Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009
Pag 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.07.2015 19:50

Witam,
Już po powrocie z Chorwacji; nie mam pewnie talentu do pisania relacji z wyjazdów, ale chciałbym kilka zdań napisać, ponieważ może przydadzą się komuś moje wskazówki, opisy a więc…..
W tym roku decyzja zapadła w kwietniu: po raz kolejny Chorwacja; po pobycie w Orebiciu, Puli oraz Baśce na Krku tym razem wybór padł na Pag
Po raz pierwszy jechaliśmy (Tata, Mama, Synek, Córeczka i Brat Taty) nie sami , więc trzeba było porozumienia wszystkich na znalezienie miejsca pobytu. Ja chciałem tydzień na Hvar i tydzień do Podgory, znajomi bliżej ze względu na pierwszy tak daleki wyjazd autem. Ostatecznie po kilkunastu dniach dyskusji, poszukiwań w necie zapadła decyzja: jedziemy na Pag. Teraz tylko pozostało znalezienie miasta i kwatery. Każdy ma swoje przyzwyczajenia; ja zawsze lubiłem jechać do większego miasteczka, gdzie wieczorami można pochodzić , iść na lody, popatrzeć na port; wybór padł więc na miasto Pag; na forum Pag jako miasto nie było popularne; miałem trochę wątpliwości ale co tam… kto nie ryzykuje….
Trafiliśmy na agencję turystyczną Perla prowadzoną w Pag przez Polkę Panią Beatę. Nie chcę robić nikomu reklamy ale polecam ten sposób rezerwacji dla początkujących wyspy Pag; Kobieta odpowiadała cierpliwie na wszystkie moje pytania; w końcu wiedząc co chcemy, znalazła nam apartamenty dla 3 rodzin niedaleko Hotelu Pagus Cena 55 euro po negocjacjach za 4 osobową rodzinę (brat gratis :) )to chyba ok za szczyt sezonu.
Wyjazd w poniedziałek z Olsztyna 5.15; wzorem ubiegłego roku pierwszy postój w Gliwicach w Centrum Handlowym przy autostradzie; dlaczego tam? Tankowanie na stacji benzynowej (nasze samochody na LPG) , kupno kun w kantorze (taniej niż w Olsztynie), jedzonko i drobne zakupy dla zapominalskich.
Po 2 godzinach postoju o godz. 13.15 ruszyliśmy dalej; kolejne tankowanie Breclav przed wjazdem do Austrii. Rok temu jechałem przez Mikulov, teraz chciałem sprawdzić alternatywę przez Breclav. Powiem szczerze po fakcie że dla mnie wszystko jedno czy ta czy ta droga; szkoda czasu na wertowanie po forach dla początkujących którędy jechać ; może fajna sprawa na granicy w Mikulovie, że wracając do Polski można się zatrzymać przy sklepie bezcłowym i kupić jakieś kosmetyki, proszki itp
W Breclaviu tankowanie (U Nemocnice), postój 15 minut i jazda. Mieliśmy w Braclaviu podjąć decyzję gdzie zatrzymać się na nocleg- albo Kalsdorf albo Traiskirchen I tu i tu ten sam Hotel OEKOTEL Znaleziony dzięki Wam na forum. Myślę że za taką cenę (przykładowo 63 euro za rodzinę 4-osobową) nic lepszego się nie znajdzie. Warunki ok, czysto, śniadanie normalne- można się najeść. Po przyjeździe chwilka na obejrzenie kolekcji aut znajdujących się przy Hotelu. Zmęczenie daje się we znaki (15 godzin w drodze z czego 12,5 jazdy )
Załączniki:
P1160153.jpg
jednak daliśmy radę dojechać do Kalsdorfu (1050 km)
P1160151.jpg
P1160146.jpg
pewnie auta do wynajęcia
Ostatnio edytowano 28.07.2015 20:07 przez borsalino4, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.07.2015 19:58

Pierwsza! :)
Lubię tę wyspę. :wink:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 28.07.2015 20:03

Mikromir napisał(a):Pierwsza! :)
Lubię tę wyspę. :wink:


ja też, więc dołączam :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.07.2015 20:56

Drugi dzień już tak nie szalejemy. Wyjazd ok. 8.30, ale do przejechania tylko ok. 500 km.
Tak sobie myślałem co nas czeka na Pagu? Tyle się pisze że krajobrazy księżycowe, mało zieleni…
Załączniki:
P1160167.jpg
Pag coraz bliżej :)
P1160206.jpg
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.07.2015 21:00

Po zjeździe z autostrady krótki postój 5 minutowy; otwarcie drzwi samochodu i…. bucha 38 stopniowy upał, głośnie cykanie cykad oraz zapach lawendy rosnącej przy bramkach wjazdowych w Posedarie. Jechaliśmy przez most i muszę przyznać że jest to dobre rozwiązanie; no może dla nas jadących do Pagu; gdyby trzeba było zasuwać np. do Novalji to bym się zastanawiał nad promem
Załączniki:
P1160210.jpg
jakieś drzewa to tu będą? :)
P1160208.jpg
P1160205.jpg
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 28.07.2015 21:10

Jestem i ja :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.07.2015 21:57

Pagu ciągle mi mało :)
Co do Mikulova... pal sześć jakiś tam sklep. Dopiero w tym roku odwiedziłam starówkę i mnie ooczarowała. Naprawdę warto tam wstąpić po drodze. Pod starówką jest parking płatny więc przydadzą się korony, można też zaparkować pod marketem Bila lub Lidl za free i przejść się na spacer. Poza tym tuż za płotem parkingu przy Bili są baseny.
Odkryłam to za 6 przejazdem przez Mikulov :D Zawsze tam wypada nam pauza na tankowanie i oodpoczynek. Zamiast iść pomoczyć tyłki to jak te gupki łazilismy po Lidlu lub Bili żeby się rozprostować. Do zamku też wydawało się daleko a to 10 min. spaceru.
No dobra... już siedzę cicho i czekam na cd. :)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 28.07.2015 22:08

Wyjazd na Pag za kilka dni więc też zasiadam :)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 28.07.2015 22:35

Czekam na dalszą część. Też będzie w tym roku Pag.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.07.2015 22:46

gusia-s napisał(a):Pagu ciągle mi mało :)
Co do Mikulova... pal sześć jakiś tam sklep. Dopiero w tym roku odwiedziłam starówkę i mnie ooczarowała. Naprawdę warto tam wstąpić po drodze. Pod starówką jest parking płatny więc przydadzą się korony, można też zaparkować pod marketem Bila lub Lidl za free i przejść się na spacer. Poza tym tuż za płotem parkingu przy Bili są baseny.
Odkryłam to za 6 przejazdem przez Mikulov :D Zawsze tam wypada nam pauza na tankowanie i oodpoczynek. Zamiast iść pomoczyć tyłki to jak te gupki łazilismy po Lidlu lub Bili żeby się rozprostować. Do zamku też wydawało się daleko a to 10 min. spaceru.
No dobra... już siedzę cicho i czekam na cd. :)

no ja z tym sklepem to nie upieram się:) pierwszy raz tam byłem
ale przyznaję się bez bicia że zawsze przy okazji powrotu do Polski robię zakupy w czeskim markecie w postaci kilku butelek czeskiego rumu i kilkunastu buteleczek czeskiego piwa;
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 28.07.2015 22:50

Mikulov my tym razem wybraliśmy na nocleg. Polecam fajne miasteczko.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.07.2015 22:52

Wjeżdżając do miasta Pag trzeba się nastawić na słabe widoki; po lewej pola solankowe; gdzie to morze? :)
W końcu dojechaliśmy do Pagu i agencji o której wspomnieliśmy
Tu mały zgrzyt : cena za pobyt ustalona była w euro, nawet zaliczkę zapłaciliśmy w euro, a tu mamy płacić w kunach lub kartą; po co braliśmy euro ze sobą? W końcu ja płacę za wszystkich kartą a rozliczymy się po powrocie w Olsztynie; zostałem chwilowym Sponsorem wyjazdu :)
Apartamenty.. hmm po dwie sypialnie, kuchnia łazienka i duuuży przedpokój, gdzie było dużo miejsca na materace, dmuchane zabawki; fajne warunki, choć był jeden mankament… brak klimy; zapewniano nas że nie będzie potrzebna i może i by tak było gdyby nie fakt że przez 10 dni mieliśmy po 35-42 stopnie w cieniu; przynajmniej tak pokazywał termometr w samochodzie; aha - za apartament w przeliczeniu 55 euro od rodziny
Załączniki:
DSC_1351.jpg
Spacerujący obok domku mieszkaniec Pagu
P1160623.jpg
Widok z tarasu na piętrze
P1160293.jpg
Nasz domek
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.07.2015 23:03

Po rozpakowaniu zejście na plażę najbliższą przy Hotelu Pagus i małe zawiedzenie; nie jest rewelacja…jakoś to będzie… w necie na stronie tego Hotelu plaża wygląda dużo lepiej;
Jakie jest miasto Pag? Można pokręcić się wieczorami wąskimi uliczkami, nabrzeżem , podziwiać widoki; posiedzieć w knajpkach; są 2 duże markety Plodine i Lorenzo; jest też Konzum; wszystkie blisko siebie w zasadzie; niedaleko targ z owocami i warzywami oraz sklep rybny
cd jutro; trzeba iść spać aby zarobić na wyjazd do Cro za rok
Załączniki:
DSC_1361.jpg
jedna z uliczek w Pagu
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 29.07.2015 08:19

Ceny: lody 8 kun w centrum, 6 kun przy plaży miejskiej przy zjeżdżalniach; knajpki- jest dzienne menu za 50 kun np. w restauracji Ancora gdzie dają zupę, mięso lub rybę z frytkami oraz surówkę; ostrożnie z zamówieniem dodatkowych frytek np. dla 3 latka gdyż jest tak duża porcja że tego nie zje; piwo 2l Ożujsko ok. 23 kuny, Laśko 18, Karlovaćko 24; w promocji kilka kun taniej; piszę o dwulitrowych butelkach, gdyż ze względu na upały tylko takie pojemności były dla nas w sam raz
dalej; duża pizza w Ancorze ok. 45 kun, kalmary plus frytki 65 kun (na Krk w Baśce płaciliśmy 45); napoje w knajpkach dość drogie; w większości knajpek na koniec posiłku dają rakiję gratis
Na prawo od Hotelu Pagus są małe plażyczki ale było tam dość gwarno, dno często piaszczyste co nie daje kryształu wody; dalej na prawo za Hotelem Tony są kolejne bardzo kameralne małe plażyczki, na które można dojechać autem jadąc do ostatniego zabudowania a potem wąską drogą najpierw delikatnie pod górką a potem szutrem; ze względu na brak w Pagu plaży FKK, właśnie za Hotelem Tony na tych plażyczkach można było spotkać ludzi opalających się nago, a raczej pary ; brak gapowiczów podglądających naturystów:)
swoją drogą polecam wypad na taką plażę późno wieczorem na romantyczny pobyt wśród gwiazd; z żoną tak zrobiliśmy i wrażenia niezapomniane :):):)
Jest w Pagu plaża miejska; po pobycie 1 dnia na plaży przy Hotelu Pagus - miejska była dla nas lepsza; dno piasek i żwir; sporo miejsca na plaży, obok bary i Konzum;
Woda czysta i ciepła; obok wypożyczalnia roweru wodnego ze zjeżdżalnią. Cena 70 kun za godzinę; my wytargowaliśmy 100 kun za dwie godziny; są przy plaży miejskiej zjeżdżalnie dwie płatne ale nie pamiętam jaka cena; chyba coś około 2-3 zł za zjazd; obok plaży miejskiej są parkingi; przy zjeżdżalniach bezpłatne, bardziej w stronę miasta trzeba już płacić
Załączniki:
P1160401.jpg
DSC_0683.jpg
P1160226.jpg
P1160233.jpg
P1160232.jpg
domi16
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi16 » 29.07.2015 09:28

Świetny początek :D , z przydatnymi szczegółami dla osób które dopiero się wybierają 8) , czyli My po trzech latach przerwy :( w końcu się doczekaliśmy :D i wyruszamy dokładnie za tydzień 8) po raz drugi na Pag :oczko_usmiech:
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone