Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wakacje 2010 w Polsce??

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2009 21:48

Bocian napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):Swornegacie jakby się kto pytał :lol:

Wiem, to miejsce rozpoczęcia mojego spływu Brdą...

Sławek, że Ty wiesz to wiem :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.09.2009 22:00

Taaa... to było tu... :):):)
Obrazek
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.09.2009 08:10

Piotrek_B napisał(a):Swornegacie jakby się kto pytał :lol:


Eeee...
gdy myśmy płynęli, hm... chyba było to w roku pańskim 1994, to nazwa była Sforne Gacie.. pamiętam, że kojarzyło mi się to z niesfornymi gaciami...
Widocznie mieszkańcy się zbuntowali i przemianowali..

Myśmy zaczynali w Chażykowej, a moim koledzy jeszcze wyżej, prawie u samego poczęcia Brdy... mówili, że były odcinki gdzie trza było ciągnąć kajaczki po zbyt płytkiej rozlanej rzecce... fajnie.. przygoda.. :)

A swoją drogą to gdzieś w trakcie tego spływu (jakoś na "R".. Rytro, czy Rytel.. czy jakoś tak?...) jest tam taka tama, czy zapora, gdzie trzeba przenosić kajaki kilkadziesiąt metrów... przesrane.. :(
ale przygoda!
:P
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.09.2009 13:43

Rytel... bardzo smaczne pstrągi świeże i wędzone , bo tam jest pstrągarnia. Przenoska kilkadziesiąt metrów... :):):) Przenoski po 100-200 m na niektórych rzekach to standard :) Nie mówiąc już o przenoskach nad zwalonymi drzewami czy innymi przeszkodami, po szyje w wodzie :) Teraz na Słupi była przenoska co miała 7 km :) Oczywiście traktorem :) Polecam na youtubie Rynnę Sulęczyńska :) Mnie nie pokonała :twisted: Co do przenosek to polecam Łupawę...
Co do Swornegaci to nie było innej nazwy... Ta nazwa wbrew pozorom pochodzi od warkocza...
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 25.09.2009 13:43

A ja polecam dolnośląskie, szczególnie Karkonosze.

Nie każdy lubi zatłoczone kurorty.
Warto wybrać się do Kowar - miasta dywanów. Już rzut beretem do Karpacza.

Kowary dla mnie mają niepowtarzalny urok. Takie leniwe, senne miasteczko z ładną starówką i górami na wyciągnięcie ręki. :D Miasteczko z epoki PRL....

Spaliśmy w uroczym małym hoteliku Pod Jedlicą.. Fajny ogród ze stawem, dobra domowa kuchnia i oczywiście miejsce na grilla pod wiatą.

Zobaczyliśmy:

Park Miniatur Dolnego Śląska.

Sztolnie

Warto pójść szlakiem na Przełęcz Okraj. Proponowane wycieczki

A w Karpaczu:

Świątynia Wang

Wjechaliśmy naKopę, a stamtąd już rzut kamieniem na Śnieżkę.

Dla dzieci:

Muzeum Zabawek

Miasteczko westernowe

Polecam na dłuższy jesienny weekend. :D
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 25.09.2009 13:57

Niedaleko jest też MĘCIKAŁ :D

Bocian napisał(a):
Sforne Gacie

:?: :?:
mak1973
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.07.2009
może jeszcze jakieś propozycje wakacji w POLSCE??

Nieprzeczytany postnapisał(a) mak1973 » 10.02.2010 11:32

Może forumowicze podpowiedzą jeszcze jakieś ciekawe miejsca na letni wypoczynek w POLSCE?? Interesują nas ciche i spokojne miejca nad morzem i na Mazurach. Proszę o informacje o polach namiotowych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2010 11:41

janniko napisał(a):

Myśmy zaczynali w Chażykowej,


Bój się Boga!
Młodzież czyta.
Charzykowy
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 13.02.2010 14:34

fajne pole namiotowe widziałam w Gawrych Rudzie. Tam załatwialam spływ Czarną Hanczą, jest tam Kolejka Wąskotorowa w Płocicznie , blisko do Trok, Wilna, i wiele innych atrakcji.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 22.02.2010 23:12

Złoty Potok / k. Janowa
Piękne szlaki do spacerów i zabytki
http://jurajskie.strony.pl/ms_zloty.html
Wspaniałe lasy liściaste - nie przecinane od dziesięcioleci.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007
Re: dzięki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 23.02.2010 12:54

mak1973 napisał(a):(...)Jak zwykle jedziemy pod namiot i (...) jak wygląda sprawa bezpieczeństwa na naszych polach namiotowych. Nie chcę nikogo urazić ,ale trochę obawiam się czy jak zostawię namiot na cały dzień to potem mogę się nieprzyjemnie zdziwić(...)

Jeżeli chodzi o Mazury, mogę polecić super camping w Giżycku (dokładnie 1-1,5km od centrum).
Byliśmy tam 3 lata temu, i do tej pory jestem zachwycona!
Nie mieliśmy obaw, żeby zostawić namioty i np. iść do centrum, czy gdzieś jechać. Można cenniejsze rzeczy zostawić w recepcji.
Do rzeczy:
BARDZO CZYSTE sanitariaty, 24h gorąca woda, nad samym jeziotem Niegocin, mozna pożyczyc kajaki, rowerki, deskę do windsurfingu, camp spory, ale spokojny (bylismy na początku sierpnia), zacieniony, spora plaża, z wydzieleniem dla dzieci- mała zjeżdżalnia do wody.
tytaj o campingu, nazywa się BOROWO
Z Giżycka można płynąć statkiem na różne rejsy i wycieczki krajoznawcze- jezioroznawcze ;), jest wieża ciśnień (polecam, piękny widok!), dla dzieciaków atrakcje na plaży miejsckiej, dużo knajpek, twierdza Boyen, most obrotowy na kanale Łuczańskim tu o nim.
Warto wybrać się do Wilczego Szańca - byłą kwaterę Hitlera Wilczy Szaniec, robi wrażenie.
Po drodzę jest też bunkier na jednej z prywatnych posesji, pojechaliśmy tam, ale akurat nie było właścicieli :/
Strasznie mnie tam cały czas ciągnie, bo spędziłam tam super tydzień i pierwszy raz na kajaczkach tam pływalismy po Niegocinie :oops: :D i się spodobało..
Pozdrawiam :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 23.02.2010 21:29

Ośrodek "Magra" w Dębinie koło Rowów - piękna klifowa plaża, mała wioska, bez tłumów, w ośrodku świetne jedzenie, piękne łąki naokoło, trasy rowerowe. Ośrodek "Wiatraki" w Marózku na Mazurach. Cisza, spokój, ośrodek w środku lasu, bardzo daleko od cywilizacji, maleńka plaża nad jeziorem, polecam wycieczkę rowerową nad drugie jeziorko, czlowiek jest sam, aż strach wchodzić do wody. W "Wiatrakach" byłem już dwa razy. Wrzuć w Google, znajdziesz ich strony. Wadą są raczej dość wysokie ceny.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 11:29

:D może i ja w tym roku zdecyduję się na Polskę. Rozważam Bałtyk i Bory Tucholskie. jeździmy z przyczepą więc może ktoś polecijakie spokojne czyste pola kempingowe w Borach? Człowiek jeżdżąc po południowej Europie troszkę się rozpuścił i chciałby i ciszę i spokój i ... zadbane sanitariaty z ciepłą woda :)
A może jakieś gospodarstwa agroturystyczne z możliwością ustawienia przyczepy? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
wakacje 2010 w Polsce?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone