Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2013 21:55

Brawo Miecia. W życiu bym na to nie wpadła, tym bardziej że wujek google translator nie chciała mi Januszka przetłumaczyć jako Ivana :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 19.06.2013 22:49

Aldonka napisał(a):Brawo Miecia. W życiu bym na to nie wpadła, tym bardziej że wujek google translator nie chciała mi Januszka przetłumaczyć jako Ivana :D

Ja się wujkowi nie dziwię, tym bardziej, że dałaś mu niezbyt dobre dane na wejściu :wink: Jasiek, Jasieniek, względnie Jasieńko to nie jest Januszek :lol:

Moj Ivane urzekła mnie swoim folkowym odniesieniem, melodyjnością i jeszcze tym, że jest póki co jedyną piosenką Thompsona, którą od razu zrozumiałem - ale na pewno pomogło to, że historię Jasia bardzo przystępnie opowiada teledysk do tej piosenki :D

BTW jeżeli będę gdzieś wrzucał jeszcze inne tłumaczenia chorwackich piosenek, to translatory nie na wiele się przydadzą - nie tłumaczę piosenek słowo w słowo, tylko tak, żeby zachowując sens oryginału dało się je po polsku zaśpiewać do oryginalnej melodii.

Tłumaczenie poezji czy piosenek, nawet spotów reklamowych daje słaby efekt, jeśli robi się je mechanicznie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2013 23:09

No imiona mi się pomyliły to, ale o Jasieńku myślałam :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 20.06.2013 00:05

Jan = Ivan

DSC02212_mały.jpg

Jeśli jakiś translator uważa inaczej, to... może warto zmienić translator, albo nie używać takiego ustrojstwa. Niby można szybko i bez wysiłku uzyskać tlumaczenie, ale póki co te elektroniczne tłumaczenia są niewiele warte. Osobiście nie używam, tym bardziej do języków o których mam jakiekolwiek pojęcie, a chciałbym mieć większe.

A jeśli kogoś zaskakuje, że w oryginale jest "Ivan" (bez zdrobnienia), a u mnie "Jasieńko" (zdrobnienie), to warto posłuchać, jak na koncertach piosenkę komentuje Marko Perković... i może moje nawiązanie do jednej z polskich pieśni przestanie dziwić... :papa:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 20.06.2013 11:44

Wszystko, co dobre, musi kiedyś dobiec kresu (szkoda, że nie Cresu...), dotyczy to również wakacji A.D.2011. Pożegnaliśmy wyspę Ciovo, zza szyb samochodu ostatni raz rzuciliśmy okiem na Trogir i ruszyliśmy na północ, z postojem tak samo jak w drodze do Cro - w Breclaviu (ale miasteczko ma też polską nazwę Brzecław). Pyszna kolacja w knajpce nad rzeką, z jeszcze pyszniejszym czeskim browarkiem, nocleg, rano zaopatrzenie się w mały zapasik Starobrno i Crnej Hory - i do domu.

Krótkie podsumowanie pierwszych wakacji w Cro:
BYŁO LUX :D 8) :hut: :papa:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 20.06.2013 12:09

Dzięki, fajnie było z Tobą powspominać :D :papa:

Dziękuję również za to, że tak dzielnie mnie znosiłeś :mrgreen: :smo:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.06.2013 07:41

PabloX napisał(a):Krótkie podsumowanie pierwszych wakacji w Cro:
BYŁO LUX :D 8) :hut: :papa:


I tylko to się liczy.
:mrgreen:

Pozdrawiam i dziękuję.
:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.06.2013 16:34

Wakacje zawsze są wspaniałe ale do domu też miło się wraca :)
Życzę równie udanego urlopu w tym roku :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.06.2013 20:26

Sam napisałeś jak było :D

Następne też takie będą , czego serdecznie życzę

Dziękuję za tą i czekam na kolejne relacje


Pozdrawiam
Piotr
kreciki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kreciki » 24.06.2013 08:40

Miło się czytało,i jeszcze milej ,ze za trzy tygodnie znowu będę w tych miejscach.Pozdrawiam wszystkich "fanów"Ciovo Ewa
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 24.06.2013 09:13

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy czytali moją relację... tym bardziej, że również sympatycznie komentowali :D 8)

Następną relację planuję rozpocząć około sierpnia, wcześniej zrewitalizuję relację z Tribunja 2012, bo jakoś mało fotek tam zamieściłem (trochę już dołożyłem, ale powoli mi to idzie), a relację nadal czyta sporo osób.

Żeby rozstanie z Ciovo nie było za szybkie... a pewnej tradycji stało się zadość... :wink:

...rebus związany z wyspą Ciovo, dla niektórych nawet jej znak rozpoznawczy :wink:


Co to takiego :?:

bezp_reb_Ciovo.jpg

na

mst_reb_Ciovo.JPG
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2013 09:19

Odpowiedź brzmi: Korek na most.


Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
:)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 24.06.2013 10:01

Jacku, szybkość, z jaką odgadłeś ten korek na moście, jest niesamowita :D

Spodziewałem się, że fotka mostu napędowego sprawi większą trudność, a tu proszę - rachu ciachu i rozwiązane :lol:

W takim razie jeszcze morał na koniec: nie taki korek w Trogirze straszny, jak go malują (a czytałem tu i ówdzie, że to jakaś wręcz droga przez mękę) 8O trzeba swoje odstać, ale warto. Nas jakoś Ciovo do Chorwacji nie zniechęciło, a skoro wybieramy się do Cro po raz trzeci z rzędu, to rzekłbym, że nawet zachęciło :D :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2013 10:07

PabloX napisał(a):Jacku, szybkość, z jaką odgadłeś ten korek na moście, jest niesamowita :D

Spodziewałem się, że fotka mostu napędowego sprawi większą trudność, a tu proszę - rachu ciachu i rozwiązane :lol:

W takim razie jeszcze morał na koniec: nie taki korek w Trogirze straszny, jak go malują (a czytałem tu i ówdzie, że to jakaś wręcz droga przez mękę) 8O trzeba swoje odstać, ale warto. Nas jakoś Ciovo do Chorwacji nie zniechęciło, a skoro wybieramy się do Cro po raz trzeci z rzędu, to rzekłbym, że nawet zachęciło :D :papa:


Udało się zajrzeć w odpowiednim momencie.
Co do makiety...kiedyś na kursie na PJ były takie (i inne) cuda do nauczenia...jak teraz policzyłem to od tamtych zajęć minęło 25 lat. 8O

Pozdrawiam
:mrgreen:
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 25.06.2013 15:58

PabloX napisał(a):Jacku, szybkość, z jaką odgadłeś ten korek na moście, jest niesamowita :D

Spodziewałem się, że fotka mostu napędowego sprawi większą trudność, a tu proszę - rachu ciachu i rozwiązane :lol:

W takim razie jeszcze morał na koniec: nie taki korek w Trogirze straszny, jak go malują (a czytałem tu i ówdzie, że to jakaś wręcz droga przez mękę) 8O trzeba swoje odstać, ale warto. Nas jakoś Ciovo do Chorwacji nie zniechęciło, a skoro wybieramy się do Cro po raz trzeci z rzędu, to rzekłbym, że nawet zachęciło :D :papa:


Muszę się z Tobą zgodzić bo nas Ciovo do Chorwacji też nie zniechęciło a na moście w Trogirze bywało różnie my mieliśmy to szczęście że więcej przelotów było bez problemu i długiego stania
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W Salonie u cesarza i dinozaurów... wyspa Ciovo 2011 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone