Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 17.03.2020 00:32

Cześć Waldek :)
Wstyd przyznać ale dopiero teraz tutaj trafiłem. Cieszę się że mogłem pomóc.
Miło powspominać ID, tym bardziej że wyjazd w tym roku stoi pod znakiem zapytania.
Świetny początek:
- Žutica :D uciekamy tam kiedy w ID robi się tłoczno
- Feronja ... my place 8)
- pałac Petra Hektorovića - świetne miejsce, niestety pamiętam tylko uganianie się za młodszą córką która za wszelka cenę chciał wpaść do stawu (z SN mam podobne wspomnienia ale ze starszą córką :wink: )
- wieża kościoła w Jelsie ... nie miałem pojęcia że można tam wejść 8O :oops:
- Pitve, polecam konobe Dvor Dubokovic z właścicielem przypominającym Johna Cleese i świetnym widokiem
... czekam na więcej
Marek :papa:
Adis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 17.03.2020 14:17

IMG_3645.JPG

Nocowaliśmy w 2016 w tym budynku w prawym górnym rogu zdjęcia, na widocznym balkonie / tarasie jedliśmy zawsze śniadania. Co ciekawe, mimo bliskości nie udało nam się zdobyć Glavicy :oops: Super relacja, fajnie powspominać Hvar, na pewno kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :)
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.03.2020 00:58

Tyle gości, a ja nie dostałem powiadomienia, że tutaj taki ruch. :) Witajcie. :)
piekara114 napisał(a):Koło tego kościólka codziennie wieczorem przechioziliśmy od nas z Burkova do centrum Jelsy :D

Teraz wiem, co to Burkovo. :wink:
Habanero napisał(a):W takiej Jelsie zakochałbym się od pierwszego wejrzenia :D
Zupełnie inna niż w lipcu, jak nie to samo miasto :roll: ... no i zdjęcia robisz genialne :coool:

Można się zakochać. :)
Dziękuję też za miłe słowo.
Magda O. napisał(a):Jelsę wybrałam już sobie jako bazę na następne chorwackie wakacje i pierwsze wakacje na Hvarze.

Witaj Magdo. Zapraszam do śledzenia relacji, może jeszcze coś odkryjesz dla siebie. :wink:
m@rek napisał(a):Cieszę się że mogłem pomóc.
Miło powspominać ID, tym bardziej że wyjazd w tym roku stoi pod znakiem zapytania.

Cześć Marek. Gdybyś się nie pojawił, wysłałbym w końcu zaproszenie. :D
Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne porady. Podczas pobytu na wyspie wielokrotnie wspominałem Ciebie.
kaeres napisał(a):A wejście na wieżę kościóła....majstersztyk i ... kopara mi opadła bo niemal wszystko zobaczyłem w Jelsie ale jak widać zawsze można zaskoczyć.

m@rek napisał(a):- wieża kościoła w Jelsie ... nie miałem pojęcia że można tam wejść 8O :oops:

Jak widać można zaskoczyć nawet wytrawnych Cromaniaków. :)
Adis napisał(a):Co ciekawe, mimo bliskości nie udało nam się zdobyć Glavicy :oops: Super relacja, fajnie powspominać Hvar, na pewno kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :)

Rzekłbym, że zgrzeszyliście, bo mieliście "rzut beretem". :lol: Zapraszam do śledzenia relacji i wspomnień. :)
anakin napisał(a):Pisz Waldek, pisz, bo zanosi się na dłuższe siedzenie w domu. :wink:

Grzegorz, tak się teraz porobiło, że ludzie zadają specjalistom pytania w stylu: "czy nadmiar wolnego czasu jest psychologicznie sytuacją kryzysową?" :mrgreen: Niestety, ja mam go obecnie mniej, ale jakoś dam radę i niebawem ruszymy dalej. :hut:
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.03.2020 18:02

walp napisał(a):Tyle gości, a ja nie dostałem powiadomienia, że tutaj taki ruch. :)

No właśnie. Coś szwankuje, też nie dostałem :roll: . Dobrze, że wreszcie zajrzałem, bo tak długi przestój wydawał mi się podejrzany :wink:
m@rek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 18.03.2020 23:20

walp napisał(a):Cześć Marek. Gdybyś się nie pojawił, wysłałbym w końcu zaproszenie. :D
to dopiero byłby wstyd :?

walp napisał(a):Podczas pobytu na wyspie wielokrotnie wspominałem Ciebie.
początkowo chciałem to inaczej skomentować ale poprzestanę na: bardzo mi miło :D

walp napisał(a):Jak widać można zaskoczyć nawet wytrawnych Cromaniaków. :)
chyba mnie z kimś pomyliłeś :papa:
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.03.2020 23:37

m@rek napisał(a):
walp napisał(a):Podczas pobytu na wyspie wielokrotnie wspominałem Ciebie.
początkowo chciałem to inaczej skomentować ale poprzestanę na: bardzo mi miło :D

:mrgreen: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mój zasób leksykalny czasami nie pozwala mi na precyzyjną wypowiedź, proszę wybaczyć. :oops: Miałem oczywiście na myśli Twoje rady.
Kiedyś w dyskusji, o drogach Hvaru napisałem, że sprawdzę drogę Jelsa - Sućuraj i to nawet dwukrotnie. Pamiętam, że napisałeś, iż raz wystarczy
i to podsunęło mi myśl, żeby płynąc ze Splitu. W Ivan Dolcu, spacerując, oglądaliśmy kwatery, które polecałeś. Potem na starej drodze do Hvaru... itd. :wink:
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.03.2020 10:10

Leć Waldek z kolejnymi odcinkami bo jako jeden z nielicznych pozostałeś na straży relacji z zeszłego roku.
Teraz rolę przewodnią przejął inny smutny wątek, na którego punkcie cromaniacy się zafiksowali na maksa ku mojemu rozczarowaniu :/
Rero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 19.03.2020 10:41

Walp. Super relacja.

Dzwony z tego kościoła - Jelsa / Byłam w 2015 roku i 2016 / :papa: :

https://www.youtube.com/watch?v=6DMJWPna9Lw
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2020 21:28

kaeres napisał(a):Leć Waldek z kolejnymi odcinkami...

Trzymaj kciuki, żebym tylko dotychczasowe tempo utrzymał... i wytrwał do końca. :oczko_usmiech:
Rero napisał(a):Dzwony z tego kościoła - Jelsa / Byłam w 2015 roku i 2016 / :papa:

Witaj Rero :wink:
Cieszę się, że tu zajrzałaś i dziękuję za uzupełnienie. :)
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2020 21:39

Dzień 5 (09.09) spacer Jelsa-Vrboska-Jelsa

Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, spacer z Jelsy do Vrboskiej (i z powrotem :) ) jest bardzo dobrą propozycją.
Lubię kombinować, więc wymyśliłem, żeby droga do, chociaż trochę różniła się od drogi powrotnej. Z Jelsy nie wyszliśmy
przybrzeżną promenadą, tylko ulicą Pelinje, mijając po drodze wspomniany kościółek św Michała.
Poszliśmy taką trasą:

spacer1.JPG

Po wyjściu z Jelsy zaczęły się problemy, bo szlak nie był oznakowany, więc musiałem wspierać się nawigacją, żeby nie pobłądzić.
Szliśmy pustymi ścieżkami przez zacienione zagajniki...

IMG_3854.JPG

IMG_3855.JPG

IMG_3856.JPG

i mini-gaje oliwkowe... :)

IMG_3857.JPG

IMG_3859.JPG

IMG_3858.JPG

W końcu doszliśmy do asfaltowej promenady Jelsa-Vrboska, w miejscu, w którym droga styka się z malowniczą zatoką, czyli tutaj.
Tę zatokę będziemy mijać także w drodze powrotnej i strasznie nas będzie kusić, aby się tam zatrzymać. :wink:

IMG_3861.JPG

IMG_3863.JPG

Dalej podążaliśmy już promenadą Obala pomoraca.

IMG_3864.JPG

IMG_3865.JPG

IMG_3866.JPG

Cały czas idąc wzdłuż większej zatoki, wcinającej się w ląd, na końcu której położona jest Vrboska.

IMG_3867.JPG

Jeszcze ostatni zakręt...

IMG_3868.JPG

i naszym oczom ukazała się marina. :)

IMG_3869.JPG

ACI marina Vrboska jest najważniejszym obiektem w tej mieścinie. ACI to akronim od Adriatic Croatia International Club,
w skrócie ACI Club bądź po prostu ACI. Jest to chorwacka spółka z siedzibą w Opatiji, która prowadzi sieć marin
wzdłuż chorwackiej części wybrzeża Adriatyku.

Wizytę we Vrboskiej zaczęliśmy od wypicia zimnego piwa. :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2020 22:25

walp napisał(a):Wizytę we Vrboskiej zaczęliśmy od wypicia zimnego piwa. :papa:

Słuszny wybór!
Jeszcze by się Wam Vrboska nie spodobała z powodu pragnienia ;)
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.03.2020 09:12

Tą samą trasę chcę pokonać na rowerze. I nie tylko tą, następny wyjazd do Chorwacji ma być rowerowy :D
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.03.2020 10:03

walp napisał(a):Dzień 5 (09.09) spacer Jelsa-Vrboska-Jelsa

Na nogach ? za Chiny Ludowe :twisted: rowerowo wielokrotnie ;) twardzi jesteście :papa:
Ostatnio edytowano 20.03.2020 13:12 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.03.2020 10:22

Sympatyczny spacer - w sumie nie jest daleko, jak najbardziej warto jak widać na Twoich zdjęciach. :D
Mariny ACI - jak ja ich nie lubię, zresztą, jak każej mariny. Na szczęście Vrboska za mariną ma sympatyczny port miejski gdzie jak najbardziej warto sie zatrzymać na noc :papa:
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.03.2020 10:30

Kapitańska Baba napisał(a):Sympatyczny spacer - w sumie nie jest daleko, jak najbardziej warto jak widać na Twoich zdjęciach. :D
Mariny ACI - jak ja ich nie lubię, zresztą, jak każej mariny. Na szczęście Vrboska za mariną ma sympatyczny port miejski gdzie jak najbardziej warto sie zatrzymać na noc :papa:

Mariny są piękne lubimy oglądać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019