Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pag 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 14.08.2015 14:26

Elizabeta napisał(a):A i chciałam zapytac jacy właściciele:-)

nie ma tam klimy, jeżeli o tym samym domu mówimy; w nocy ciepło było, ale trafiliśmy na upaly ponad 40 stopni
właściciele fajni; Pan Rajko nie pije wysokoprocentowych alkoholi; zawieźliśmy im polskie piwo i miód mazurski; dał w zamian siatkę pomidorów z ogrodu
właścicielka dala litr rakiji:)
Elizabeta
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizabeta » 15.08.2015 10:45

440 koron na czechach winieta? I 8,70 euro autria? Bo tak na stronie austriackiej pisze.
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 15.08.2015 12:41

Elizabeta napisał(a):440 koron na czechach winieta? I 8,70 euro autria? Bo tak na stronie austriackiej pisze.

8.70 euro Austria winieta za 10 dni
Ok. 66 zl Czechy za miesiac
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.08.2015 15:20

Dawno tu nie zaglądałam, a muszę coś powiedzieć...
jolcix napisał(a):
wymyśliłam kompromis, parę dni na Pagu, a potem Hvar-10 dni, i powiem Ci , że to trzeba zobaczyć, Hvar jest przepiękny,
(...)
naprawdę warto, bardzo polecam i to co mi pisała Mikromir( dziękuję Danusiu), w moim wątku o wątpliwościach, co wybrać, czy kolejny raz Pag, czy Hvar, że warto zobaczyć Hvar, i Tobie teraz też tak napiszę, że warto :)

chociaż moją największą miłością pozostanie Pag

Bardzo się cieszę, że Hvar Ci się tak spodobał. :) Nieporównywalny do Pagu zupełnie, a jednak piękny i urokliwy...
Pag był pierwszą "prawdziwą" wyspą jaką odwiedziłam, tam odkryłam, jak bardzo wyspy mogą różnić się od stałego lądu i to baaardzo na plus. Zawsze miło go wspominam i nie wykluczam, że kiedyś mogłabym zjawić się tam ponownie - tyle jeszcze zostało do zobaczenia, mimo, że na Pagu przecież nic ni ma... :wink:

boboo napisał(a):
Rysio napisał(a):Ani tam francuzem jeździł (...)
Sprawdzę za miesiąc moim rumuno-francuzem :D

:) My w tym roku przesiedliśmy się do rumuno-francuza właśnie i jeździliśmy po Braču :mrgreen: nie bez pewnych obaw oczywiście, bo na Brač francuzy różnie reagują ... :roll: Ale na szczęście radził sobie doskonale - więc może Twój samochód też jakoś Pag przetrzyma. :oczko_usmiech:

Może jeszcze jednak autor jakieś zdjęcia Pagu wklei dla stęsknionych za wyspą? Tylko może raczej nie te na golasa... :roll:
:wink:
Elizabeta
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizabeta » 15.08.2015 19:19

borsalino4 napisał(a):
Elizabeta napisał(a):440 koron na czechach winieta? I 8,70 euro autria? Bo tak na stronie austriackiej pisze.

I gdzie kupowałeś?
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 16.08.2015 08:49

Elizabeta napisał(a):
borsalino4 napisał(a):

I gdzie kupowałeś?

Pierwsza napotkana stacja benzynowa w danym kraju
prulka
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) prulka » 03.09.2015 13:11

borsalino4 napisał(a):Czytałem przed wyjazdem na forum o plażach w okolicach Bosany; Pani Beata z Perly to potwierdziła i 3 dnia ruszyliśmy na podbój tego rejonu
Będąc w Bosanie polecam kolację w barze, o którym czytałem na forum i pewnie wiecie o co chodzi. Adres Bosana 68 naprzeciw Villi Ivanka po lewej stronie jadąc z Pagu; podobno bar prowadzi ojciec z synem, którzy podają to co rano złowili. coś w tym jest; syn nas obsługiwał, ojciec kucharzył; widok baru nieciekawy płot z wikliny, mury bez tynku, stoliki na zewnątrz; namawiałem cały tydzień moich towarzyszy na odwiedzenie tego baru ale jakoś nie było entuzjazmu. Na szczęście mój przyjaciel Mariusz zaufał mi i w przedostatni dzień jadąc z plaży Sv Marija stanął tam i powiedział: jemy tu i koniec; niestety żałowaliśmy tego postoju… żałowaliśmy że nie zajechaliśmy tu wcześniej:); super kalmary, super ryby; polecam wino białe; po posiłku gratis lody i rakija; ceny? kalmary chyba 45 kun ; litr wina 60 kun (bardzo dobre białe), piwo 15 kun, makrela z frytkami ( w sumie 2 makrele) 55 kun; krewetki na zamówienie ; ale tak to jest jak się nie słucha czytelnika klubu przyjaciół wyspy Pag :)

Byłem tu w lipcu , smacznie i tanio . Spałem 50 m dalej .
Polecam to miejsce .
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 05.09.2015 07:37

prosimy o kilka zdjęć

prulka napisał(a):
borsalino4 napisał(a):Czytałem przed wyjazdem na forum o plażach w okolicach Bosany; Pani Beata z Perly to potwierdziła i 3 dnia ruszyliśmy na podbój tego rejonu
Będąc w Bosanie polecam kolację w barze, o którym czytałem na forum i pewnie wiecie o co chodzi. Adres Bosana 68 naprzeciw Villi Ivanka po lewej stronie jadąc z Pagu; podobno bar prowadzi ojciec z synem, którzy podają to co rano złowili. coś w tym jest; syn nas obsługiwał, ojciec kucharzył; widok baru nieciekawy płot z wikliny, mury bez tynku, stoliki na zewnątrz; namawiałem cały tydzień moich towarzyszy na odwiedzenie tego baru ale jakoś nie było entuzjazmu. Na szczęście mój przyjaciel Mariusz zaufał mi i w przedostatni dzień jadąc z plaży Sv Marija stanął tam i powiedział: jemy tu i koniec; niestety żałowaliśmy tego postoju… żałowaliśmy że nie zajechaliśmy tu wcześniej:); super kalmary, super ryby; polecam wino białe; po posiłku gratis lody i rakija; ceny? kalmary chyba 45 kun ; litr wina 60 kun (bardzo dobre białe), piwo 15 kun, makrela z frytkami ( w sumie 2 makrele) 55 kun; krewetki na zamówienie ; ale tak to jest jak się nie słucha czytelnika klubu przyjaciół wyspy Pag :)

Byłem tu w lipcu , smacznie i tanio . Spałem 50 m dalej .
Polecam to miejsce .
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 06.11.2015 09:18

Zwięźle i na temat :D
Pag też jest miejscem, obok innych wysp w Chorwacji, które są na mojej liście do odwiedzenia, więc z pewnością relacja Twoja się przyda do planowania podróży :D
subim
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 06.11.2015 09:45

patrząc na widoczek z okna to byliśmy w tym roku trochę nad wami :)
Elizabeta
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizabeta » 17.08.2017 17:08

Słuchajcie ktoś wie może czy ten bar na bosanie to nadal czynny i od której?? Bo dziś jechaliśmy po 17 I nic tam nie było. Chodzi mi o ten słynny co nie wygląda.
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.08.2017 14:02

Elizabeta napisał(a):Słuchajcie ktoś wie może czy ten bar na bosanie to nadal czynny i od której?? Bo dziś jechaliśmy po 17 I nic tam nie było. Chodzi mi o ten słynny co nie wygląda.

U nas raz bar byl zamkniety, raz otwarty. Trudno cos doradzic
pomorzanka zachodnia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.08.2017 21:43

Bardzo treściwa i przydatna relacja. I super uzupełnia się z pozostałymi opowieściami cromaniaków. :coool:
borsalino4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 20.08.2017 06:55

pomorzanka zachodnia napisał(a):Bardzo treściwa i przydatna relacja. I super uzupełnia się z pozostałymi opowieściami cromaniaków. :coool:

Dzieki, nie wiedzialem ze ktos to jeszcze odgrzebie po latach:)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 20.08.2017 12:58

A ja tak grzebię bo w przyszłym roku jeżeli pojadę to jednym z punktzw programu będzie Pag. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży