelnie inaczej- ładne miejsce
Ostatnia sprawa a w zasadzie nasz pomysł na picie. Kupuje sie 3litrowy sok naturalny z jablek z kranikiem-w biedronce jest po ok. 10 zl czy nawet na miejscu w cro jest polski taki sok. Proporcje 1/5 soku i reszta wody i zimny smakuje super. Mozna tym ugasic pragnienie a napoju jest 15 litrow. Tylko nie krytykowac!:)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 30.07.2015 20:40

Jak Pag to jestem, tylko szkoda, że to już koniec relacji :(
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 30.07.2015 22:10

Wielka szkoda że koniec ale jak jeszcze coś Ci wpadnie do głowy co nie jest napisane to śmiało napisz może się przyda będę zaglądał.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 31.07.2015 09:10

krótka relacja, ale konkretna i przede wszystkim z własnymi odczuciami :D
pozdrawiam :papa:
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 31.07.2015 17:27

Witam.
Fajna treściwa relacja.
Fajnie ,że wam się podobało.
Polecam Hvar jest piękny,spokojny piękne krajobrazy.
Polecam spokojna miejscowość Ivan Dolac jedziemy 3 raz a na Pag ciągle brak czasu.
Pozdrawiam.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 31.07.2015 17:51

Witam z Metajny jak wróce do kraju to dokładnie prześledze relację na razie uzywom wiela idzie i jak już to z moja relacją jada.Ale jakiś końcik rezerwuja :D
Pozdrawiam
Czesław :papa:
saphira
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) saphira » 31.07.2015 18:06

Witam, w tym roku pag ! gdzie znajdę ciekawe miejsca z do snorkelingu - pływanie z maską ?:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag 2015 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone