Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 17.03.2020 00:32

Cześć Waldek :)
Wstyd przyznać ale dopiero teraz tutaj trafiłem. Cieszę się że mogłem pomóc.
Miło powspominać ID, tym bardziej że wyjazd w tym roku stoi pod znakiem zapytania.
Świetny początek:
- Žutica :D uciekamy tam kiedy w ID robi się tłoczno
- Feronja ... my place 8)
- pałac Petra Hektorovića - świetne miejsce, niestety pamiętam tylko uganianie się za młodszą córką która za wszelka cenę chciał wpaść do stawu (z SN mam podobne wspomnienia ale ze starszą córką :wink: )
- wieża kościoła w Jelsie ... nie miałem pojęcia że można tam wejść 8O :oops:
- Pitve, polecam konobe Dvor Dubokovic z właścicielem przypominającym Johna Cleese i świetnym widokiem
... czekam na więcej
Marek :papa:
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 17.03.2020 14:17


IMG_3645.JPG

Nocowaliśmy w 2016 w tym budynku w prawym górnym rogu zdjęcia, na widocznym balkonie / tarasie jedliśmy zawsze śniadania. Co ciekawe, mimo bliskości nie udało nam się zdobyć Glavicy :oops: Super relacja, fajnie powspominać Hvar, na pewno kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.03.2020 00:58

Tyle gości, a ja nie dostałem powiadomienia, że tutaj taki ruch. :) Witajcie. :)
piekara114 napisał(a):Koło tego kościólka codziennie wieczorem przechioziliśmy od nas z Burkova do centrum Jelsy :D

Teraz wiem, co to Burkovo. :wink:
Habanero napisał(a):W takiej Jelsie zakochałbym się od pierwszego wejrzenia :D
Zupełnie inna niż w lipcu, jak nie to samo miasto :roll: ... no i zdjęcia robisz genialne :coool:

Można się zakochać. :)
Dziękuję też za miłe słowo.
Magda O. napisał(a):Jelsę wybrałam już sobie jako bazę na następne chorwackie wakacje i pierwsze wakacje na Hvarze.

Witaj Magdo. Zapraszam do śledzenia relacji, może jeszcze coś odkryjesz dla siebie. :wink:
m@rek napisał(a):Cieszę się że mogłem pomóc.
Miło powspominać ID, tym bardziej że wyjazd w tym roku stoi pod znakiem zapytania.

Cześć Marek. Gdybyś się nie pojawił, wysłałbym w końcu zaproszenie. :D
Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne porady. Podczas pobytu na wyspie wielokrotnie wspominałem Ciebie.
kaeres napisał(a):A wejście na wieżę kościóła....majstersztyk i ... kopara mi opadła bo niemal wszystko zobaczyłem w Jelsie ale jak widać zawsze można zaskoczyć.

m@rek napisał(a):- wieża kościoła w Jelsie ... nie miałem pojęcia że można tam wejść 8O :oops:

Jak widać można zaskoczyć nawet wytrawnych Cromaniaków. :)
Adis napisał(a):Co ciekawe, mimo bliskości nie udało nam się zdobyć Glavicy :oops: Super relacja, fajnie powspominać Hvar, na pewno kiedyś jeszcze się tam wybierzemy :)

Rzekłbym, że zgrzeszyliście, bo mieliście "rzut beretem". :lol: Zapraszam do śledzenia relacji i wspomnień. :)
anakin napisał(a):Pisz Waldek, pisz, bo zanosi się na dłuższe siedzenie w domu. :wink:

Grzegorz, tak się teraz porobiło, że ludzie zadają specjalistom pytania w stylu: "czy nadmiar wolnego czasu jest psychologicznie sytuacją kryzysową?" :mrgreen: Niestety, ja mam go obecnie mniej, ale jakoś dam radę i niebawem ruszymy dalej. :hut:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.03.2020 18:02

walp napisał(a):Tyle gości, a ja nie dostałem powiadomienia, że tutaj taki ruch. :)

No właśnie. Coś szwankuje, też nie dostałem :roll: . Dobrze, że wreszcie zajrzałem, bo tak długi przestój wydawał mi się podejrzany :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 18.03.2020 23:20

walp napisał(a):Cześć Marek. Gdybyś się nie pojawił, wysłałbym w końcu zaproszenie. :D
to dopiero byłby wstyd :?

walp napisał(a):Podczas pobytu na wyspie wielokrotnie wspominałem Ciebie.
początkowo chciałem to inaczej skomentować ale poprzestanę na: bardzo mi miło :D

walp napisał(a):Jak widać można zaskoczyć nawet wytrawnych Cromaniaków. :)
chyba mnie z kimś pomyliłeś :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.03.2020 23:37

m@rek napisał(a):
walp napisał(a):Podczas pobytu na wyspie wielokrotnie wspominałem Ciebie.
początkowo chciałem to inaczej skomentować ale poprzestanę na: bardzo mi miło :D

:mrgreen: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mój zasób leksykalny czasami nie pozwala mi na precyzyjną wypowiedź, proszę wybaczyć. :oops: Miałem oczywiście na myśli Twoje rady.
Kiedyś w dyskusji, o drogach Hvaru napisałem, że sprawdzę drogę Jelsa - Sućuraj i to nawet dwukrotnie. Pamiętam, że napisałeś, iż raz wystarczy
i to podsunęło mi myśl, żeby płynąc ze Splitu. W Ivan Dolcu, spacerując, oglądaliśmy kwatery, które polecałeś. Potem na starej drodze do Hvaru... itd. :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.03.2020 10:10

Leć Waldek z kolejnymi odcinkami bo jako jeden z nielicznych pozostałeś na straży relacji z zeszłego roku.
Teraz rolę przewodnią przejął inny smutny wątek, na którego punkcie cromaniacy się zafiksowali na maksa ku mojemu rozczarowaniu :/
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 19.03.2020 10:41

Walp. Super relacja.

Dzwony z tego kościoła - Jelsa / Byłam w 2015 roku i 2016 / :papa: :

https://www.youtube.com/watch?v=6DMJWPna9Lw
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2020 21:28

kaeres napisał(a):Leć Waldek z kolejnymi odcinkami...

Trzymaj kciuki, żebym tylko dotychczasowe tempo utrzymał... i wytrwał do końca. :oczko_usmiech:
Rero napisał(a):Dzwony z tego kościoła - Jelsa / Byłam w 2015 roku i 2016 / :papa:

Witaj Rero :wink:
Cieszę się, że tu zajrzałaś i dziękuję za uzupełnienie. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2020 21:39

Dzień 5 (09.09) spacer Jelsa-Vrboska-Jelsa

Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, spacer z Jelsy do Vrboskiej (i z powrotem :) ) jest bardzo dobrą propozycją.
Lubię kombinować, więc wymyśliłem, żeby droga do, chociaż trochę różniła się od drogi powrotnej. Z Jelsy nie wyszliśmy
przybrzeżną promenadą, tylko ulicą Pelinje, mijając po drodze wspomniany kościółek św Michała.
Poszliśmy taką trasą:

spacer1.JPG

Po wyjściu z Jelsy zaczęły się problemy, bo szlak nie był oznakowany, więc musiałem wspierać się nawigacją, żeby nie pobłądzić.
Szliśmy pustymi ścieżkami przez zacienione zagajniki...

IMG_3854.JPG

IMG_3855.JPG

IMG_3856.JPG

i mini-gaje oliwkowe... :)

IMG_3857.JPG

IMG_3859.JPG

IMG_3858.JPG

W końcu doszliśmy do asfaltowej promenady Jelsa-Vrboska, w miejscu, w którym droga styka się z malowniczą zatoką, czyli tutaj.
Tę zatokę będziemy mijać także w drodze powrotnej i strasznie nas będzie kusić, aby się tam zatrzymać. :wink:

IMG_3861.JPG

IMG_3863.JPG

Dalej podążaliśmy już promenadą Obala pomoraca.

IMG_3864.JPG

IMG_3865.JPG

IMG_3866.JPG

Cały czas idąc wzdłuż większej zatoki, wcinającej się w ląd, na końcu której położona jest Vrboska.

IMG_3867.JPG

Jeszcze ostatni zakręt...

IMG_3868.JPG

i naszym oczom ukazała się marina. :)

IMG_3869.JPG

ACI marina Vrboska jest najważniejszym obiektem w tej mieścinie. ACI to akronim od Adriatic Croatia International Club,
w skrócie ACI Club bądź po prostu ACI. Jest to chorwacka spółka z siedzibą w Opatiji, która prowadzi sieć marin
wzdłuż chorwackiej części wybrzeża Adriatyku.

Wizytę we Vrboskiej zaczęliśmy od wypicia zimnego piwa. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.03.2020 22:25

walp napisał(a):Wizytę we Vrboskiej zaczęliśmy od wypicia zimnego piwa. :papa:

Słuszny wybór!
Jeszcze by się Wam Vrboska nie spodobała z powodu pragnienia ;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.03.2020 09:12

Tą samą trasę chcę pokonać na rowerze. I nie tylko tą, następny wyjazd do Chorwacji ma być rowerowy :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.03.2020 10:03

walp napisał(a):Dzień 5 (09.09) spacer Jelsa-Vrboska-Jelsa



Na nogach ? za Chiny Ludowe :twisted: rowerowo wielokrotnie ;) twardzi jesteście :papa:
Ostatnio edytowano 20.03.2020 13:12 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 20.03.2020 10:22

Sympatyczny spacer - w sumie nie jest daleko, jak najbardziej warto jak widać na Twoich zdjęciach. :D
Mariny ACI - jak ja ich nie lubię, zresztą, jak każej mariny. Na szczęście Vrboska za mariną ma sympatyczny port miejski gdzie jak najbardziej warto sie zatrzymać na noc :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.03.2020 10:30

Kapitańska Baba napisał(a):Sympatyczny spacer - w sumie nie jest daleko, jak najbardziej warto jak widać na Twoich zdjęciach. :D
Mariny ACI - jak ja ich nie lubię, zresztą, jak każej mariny. Na szczęście Vrboska za mariną ma sympatyczny port miejski gdzie jak najbardziej warto sie zatrzymać na noc :papa:


Mariny są piękne lubimy oglądać :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone