Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HUM- najmniejsze miasto świata

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.11.2008 13:40

Janusz Bajcer napisał(a):miasto HUM

:D

I mamy odpowiedź :D
A więc XI wiek, kiedy to Hum był miejscem, w którym rozwijała się Głagolica (przynajmniej tak zrozumiałam) :D

pozdrawiam Solenizanta :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 13:42

no już teraz powinno być dobrze....a więc
fragment bramy wejściowej do miast Hum

Obrazek

Obrazek

w drodze do Galerii i mini muzeum

Obrazek

ta sama uliczka od strony kościoła

Obrazek

parę zdjęć....

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.11.2008 13:54

Jeszcze jedna fotorelacja nomen omen Andrzeja

Gładolica

90.80.9.5.100.1.3.20.60 :wink: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 14:14

witam ponownie, było to moje pierwsze starcie z relacją z podróży na forum. Popełniłem parę błędów , aż wstyd się przyznać (te krzyżyki zamiast zdjęć-moja głupota-otwarcie się przyznaję) ale mam naukę na przyszłość jak trzeba robić relację.
Jeszcze odnośnie miast Hum.
Jeżeli ktoś nie był to polecam gorąco. W czasie zwiedzania było nas raptem 6 osób. Cisza, spokój jest niesamowity, w konobie humskiej dają dobrą kawę i można coś przekąsić. Z tarasu rozciąga się wspaniały widok na okoliczne wzgórza (oczywiście baterie w aparacie odmówiły współpracy bo było to już 3 czy 4 miasto tego dnia które zwiedzaliśmy) a gdy odjeżdżaliśmy właśnie znad Jadranu nadciągały chmury burzowe i całkiem nieźle się błyskało i grzmiało. Uśmialiśmy się bo kelnerka która nas obsługiwała niezbyt miała tęgą minę patrząc na horyzont bo widok burzy z tego miejsca musi być niesamowity. Aha i jeszcze jedno, dojazd od drogi głównej też jest fajowy ale dobrze oznakowany. pozdrawiam i jeszcze raz sorry za te kwadraciki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 14:17

Tymona napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):miasto HUM

:D

I mamy odpowiedź :D
A więc XI wiek, kiedy to Hum był miejscem, w którym rozwijała się Głagolica (przynajmniej tak zrozumiałam) :D

pozdrawiam Solenizanta :papa:


tak, wg.Wikipedii znaleziono tam liczne napisy pisane właśnie głagolicą pozdrav.
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 21.11.2008 14:26

Mam wrażenie, że tych 23 mieszkańców też wywiało :), ale czekam na kolejne fotki, udzielił mi się spokój bijący z tego miejsca, więc czekam cierpliwie na c.d. :)
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 21.11.2008 14:28

Tymona napisał(a):
asikx napisał(a):
Mdziumka napisał(a):A właściwie jak to u nich jest? Czy każda miejscowość, nawet ta najmniejsza, to jest miasto?
U nas byłaby to wieś. Czy w Chorwacji są wioski?

Obrazek
Same metropolie i konurbacje

Pozdrawiam
Rafał


Wydaje mi się Rafale, że trochę na opak zrozumiałeś pytanie Mdziumki :wink: . Bo ja z tego pytania wywnioskowałam, że Ją interesuje przyczyna takiego stanu rzeczy :)
tzn. Dlaczego tak jest, że Hum (mimo iż "konurbacją" :wink: :) na pewno nie jest) otrzymał prawa miejskie?


Pytanie Mdziumki było może troche przewrotne a troche nieprecyzyjne,ale ja tez zrozumiałem je tak jak Ty Tymono
Całe szczeście Janusz jak zwykle na posterunku :D
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 21.11.2008 14:33

lubelski
Wycieczka z Toba po mieście :D HUM zrobiła na mnie wielkie wrażenie,zupełnie jakbyśmy przenieśli sie w czasie.Zdjecia sa naprawde rewelacyjne.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 21.11.2008 14:37

lubelski napisał(a):bo widok burzy z tego miejsca musi być niesamowity. Aha i jeszcze jedno, dojazd od drogi głównej też jest fajowy ale dobrze oznakowany. pozdrawiam i jeszcze raz sorry za te kwadraciki


A burza z tego miejsca to dopiero jest niesamowita :lol: . Nam trafiła się taka pogoda, że jak jechaliśmy do Humu było piękne słońce 8) , a jak dojechaliśmy to rozpętała się ulewa i burza :twisted: tak więc oglądaliśmy Hum w strugach deszczu i dopiero z Twoich zdjęć zorientowałam się, że to całkiem urokliwe miasteczko.

Myślę, że dla tych co będą na Istrii Hum to punkt obowiązkowy programu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.11.2008 14:41

Jeśli będę po raz piąty na Istrii - po relacji dwóch Andrzejów na pewno się do HUM udam :lol: :!:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.11.2008 15:39

Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli będę po raz piąty na Istrii - po relacji dwóch Andrzejów na pewno się do HUM udam :lol: :!:


Janusz, zamiast przeważnie spożywać trunki na istryjskiej ziemi, wypada czasem wjechać w środek półwyspu :lol: ;).
Aż dziwne, że do tej pory nie byłes w Hum. A truflowe miasto Buzet? Roč?

Pozdrawiam
Rafal
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.11.2008 15:53

asikx napisał(a):Aż dziwne, że do tej pory nie byłes w Hum. A truflowe miasto Buzet? Roč?

Pozdrawiam
Rafal


W 1997,1998 i 2000 roku nie wiedziałem, że takie miasto istnieje, nie miałem wtedy dostępu do netu , a z przewodników nie doczytałem.
Zwiedzałem miasta na wybrzeżu, wgłąb Istrii się nie zagłębiałem.
W czasie tegorocznego pobytu na Istrii o Humie już wiedziałem , ale było tak gorąco, że na wycieczki nie było ochoty, poza tym musiałem pokazać "nowym" Porec, Vrsar, Rovinj, Pulę.
Trufle mnie nie interesują, bo drogie jak cholera :wink:
Wolę chodzić na prawdziwki i rydze w sądeckie lasy :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 16:33

Obrazek

urocze zakątki miasta....

Obrazek

i jeszcze jeden

Obrazek

mali mieszkańcy

Obrazek

konoba humska tuż za rogiem....

Obrazek

wieża górująca nad Hum

Obrazek

ostatnie spojrzenie......

Obrazek

.....i droga a właściwie dróżka powrotna

Obrazek
i to niestety tyle.....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 16:35

pierwsza relacja za mną huraaaaaaaaaa :D :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.11.2008 16:37

lubelski napisał(a):pierwsza relacja za mną huraaaaaaaaaa :D :D


I to z najmniejszego miasta na świecie :D :!:
:D :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HUM- najmniejsze miasto świata - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone