Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2012 na końcu świata. Portugalia i inne.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2012 00:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2012 17:19

Witam wszystkich czytających tych znanych i nieznanych. :D Licznik pokazuje, że ktoś tu jeszcze zagląda. Mam nadzieję, że się nie myli.

Dobrze wracamy do relacji. Nasz samochód był zaparkowany zaraz koło tych schodów. Jedziemy do centrum Bragi. Po wyjściu z podziemia ukazuje się nam taki widok.

Obrazek

Stając mniej więcej tam gdzie ludzie ze zdjęcia, tyłem do fontanny widać sanktuarium w którym nie dawno byliśmy. :D

Pierwszy z wielu budynków z "płytkami". 8O

Obrazek

Co ciekawe płytki są nie tylko na starych ale i na nowych budynków. 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja rozumiem glazurę na zewnątrz, ale wewnątrz kościoła 8O

Obrazek

Obrazek

Różne środki transportu.

Obrazek

A ta glazura wcześniejsza to chyba z tego kościoła jeśli nic nie pomieszałem. :roll:

Obrazek
Ostatnio edytowano 15.09.2012 17:45 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2012 17:43

Spacerujemy dalej ulicami miasta. Niektóre miejsca są trochę zaniedbane. :(

Obrazek

Obrazek

Palacio dos Biscainhos. Dawna rezydencja arystokratów przerobiona na muzeum miejskie. Można zwiedzać, ale tylko z przewodnikiem. My sobie darowaliśmy bo trzeba było zbyt długo czekać. Zajrzeliśmy tylko do ogrodu.

Obrazek

Obrazek

i znowu glazura 8O a swoją drogą ciekawe skąd im się to wzięło?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy dalej i kolejny przykład "płytkologii stosowanej" :lol:

Obrazek

Obrazek

Ratusz

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2012 18:31

Docieramy do katedry. Mało zdjęć bo zakaz fotografowania. :?

Obrazek

Obrazek

Matka Boska Karmiąca - symbol Bragi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej spacerujemy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Docieramy do Palacio do Raio

Obrazek

Obrazek

To koniec spaceru po Bradze. Korzystając z okazji zrobiliśmy też jakieś podstawowe zakupy spożywcze - 10,75. Na stacji benzynowej za kawę i kanapki zapłaciliśmy 16,57 8O Parking w Bradze 3,20 Za autostradę 14,45 . Jedziemy w kierunku Porto i tam będziemy poszukiwać kempingu. Nawigacja prowadzi nas na adres kempingu, ale zamiast kempingu znajdujemy plac budowy 8O :evil: . Robimy się ciekawie. W końcu w tej samej miejscowości trafiamy na drogowskazy na kemping. Znajdujemy kemping sieci Orbitur. Dużo miejsca. Teren podzielony na miejsca dla namiotów, przyczep i kamperów, domki i przyczepy stacjonarne. Rozbijamy się w strefie dla przyczep stacjonarnych bo tam było sensowne miejsce. Zresztą obok był już rozbity jeden namiot.
Za dwie doby płacimy 60,60. Miejscowość Lavra kemping Angeiras. Jest basen, sklep, restauracja. Do plaży jakieś 4 minuty spacerkiem. Dostajemy przepustki na kemping żebyśmy mogli wejść. Do Porto blisko i jest nawet autobus.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 15.09.2012 18:57

Również się zapisuję, tam nie byłem. :papa:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.09.2012 21:25

Witam kolejnego jawnego czytelnika. :lol: Dalszy ciąg wycieczki nie wiem kiedy. Mam problem ze zdjęciami. :x Na razie do kolejnego odcinka wytypowałem tylko 190. 8O :roll: To chyba trochę zbyt dużo. :?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.09.2012 22:46

LRobert napisał(a): Mam problem ze zdjęciami. :x Na razie do kolejnego odcinka wytypowałem tylko 190. 8O :roll: To chyba trochę zbyt dużo. :?


E tam . . . dużo . Podziel na dziesięć postów i będzie o.k. :wink:
Kafelkowana Braga podoba mi się bardzo 8)


Pozdrawiam
Piotr
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 18.09.2012 15:06

Ilość zdjęć ograniczyłem do 150 8O :roll: , ale to i tak jeszcze trochę zbyt dużo. Nic napiszę coś dalej.

10 sierpnia, Piątek

Znowu w nocy upału nie było. :wink: Rano wita nas całkiem fajna pogoda - może pójdziemy na plażę a potem coś obejrzymy. Na kempingu jest sklep gdzie pieką pieczywo i rogaliki. Idę na zakupy. Po powrocie ze sklepu - atrwało to jakieś 5 minut - wita mnie taka pogoda 8O :?

Obrazek

Obrazek

Nici z plaży. pojedziemy zwiedzać

Obrazek

Nie wiem czy już pisałem, że kempingi Orbituru stały się w Portugalii naszymi "ulubionymi". Na 3 kempingi w Portugalii 3 były Orbituru. 8O Pierwszy z przypadku, drugi z przymusu a ostatni to już z premedytacją z lenistwa w poszukiwaniach. :lol:
Zanim będziemy zwiedzać miasto postanawiamy jednak spojrzeć jak wygląda plaża. Zdecydowanie w tym roku zbyt często używam tych dwóch ikonek 8O :? Nie byłem w Anglii, ale tak mi się to kojarzy nie wiem czy dobrze? :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle jeśli chodzi o "angielskie" plaże w Portugalii. Jedziemy zwiedzać miasto.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 18.09.2012 16:53

Parkujemy w centrum na parkingu podziemnym koło sklepu. Syn próbuje się dobrać do coli, która się jakoś chyba skleiła. :roll: 8)

Obrazek

A teraz zapraszam na spacer. :hut:

Obrazek

Obrazek

Ratusz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 18.09.2012 17:19

Pierwsze spojrzenie na katedrę.

Obrazek

I chyba najsłynniejsza glazura w Portugalii a przynajmniej najbardziej znana. :lol: :D Porto, dworzec kolejowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okolice dworca. Ulice w drodze do katedry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.09.2012 09:25

Pogodę mieliście faktycznie dość zaskakującą :wink: My też zauważyliśmy, że z północną portugalską pogodą bywa różnie (szczególnie pod wieczór), ale Wasze przygody z aurą były zdecydowanie brutalniejsze :wink:

A co do kempingów - też zauważyliśmy, że trafienie na inny niż orbiturowski wymaga więcej poświecenia - teoretycznie w internecie można je znaleźć, ale w praktyce jest gorzej: są mniej widoczne, słabiej oznakowane (dotyczy to także drogowskazów dojazdowych).

Za to portugalskie scenerie - dla mnie bomba :D

pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2012 12:00

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.09.2012 15:15

Witam. Z naszymi kempingami to było tak. Pierwszego w Portugalii poszukiwaliśmy, ale na jego miejscu było wykarczowane pole przygotowywane pod inwestycje. W drugim przypadku znaleźliśmy kemping, ale okazało się, że jest nieczynny. :cry: :( Nie wiem czy tylko w tym roku czy dłużej. Ponieważ było dość późno nie było czasu na poszukiwania więc pojechaliśmy tam gdzie wiedzieliśmy, że jest na pewno. Po takich doświadczeniach przy ostatnimjuż nie kombinowaliśmy, tylko wybraliśmy pasującą nam miejscowość. :lol: Jak jeździliśmy to widzieliśmy jeszcze 4 kempingi, ale nie sieci Orbituru.
Pogoda nas zaskoczyła, ale nie ma co narzekać. Było inaczej niż zwykle. Zresztą nowy kraj, więc na nowości i niespodzianki trzeba być przygotowanym. :lol:

Na razie nie robiłem zestawienia całościowego kosztów. Chyba się boję, że pobiliśmy dotychczasowy rekord :roll: 8O :? Może na koniec relacji spróbuję to jakoś zebrać. Zresztą teraz przyjdą jeszcze ostatnie wyciągi z kart. Jakieś wydatki będę podawał na bieżąco.

Jeśli idzie o ekonomię to wydatki z Porto.
zakupy w sklepiku na kempingu - rogaliki i bułki - 5,30
parking - 9,00
kawa, sałatka, kanapki- 12
bilety do katedry - 8,0
bilety do kościoła św.Wojciecha - 8,75
zakupy w markecie - 13,66

Dobrze to teraz spróbuję przygotować kilka zdjęć i powklejać jeszcze dzisiaj. :hut:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.09.2012 16:25

Ciekawe kiedy dotrzemy do katedry. Na razie poznajemy tubylców. :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zbliżamy się do katedry :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No w końcu za chwilę zajrzymy do środka. :lol:

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.09.2012 20:39

Na obejrzenie katedry w Porto warto poświecić chwilę czasu i trochę euro. Zapraszam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Wakacje 2012 na końcu świata. Portugalia i inne. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone