Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HUM- najmniejsze miasto świata

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
HUM- najmniejsze miasto świata

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2008 19:50

szukałem na forum ale chyba nic nie ma o tym urokliwym miejscu Istrii a więc spróbuję je przedstawić
HUM reklamowane w przewodnikach jako najmniejsze miasto na świecie (23 mieszkańców)
Z głównej drogi prowadzi wąska ale urocza trasa przy której zlokalizowano aleję głagoliaszy z 11 pomnikami rozciągniętymi na odcinku 7 kilometrów. Same miasto to obszerna brama,kościół i kilka kamiennych domów. Szanse na samotne zwiedzanie sa duże nawet w środku sezonu turystycznego. Wokół rozciąga się wspaniały widok na okoliczne wzgórza. To tyle co podaje Przewodnik po Chorwacji "W kraju lawendy i wina"

Obrazek

ogólny widok na miasto z parkingu, dalej po prawej jest parking pod drzewami więc w gorące dni jest gdzie schować samochód
Obrazek

przed wejściem przez bramę miejską
Obrazek

fragment bramy miejskiej
Obrazek

.....i już jesteśmy wewnątrz
Obrazek

cisza....spokój jakby czas się zatrzymał...
Obrazek
cdn
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.11.2008 20:32

Witam!
A ja w zeszłym roku byłam w Humie, ale on wtedy tak ładnie nie wygladał, bo padało strasznie, a raczej lało okrutnie i głównie widziałam koniec swojego parasola, a o robieniu zdjęć nie było mowy. Tak więc dziekuję za możliwość przyjżenia mu się z bliska :wink:
:) :)

pozdrawiam :papa:[/list]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2008 21:25

następnych parę zdjęć z miasteczka...
zwiedzanie ułatwia tablica informacyjna

Obrazek

i jeszcze parę fotek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 20.11.2008 23:35

Obejrzałam zdjęcia, bardzo mnie zaciekawiło najmniejsze miasto świata :D
Czekam na więcej fotek..... :papa:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 21.11.2008 00:43

Śliczne miasteczko ,a jak się ma ilość mieszkańców do zajmowanych metrów?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.11.2008 09:28

Mam prośbę-oglądam "krzyżyki" (3 ostatnie zdjęcia w 1 poście i 2 ostatnie w 2)
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 21.11.2008 09:50

JacYamaha napisał(a):Mam prośbę-oglądam "krzyżyki" (3 ostatnie zdjęcia w 1 poście i 2 ostatnie w 2)


Mam tak samoObrazek.Chętnie obejrzę najmniejsze miasto na świecie chociaż na zdjęciach, bo Istria , przynajmniej na razie, nie jest w naszych planach. A właściwie jak to u nich jest? Czy każda miejscowość, nawet ta najmniejsza, to jest miasto? Obrazek U nas byłaby to wieś. Czy w Chorwacji są wioski? Ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiam i śledzę dalej :papa:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.11.2008 10:15

asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.11.2008 10:28

Mdziumka napisał(a):Istria , przynajmniej na razie, nie jest w naszych planach.


To źle. Istria jest fantastyczna.

Mdziumka napisał(a):A właściwie jak to u nich jest? Czy każda miejscowość, nawet ta najmniejsza, to jest miasto?


Nie. Miasto to miasto, wies to wieś.

Mdziumka napisał(a):U nas byłaby to wieś. Czy w Chorwacji są wioski?

Obrazek
Same metropolie i konurbacje

Pozdrawiam
Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 11:10

w Galerii Aura jedną część zajmuje sklepik z pamiątkami a drugą część malutkie muzeum regionalne

Obrazek

veni,vidi i obowiązkowy wpis do księgi w muzeum
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2008 11:17

no niestety padł mi wczoraj system i coś się z kompem porobiło, ale sprawę opanujemy i fotki się pokażą, przepraszam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.11.2008 12:29

lubelski napisał(a):no niestety padł mi wczoraj system i coś się z kompem porobiło, ale sprawę opanujemy i fotki się pokażą, przepraszam


Bardzo się cieszę (nie z powodu systemu) i dziękuję.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 21.11.2008 13:08

Bardzo się cieszę z tej relacji :)
Najprawdopodobniej będziemy na Istrii we wrześniu i planowałam wycieczkę po jej centralnej części i cztając już wcześniej o Humie miał być jednym z punktów wycieczki. I teraz tym bardziej wiem, że warto :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 21.11.2008 13:29

asikx napisał(a):
Mdziumka napisał(a):A właściwie jak to u nich jest? Czy każda miejscowość, nawet ta najmniejsza, to jest miasto?
U nas byłaby to wieś. Czy w Chorwacji są wioski?

Obrazek
Same metropolie i konurbacje

Pozdrawiam
Rafał


Wydaje mi się Rafale, że trochę na opak zrozumiałeś pytanie Mdziumki :wink: . Bo ja z tego pytania wywnioskowałam, że Ją interesuje przyczyna takiego stanu rzeczy :)
tzn. Dlaczego tak jest, że Hum (mimo iż "konurbacją" :wink: :) na pewno nie jest) otrzymał prawa miejskie?

Nie ukrywam, że mnie też to ciekawi :) i podejrzewam, że jest to uwarunkowane historycznie... Może ktoś zna szczegóły i odpowiedź :)

pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.11.2008 13:30

Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HUM- najmniejsze miasto świata
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone