Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ati7
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ati7 » 08.06.2011 07:41

bro - widoczny jest zjazd na centrum Svidnika?
bro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bro » 08.06.2011 19:09

Wejdz sobie na google maps. Zbliż na centrum Svidnika i tam odczytasz jaki nr drogi leci przez centrum i na to się kieruj. Zjazd jest chyba przy takim łuku w lewą stronę. ALe oczywiście do Svidnika skręca się w prawo. Na pewno zobaczysz. Do tego trasa szybkiego ruchu chyba inny kolor ma na drogowskazach. Ja jeszcze miałem navigację, ale też na kartce wg google zapisałem sobie nr dróg jakimi mam jechać.
eSo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eSo » 17.06.2011 20:35

Czesc,
Jestem wlasnie na miejscu i melduje:
- Obwodnica Svidnika / Droga platna rozpoczyna sie za zjazdem :) wiec trasa jak najbardziej altualna
- Co do jakosci drog na slowacji to nie jest tragicznie, nie ma zadnych robot
Ostatnio edytowano 20.06.2011 07:19 przez eSo, łącznie edytowano 1 raz
ati7
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ati7 » 19.06.2011 12:27

to super
ja startuję 15.07 już nie mogę się doczekać :lol:
eSo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eSo » 19.06.2011 16:01

Jeszcze cos, w Forro byl problem z platnoscia moja Mastercard. Koszt winety przeliczyli na 8E :)
I nie mieli jak wydac nawet z 10 wiec drobne obowiazkowo.l
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 19.06.2011 23:46

eSo napisał(a):Jeszcze cos, w Forro byl problem z platnoscia moja Mastercard. Koszt winety przeliczyli na 8E :)
I nie mieli jak wydac nawet z 10 wiec drobne obowiazkowo.l


Są jeszcze kolejne stacje benzynowe. Ostatnia deska ratunku to przejechac kawałeczek wjazd na autostradę do Budapesztu i przy centrum handlowym jest stacja firmowa Shell'a. Tam bez problemów płaciłem kartą jak w Forro były duże kolejki.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 19.06.2011 23:54

eSo napisał(a):Jestem wlasnie na miejscu i melduje:
-- Co do jakosci drog na slowacji to nie jest tragicznie, nie ma zadnych robot


Możesz coś więcej napisać, to po tym co BRO napisał, to pomyślałem, że tam trzeba obecnie przeprowadzic offroad. A miałes jakieś spotkania z policją ?
eSo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eSo » 20.06.2011 00:35

M@rlon napisał(a):
eSo napisał(a):Jestem wlasnie na miejscu i melduje:
-- Co do jakosci drog na slowacji to nie jest tragicznie, nie ma zadnych robot


Możesz coś więcej napisać, to po tym co BRO napisał, to pomyślałem, że tam trzeba obecnie przeprowadzic offroad. A miałes jakieś spotkania z policją ?


w moim odczuciu niektore drogi w samym lublinie sa w gorszym stanie. Jechalem w nocy wiec bez przegiec z predkoscia, tez zeby nie 'narazic sie' ale zadnego patrolu nawet nie widzialem. Dodatkowo (co mnie zdziwilo) mniejsze miejscowosci sa bez zadnego oswietlenia wiec nadrobic sie nie da...dopiero od Wegier mozna 'jechac'
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 08:36

eSo napisał(a):
M@rlon napisał(a):
eSo napisał(a):Jestem wlasnie na miejscu i melduje:
-- Co do jakosci drog na slowacji to nie jest tragicznie, nie ma zadnych robot


Możesz coś więcej napisać, to po tym co BRO napisał, to pomyślałem, że tam trzeba obecnie przeprowadzic offroad. A miałes jakieś spotkania z policją ?


w moim odczuciu niektore drogi w samym lublinie sa w gorszym stanie. Jechalem w nocy wiec bez przegiec z predkoscia, tez zeby nie 'narazic sie' ale zadnego patrolu nawet nie widzialem. Dodatkowo (co mnie zdziwilo) mniejsze miejscowosci sa bez zadnego oswietlenia wiec nadrobic sie nie da...dopiero od Wegier mozna 'jechac'


Dzięki serdeczne za info. Jechałem tą drogą wielokrotnie i policji praktycznie nie widziałem. Wyjeżdżałem zawsze z Rzeszowa ok. 3.30 - 4.30 rano. Myślałem, że w tym roku coś się zmieniło. Po informacji BRO trochę się przestraszyłem jazdy przez całą Słowację 50-60 km/h.
ArturK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.06.2010
odnośnie opłaty za drogę obok autostrady Presov Kosice

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturK » 20.06.2011 09:54

chyba jednak jest płatna; co można przeczytać na stronce pzmot travel, jest wymieniona http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/sl ... ,1,15.html
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: odnośnie opłaty za drogę obok autostrady Presov Kosice

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 10:12

ArturK napisał(a):chyba jednak jest płatna; co można przeczytać na stronce pzmot travel, jest wymieniona http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/sl ... ,1,15.html


Nie wiem dokładnie o czym piszesz, jeżli chodzi Ci o obwodnicę Svidnika, to na pewno jest płatna. To wynika zarówno ze strony PZMot-u, jak i bezpośrednio słowackich stron.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: odnośnie opłaty za drogę obok autostrady Presov Kosice

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 20.06.2011 10:38

M@rlon napisał(a):Nie wiem dokładnie o czym piszesz, jeżli chodzi Ci o obwodnicę Svidnika, to na pewno jest płatna. To wynika zarówno ze strony PZMot-u, jak i bezpośrednio słowackich stron.
Co do obwodnicy to pełna zgoda, ale PZM twierdzi, że płatna jest cała droga (68, 73) od Barwinka do granicy węgierskiej. Jak to jest naprawdę?
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 20.06.2011 11:06

Płatne fragmenty dróg w Słowacji - trzeba tylko pod mapą "zakliknąć" opcję: platené (do 3,5 t) a potem zrobić zbliżenie na interesującą nas część Słowacji i mamy wszystko, jak na dłoni, gdzie trzeba płacić, a gdzie nie trzeba.

To jest strona słowacka, więc chyba pewna :-)
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: odnośnie opłaty za drogę obok autostrady Presov Kosice

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 11:06

pawel.777 napisał(a):
M@rlon napisał(a):Nie wiem dokładnie o czym piszesz, jeżli chodzi Ci o obwodnicę Svidnika, to na pewno jest płatna. To wynika zarówno ze strony PZMot-u, jak i bezpośrednio słowackich stron.
Co do obwodnicy to pełna zgoda, ale PZM twierdzi, że płatna jest cała droga (68, 73) od Barwinka do granicy węgierskiej. Jak to jest naprawdę?

To jest link bezpośredni do słowackiej strony NDS-u. Według mnie wynika, że dla pojazdów DO 3,5 TONY winiety obowiązują jedynie na tych drogach.
http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s
Co innego pojazdy o większym ciężarze. O tym wszystkim jest już na forum:
forum/viewtopic.php?t=17828
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 11:10

Iggy napisał(a):Płatne fragmenty dróg w Słowacji - trzeba tylko pod mapą "zakliknąć" opcję: platené (do 3,5 t) a potem zrobić zbliżenie na interesującą nas część Słowacji i mamy wszystko, jak na dłoni, gdzie trzeba płacić, a gdzie nie trzeba.

To jest strona słowacka, więc chyba pewna :-)


Znalazłem tę samą stronę, ale nie tą mapkę. Jest świetna i chyba rozwiewa wszystkie wątpliwości - oczywiście po zaznaczeniu odpowiedniej opcji cieżaru pojazdu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone